gnome-text-editor main - en to el translation catalogue (281 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
el: Το έργο GNOME

en: Text Editor
el: Επεξεργαστής κειμένου

en: Edit text files
el: Επεξεργασία αρχείων κειμένου

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
el: Ο επεξεργαστής κειμένου του GNOME είναι ένα απλό πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου που επικεντρώνεται σε μια ευχάριστη προεπιλεγμένη εμπειρία.

en: write;notepad;
el: γράφω;σημειωματάριο;write;notepad;

en: View and edit text files
el: Προβολή και επεξεργασία αρχείων κειμένου

en: New Window
el: Νέο παράθυρο

en: Auto Save Delay
el: Καθυστέρηση αυτόματης αποθήκευσης

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
el: Καθυστέρηση σε δευτερόλεπτα πριν την αυτόματη αποθήκευση προχείρου.

en: Style Variant
el: Παραλλαγή στυλ

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
el: Χρήση φωτεινής ή σκοτεινής παραλλαγής του θέματος GTK ή/και του σχήματος στυλ GtkSourceView.

en: Indentation Style
el: Στυλ εσοχής

en: Whether the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
el: Εάν ο επεξεργαστής πρέπει να εισάγει χαρακτήρες πολλαπλών διαστημάτων αντί για tab.

en: Auto Indent
el: Αυτόματη εσοχή

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
el: Αυτόματη δημιουργία εσοχής νέων γραμμών αντιγράφοντας την εσοχή της προηγούμενης γραμμής.

en: Tab Width
el: Πλάτος καρτέλας

en: The number of spaces represented by a tab.
el: Ο αριθμός των κενών που αντιπροσωπεύονται από τον στηλοθέτη.

en: Indent Width
el: Πλάτος εσοχής

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
el: Ο αριθμός των διαστημάτων για εσοχή ή -1 για χρήση του πλάτους tab.

en: Show Line Numbers
el: Εμφάνιση αριθμών γραμμής

en: Whether line numbers should be displayed next to each line.
el: Εάν οι αριθμοί γραμμών πρέπει να εμφανίζονται δίπλα σε κάθε γραμμή.

en: Show Right Margin
el: Εμφάνιση δεξιού περιθωρίου

en: Whether a margin line should be displayed on the right of the editor.
el: Εάν πρέπει να εμφανίζεται μια γραμμή περιθωρίου στα δεξιά του επεξεργαστή.

en: Right Margin Position
el: Θέση δεξιού περιθωρίου

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
el: Η θέση σε χαρακτήρες στην οποία θα πρέπει να εμφανίζεται το δεξί περιθώριο.

en: Show Overview Map
el: Εμφάνιση του χάρτη επισκόπησης

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένο, ένας χάρτης επισκόπησης του αρχείου θα εμφανιστεί στο πλάι του προγράμματος επεξεργασίας.

en: Show Background Grid
el: Εμφάνιση πλέγματος παρασκηνίου

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένο, ένα πλέγμα στυλ σχεδιαγράμματος εκτυπώνεται στο φόντο του επεξεργαστή.

en: Highlight current line
el: Επισήμανση τρέχουσας γραμμής

en: If enabled, the current line will be highlighted.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένη, η τρέχουσα γραμμή θα επισημανθεί.

en: Text Wrapping
el: Αναδίπλωση κειμένου

en: Whether text should be wrapped.
el: Εάν το κείμενο πρέπει να αναδιπλωθεί.

en: Use System Font
el: Χρήση γραμματοσειράς συστήματος

en: Whether the default system monospace font should be used.
el: Εάν πρέπει να χρησιμοποιηθεί η προεπιλεγμένη γραμματοσειρά συστήματος monospace.

en: Custom Font
el: Προσαρμοσμένη γραμματοσειρά

en: A custom font to use in the editor.
el: Μια προσαρμοσμένη γραμματοσειρά για χρήση στο πρόγραμμα επεξεργασίας.

en: Style Scheme
el: Στυλ σχήματος

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
el: Ο συνδυασμός στυλ που θα χρησιμοποιηθεί από τον επεξεργαστή. Μπορεί να το μεταφράσει σε σκοτεινή μορφή όταν είναι διαθέσιμη.

en: Discover File Settings
el: Εντοπισμός ρυθμίσεων αρχείων

en: If enabled, then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένο, τότε ο επεξεργαστής κειμένου θα προσπαθήσει να ανακαλύψει τις ρυθμίσεις αρχείων από τις προεπιλογές μοντέλων, editorconfig ή ανά γλώσσα.

en: Automatically check spelling
el: Αυτόματος ορθογραφικός έλεγχος

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
el: Εάν είναι ενεργοποιημένο, τότε το πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου θα ελέγχει την ορθογραφία καθώς πληκτρολογείτε.

en: Restore session
el: Επαναφορά συνεδρίας

en: When Text Editor is running, restore the previous session.
el: Όταν εκτελείται το πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου, να επαναφέρεται η προηγούμενη συνεδρία.

en: Recolor Window
el: Επαναχρωματισμός παραθύρου

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
el: Χρήση σχήματος στυλ για να χρωματιστεί ξανά το παράθυρο της εφαρμογής.

en: Keybindings
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: The keybindings to use within Text Editor.
el: Οι συνδυασμοί πλήκτρων για χρήση στο πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου.

en: Last Save Directory
el: Τελευταίος κατάλογος αποθήκευσης

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
el: Ο κατάλογος που χρησιμοποιήθηκε τελευταία φορά σε παράθυρο διαλόγου αποθήκευσης ή αποθήκευσης ως.

en: Draw Spaces
el: Σχεδίαση διαστημάτων

en: The various types of spaces to draw in the editor.
el: Οι διάφοροι τύποι κενών για σχεδίαση στο πρόγραμμα επεξεργασίας.

en: Enable Snippets
el: Ενεργοποίηση αποσπασμάτων κώδικα

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
el: Ενεργοποίηση χρήσης αποσπασμάτων κώδικα που έχουν καταχωριστεί στο GtkSourceView μέσα από το πρόγραμμα επεξεργασίας.

en: Line Height
el: Διάστιχο

en: The line height to use for the selected font.
el: Το διάστιχο που θα χρησιμοποιηθεί για την επιλεγμένη γραμματοσειρά.

en: Highlight Matching Brackets
el: Επισήμανση των αγκυλών που ταιριάζουν

en: Highlight matching brackets and braces.
el: Επισήμανση των αγκυλών και αγκυλώσεων που ταιριάζουν.

en: Failed to find property %s in %s
el: Αποτυχία εύρεσης ιδιότητας %s στο %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
el: Αποτυχία ανάκτησης της τιμής λίστας: %s

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
el: Ζητήθηκε η τυπική εισαγωγή πολλές φορές. Παράβλεψη αιτήματος.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
el: Η τυπική είσοδος δεν υποστηρίζεται σε αυτήν την πλατφόρμα. Παράβλεψη αιτήματος.

en: Bugs may be reported at:
el: Μπορείτε να αναφέρετε σφάλματα στη διεύθυνση:

en: [FILES…]
el: [ΑΡΧΕΙΑ…]

en: Do not restore session at startup
el: Μην επαναφέρετε τη συνεδρία κατά την εκκίνηση

en: Open provided files in a new window
el: Ανοίξτε τα δοθέντα αρχεία σε νέο παράθυρο

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
el: Εκτέλεση ενός νέου στιγμιότυπο του προγράμματος επεξεργασίας κειμένου (υποδηλώνει --ignore-session)

en: Print version information and exit
el: Προβολή πληροφοριών έκδοσης και έξοδος

en: [Read-Only]
el: [Μόνο για ανάγνωση]

en: New Document
el: Νέο Έγγραφο

en: File path is NULL
el: Η διαδρομή του αρχείου είναι NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
el: Σφάλμα κατά τη μετατροπή του ονόματος αρχείου UTF-8 σε ευρύ χαρακτήρα

en: ILCreateFromPath() failed
el: Αποτυχία ILCreateFromPath()

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
el: Δεν είναι δυνατή η μετατροπή του "%s" σε έγκυρο NSURL.

en: _Discard Changes and Reload
el: _Απόρριψη τις αλλαγών και επαναφόρτωση

en: File Has Changed on Disk
el: Το αρχείο άλλαξε στον δίσκο

en: The file has been changed by another program.
el: Το αρχείο έχει αλλάξει από άλλο πρόγραμμα.

en: Save _As…
el: Αποθή_κευση ως…

en: Document Restored
el: Επαναφέρθηκε το έγγραφο

en: Unsaved document has been restored.
el: Έγινε επαναφορά του μη αποθηκευμένου εγγράφου.

en: _Save…
el: _Αποθήκευση…

en: _Discard…
el: Απόρρι_ψη…

en: Draft Changes Restored
el: Επαναφορά αλλαγών προχείρου

en: Unsaved changes to the document have been restored.
el: Οι μη αποθηκευμένες αλλαγές στο έγγραφο έχουν αποκατασταθεί.

en: Could Not Open File
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου

en: _Retry
el: _Επαναπροσπάθεια

en: Open As _Administrator
el: Άνοιγμα ως _διαχειριστής

en: Document Type
el: Τύπος εγγράφου

en: Search document types
el: Αναζήτηση τύπων εγγράφων

en: No Results Found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Try a different search
el: Δοκιμάστε διαφορετική αναζήτηση

en: Plain Text
el: Απλό κείμενο

en: Search documents
el: Αναζήτηση εγγράφων

en: Open New Document
el: Άνοιγμα νέου εγγράφου

en: No Recent Documents
el: Κανένα πρόσφατο έγγραφο

en: Draft
el: Πρόχειρο

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
el: %s (Διαχειριστής)

en: Document Portal
el: Πύλη εγγράφων

en: Failed to save document
el: Αποτυχία αποθήκευσης εγγράφου

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Save As
el: Αποθήκευση ως

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Cancel
el: Aκύρωση

en: Ln %u, Col %u
el: Γρ %u, Στηλ %u

en: Go to Line
el: Μετάβαση στη γραμμή

en: Go
el: Μετάβαση

en: Indentation
el: Εσοχή

en: _Automatic Indentation
el: _Αυτόματη εσοχή

note: Translators: this is a tab character, not a browser tab
en: _Tabs
el: _Καρτέλες

en: _Spaces
el: _Διαστήματα

en: Spaces _Per Tab
el: Κενά _ανά tab

en: Spaces Per Indent
el: Κενά ανά εσοχή

en: Use Tab Size
el: Χρήση μεγέθους στηλοθέτη

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
el: Γρ

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
el: Στηλ

en: Appearance
el: Εμφάνιση

en: Custom _Font
el: Προσαρμοσμένη _γραμματοσειρά

en: Display _Grid Pattern
el: Εμφάνιση μοτίβου _πλέγματος

en: _Highlight Current Line
el: _Επισήμανση τρέχουσας γραμμής

en: Display _Overview Map
el: Εμφάνιση χάρτη _επισκόπησης

en: Right Margin
el: Δεξιό περιθώριο

en: _Margin Position
el: Θέση _περιθωρίου

en: Behavior
el: Συμπεριφορά

en: _Discover Document Settings
el: _Εντοπισμός ρυθμίσεων εγγράφων

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
el: Εφαρμογή ρυθμίσεων χρησιμοποιώντας τις γραμμές μοντέλων, το editorconfig ή τις λογικές προεπιλογές

en: _Restore Session
el: _Επαναφορά συνεδρίας

en: Return to your previous session when Text Editor is started
el: Επιστροφή στην προηγούμενη συνεδρία σας όταν ξεκινήσει το πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου

en: _Clear History
el: _Εκκαθάριση ιστορικού

en: Draft: %s
el: Πρόχειρο: %s

en: File: %s
el: Αρχείο: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
el: Σελίδα %N από %Q

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: File
el: Αρχείο

en: Name
el: Όνομα

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Open in File Manager
el: Άνοιγμα με τον διαχειριστή αρχείων

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Lines
el: Γραμμές

en: Words
el: Λέξεις

en: Characters, No Spaces
el: Χαρακτήρες, όχι κενά

en: All Characters
el: Όλοι οι χαρακτήρες

en: _Discard
el: _Απόρριψη

en: _Discard All
el: _Απόρριψη όλων

en: Save Changes?
el: Αποθήκευση αλλαγών;

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
el: Τα ανοιχτά έγγραφα περιέχουν μη αποθηκευμένες αλλαγές. Οι αλλαγές που δεν αποθηκεύονται θα χαθούν οριστικά.

en: _Cancel
el: _Aκύρωση

en: _Save
el: _Αποθήκευση

en: Untitled Document
el: Ανώνυμο έγγραφο

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
el: %s (νέο)

en: Save changes for this document
el: Αποθήκευση αλλαγών για αυτό το έγγραφο

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Previous Match
el: Προηγούμενη αντιστοιχία

en: Next Match
el: Επόμενη αντιστοιχία

en: Search & Replace
el: Εύρεση και αντικατάσταση

en: Search Options
el: Επιλογές αναζήτησης

en: Close Search
el: Κλείσιμο αναζήτησης

en: _Replace
el: Α_ντικατάσταση

en: Replace _All
el: Αντικατάσταση ό_λων

en: Re_gular expressions
el: _Kανονικές εκφράσεις

en: _Case sensitive
el: _Διάκριση πεζών/κεφαλαίων

en: Match whole _word only
el: Ταίριασμα μόνο με ολόκληρη _λέξη

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
el: %u από %u

en: Find
el: Εύρεση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Follow System Style
el: Ακολουθία στυλ συστήματος

en: Follow system style
el: Ακολουθία στυλ συστήματος

en: Light Style
el: Φωτεινό στυλ

en: Light style
el: Φωτεινό στυλ

en: Dark Style
el: Σκούρο στυλ

en: Dark style
el: Σκούρο στυλ

en: Just now
el: Μόλις τώρα

en: An hour ago
el: Πριν μια ώρα

en: Yesterday
el: Χθες

en: About a year ago
el: Περίπου ένα χρόνο πριν

en: About %u year ago | About %u years ago
el[0]: Περίπου %u χρόνο πριν
el[1]: Περίπου %u χρόνια πριν

en: Automatically Detected
el: Αυτόματος εντοπισμός

en: Character Encoding:
el: Κωδικοποίηση χαρακτήρων:

en: Line Ending:
el: Τέλος γραμμής:

en: Saving changes will replace the previously saved version.
el: Η αποθήκευση αλλαγών θα αντικαταστήσει την προηγούμενη αποθηκευμένη έκδοση.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
el: Αποθήκευση αλλαγών στο "%s";

en: Unsaved changes will be permanently lost.
el: Οι μη αποθηκευμένες αλλαγές θα χαθούν οριστικά.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
el: Απόρριψη αλλαγών στο "%s";

en: Open File
el: Άνοιγμα αρχείου

en: Open
el: Άνοιγμα

en: All Files
el: Όλα τα αρχεία

en: Text Files
el: Αρχεία κειμένου

en: Document Type: %s
el: Τύπος εγγράφου: %s

en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

en: Zoom in
el: Μεγέθυνση

en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

en: Zoom out
el: Σμίκρυνση

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
el: %s (%s) - Επεξεργαστής κειμένου

en: There are unsaved documents
el: Υπάρχουν μη αποθηκευμένα έγγραφα

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: Recently Used Documents
el: Έγγραφα που χρησιμοποιήθηκαν πρόσφατα

en: New Tab
el: Νέα καρτέλα

en: New tab
el: Νέα καρτέλα

en: View Options
el: Εμφάνιση επιλογών

en: View
el: Προβολή

en: Main Menu
el: Κυρίως μενού

en: Main menu
el: Κυρίως μενού

en: Start or Open a Document
el: Έναρξη ή άνοιγμα ενός εγγράφου

en: • Press the Open button
    • Press the New tab button
    • Press Ctrl+N to start a new document
    • Press Ctrl+O to browse for a document
    
    Or, press Ctrl+W to close the window.
el: • Πατήστε το κουμπί Άνοιγμα
    • Πατήστε το κουμπί Νέα καρτέλα
    • Πατήστε Ctrl+N για να ξεκινήσετε ένα νέο έγγραφο
    • Πατήστε Ctrl+O για να αναζητήσετε ένα έγγραφο
    
    Ή, πατήστε Ctrl+W για να κλείσετε το παράθυρο.

en: _New Window
el: _Νέο παράθυρο

en: _Discard Changes
el: Α_πόρριψη αλλαγών

en: _Find/Replace…
el: _Εύρεση/Αντικατάσταση…

en: _Print…
el: _Εκτύπωση…

en: Documen_t Properties
el: Ιδιότητες ε_γγράφου

en: P_references
el: _Προτιμήσεις

en: _Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις _πληκτρολογίου

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: A_bout Text Editor
el: _Περί Επεξεργαστή Κειμένου

en: Show _Line Numbers
el: Εμφάνιση αριθμών _γραμμής

en: Show _Right Margin
el: Εμφάνιση _δεξιού περιθωρίου

en: T_ext Wrapping
el: Αναδίπλωση _κειμένου

en: Chec_k Spelling
el: Ορθογραφικός έ_λεγχος

en: _Document Type…
el: Τύπος _εγγράφου…

en: Move _Left
el: Μετακίνηση α_ριστερά

en: Move _Right
el: Μετακίνηση _δεξιά

en: _Move to New Window
el: _Μετακίνηση σε νέο παράθυρο

en: Close _Other Tabs
el: Κλείσιμο ά_λλων καρτελών

[ctx: shortcut window]
en: Windows
el: Παράθυρα

[ctx: shortcut window]
en: New window
el: Νέο παράθυρο

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
el: Μετακίνηση εγγράφου σε νέο παράθυρο

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
el: Μετακίνηση στην επόμενη καρτέλα

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
el: Μετακίνηση στην προηγούμενη καρτέλα

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
el: Αναδιάταξη μετά την επόμενη καρτέλα

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
el: Αναδιάταξη πριν την προηγούμενη καρτέλα

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
el: Επαναφορά καρτέλας που έκλεισε πρόσφατα

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
el: Εστίαση

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
el: Μεγέθυνση

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
el: Σμίκρυνση

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
el: Επαναφορά εστίασης

[ctx: shortcut window]
en: Documents
el: Έγγραφα

[ctx: shortcut window]
en: New document
el: Νέο Έγγραφο

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
el: Αναζήτηση για άνοιγμα εγγράφου

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
el: Εύρεση αρχείων κατά όνομα

[ctx: shortcut window]
en: Save
el: Αποθήκευση

[ctx: shortcut window]
en: Save As
el: Αποθήκευση ως

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
el: Εύρεση/Αντικατάσταση

[ctx: shortcut window]
en: Close document
el: Κλείσιμο εγγράφου

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
el: Αντιγραφή και επικόλληση

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
el: Αντιγραφή επιλεγμένου κειμένου στο πρόχειρο

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
el: Αποκοπή επιλεγμένου κειμένου στο πρόχειρο

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
el: Επικόλληση κειμένου από το πρόχειρο

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
el: Αντιγραφή όλων στο πρόχειρο

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
el: Μετακίνηση της τρέχουσας γραμμής κάτω

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
el: Αναίρεση και επαναφορά

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
el: Αναίρεση προηγούμενης εντολής

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
el: Επανάληψη προηγούμενης εντολής

[ctx: shortcut window]
en: Editing
el: Επεξεργασία

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
el: Εισαγωγή emoji στο κείμενο

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
el: Αναζήτηση μέσα στο έγγραφο

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
el: Αναζήτηση και αντικατάσταση μέσα στο κείμενο

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
el: Αύξηση αριθμού στον δρομέα

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
el: Μείωση αριθμού στον δρομέα

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
el: Εναλλαγή αντικατάστασης

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
el: Εναλλαγή ορατότητας του περιβλήματος εισαγωγής

[ctx: shortcut window]
en: Selections
el: Επιλογές

[ctx: shortcut window]
en: Select all
el: Επιλογή όλων

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
el: Αποεπιλογή όλων

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
el: Επιλογή τρέχουσας γραμμής

[ctx: shortcut window]
en: Movements
el: Μετακινήσεις

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
el: Μετακίνηση στην αρχή του εγγράφου

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
el: Μετακίνηση στο τέλος του εγγράφου

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
el: Μετακίνηση στην έναρξη της προηγούμενης παραγράφου

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
el: Μετακίνηση στο τέλος της επόμενης παραγράφου

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
el: Μετακίνηση προς τα επάνω των τρεχουσών ή επιλεγμένων γραμμών

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
el: Μετακινήστε τις τρέχουσες ή επιλεγμένες γραμμές προς τα κάτω

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
el: Μετάβαση στη γραμμή

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
el: Διαγραφή

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
el: Διαγραφή από τον κέρσορα μέχρι την αρχή της λέξης

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
el: Διαγραφή από τον κέρσορα μέχρι το τέλος της λέξης

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
el: Διαγραφή από τον κέρσορα μέχρι την αρχή της παραγράφου

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
el: Διαγραφή από τον κέρσορα μέχρι το τέλος της παραγράφου

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
el: Διαγραφή της τρέχουσας γραμμής

[ctx: shortcut window]
en: General
el: Γενικά

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
el: Εμφάνιση προτιμήσεων

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
el: Εμφάνιση συντομεύσεων πληκτρολογίου

[ctx: shortcut window]
en: Show help
el: Εμφάνιση βοήθειας
