gnome-text-editor master - en to sl_SI translation catalogue (282 entries)

en: write;notepad;
sl_SI: besedilo;urejevalnik;tekst;write;gedit;pisanje;zapis:urejanje;beležnica;

en: Text Editor
sl_SI: Urejevalnik besedil

en: View and edit text files
sl_SI: Pregledovanje in urejanje besedilnih datotek

en: New Window
sl_SI: Novo okno

en: Edit text files
sl_SI: Urejanje besedilnih datotek

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
sl_SI: Urejevalnik besedila GNOME je enostaven urejevalnik, zasnovan za hitro delo.

en: Auto Save Delay
sl_SI: Zamik samodejnega shranjevanja

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
sl_SI: Zamik v sekundah pred samodejnim shranjevanjem osnutka.

en: Style Variant
sl_SI: Različica sloga

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
sl_SI: Uporabi svetlo ali temno temo GTK in shemo GtkSourceView.

en: Indentation Style
sl_SI: Slog zamika

en: Whether the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
sl_SI: Ali naj urejevalnik namesto tabulatorjev vstavi več presledkov.

en: Auto Indent
sl_SI: Samodejno zamikanje

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
sl_SI: Samodejno zamikanje novih vrstic, ki kopirajo zamik prejšnje vrstice.

en: Tab Width
sl_SI: Širina tabulatorja

en: The number of spaces represented by a tab.
sl_SI: Velikost tabulatorja izpisanega s presledki.

en: Indent Width
sl_SI: Velikost zamika

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
sl_SI: Število presledkov za zamik ali -1 za uporabo širine tabulatorja.

en: Show Line Numbers
sl_SI: Pokaži številke vrstic

en: Whether line numbers should be displayed next to each line.
sl_SI: Ali naj bodo ob vsaki vrstici prikazane številke vrstice.

en: Show Right Margin
sl_SI: Pokaži desni rob

en: Whether a margin line should be displayed on the right of the editor.
sl_SI: Ali naj bo na desni strani urejevalnika prikazana črta roba.

en: Right Margin Position
sl_SI: Položaj desnega odmika

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
sl_SI: Položaj v znakih, na katerem naj bo prikazan desni rob.

en: Show Overview Map
sl_SI: Pokaži predogledni zemljevid

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, bo nadzorni pregled datoteke prikazan v stranskem delu urejevalnika.

en: Show Background Grid
sl_SI: Pokaži mrežo ozadja

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča izris načrtovalne mreže sloga v ozadju urejevalnika.

en: Highlight current line
sl_SI: Poudari trenutno vrstico

en: If enabled, the current line will be highlighted.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da je trenutna vrstica poudarjena.

en: Text Wrapping
sl_SI: Prelom besedila

en: Whether text should be wrapped.
sl_SI: Ali naj bo besedilo prelomljeno.

en: Use System Font
sl_SI: Uporabi sistemsko pisavo

en: Whether the default system monospace font should be used.
sl_SI: Ali naj bo uporabljena privzeta sistemska pisava z enakomerno širino črk.

en: Custom Font
sl_SI: Pisava po meri

en: A custom font to use in the editor.
sl_SI: Pisava po meri za prikaz v urejevalniku.

en: Style Scheme
sl_SI: Shema sloga

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
sl_SI: Shema sloga, ki naj ga uporabiurejevalnik. Če je na voljo, lahko to prevede v temno obliko.

en: Discover File Settings
sl_SI: Odkrij nastavitve datoteke

en: If enabled, then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da urejevalnik besedil poskuša odkriti nastavitve datotek iz vrstic načina, prilagoditev urejevalnika ali privzetih nastavitev za jezik.

en: Automatically check spelling
sl_SI: Samodejno preveri črkovanje

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča preverjanje črkovanja med vnosom besedila.

en: Restore session
sl_SI: Obnovi sejo

en: When Text Editor is running, restore the previous session.
sl_SI: Ob zagonu urejevalnika besedila obnovi prejšnjo sejo.

en: Recolor Window
sl_SI: Ponovno obarvaj okno

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
sl_SI: Uporabite shemo sloga, če želite ponovno obarvati okno programa.

en: Keybindings
sl_SI: Tipkovne bližnjice

en: The keybindings to use within Text Editor.
sl_SI: Tipkovne bližnjice v urejevalniku besedil.

en: Last Save Directory
sl_SI: Zadnja mapa za shranjevanje

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
sl_SI: Nazadnje uporabljena mapa v pogovornem oknu za shranjevanje.

en: Draw Spaces
sl_SI: Izriši presledke

en: The various types of spaces to draw in the editor.
sl_SI: Različne vrste presledkov za rabo v urejevalniku.

en: Enable Snippets
sl_SI: Omogoči izsečke

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
sl_SI: Omogoči uporabo izsečkov, registriranih z GtkSourceView v samem urejevalniku.

en: Line Height
sl_SI: Višina vrstice

en: The line height to use for the selected font.
sl_SI: Višina vrstice, ki naj bo v uporabi za izbrano pisavo.

en: Highlight Matching Brackets
sl_SI: Poudari ujemajoče oglate oklepaje

en: Highlight matching brackets and braces.
sl_SI: Poudari ujemajoče oglate in zavite oklepaje

en: Failed to find property %s in %s
sl_SI: Iskanje lastnosti %s v %s je spodletelo.

en: Failed to retrieve va_list value: %s
sl_SI: Pridobivanje vrednosti va_list je spodletelo: %s

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Clear File History?
sl_SI: Ali želite počistiti zgodovino datotek?

en: This action cannot be undone
sl_SI: Tega dejanja ni mogoče razveljaviti

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: _Clear All
sl_SI: _Počisti vse

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
sl_SI: Dostop do standardnega dovoda je bila večkrat zahtevana. Zahteva bo prezrta.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
sl_SI: Standardni dovod v tem okolju ni podprt. Zahteva bo prezrta.

en: Bugs may be reported at:
sl_SI: Poročila o hroščih se objavljajo na:

en: [FILES…]
sl_SI: [DATOTEKE …]

en: Do not restore session at startup
sl_SI: Ne obnovi seje ob zagonu

en: Open provided files in a new window
sl_SI: Odpri podane datoteke v novem oknu

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
sl_SI: Zaženi nov primerek programa (vključuje možnost --ignore-session

en: Print version information and exit
sl_SI: Izpiši podatke o različici in končaj

en: [Read-Only]
sl_SI: [le za branje]

en: New Document
sl_SI: Nov dokument

en: Change Encoding
sl_SI: Spremeni kodni nabor

en: Search encodings
sl_SI: Išči kodni nabor

en: No Results Found
sl_SI: Ni najdenih zadetkov.

en: Try a different search
sl_SI: Poskusi z drugačnim iskanjem

en: File path is NULL
sl_SI: Pot datoteke je PRAZNA VREDNOST

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
sl_SI: Napaka pretvarjanja imena datoteke iz UTF-8 v širokoznakovni nabor

en: ILCreateFromPath() failed
sl_SI: Ukaz ILCreateFromPath() je spodletel

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
sl_SI: Ni mogoče pretvoriti »%s« v veljavno kodo NSURL.

en: Space
sl_SI: Preslednica

en: Tab
sl_SI: Tabulatorka

en: _Discard Changes and Reload
sl_SI: _Zavrzi spremembe in ponovno naloži

en: File Has Changed on Disk
sl_SI: Datoteka se je spremenila na disku

en: The file has been changed by another program.
sl_SI: Datoteko je bila spremenjena v drugem programu.

en: Save _As…
sl_SI: Shrani _kot …

en: Document Restored
sl_SI: Dokument je obnovljen.

en: Unsaved document has been restored.
sl_SI: Neshranjeni dokument je obnovljen.

en: _Save…
sl_SI: _Shrani …

en: _Discard…
sl_SI: _Zavrzi …

en: Draft Changes Restored
sl_SI: Osnutek sprememb je obnovljen

en: Unsaved changes to the document have been restored.
sl_SI: Neshranjene spremembe v dokumentu so obnovljene.

en: Could Not Open File
sl_SI: Datoteke ni mogoče odpreti

en: _Retry
sl_SI: _Poskusi znova

en: Open As _Administrator
sl_SI: Odpri kot _skrbnik

en: Invalid Characters Detected
sl_SI: Zaznani so neveljavni znaki

en: There was an encoding conversion error so a fallback character was used.
sl_SI: Prišlo je do napake pretvarjanja kodnega nabora, zato je bil uporabljen povratni znak.

en: Change _Encoding…
sl_SI: Spremeni _kodiranje ...

en: Other Document Types
sl_SI: Druge vrste dokumentov

en: Document Type
sl_SI: Vrsta dokumenta

en: Search
sl_SI: Poišči

en: Plain Text
sl_SI: Običajno besedilo

en: Windows (CR+LF)
sl_SI: Okna (CR+LF)

en: Mac OS Classic (CR)
sl_SI: Klasični Mac OS (CR)

en: Search documents
sl_SI: Poišči dokumente

en: Open New Document
sl_SI: Odpri nov dokument

en: No Recent Documents
sl_SI: Ni nedavnih dokumentov

en: Draft
sl_SI: Osnutek

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
sl_SI: %s (skrbniško urejanje)

en: Failed to save document
sl_SI: Shranjevanje dokumenta je spodletelo.

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Ln %u, Col %u
sl_SI: Vrstica: %u, Stolpec %u

en: Go to Line
sl_SI: Skoči v vrstico

en: Go
sl_SI: Skoči na

en: Document Portal
sl_SI: Portal za dokumente

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
sl_SI: Vrstica

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
sl_SI: Stolpec

en: Appearance
sl_SI: Videz

en: Custom _Font
sl_SI: Pisava po _meri

en: Show Grid Pattern
sl_SI: Pokaži vzorec mreže

en: Display _Line Numbers
sl_SI: Pokaži _številke vrstic

en: _Highlight Current Line
sl_SI: Poudari _trenutno vrstico

en: Display _Overview Map
sl_SI: Pokaži _predogledni zemljevid

en: Check _Spelling
sl_SI: Preveri _črkovanje

en: Line Wrap
sl_SI: Ovijanje vrstic

en: Show _Right Margin
sl_SI: Pokaži _desni rob

en: _Margin Position
sl_SI: _Položaj roba

en: _Wrap Lines Automatically (Alt+W)
sl_SI: _Samodejno ovijanje vrstic (izmenjalka+W)

en: Behavior
sl_SI: Obnašanje

en: _Discover Document Settings
sl_SI: _Odkrij nastavitve dokumenta

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
sl_SI: Uveljavi nastavitve z uporabo vrstic načina, prilagoditev urejevalnika in smiselnih privzetih vrednosti

en: _Restore Session
sl_SI: _Obnovi sejo

en: Return to your previous session when Text Editor is started
sl_SI: Ob zagonu programa obnovi predhodno sejo

en: _Clear History
sl_SI: _Počisti zgodovino

en: Draft: %s
sl_SI: Osnutek: %s

en: File: %s
sl_SI: Datoteka: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
sl_SI: Stran %N od %Q

en: File Name
sl_SI: Ime datoteke

en: Location
sl_SI: Trenutno mesto

en: Open in File Manager
sl_SI: Odpri v upravljalniku datotek

en: _Document Type
sl_SI: _Vrsta dokumenta

en: Change Document Type
sl_SI: Spremeni vrsto dokumenta

en: _Encoding
sl_SI: _Nabor znakov

en: _Line Feed
sl_SI: _Pomik v novo vrsto

en: A_uto Indentation
sl_SI: _Samodejni zamik

en: _Character
sl_SI: _Znak

en: Spaces Per _Tab
sl_SI: Presledki na _tabulator

en: Spaces Per _Indent
sl_SI: Presledki na _zamik

en: Statistics
sl_SI: Statistika

en: Lines
sl_SI: Število vrstic

en: Words
sl_SI: Število besed

en: Characters, No Spaces
sl_SI: Število znakov brez presledkov

en: All Characters
sl_SI: Število vseh znakov

en: _Discard
sl_SI: _Zavrzi

en: _Discard All
sl_SI: Zavrzi _vse

en: Save Changes?
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
sl_SI: Odprti dokumenti vsebujejo spremembe, ki še niso shranjene. Te spremembe, bodo trajno izgubljene.

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Untitled Document
sl_SI: Neimenovan dokument

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
sl_SI: %s (novo)

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Previous Match
sl_SI: Predhodni zadetek

en: Next Match
sl_SI: Naslednji zadetek

en: Search & Replace
sl_SI: Poišči in Zamenjaj

en: Search Options
sl_SI: Možnosti iskanja

en: Close Search
sl_SI: Zapri iskalnik

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: Replace _All
sl_SI: Zamenjaj _vse

en: Re_gular Expressions
sl_SI: _Logični izraz

en: _Case Sensitive
sl_SI: _Razlikuj velikost črk

en: Match Whole _Word Only
sl_SI: Upoštevaj le _cele besede

en: Clear Entry
sl_SI: Počisti vnos

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Follow System Style
sl_SI: Sledi slogu sistema

en: Follow system style
sl_SI: Upoštevaj sistemski slog

en: Light Style
sl_SI: Svetla tema

en: Light style
sl_SI: Svetla tema

en: Dark Style
sl_SI: Temna tema

en: Dark style
sl_SI: Temna tema

en: Just now
sl_SI: Ravnokar

en: An hour ago
sl_SI: Pred 1 uro

en: Yesterday
sl_SI: Včeraj

en: About a year ago
sl_SI: Pred enim letom

en: About %u year ago | About %u years ago
sl_SI[0]: Pred približno %u leti.
sl_SI[1]: Pred približno %u letom.
sl_SI[2]: Pred približno %u letoma.
sl_SI[3]: Pred približno %u. leti.

en: Saving changes will replace the previously saved version.
sl_SI: Shranjevanje sprememb bo nadomestilo predhodno shranjeno različico.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe v »%s«?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
sl_SI: Neshranjene spremembe bodo trajno izgubljene.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
sl_SI: Ali želite zavreči spremembe v »%s«?

en: All Files
sl_SI: Vse datoteke

en: Text Files
sl_SI: Besedilne datoteke

en: Zoom In
sl_SI: Približaj

en: Zoom in
sl_SI: Približaj

en: Zoom Out
sl_SI: Oddalji

en: Zoom out
sl_SI: Oddalji

en: Reset Zoom
sl_SI: Ponastavi približanje

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
sl_SI: %s (%s) – Urejevalnik besedil

en: There are unsaved documents
sl_SI: Odprti so neshranjeni dokumenti

en: _Open
sl_SI: _Odpri

en: Recently Used Documents
sl_SI: Nedavno odprti dokumenti

en: New Tab
sl_SI: Nov zavihek

en: Leave Fullscreen
sl_SI: Zapusti celozaslonski način

en: Main Menu
sl_SI: Glavni meni

en: Document Properties
sl_SI: Lastnosti dokumenta

en: Open a Document
sl_SI: Odprite dokument

en: Create a new document (Ctrl+N), or open an existing one (Ctrl+O)
sl_SI: Ustvarite nov dokument (krmilka+N) ali odprite obstoječega (krmilka+O)

en: _New Empty File
sl_SI: _Nova prazna datoteka

en: _New Window
sl_SI: _Novo okno

en: _Discard Changes…
sl_SI: _Zavrzi spremembe …

en: _Find/Replace…
sl_SI: _Najdi in zamenjaj …

en: _Print…
sl_SI: _Natisni …

en: Fullscreen
sl_SI: Celozaslonsko

en: P_references
sl_SI: _Možnosti

en: _Keyboard Shortcuts
sl_SI: _Tipkovne bližnjice

en: A_bout Text Editor
sl_SI: _O programu

en: Move _Left
sl_SI: Premakni _levo

en: Move _Right
sl_SI: Premakni _desno

en: _Move to New Window
sl_SI: _Prestavi na novo okno

en: Close _Other Tabs
sl_SI: Zapri _preostale zavihke

[ctx: shortcut window]
en: Windows
sl_SI: Okna

[ctx: shortcut window]
en: New window
sl_SI: Odpre novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
sl_SI: Prestavi dokument v novo okno

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
sl_SI: Premakne na naslednji zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
sl_SI: Premakne na predhodni zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
sl_SI: Premesti za naslednji zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
sl_SI: Premesti pred predhodni zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
sl_SI: Obnovi predhodno zaprt zavihek

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
sl_SI: Približanje

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
sl_SI: Približa pogled

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
sl_SI: Oddalji pogled

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
sl_SI: Ponastavi približanje

[ctx: shortcut window]
en: Documents
sl_SI: Dokumenti

[ctx: shortcut window]
en: New document
sl_SI: Ustvari nov dokument

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
sl_SI: Omogoči brskanje med dokumenti

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
sl_SI: Poišče dokument po imenu

[ctx: shortcut window]
en: Save
sl_SI: Shrani dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save As
sl_SI: Shrani dokument kot

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
sl_SI: Začne iskanje / zamenjavo

[ctx: shortcut window]
en: Close document
sl_SI: Zapre dokument

[ctx: shortcut window]
en: Open document properties
sl_SI: Odpri lastnosti dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
sl_SI: Kopira in prilepi

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
sl_SI: Kopira izbrano besedilo v odložišče

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
sl_SI: Izreže izbrano besedilo v odložišče

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
sl_SI: Prilepi besedilo iz odložišča

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
sl_SI: Kopira celotno vsebino v odložišče

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
sl_SI: Kopira trenutno vrstico navzdol

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
sl_SI: Razveljavi in ponovno uveljavi

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
sl_SI: Razveljavi predhodni ukaz

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
sl_SI: Ponovno uveljavi predhodni ukaz

[ctx: shortcut window]
en: Editing
sl_SI: Urejanje

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
sl_SI: Vstavi izrazno ikono v besedilo

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
sl_SI: Omogoči iskanje znotraj dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
sl_SI: Odpre iskalnik/zamenjevalnik v dokumentu

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
sl_SI: Poveča številko ob kazalki

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
sl_SI: Zmanjša številko ob kazalki

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
sl_SI: Preklopi prepisovanje med vnosom

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
sl_SI: Preklopi vidnost kazalke vstavljanja

[ctx: shortcut window]
en: Selections
sl_SI: Izbori

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sl_SI: Izbere vse predmete

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
sl_SI: Odstrani izbor vsega

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
sl_SI: Izbere trenutno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Movements
sl_SI: Premikanje

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
sl_SI: Premakne na začetek dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
sl_SI: Premakne na konec dokumenta

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
sl_SI: Premakne na predhodni odstavek

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
sl_SI: Premakne na naslednji odstavek

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
sl_SI: Premakne trenutno ali izbrane vrstice navzgor

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
sl_SI: Premakne trenutno ali izbrane vrstice navzdol

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
sl_SI: Skoči v vrstico

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
sl_SI: Brisanje

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
sl_SI: Izbriše od kazalke do začetka besede

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
sl_SI: Izbriše od kazalke do konca besede

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
sl_SI: Izbriše od kazalke do začetka odstavka

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
sl_SI: Izbriše od kazalke do konca odstavka

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
sl_SI: Izbriše trenutno vrstico

[ctx: shortcut window]
en: General
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
sl_SI: Pokaže okno lastnosti

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
sl_SI: Pokaže tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl_SI: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Toggle text wrapping
sl_SI: Preklopi ovijanje/prelom besedila
