gnome-text-editor main - en to hu translation catalogue (285 entries)

en: write;notepad;
hu: írás;jegyzettömb;

en: Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: View and edit text files
hu: Szövegfájlok megtekintése és szerkesztése

en: New Window
hu: Új ablak

en: Edit text files
hu: Szövegfájlok szerkesztése

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
hu: A GNOME Szövegszerkesztő egy egyszerű szövegszerkesztő, amely a kellemes alapértelmezett élményre összpontosít.

en: Text Editor's main window
hu: A Szövegszerkesztő főablaka

en: Syntax highlighting
hu: Szintaxiskiemelés

en: Auto Save Delay
hu: Automatikus mentés késleltetése

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
hu: Egy piszkozat automatikus mentése előtti késleltetés másodpercben.

en: Style Variant
hu: Stílusváltozat

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
hu: A GTK-téma és/vagy a GtkSourceView stílusséma világos vagy sötét változatának használata.

en: Indentation Style
hu: Behúzás stílusa

en: Whether the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
hu: A szerkesztő illesszen-e be több szóköz karaktert a tabulátorok helyett.

en: Auto Indent
hu: Automatikus behúzás

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
hu: Az új sorok automatikus behúzása az előző sor behúzásának másolásával.

en: Tab Width
hu: Tabulátor szélessége

en: The number of spaces represented by a tab.
hu: Egy tabulátor által képviselt szóközök száma.

en: Indent Width
hu: Behúzás szélessége

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
hu: A behúzandó szóközök száma vagy -1 a tabulátorszélesség használatához.

en: Show Line Numbers
hu: Sorszámok megjelenítése

en: Whether line numbers should be displayed next to each line.
hu: Megjelenjenek-e a sorszámok az egyes sorok mellett.

en: Show Right Margin
hu: Jobb oldali margó megjelenítése

en: Whether a margin line should be displayed on the right of the editor.
hu: Legyen-e megjelenítve egy margóvonal a szerkesztő jobb oldalán.

en: Right Margin Position
hu: Jobb oldali margó pozíciója

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
hu: A karakterekben megadott pozíció, ahol a jobb oldali margónak meg kell jelennie.

en: Show Overview Map
hu: Áttekintő térkép megjelenítése

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a szerkesztő oldalán megjelenik a fájl áttekintő térképe.

en: Show Background Grid
hu: Háttérrács megjelenítése

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a szerkesztő hátterére egy tervrajz stílusú rács kerül nyomtatásra.

en: Highlight current line
hu: Aktuális sor kiemelése

en: If enabled, the current line will be highlighted.
hu: Ha engedélyezve van, akkor az aktuális sor kiemelésre kerül.

en: Text Wrapping
hu: Szöveg tördelése

en: Whether text should be wrapped.
hu: Kell-e tördelni a szöveget.

en: Use System Font
hu: Rendszer betűkészletének használata

en: Whether the default system monospace font should be used.
hu: Használja-e a rendszer alapértelmezett rögzített szélességű betűkészletét.

en: Custom Font
hu: Egyéni betűkészlet

en: A custom font to use in the editor.
hu: A szerkesztőben használandó egyéni betűkészlet.

en: Style Scheme
hu: Stílusséma

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
hu: A szerkesztő által használandó stílusséma. Ezt lefordíthatja sötét formátumra, ha rendelkezésre áll.

en: Discover File Settings
hu: Fájlbeállítások felderítése

en: If enabled, then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a Szövegszerkesztő megpróbálja felderíteni a modelines, az editorconfig vagy a nyelvenkénti alapértelmezések fájlbeállításait.

en: Automatically check spelling
hu: Automatikus helyesírás-ellenőrzés

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a Szövegszerkesztő gépelés közben ellenőrzi a helyesírást.

en: Restore session
hu: Munkamenet helyreállítása

en: When Text Editor is running, restore the previous session.
hu: A Szövegszerkesztő futtatásakor helyreáll az előző munkamenet.

en: Recolor Window
hu: Ablak átszínezése

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
hu: A stílusséma használata az alkalmazás ablakának átszínezéséhez.

en: Keybindings
hu: Kulcskötések

en: The keybindings to use within Text Editor.
hu: A Szövegszerkesztőn belül használandó kulcskötések.

en: Last Save Directory
hu: Utolsó mentés könyvtára

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
hu: A mentés vagy mentés másként párbeszédablakban utoljára használt könyvtár.

en: Draw Spaces
hu: Szóközök megjelenítése

en: The various types of spaces to draw in the editor.
hu: A szerkesztőben megjelenítendő különböző típusú üres karakterek.

en: Enable Snippets
hu: Kódrészletek engedélyezése

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
hu: A GtkSourceView programmal regisztrált kódrészletek használatának engedélyezése a szerkesztőből.

en: Line Height
hu: Sormagasság

en: The line height to use for the selected font.
hu: A kiválasztott betűkészletnél használandó sormagasság.

en: Highlight Matching Brackets
hu: Zárójelpárok kiemelése

en: Highlight matching brackets and braces.
hu: Zárójelpárok és kapcsos zárójelpárok kiemelése.

en: Failed to find property %s in %s
hu: Nem sikerült a(z) %s tulajdonság megkeresése ebben: %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
hu: Nem sikerült lekérni a va_list értéket: %s

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Clear File History?
hu: Törli a fájlelőzményeket?

en: This action cannot be undone
hu: Ezt a műveletet nem lehet visszavonni

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Clear All
hu: Összes _törlése

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
hu: A szabványos bemenet többször volt kérve. Kérés figyelmen kívül hagyása.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
hu: A szabványos bemenet nem támogatott ezen a platformon. Kérés figyelmen kívül hagyása.

en: Bugs may be reported at:
hu: A hibákat itt lehet jelenteni:

en: [FILES…]
hu: [FÁJLOK…]

en: Do not restore session at startup
hu: Ne állítsa helyre a munkamenetet indításkor

en: Open provided files in a new window
hu: A megadott fájlok megnyitása új ablakban

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
hu: A Szövegszerkesztő új példányának futtatása (az --ignore-session kapcsolót is maga után vonja)

en: Print version information and exit
hu: Verzióinformációk kiírása és kilépés

en: [Read-Only]
hu: [csak olvasható]

en: New Document
hu: Új dokumentum

en: Change Encoding
hu: Kódolás megváltoztatása

en: Search encodings
hu: Kódolások keresése

en: No Results Found
hu: Nincsenek találatok

en: Try a different search
hu: Próbáljon egy másik keresést

en: File path is NULL
hu: A fájl útvonala NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
hu: Hiba az UTF-8 fájlnév széles karakterré való átalakításakor

en: ILCreateFromPath() failed
hu: Az ILCreateFromPath() meghiúsult

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
hu: Nem lehetséges a(z) „%s” átalakítása érvényes NSURL értékre.

en: Space
hu: Szóköz

en: Tab
hu: Tabulátor

en: _Discard Changes and Reload
hu: Változtatások _elvetése és újratöltés

en: File Has Changed on Disk
hu: A fájl megváltozott a lemezen

en: The file has been changed by another program.
hu: A fájlt egy másik program megváltoztatta.

en: Save _As…
hu: Me_ntés másként…

en: Document Restored
hu: Dokumentum helyreállítva

en: Unsaved document has been restored.
hu: A mentetlen dokumentum helyre lett állítva.

en: _Save…
hu: _Mentés…

en: _Discard…
hu: _Elvetés…

en: Draft Changes Restored
hu: Piszkozat változtatásai helyreállítva

en: Unsaved changes to the document have been restored.
hu: A dokumentum mentetlen változtatásai helyre lettek állítva.

en: Could Not Open File
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt

en: _Retry
hu: Új_rapróbálkozás

en: Open As _Administrator
hu: Megnyitás _rendszergazdaként

en: Invalid Characters Detected
hu: Érvénytelen karakterek észlelve

en: There was an encoding conversion error so a fallback character was used.
hu: Kódolás-átalakítási hiba történt, ezért egy tartalék karakter lett használva.

en: Change _Encoding…
hu: _Kódolás megváltoztatása…

en: Other Document Types
hu: Egyéb dokumentumtípusok

en: Document Type
hu: Dokumentum típusa

en: Search
hu: Keresés

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Mac OS Classic (CR)
hu: Klasszikus Mac OS (CR)

en: Search documents
hu: Dokumentumok keresése

en: Open New Document
hu: Új dokumentum megnyitása

en: No Recent Documents
hu: Nincsenek legutóbbi dokumentumok

en: Draft
hu: Piszkozat

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
hu: %s (rendszergazda)

en: Failed to save document
hu: Nem sikerült elmenteni a dokumentumot

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Ln %u, Col %u
hu: %u. sor, %u. oszlop

en: Go to Line
hu: Ugrás sorra

en: Go
hu: Ugrás

en: Document Portal
hu: Dokumentumportál

note: translators: Ln is short for "Line Number"
en: Ln
hu: Sorszám

note: translators: Col is short for "Column"
en: Col
hu: Oszlop

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Custom _Font
hu: Egyéni _betűkészlet

en: Show Grid Pattern
hu: Rácsminta megjelenítése

en: Display _Line Numbers
hu: _Sorszámok megjelenítése

en: _Highlight Current Line
hu: Jelenlegi sor _kiemelése

en: Display _Overview Map
hu: Áttekintő _térkép megjelenítése

en: Check _Spelling
hu: _Helyesírás-ellenőrzés

en: Line Wrap
hu: Sorok tördelése

en: Show _Right Margin
hu: _Jobb oldali margó megjelenítése

en: _Margin Position
hu: _Margó pozíciója

en: _Wrap Lines Automatically (Alt+W)
hu: Sorok automatikus _tördelése (Alt+W)

en: Indentation
hu: Behúzás

en: A_uto Indentation
hu: A_utomatikus behúzás

en: _Character
hu: _Karakter

en: Spaces Per _Tab
hu: _Tabulátoronkénti szóközök

en: Spaces Per _Indent
hu: _Behúzásonkénti szóközök

en: Behavior
hu: Viselkedés

en: _Discover Document Settings
hu: Dokumentumbeállítások fel_derítése

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
hu: Modelines, editorconfig vagy észszerű alapértelmezések használatával való beállítások alkalmazása

en: _Restore Session
hu: Munkamenet _helyreállítása

en: Return to your previous session when Text Editor is started
hu: Visszatérés az előző munkamenethez a Szövegszerkesztő indításakor

en: _Clear History
hu: _Előzmények törlése

en: Draft: %s
hu: Piszkozat: %s

en: File: %s
hu: Fájl: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
hu: %N. / %Q oldal

en: File Name
hu: Fájlnév

en: Location
hu: Hely

en: Open in File Manager
hu: Megnyitás fájlkezelőben

en: _Document Type
hu: _Dokumentum típusa

en: Change Document Type
hu: Dokumentumtípus megváltoztatása

en: _Encoding
hu: _Kódolás

en: _Line Feed
hu: _Soremelés

en: Statistics
hu: Statisztikák

en: Lines
hu: Sorok

en: Words
hu: Szavak

en: Characters, No Spaces
hu: Karakterek szóközök nélkül

en: All Characters
hu: Összes karakter

en: _Discard
hu: _Elvetés

en: _Discard All
hu: Összes _elvetése

en: Save Changes?
hu: Menti a változtatásokat?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
hu: A megnyitott dokumentumok mentetlen változtatásokat tartalmaznak. Az el nem mentett változtatások véglegesen el fognak veszni.

en: _Save
hu: M_entés

en: Untitled Document
hu: Névtelen dokumentum

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
hu: %s (új)

en: Replace
hu: Csere

en: Previous Match
hu: Előző találat

en: Next Match
hu: Következő találat

en: Search & Replace
hu: Keresés és csere

en: Search Options
hu: Keresési beállítások

en: Close Search
hu: Keresés bezárása

en: _Replace
hu: _Csere

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

en: Re_gular Expressions
hu: _Reguláris kifejezések

en: _Case Sensitive
hu: Kis- és nagybetűk _megkülönböztetése

en: Match Whole _Word Only
hu: Illesztés csak teljes _szóra

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
hu: %u / %u

en: Clear Entry
hu: Bejegyzés törlése

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Follow System Style
hu: Rendszerstílus követése

en: Follow system style
hu: Rendszerstílus követése

en: Light Style
hu: Világos stílus

en: Light style
hu: Világos stílus

en: Dark Style
hu: Sötét stílus

en: Dark style
hu: Sötét stílus

en: Just now
hu: Épp most

en: An hour ago
hu: Egy órával ezelőtt

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: About a year ago
hu: Körülbelül egy évvel ezelőtt

en: About %u year ago | About %u years ago
hu[0]: Körülbelül %u évvel ezelőtt
hu[1]: Körülbelül %u évvel ezelőtt

en: Saving changes will replace the previously saved version.
hu: A változtatások mentése le fogja cserélni az előzőleg mentett verziót.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
hu: Menti a(z) „%s” dokumentum változtatásait?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
hu: A mentetlen változtatások véglegesen el fognak veszni.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
hu: Elveti a(z) „%s” dokumentum változtatásait?

en: All Files
hu: Összes fájl

en: Text Files
hu: Szövegfájlok

en: Zoom In
hu: Nagyítás

en: Zoom in
hu: Nagyítás

en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

en: Zoom out
hu: Kicsinyítés

en: Reset Zoom
hu: Nagyítás visszaállítása

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
hu: %s (%s) – Szövegszerkesztő

en: There are unsaved documents
hu: Mentetlen dokumentumok vannak

en: Open a Document
hu: Dokumentum megnyitása

en: Create a new document (Ctrl+N), or open an existing one (Ctrl+O)
hu: Új dokumentum létrehozása (Ctrl+N) vagy egy meglévő megnyitása (Ctrl+O)

en: _New Empty File
hu: Ú_j üres fájl

en: Recently Used Documents
hu: Legutóbb használt dokumentumok

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: New Tab
hu: Új lap

en: Leave Fullscreen
hu: Teljes képernyő elhagyása

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Document Properties
hu: Dokumentum tulajdonságai

en: _New Window
hu: Új _ablak

en: _Discard Changes…
hu: Változtatások _elvetése…

en: _Find/Replace…
hu: _Keresés és csere…

en: _Print…
hu: _Nyomtatás…

en: Fullscreen
hu: Teljes képernyő

en: P_references
hu: _Beállítások

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: A_bout Text Editor
hu: A Szövegszerkesztő _névjegye

en: Move _Left
hu: Mozgatás _balra

en: Move _Right
hu: Mozgatás j_obbra

en: _Move to New Window
hu: Mozgatás új _ablakba

en: Close _Other Tabs
hu: _Egyéb lapok bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Windows
hu: Ablakok

[ctx: shortcut window]
en: New window
hu: Új ablak

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
hu: Dokumentum áthelyezése új ablakba

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
hu: Áthelyezés a következő lapra

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
hu: Áthelyezés az előző lapra

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
hu: Átrendezés a következő lap után

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
hu: Átrendezés az előző lap előtt

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
hu: Korábban bezárt lap helyreállítása

[ctx: shortcut window]
en: Zoom
hu: Nagyítás

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
hu: Nagyítás

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
hu: Kicsinyítés

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
hu: Nagyítás visszaállítása

[ctx: shortcut window]
en: Documents
hu: Dokumentumok

[ctx: shortcut window]
en: New document
hu: Új dokumentum

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
hu: Tallózás egy dokumentum megnyitásához

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
hu: Dokumentum keresése név szerint

[ctx: shortcut window]
en: Save
hu: Mentés

[ctx: shortcut window]
en: Save As
hu: Mentés másként

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
hu: Keresés és csere

[ctx: shortcut window]
en: Close document
hu: Dokumentum bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Open document properties
hu: Dokumentum tulajdonságainak megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
hu: Másolás és beillesztés

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
hu: Kijelölt szöveg másolása a vágólapra

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
hu: Kijelölt szöveg kivágása a vágólapra

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
hu: Szöveg beillesztése a vágólapról

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
hu: Összes másolása a vágólapra

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
hu: Jelenlegi sor másolása le

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
hu: Visszavonás és ismétlés

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
hu: Előző parancs visszavonása

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
hu: Előző parancs ismétlése

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hu: Szerkesztés

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
hu: Emodzsi beszúrása a dokumentumba

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
hu: Keresés a dokumentumon belül

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
hu: Keresés és csere a dokumentumon belül

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
hu: Szám növelése a kurzornál

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
hu: Szám csökkentése a kurzornál

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
hu: Áttekintő ki- és bekapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
hu: Beszúrási kurzor láthatóságának ki- és bekapcsolása

[ctx: shortcut window]
en: Selections
hu: Kijelölések

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hu: Összes kijelölése

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
hu: Összes kijelölésének megszüntetése

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
hu: Jelenlegi sor kijelölése

[ctx: shortcut window]
en: Movements
hu: Mozgások

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
hu: Ugrás a dokumentum elejére

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
hu: Ugrás a dokumentum végére

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
hu: Ugrás az előző bekezdés elejére

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
hu: Ugrás a következő bekezdés végére

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
hu: Jelenlegi vagy kijelölt sorok mozgatása fel

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
hu: Jelenlegi vagy kijelölt sorok mozgatása le

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
hu: Ugrás sorra

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
hu: Törlés

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
hu: Törlés a kurzortól a szó elejéig

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
hu: Törlés a kurzortól a szó végéig

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
hu: Törlés a kurzortól a bekezdés elejéig

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
hu: Törlés a kurzortól a bekezdés végéig

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
hu: A jelenlegi sor törlése

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
hu: Beállítások megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Toggle text wrapping
hu: Szöveg tördelésének ki- és bekapcsolása
