gnome-text-editor main - en to bg translation catalogue (283 entries)

en: write;notepad;
bg: текстов;редактор;ноутпад;райт;write;notepad;

en: Text Editor
bg: Текстов редактор

en: View and edit text files
bg: Преглед и редактиране на текстови файлове

en: New Window
bg: Нов прозорец

en: Edit text files
bg: Редактиране на текстови файлове

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
bg: Текстовият редактор е лесна за ползване програма, която се харесва на потребителите.

en: Auto Save Delay
bg: Интервал за автоматично запазване

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
bg: Изчакване в секунди преди автоматично запазване на чернова.

en: Style Variant
bg: Стил на темата

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
bg: Дали да се ползва светла или тъмна тема за GTK и/или GtkSourceView.

en: Indentation Style
bg: Вид отстъп

en: Whether the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
bg: Дали да се вмъкват интервали вместо табулации.

en: Auto Indent
bg: Автоматичен отстъп

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
bg: Автоматичен отстъп на базата на предишните редове при редактиране и копиране.

en: Tab Width
bg: Размер на табулациите

en: The number of spaces represented by a tab.
bg: Размер на табулациите в интервали.

en: Indent Width
bg: Размер на отстъпа

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
bg: Отстъп в брой интервали или -1, за същия брой като табулацията.

en: Show Line Numbers
bg: Показване номерата на редовете

en: Whether line numbers should be displayed next to each line.
bg: Дали номерата на редовете да се показват.

en: Show Right Margin
bg: Показване на дясната граница

en: Whether a margin line should be displayed on the right of the editor.
bg: Дали да се показва линия за граница в дясната страна на редактора.

en: Right Margin Position
bg: Позиция на дясната граница

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
bg: Позиция в знаци за линията за граница в дясната страна на редактора.

en: Show Overview Map
bg: Ориентировъчна карта

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
bg: Когато е включено се показва ориентировъчна карта за файла в страничната лента на редактора.

en: Show Background Grid
bg: Фонова решетка

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
bg: Дали на фон да се показва решетка на координатна система като на чертеж.

en: Highlight current line
bg: Оцветяване на текущия ред

en: If enabled, the current line will be highlighted.
bg: Дали текущият ред да е оцветен.

en: Text Wrapping
bg: Режим с пренасяне

en: Whether text should be wrapped.
bg: Дали редовете да се пренасят.

en: Use System Font
bg: Използване на системния шрифт

en: Whether the default system monospace font should be used.
bg: Дали да се използва системният равноширок шрифт.

en: Custom Font
bg: Друг шрифт

en: A custom font to use in the editor.
bg: Шрифт избран от потребителя.

en: Style Scheme
bg: Стилови схеми

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
bg: Цветовият стил на редактора. При наличност той се прехвърля и в тъмен вариант.

en: Discover File Settings
bg: Откриване на настройките на файловете

en: If enabled, then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
bg: Когато е включено, текстовият редактор се опитва да открие настройките за файла от вмъкнатите редове за това, настройките или стандартното за езика.

en: Automatically check spelling
bg: Автоматична проверка на правописа

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
bg: Когато е включено, редакторът проверява правописа докато въвеждате текст.

en: Restore session
bg: Възстановяване на сесията

en: When Text Editor is running, restore the previous session.
bg: При стартиране на редактора да се възстановява предишната сесия.

en: Recolor Window
bg: Цвят според стила

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
bg: Оцветяване на прозореца според стила на схемата.

en: Keybindings
bg: Клавиши комбинации

en: The keybindings to use within Text Editor.
bg: Клавишни комбинации за „Редактора“.

en: Last Save Directory
bg: Последно ползвана папка

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
bg: Папката, която последно е използвана в прозореца за запазване.

en: Draw Spaces
bg: Открояване на интервали

en: The various types of spaces to draw in the editor.
bg: Различните видове интервали, които да се открояват в редактора.

en: Enable Snippets
bg: Включване на изрезките

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
bg: Включване на изрезките, регистрирани към GtkSourceView, за ползване на редактора.

en: Line Height
bg: Височина на реда

en: The line height to use for the selected font.
bg: Височина на реда, която се прилага за шрифта.

en: Highlight Matching Brackets
bg: Оцветяване на съответстващите си скоби

en: Highlight matching brackets and braces.
bg: Оцветяване на съответстващите си кръгли, квадратни и фигурни скоби.

en: Failed to find property %s in %s
bg: Свойството „%s“ не е открито в „%s“

en: Failed to retrieve va_list value: %s
bg: Неуспешно получаване на стойността на „va_list“: %s

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Clear File History?
bg: Изчистване на историята на файловете?

en: This action cannot be undone
bg: Това действие не може да бъде върнато

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Clear All
bg: _Изчистване на всички

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
bg: Стандартният вход е заявен множество пъти. Заявката се прескача.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
bg: Стандартният вход не се поддържа на тази платформа. Заявката се прескача.

en: Bugs may be reported at:
bg: Докладвайте грешките през:

en: [FILES…]
bg: [ФАЙЛОВЕ…]

en: Do not restore session at startup
bg: Без възстановяване на сесията при стартиране

en: Open provided files in a new window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
bg: Стартиране на нов процес на текстовия редактор (включва и „--ignore-session“)

en: Print version information and exit
bg: Извеждане на версията и изход

en: [Read-Only]
bg: [Само за четене]

en: New Document
bg: Нов документ

en: Change Encoding
bg: Смяна на кодирането

en: Search encodings
bg: Търсене на кодиране

en: No Results Found
bg: Няма резултати

en: Try a different search
bg: Друго търсене

en: File path is NULL
bg: Пътят е NULL, а не трябва

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
bg: Грешка при прекодиране на име на файл от UTF-8 в широки знаци

en: ILCreateFromPath() failed
bg: Неуспешно изпълнение на „ILCreateFromPath()“

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
bg: „%s“ не може да се преобразува в правилен NSURL.

en: Space
bg: Интервал

en: Tab
bg: Табулация

en: _Discard Changes and Reload
bg: _Отхвърляне на промените и презареждане

en: File Has Changed on Disk
bg: Файлът е променен на диска

en: The file has been changed by another program.
bg: Файлът е променен от друга програма.

en: Save _As…
bg: Запазване _като…

en: Document Restored
bg: Документът е възстановен

en: Unsaved document has been restored.
bg: Незапазеният документ е възстановен успешно.

en: _Save…
bg: Запазване…

en: _Discard…
bg: _Отхвърляне…

en: Draft Changes Restored
bg: Незапазените промени са възстановени

en: Unsaved changes to the document have been restored.
bg: Незапазените промени по документа са възстановени успешно.

en: Could Not Open File
bg: Файлът не може да се отвори

en: _Retry
bg: _Повторен опит

en: Open As _Administrator
bg: Отваряне като _администратор

en: Invalid Characters Detected
bg: Открити са неправилни знаци

en: There was an encoding conversion error so a fallback character was used.
bg: Възникна грешка при преобразуването на кодировката, затова е използван резервен знак.

en: Change _Encoding…
bg: Смяна на _кодирането…

en: Other Document Types
bg: Други видове документи

en: Document Type
bg: Вид на документа

en: Search
bg: Търсене

en: Plain Text
bg: Обикновен текст

en: Mac OS Classic (CR)
bg: Класически Mac OS (CR)

en: Search documents
bg: Търсене на документи

en: Open New Document
bg: Отваряне на нов документ

en: No Recent Documents
bg: Няма скоро отваряни документи

en: Draft
bg: Чернова

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
bg: %s (администратор)

en: Failed to save document
bg: Неуспешно запазване на документа

en: _Close
bg: _Затваряне

en: Ln %u, Col %u
bg: Ред %u, Кол. %u

en: Go to Line
bg: Към ред

en: Go
bg: Отиване

en: Document Portal
bg: Портал с документи

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
bg: Ред

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
bg: Кол

en: Appearance
bg: Външен вид

en: Custom _Font
bg: Друг _шрифт

en: Show Grid Pattern
bg: Показване на решетката

en: Display _Line Numbers
bg: _Номера на редовете

en: _Highlight Current Line
bg: _Оцветяване на текущия ред

en: Display _Overview Map
bg: Показване на _обзора

en: Check _Spelling
bg: Проверка на _правописа

en: Line Wrap
bg: Пренос на ред

en: Show _Right Margin
bg: _Дясна граница

en: _Margin Position
bg: Позиция на дясната _граница

en: _Wrap Lines Automatically (Alt+W)
bg: _Автоматично пренасяне на редовете (Alt+W)

en: Behavior
bg: Поведение

en: _Discover Document Settings
bg: _Откриване на настройките на документите

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
bg: Прилагане на настройките за файла от вмъкнатите редове за това, настройките или стандартното за езика

en: _Restore Session
bg: _Възстановяване на сесията

en: Return to your previous session when Text Editor is started
bg: Възстановяване на предишната работна сесия при стартиране на „Редактора“

en: _Clear History
bg: Изчистване на _историята

en: Draft: %s
bg: Чернова: %s

en: File: %s
bg: Файл: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
bg: Страница %N от %Q

en: File Name
bg: Име на файл

en: Location
bg: Местоположение

en: Open in File Manager
bg: Отваряне във файловия мениджър

en: _Document Type
bg: _Вид на документите

en: Change Document Type
bg: Смяна на вида на документа

en: _Encoding
bg: _Кодиране

en: _Line Feed
bg: _Пренасяне на нов ред

en: A_uto Indentation
bg: _Автоматичен отстъп

en: _Character
bg: _Знак

en: Spaces Per _Tab
bg: Интервали в _табулация

en: Spaces Per _Indent
bg: Размер на _отстъпа

en: Statistics
bg: Статистики

en: Lines
bg: Редове

en: Words
bg: Думи

en: Characters, No Spaces
bg: Знаци (без интервали)

en: All Characters
bg: Всички знаци

en: _Discard
bg: _Отхвърляне

en: _Discard All
bg: _Отхвърляне на всички

en: Save Changes?
bg: Запазване на промените?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
bg: Има незапазени промени в отворените документи. Ако не ги запазите, промените ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: _Save
bg: _Запазване

en: Untitled Document
bg: Документ без име

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
bg: %s (нов)

en: Replace
bg: Замяна

en: Previous Match
bg: Предишна поява

en: Next Match
bg: Следваща появa

en: Search & Replace
bg: Търсене и замяна

en: Search Options
bg: Настройки на търсенето

en: Close Search
bg: Затваряне на търсенето

en: _Replace
bg: _Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Re_gular Expressions
bg: _Регулярни изрази

en: _Case Sensitive
bg: _Разлика малки/главни

en: Match Whole _Word Only
bg: Търсене по _цели думи

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
bg: %u от %u

en: Clear Entry
bg: Изчистване на записа

en: Remove
bg: Премахване

en: Follow System Style
bg: Използване на системния стил

en: Follow system style
bg: Използване на системния стил

en: Light Style
bg: Светъл стил

en: Light style
bg: Светъл стил

en: Dark Style
bg: Тъмен стил

en: Dark style
bg: Тъмен стил

en: Just now
bg: Сега

en: An hour ago
bg: Преди около час

en: Yesterday
bg: Вчера

en: About a year ago
bg: Преди около година

en: About %u year ago | About %u years ago
bg[0]: Преди около %u година
bg[1]: Преди около %u години

en: Saving changes will replace the previously saved version.
bg: При запазване на промените предишната версия се губи.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
bg: Запазване на промените в „%s“?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
bg: Ако не запазите промените, те ще бъдат изгубени завинаги.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
bg: Отхвърляне на промените в „%s“?

en: All Files
bg: Всички файлове

en: Text Files
bg: Текстови файлове

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: Reset Zoom
bg: Нормален мащаб

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
bg: %s (%s) — текстов редактор

en: There are unsaved documents
bg: Има незапазени документи

en: Recently Used Documents
bg: Скорошни документи

en: _Open
bg: _Отваряне

en: New Tab
bg: Нов подпрозорец

en: Leave Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Main Menu
bg: Основно меню

en: Document Properties
bg: Свойства на документа

en: Open a Document
bg: Отваряне на документ

en: Create a new document (Ctrl+N), or open an existing one (Ctrl+O)
bg: Създаване на нов документ (Ctrl+N) или отваряне на съществуващ (Ctrl+O)

en: _New Empty File
bg: _Нов празен файл

en: _New Window
bg: _Нов прозорец

en: _Discard Changes…
bg: _Отхвърляне на промените…

en: _Find/Replace…
bg: _Търсене и замяна…

en: _Print…
bg: _Печат…

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: P_references
bg: _Настройки

en: _Keyboard Shortcuts
bg: _Клавишни комбинации

en: A_bout Text Editor
bg: _Относно „Текстов редактор“

en: Move _Left
bg: Преместване на_ляво

en: Move _Right
bg: Преместване на_дясно

en: _Move to New Window
bg: Преместване в нов _прозорец

en: Close _Other Tabs
bg: Затваряне на _другите подпрозорци

[ctx: shortcut window]
en: Windows
bg: Прозорци

[ctx: shortcut window]
en: New window
bg: Нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
bg: Преместване на документа в нов прозорец

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
bg: Преместване към следващия подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
bg: Преместване към предишния подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
bg: Подреждане след следващия подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
bg: Подреждане преди предишния подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
bg: Повторно отваряне на затворен подпрозорец

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
bg: Мащабиране

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
bg: Увеличаване

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
bg: Намаляване

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
bg: Нормален мащаб

[ctx: shortcut window]
en: Documents
bg: Документи

[ctx: shortcut window]
en: New document
bg: Нов документ

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
bg: Разглеждане за отваряне на документ

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
bg: Търсене на документ по име

[ctx: shortcut window]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: shortcut window]
en: Save As
bg: Запазване като

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
bg: Търсене и замяна

[ctx: shortcut window]
en: Close document
bg: Затваряне на документа

[ctx: shortcut window]
en: Open document properties
bg: Отваряне на свойствата на документа

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
bg: Копиране и поставяне

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
bg: Копиране на избрания текст в буфера за обмен

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
bg: Отрязване на избрания текст в буфера за обмен

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
bg: Поставяне на текста от буфера за обмен

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
bg: Копиране на всичко в буфера за обмен

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
bg: Копирания на текущия ред надолу

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
bg: Отмяна и повтаряне

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
bg: Отмяна на предишната команда

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
bg: Повтаряне на предишната команда

[ctx: shortcut window]
en: Editing
bg: Редактиране

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
bg: Вмъкване на емоджи в документа

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
bg: Търсене в документа

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
bg: Търсене и замяна в документа

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
bg: Увеличаване на числото на фокус

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
bg: Намаляване на числото на фокус

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
bg: Превключване на вмъкване / заместване

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
bg: Видимост на курсора за вмъкване

[ctx: shortcut window]
en: Selections
bg: Избиране

[ctx: shortcut window]
en: Select all
bg: Избор на всичко

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
bg: Махане на избора

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
bg: Избиране на текущия ред

[ctx: shortcut window]
en: Movements
bg: Преместване

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
bg: Преместване в началото на документа

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
bg: Преместване в края на документа

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
bg: Преместване в началото на предишния абзац

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
bg: Преместване в края на следващия абзац

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
bg: Преместване на текущия или избраните редове нагоре

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
bg: Преместване на текущия или избраните редове надолу

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
bg: Отиване на ред

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
bg: Изтриване

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
bg: Изтриване от курсора до началото на думата

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
bg: Изтриване от курсора до края на думата

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
bg: Изтриване от курсора до началото на абзаца

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
bg: Изтриване от курсора до края на абзаца

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
bg: Изтриване на текущия ред

[ctx: shortcut window]
en: General
bg: Общи

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
bg: Показване на настройките

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
bg: Показване на клавишните комбинации

[ctx: shortcut window]
en: Show help
bg: Показване на помощта

[ctx: shortcut window]
en: Toggle text wrapping
bg: Превключване на режима с пренасяне

en: Indentation
bg: Отстъп
