gnome-text-editor master - en to oc translation catalogue (276 entries)

en: write;notepad;
oc: escriure;nòtas;

en: Text Editor
oc: Editor de tèxte

en: View and edit text files
oc: Afichar e modificar de fichièrs de tèxt

en: New Window
oc: Fenèstra novèla

en: Edit text files
oc: Editar de fichièrs tèxte

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
oc: L'Editor de tèxt GNOME es un editor de tèxt simple centrat sus una experiéncia per defaut agradiva.

en: Text Editor's main window
oc: Fenèstra princiapal de l’Editor de tèxte

en: Syntax highlighting
oc: Coloracion sintaxica

en: Auto Save Delay
oc: Relambi de salvagarda auto

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
oc: Lo nombre de segondas abans l’enregistrament automatic d’un borrolhon.

en: Style Variant
oc: Varianta d’estil

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
oc: Utilizar la varianta clara o escura del tèma GTK e/o l'esquèma de color GtkSourceView.

en: Indentation Style
oc: Estil d’indentacion

en: Whether the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
oc: Se l’editor deu inserir mantun caractèr d’espaci a la plaça de las tabulacions.

en: Auto Indent
oc: Indentacion automatica

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
oc: Indentar automaticament las linhas novèlas en copiant l’indentacion de la linha precedenta.

en: Tab Width
oc: Largor de la tabulacion

en: The number of spaces represented by a tab.
oc: Lo nombre d’espacis representat per una tabulacion.

en: Indent Width
oc: Largor de l’indentacion

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
oc: Lo nombre d’espacis d’indentar o -1 per utilizar la largor de tabulacion.

en: Show Line Numbers
oc: Afichar los numèros de linha

en: Whether line numbers should be displayed next to each line.
oc: Se cal afichar los numèros de linha a costat de cada linha.

en: Show Right Margin
oc: Afichar lo marge de drecha

en: Whether a margin line should be displayed on the right of the editor.
oc: Se una linha de marge se deu afichar a drecha de l'editor.

en: Right Margin Position
oc: Posicion del marge de drecha

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
oc: La posicion en caractèrs a la quala lo marge drech se deu afichar.

en: Show Overview Map
oc: Mostrar la mapa d’apercebut

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
oc: S'es activat, una mapa generala del fichièr s'aficharà a costat de l'editor.

en: Show Background Grid
oc: Afichar la grasilha de fons

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
oc: S'es activat, una grasilha estile plan director es afichada en rèireplan de l'editor.

en: Highlight current line
oc: Suslinhar la linha actuala

en: If enabled, the current line will be highlighted.
oc: Se activat, la linha actuala serà mesa en susbrilhança.

en: Text Wrapping
oc: Retorn a la linha

en: Whether text should be wrapped.
oc: Indica se lo tèxte deu èsser copat.

en: Use System Font
oc: Utilizar la poliça del sistèma

en: Whether the default system monospace font should be used.
oc: Indica se cal utilizar la polissa de chassa fixa del sistèma.

en: Custom Font
oc: Poliça personalizada

en: A custom font to use in the editor.
oc: Utilizar una polissa personalisada utilizada dins l’editor.

en: Style Scheme
oc: Jòc d'estils

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
oc: L'esquèma d'estil d'utilizar per l'editor. Aquò se pòt traduire en un format escur quand es disponible.

en: Discover File Settings
oc: Descobrir los paramètres del document

en: If enabled, then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
oc: S'es activat, l'editor de tèxt ensajarà de descobrir los paramètres del fichièr a partir de las modelines, d'editorconfig, o de las valors per defaut per cada lengatge.

en: Automatically check spelling
oc: Verificar automaticament l'ortografia

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
oc: S'es activat, l'Editor de tèxt verificarà l'ortografia a mesura que picatz.

en: Restore session
oc: Restablir la session

en: When Text Editor is running, restore the previous session.
oc: Quand l'Editor de tèxte es en cors d'execucion, restaurar la session precedenta.

en: Recolor Window
oc: Recolorar la fenèstra

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
oc: Utilizatz l'esquèma d'estil per tornar colorar la fenèstra de l'aplicacion.

en: Keybindings
oc: Acorchis de clavièr

en: The keybindings to use within Text Editor.
oc: Los acorchis de clavièr a utilizar dins l’Editor de tèxte.

en: Last Save Directory
oc: Darrièr repertòri d'enregistrament

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
oc: Lo repertòri utilizat en darrièr dins una fenèstra de dialòg d'enregistrament o d'enregistrament-jos.

en: Draw Spaces
oc: Dessenhar los espacis

en: The various types of spaces to draw in the editor.
oc: Los diferents tipes d'espacis de dessenhar dins l'editor.

en: Enable Snippets
oc: Activar los extraches

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
oc: Activar l'utilizacion dels extraches enregistrats amb GtkSourceView dempuèi l'editor.

en: Line Height
oc: Nautor de linha

en: The line height to use for the selected font.
oc: La nautor de linha d'utilizar per la polissa seleccionada.

en: Highlight Matching Brackets
oc: Suslinhar las parentèsis correspondentas

en: Highlight matching brackets and braces.
oc: Suslinhar las parentèsis e acoladas correspondentas

en: Failed to find property %s in %s
oc: Proprietat %s introbabla dins %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
oc: Impossible d'obténer la valor va_list : %s

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: Clear File History?
oc: Escafar lo fichièr d’istoric ?

en: This action cannot be undone
oc: Impossible d'anullar aquesta accion

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Clear All
oc: _Tot escafar

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
oc: L'entrada estandarda es estada demandada mantun còp. Requèsta ignorada.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
oc: L'entrada estandarda es pas presa en carga sus aquesta platafòrma. Requèsta ignorada.

en: Bugs may be reported at:
oc: Las anomalias se senhal :

en: [FILES…]
oc: [FICHIÈR…]

en: Do not restore session at startup
oc: Restablir pas la session a l’aviada

en: Open provided files in a new window
oc: Dobrir los fichièrs fornits dins una fenèstra novèla

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
oc: Aviar una instància novèla de l'Editor de tèxte (implica --ignore-session)

en: Print version information and exit
oc: Imprimir las informacions de version e quitar

en: [Read-Only]
oc: [lectura sola]

en: New Document
oc: Document novèl

en: Change Encoding
oc: Cambiar l’encodatge

en: Search encodings
oc: Recèrca d’encodatges

en: No Results Found
oc: Cap de resultat pas trobat

en: Try a different search
oc: Ensajatz una autra recèrca

en: File path is NULL
oc: L’emplaçament del fichièr es NULL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
oc: Error de conversion del nom de fichièr UTF-8 en caractèr larg

en: ILCreateFromPath() failed
oc: Fracàs de ILCreateFromPath()

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
oc: Impossible de convertir « %s » en NSURL valida.

en: Space
oc: Espaci

en: Tab
oc: Onglet

en: _Discard Changes and Reload
oc: _Abandonar las modificacions e recargar

en: File Has Changed on Disk
oc: Lo fichièr a cambiat sul disc

en: The file has been changed by another program.
oc: Un autre programa a modificat lo fichièr.

en: Save _As…
oc: Enregistrar _jos…

en: Document Restored
oc: Document restaurat

en: Unsaved document has been restored.
oc: Lo ducument non enregistrat es estat restablit.

en: _Save…
oc: _Enregistrar…

en: _Discard…
oc: _Ignorar…

en: Draft Changes Restored
oc: Modificacions del borrolhon restauradas

en: Unsaved changes to the document have been restored.
oc: Las modificacions del document non enregistradas son estadas restauradas.

en: Could Not Open File
oc: Impossible de dobrir lo fichièr

en: _Retry
oc: _Tornar ensajar

en: Open As _Administrator
oc: Dobrir coma _administrator

en: Invalid Characters Detected
oc: Caractèr invalid detectat

en: There was an encoding conversion error so a fallback character was used.
oc: I aguèt una error de conversion de l'encodatge, doncas un caractèr de remplaçament es estat utilizat.

en: Change _Encoding…
oc: Cambiar l’encodatge…

en: Other Document Types
oc: Autres tipes de documents

en: Document Type
oc: Mena de document

en: Search
oc: Recercar

en: Plain Text
oc: Tèxte brut

en: Search documents
oc: Recercar dins del document

en: Open New Document
oc: Dobrir un document novèl

en: No Recent Documents
oc: Pas cap de document recent

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Failed to save document
oc: L'enregistrament del document a fracassat

en: _Close
oc: _Tampar

en: Go to Line
oc: Anar a la linha

en: Go
oc: Zo

en: Document Portal
oc: Portal de documents

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Custom _Font
oc: Polissa _personalizada

en: Show Grid Pattern
oc: Afichar lo motiu de grasilha

en: Display _Line Numbers
oc: Afichar los _numèros de linha

en: _Highlight Current Line
oc: _Suslinhar la linha actuala

en: Display _Overview Map
oc: Afichar la mapa d’_apercebut

en: Check _Spelling
oc: _Verificar l'ortografia

en: Line Wrap
oc: Retorn a la linha

en: Show _Right Margin
oc: Afichar lo marge de _drecha

en: _Margin Position
oc: Posicion del _marge

en: _Wrap Lines Automatically (Alt+W)
oc: _Copar las linhas automaticament (Alt+W)

en: Indentation
oc: Indentacion

en: A_uto Indentation
oc: Indentacion a_utomatica

en: _Character
oc: _Caractèr

en: Spaces Per _Tab
oc: Espacis per _tabulacion

en: Spaces Per _Indent
oc: Espacis per _indentacion

en: Behavior
oc: Compòrtament

en: _Discover Document Settings
oc: _Descobrir los paramètres del document

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
oc: Aplicar los paramètres en utilizant de modelines, editorconfig, o de valors per defaut

en: _Restore Session
oc: _Restablir la session

en: Return to your previous session when Text Editor is started
oc: Tornar a vòstre session precedenta quand se lança l’Editor de Tèxte

en: _Clear History
oc: _Escafar l’istoric

en: Draft: %s
oc: Borrolhon  %s

en: File: %s
oc: Fichièr : %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
oc: Pagina %N de %Q

en: File Name
oc: Nom del fichièr

en: Location
oc: Emplaçament

en: Open in File Manager
oc: Dobrir amb lo gestionari de fichièrs

en: _Document Type
oc: Tipe de _document

en: Change Document Type
oc: Cambiar lo tipe de document

en: _Encoding
oc: _Encodatge

en: _Line Feed
oc: Saut de _linha

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Lines
oc: Linhas

en: Words
oc: Mots

en: Characters, No Spaces
oc: Caractèrs, sens espaci

en: All Characters
oc: Totes los caractèrs

en: _Discard
oc: _Ignorar

en: _Discard All
oc: _Tot ignorar

en: Save Changes?
oc: Enregistrar las modificacions ?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
oc: Lo document dobèrt conten de modificacions non enregistradas. Las modificacions que son pas salvadas seràn perdudas per totjorn.

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: Untitled Document
oc: Document sens nom

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
oc: %s (novèl)

en: Replace
oc: Remplaçar

en: Previous Match
oc: Ocurréncia precedenta

en: Next Match
oc: Ocurréncia seguenta

en: Search & Replace
oc: Cercar e remplaçar

en: Search Options
oc: Opcions de recèrca

en: Close Search
oc: Tampar la recèrca

en: _Replace
oc: _Remplaçar

en: Replace _All
oc: Remplaçar _tot

en: Re_gular Expressions
oc: Ex_pressions racionalas

en: _Case Sensitive
oc: _Sensible a la cassa

en: Match Whole _Word Only
oc: Correspondéncia unicament amb l’ensemble del mot

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
oc: %u de %u

en: Clear Entry
oc: Escafar l’entrada

en: Remove
oc: Suprimir

en: Follow System Style
oc: Seguir lo tèma del sistèma

en: Follow system style
oc: Seguir lo tèma del sistèma

en: Light Style
oc: Estil clar

en: Light style
oc: Estil clar

en: Dark Style
oc: Estil escur

en: Dark style
oc: Estil escur

en: Just now
oc: Ara meteis

en: An hour ago
oc: Fa una ora

en: Yesterday
oc: Ièr

en: About a year ago
oc: Fa environ un an

en: About %u year ago | About %u years ago
oc[0]: Fa environ %u an
oc[1]: Fa environ %u ans

en: Saving changes will replace the previously saved version.
oc: L’enregistrament de las modificacions remplaçarà la version precedentament salvada.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
oc: Enregistrar las modificacions de « %s » ?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
oc: Totas las modificacions non enregistradas seràn perdudas.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
oc: Abandonar las modificacions de « %s » ?

en: All Files
oc: Totes los fichièrs

en: Text Files
oc: Fichièrs tèxte

en: Zoom In
oc: Zoom avant

en: Zoom in
oc: Zoom avant

en: Zoom Out
oc: Zoom arrièr

en: Zoom out
oc: Zoom arrière

en: Reset Zoom
oc: Reïnicializar lo zoom

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
oc: %s (%s) - Editor de tèxte

en: There are unsaved documents
oc: I a de documents non enregistrats

en: Open a Document
oc: Dobrir un document

en: Create a new document (Ctrl+N), or open an existing one (Ctrl+O)
oc: Crear un document novèl (Ctrl+N), o ne dobrir un existissent (Ctrl+O)

en: _New Empty File
oc: _Fichièr void novèl

en: Recently Used Documents
oc: Document recentament utilizats

en: _Open
oc: _Dobrir

en: New Tab
oc: Onglet novèl

en: Leave Fullscreen
oc: Quitar l'ecran complèt

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: Document Properties
oc: Proprietats del document

en: _New Window
oc: Fenèstra _novèla

en: _Discard Changes…
oc: _Abandonar las modificacions…

en: _Find/Replace…
oc: _Cercar/Remplaçar…

en: _Print…
oc: _Imprimir…

en: Fullscreen
oc: Ecran complèt

en: P_references
oc: P_referéncias

en: _Keyboard Shortcuts
oc: _Acorchis de clavièr

en: A_bout Text Editor
oc: A _prepaus de l'Editor de tèxte

en: Move _Left
oc: Desp_laçar a esquèrra

en: Move _Right
oc: Desplaçar a d_recha

en: _Move to New Window
oc: _Desplaçar dins una fenèstra novèla

en: Close _Other Tabs
oc: Tampar los _autres onglets

[ctx: shortcut window]
en: Windows
oc: Fenèstras

[ctx: shortcut window]
en: New window
oc: Fenèstra novèla

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
oc: Desplaçar lo document dins una fenèstra novèla

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
oc: Passar a l'onglet seguent

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
oc: Tornar a l'onglet precedent

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
oc: Reordenar aprèp l’onglet seguent

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
oc: Reordenar abans l’onglet precedent

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
oc: Restablir los onglets tampats precedentament

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
oc: Zoom +

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
oc: Zoom -

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
oc: Reïnicializar lo zoom

[ctx: shortcut window]
en: New document
oc: Document novèl

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
oc: Percórrer lo document dobèrt

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
oc: Trapar lo document per nom

[ctx: shortcut window]
en: Save
oc: Enregistrar

[ctx: shortcut window]
en: Save As
oc: Enregistrar jos

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
oc: Cercar/Remplaçar

[ctx: shortcut window]
en: Close document
oc: Tampar lo document

[ctx: shortcut window]
en: Open document properties
oc: Dobrir las proprietats del document

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
oc: Copiar e pegar

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
oc: Copiar lo tèxte seleccionat dins lo quichapapièr

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
oc: Talhar lo tèxte seleccionat dins lo quichapapièr

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
oc: Pegar lo tèxte seleccionat dempuèi lo quichapapièr

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
oc: Tot copiar al quichapapièrs

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
oc: Desplaçar la linha actuala enbàs

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
oc: Desfar e refar

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
oc: Anullar la comanda precedenta

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
oc: Restablir la comanda precedenta

[ctx: shortcut window]
en: Editing
oc: Edicion

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
oc: Inserir un emoji al document

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
oc: Recercar dins del document

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
oc: Cercar e remplaçar dins del document

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
oc: Incrementar lo nombre amb lo cursor

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
oc: Descrementar lo nombre amb lo cursor

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
oc: Bascular l'espotiment

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
oc: Alternar la visibilitat del cursor d’insercion

[ctx: shortcut window]
en: Selections
oc: Seleccions

[ctx: shortcut window]
en: Select all
oc: Tot seleccionar

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
oc: Tot deseleccionar

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
oc: Metre en susbrilhança la linha actuala

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
oc: Se desplaçar a la debuta del document

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
oc: Se desplaçar a la fin del document

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
oc: Desplaçar a la debuta del paragraf precedent

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
oc: Desplaçar a la fin del paragraf seguent

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
oc: Desplaçar amont la linha actuala o seleccionada

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
oc: Desplaçar aval la linha actuala o seleccionada

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
oc: Anar a la linha@ action

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
oc: Supression

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
oc: Suprimir del cursor dusca la debuta del mot

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
oc: Suprimir del cursor dusca la fin del mot

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
oc: Suprimir del cursor dusca la debuta del paragraf

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
oc: Suprimir del cursor dusca la fin del paragraf

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
oc: Suprimir la linha actuala

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
oc: Afichar las preferéncias

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
oc: Mostrar los acorchis clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Show help
oc: Afichar l’ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Toggle text wrapping
oc: Alernar lo retorn a la linha
