gnome-text-editor master - en to ca translation catalogue (278 entries)

en: write;notepad;
ca: escriure;bloc de notes;

en: Text Editor
ca: Editor de text

en: View and edit text files
ca: Visualitza i edita fitxers de text

en: New Window
ca: Finestra nova

en: Edit text files
ca: Editeu fitxers de text

en: GNOME Text Editor is a simple text editor focused on a pleasing default experience.
ca: L'Editor de text del GNOME és un editor de text simple centrat en una experiència per defecte agradable.

en: Text Editor's main window
ca: Finestra principal de l'Editor de text

en: Syntax highlighting
ca: Ressaltat de sintaxi

en: Auto Save Delay
ca: Retard del desat automàtic

en: The delay in seconds to wait before auto-saving a draft.
ca: El retard en segons a esperar abans de desar automàticament un esborrany.

en: Style Variant
ca: Variant d'estil

en: Use the light or dark variant of the GTK theme and/or GtkSourceView style scheme.
ca: Utilitzeu la variant clara o fosca del tema GTK i/o l'esquema d'estil GtkSourceView.

en: Indentation Style
ca: Estil de sagnat

en: Whether the editor should insert multiple spaces characters instead of tabs.
ca: Si l'editor ha d'inserir múltiples caràcters d'espai en lloc de tabuladors.

en: Auto Indent
ca: Sagnat automàtic

en: Automatically indent new lines copying the previous line's indentation.
ca: Sagna automàticament les línies noves copiant el sagnat de la línia anterior.

en: Tab Width
ca: Amplada de la pestanya

en: The number of spaces represented by a tab.
ca: El nombre d'espais representats per un tabulador.

en: Indent Width
ca: Amplada de sagnat

en: The number of spaces to indent or -1 to use tab-width.
ca: El nombre d'espais que s'han de sagnar o -1 per a utilitzar l'amplada de tabulador.

en: Show Line Numbers
ca: Mostra els números de línia

en: Whether line numbers should be displayed next to each line.
ca: Si els números de línia s'han de mostrar al costat de cada línia.

en: Show Right Margin
ca: Mostra el marge dret

en: Whether a margin line should be displayed on the right of the editor.
ca: Si s'ha de mostrar una línia de marge a la dreta de l'editor.

en: Right Margin Position
ca: Posició del marge dret

en: The position in characters at which the right margin should be displayed.
ca: La posició en els caràcters en què s'ha de mostrar el marge dret.

en: Show Overview Map
ca: Mostra el mapa general

en: If enabled, an overview map of the file will be displayed to the side of the editor.
ca: Si s'habilita, es mostrarà un mapa general del fitxer al costat de l'editor.

en: Show Background Grid
ca: Mostra la quadrícula del fons

en: If enabled, a blueprint style grid is printed on the editor background.
ca: Si està habilitada, s'imprimirà una graella d'estil impressió blava en el fons de l'editor.

en: Highlight current line
ca: Ressalta la línia actual

en: If enabled, the current line will be highlighted.
ca: Si està habilitada, la línia actual es ressaltarà.

en: Text Wrapping
ca: Ajustament del text

en: Whether text should be wrapped.
ca: Si s'ha d'ajustar el text.

en: Use System Font
ca: Utilitza el tipus de lletra del sistema

en: Whether the default system monospace font should be used.
ca: Si s'ha d'utilitzar el tipus de lletra monoespai per defecte del sistema.

en: Custom Font
ca: Tipus de lletra personalitzada

en: A custom font to use in the editor.
ca: Un tipus de lletra personalitzat per a utilitzar a l'editor.

en: Style Scheme
ca: Esquema d'estil

en: The style scheme to use by the editor. It may translate this into a dark format when available.
ca: L'esquema d'estil a utilitzar per l'editor. Pot traduir això en un format fosc quan estigui disponible.

en: Discover File Settings
ca: Descoberta de fitxers de paràmetres

en: If enabled, then Text Editor will try to discover file settings from modelines, editorconfig, or per-language defaults.
ca: Si s'habilita, l'Editor de text intentarà descobrir els fitxers de paràmetres a partir dels modes de línia, «editorconfig» o els predeterminats de cada llenguatge.

en: Automatically check spelling
ca: Comprovar automàticament l'ortografia

en: If enabled, then Text Editor will check spelling as you type.
ca: Si està habilitat, l'Editor de text comprovarà l'ortografia mentre escriviu.

en: Restore session
ca: Restaura la sessió

en: When Text Editor is running, restore the previous session.
ca: Quan s'executa l'Editor de text, restaura la sessió anterior.

en: Recolor Window
ca: Torna a acolorir la finestra

en: Use the style-scheme to recolor the application window.
ca: Utilitzeu l'esquema d'estil per a canviar el color de la finestra de l'aplicació.

en: Keybindings
ca: Dreceres de teclat

en: The keybindings to use within Text Editor.
ca: Les dreceres de teclat que s'utilitzaran a l'Editor de text.

en: Last Save Directory
ca: Darrer directori de desament

en: The directory last used in a save or save-as dialog.
ca: El directori utilitzat per última vegada en un desament o un diàleg de desament.

en: Draw Spaces
ca: Dibuixa espais

en: The various types of spaces to draw in the editor.
ca: Els diferents tipus d'espais a dibuixar a l'editor.

en: Enable Snippets
ca: Habilita els fragments

en: Enable the use of snippets registered with GtkSourceView from within the editor.
ca: Habilita l'ús de fragments registrats amb GtkSourceView des de l'editor.

en: Line Height
ca: Alçada de línia

en: The line height to use for the selected font.
ca: L'alçada de la línia que s'utilitzarà per al tipus de lletra seleccionat.

en: Highlight Matching Brackets
ca: Ressalta els claudàtors emparellats

en: Highlight matching brackets and braces.
ca: Ressalta les claus i claudàtors emparellats.

en: Failed to find property %s in %s
ca: No s'ha pogut trobar la propietat %s a %s

en: Failed to retrieve va_list value: %s
ca: No s'ha pogut recuperar el valor va_list: %s

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Clear File History?
ca: Voleu netejar l'historial de fitxers?

en: This action cannot be undone
ca: Aquesta acció no es pot desfer

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Clear All
ca: _Neteja-ho tot

en: Standard input was requested multiple times. Ignoring request.
ca: L'entrada estàndard s'ha demanat diverses vegades. S'ignora la sol·licitud.

en: Standard input is not supported on this platform. Ignoring request.
ca: L'entrada estàndard no és compatible en aquesta plataforma. S'ignora la sol·licitud.

en: Bugs may be reported at:
ca: Es pot informar d'errors a:

en: [FILES…]
ca: [FITXERS…]

en: Do not restore session at startup
ca: No restauris la sessió a l'inici

en: Open provided files in a new window
ca: Obre els fitxers proporcionats en una finestra nova

en: Run a new instance of Text Editor (implies --ignore-session)
ca: Executa una nova instància de l'Editor de text (implica --ignore-session)

en: Print version information and exit
ca: Imprimeix la informació de la versió i surt

en: [Read-Only]
ca: [Només lectura]

en: New Document
ca: Document nou

en: Change Encoding
ca: Canvia la codificació de caràcters

en: Search encodings
ca: Cerca codificacions

en: No Results Found
ca: No s'ha trobat cap resultat

en: Try a different search
ca: Proveu una cerca diferent

en: File path is NULL
ca: El camí del fitxer és NUL

en: Error converting UTF-8 filename to wide char
ca: S'ha produït un error en convertir el nom del fitxer UTF-8 en caràcter ample

en: ILCreateFromPath() failed
ca: ILCreateFromPath() ha fallat

en: Cannot convert “%s” into a valid NSURL.
ca: No es pot convertir «%s» en una NSURL vàlida.

en: Space
ca: Espai en blanc

en: Tab
ca: Tabulador

en: _Discard Changes and Reload
ca: _Descarta els canvis i torna a carregar

en: File Has Changed on Disk
ca: El fitxer ha canviat al disc

en: The file has been changed by another program.
ca: Un altre programa ha canviat el fitxer.

en: Save _As…
ca: _Anomena i desa…

en: Document Restored
ca: Document restaurat

en: Unsaved document has been restored.
ca: S'ha restaurat el document sense desar.

en: _Save…
ca: _Desa…

en: _Discard…
ca: D_escarta…

en: Draft Changes Restored
ca: Canvis d'esborrany restaurats

en: Unsaved changes to the document have been restored.
ca: S'han restaurat els canvis no desats al document.

en: Could Not Open File
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: _Retry
ca: _Torna-ho a intentar

en: Open As _Administrator
ca: Obre com a _administrador

en: Invalid Characters Detected
ca: S'han detectat caràcters no vàlids

en: There was an encoding conversion error so a fallback character was used.
ca: S'ha produït un error en convertir la codificació de caràcters i això ha fet necessari utilitzar un caràcter alternatiu.

en: Change _Encoding…
ca: Canvia la _Codificació de caràcters…

en: Other Document Types
ca: Altres tipus de document

en: Document Type
ca: Tipus de document

en: Search
ca: Cerca

en: Plain Text
ca: Text net

en: Search documents
ca: Cerca als documents

en: Open New Document
ca: Obre un document nou

en: No Recent Documents
ca: No hi ha documents recents

en: Draft
ca: Esborrany

note: translators: %s is replaced with the path on the filesystem
en: %s (Administrator)
ca: %s (administrador)

en: Failed to save document
ca: Ha fallat en desar el document

en: _Close
ca: _Tanca

en: Go to Line
ca: Ves a la línia

en: Go
ca: Ves

en: Document Portal
ca: Portal del document

en: Appearance
ca: Aparença

en: Custom _Font
ca: Tipus de lletra _personalitzada

en: Show Grid Pattern
ca: Mostra el patró de quadrícula

en: Display _Line Numbers
ca: M_ostra els números de línia

en: _Highlight Current Line
ca: _Ressalta la línia actual

en: Display _Overview Map
ca: Mostra el mapa _general

en: Check _Spelling
ca: Comprova l'_ortografia

en: Line Wrap
ca: Ajustament de línia

en: Show _Right Margin
ca: Mo_stra el marge dret

en: _Margin Position
ca: Posició del _marge

en: _Wrap Lines Automatically (Alt+W)
ca: _Ajusta les línies de manera automàtica (Alt+W)

en: Indentation
ca: Sagnat

en: A_uto Indentation
ca: Sagnat a_utomàtic

en: _Character
ca: _Caràcter

en: Spaces Per _Tab
ca: Espais per _tabulador

en: Spaces Per _Indent
ca: Espais per al _sagnat

en: Behavior
ca: Comportament

en: _Discover Document Settings
ca: _Descobreix la configuració del document

en: Apply settings using modelines, editorconfig, or sensible defaults
ca: Apliqueu la configuració mitjançant línies de mode, configuració de l'editor o valors predeterminats sensats

en: _Restore Session
ca: _Restaura la sessió

en: Return to your previous session when Text Editor is started
ca: Torna a la sessió anterior quan s'iniciï l'Editor de text

en: _Clear History
ca: _Neteja l'historial

en: Draft: %s
ca: Esborrany: %s

en: File: %s
ca: Fitxer: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
ca: Pàgina %N de %Q

en: File Name
ca: Nom de fitxer

en: Location
ca: Ubicació

en: Open in File Manager
ca: Obre al gestor de fitxers

en: _Document Type
ca: Tipus de _document

en: Change Document Type
ca: Canvia el tipus de document

en: _Encoding
ca: _Codificació de caràcters

en: _Line Feed
ca: Salt de _línia

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Lines
ca: Línies

en: Words
ca: Paraules

en: Characters, No Spaces
ca: Caràcters, sense espais

en: All Characters
ca: Tots els caràcters

en: _Discard
ca: _Descarta

en: _Discard All
ca: _Descarta-ho tot

en: Save Changes?
ca: Voleu desar els canvis?

en: Open documents contain unsaved changes. Changes which are not saved will be permanently lost.
ca: Els documents oberts contenen canvis sense desar. Els canvis que no es desin es perdran permanentment.

en: _Save
ca: _Desa

en: Untitled Document
ca: Document sense títol

note: translators: %s is replaced with the title of the file
en: %s (new)
ca: %s (nou)

en: Replace
ca: Substitueix

en: Previous Match
ca: Coincidència anterior

en: Next Match
ca: Coincidència posterior

en: Search & Replace
ca: Cerca i reemplaça

en: Search Options
ca: Opcions de cerca

en: Close Search
ca: Tanca la cerca

en: _Replace
ca: _Substitueix

en: Replace _All
ca: R_eemplaça-ho tot

en: Re_gular Expressions
ca: Expressions re_gulars

en: _Case Sensitive
ca: _Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Match Whole _Word Only
ca: Coincideix només amb la _paraula sencera

note: translators: the first %u is replaced with the current position, the second with the number of search results
en: %u of %u
ca: %u de %u

en: Clear Entry
ca: Neteja l'entrada

en: Remove
ca: Elimina

en: Follow System Style
ca: Segueix l'estil del sistema

en: Follow system style
ca: Segueix l'estil del sistema

en: Light Style
ca: Estil clar

en: Light style
ca: Estil clar

en: Dark Style
ca: Estil fosc

en: Dark style
ca: Estil fosc

en: Just now
ca: Ara mateix

en: An hour ago
ca: Fa una hora

en: Yesterday
ca: Ahir

en: About a year ago
ca: Fa aproximadament un any

en: About %u year ago | About %u years ago
ca[0]: Fa aproximadament %u any
ca[1]: Fa aproximadament %u anys

en: Saving changes will replace the previously saved version.
ca: Desar els canvis substituirà la versió desada prèviament.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Save Changes to “%s”?
ca: Voleu desar els canvis de «%s»?

en: Unsaved changes will be permanently lost.
ca: Els canvis no desats es perdran permanentment.

note: translators: %s is replaced with the document title
en: Discard Changes to “%s”?
ca: Voleu descartar els canvis de «%s»?

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Text Files
ca: Fitxers de text

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Reset Zoom
ca: Reinicialitza el zoom

note: translators: the first %s is replaced with the title, the second %s is replaced with the subtitle
en: %s (%s) - Text Editor
ca: %s (%s) - Editor de text

en: There are unsaved documents
ca: Hi ha documents sense desar

en: Open a Document
ca: Obre un document

en: Create a new document (Ctrl+N), or open an existing one (Ctrl+O)
ca: Crea un nou document (Ctrl+N), o obre'n un d'existent (Ctrl+O)

en: _New Empty File
ca: _Crea un fitxer nou buit

en: Recently Used Documents
ca: Documents utilitzats recentment

en: _Open
ca: O_bre

en: New Tab
ca: Pestanya nova

en: Leave Fullscreen
ca: Abandona la pantalla completa

en: Main Menu
ca: Menú principal

en: Document Properties
ca: Propietats del document

en: _New Window
ca: _Finestra nova

en: _Discard Changes…
ca: _Descarta els canvis…

en: _Find/Replace…
ca: _Cerca i reemplaça…

en: _Print…
ca: _Imprimeix…

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: P_references
ca: P_referències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: D_receres de teclat

en: A_bout Text Editor
ca: Q_uant a l'Editor de text

en: Move _Left
ca: _Mou a l'esquerra

en: Move _Right
ca: M_ou a la dreta

en: _Move to New Window
ca: _Mou a una finestra nova

en: Close _Other Tabs
ca: T_anca les altres pestanyes

[ctx: shortcut window]
en: Windows
ca: Finestres

[ctx: shortcut window]
en: New window
ca: Finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Move document to new window
ca: Mou el document a una finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: Move to next tab
ca: Mou a la pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Move to previous tab
ca: Mou a la pestanya anterior

[ctx: shortcut window]
en: Reorder after next tab
ca: Reordena després de la pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Reorder before previous tab
ca: Reordena abans de la pestanya anterior

[ctx: shortcut window]
en: Restore previously closed tab
ca: Restaura la pestanya tancada prèviament

[ctx: shortcut window]
en: Zoom In
ca: Apropa

[ctx: shortcut window]
en: Zoom Out
ca: Redueix

[ctx: shortcut window]
en: Reset Zoom
ca: Reinicialitza el zoom

[ctx: shortcut window]
en: New document
ca: Document nou

[ctx: shortcut window]
en: Browse to open document
ca: Navega per a obrir un document

[ctx: shortcut window]
en: Find document by name
ca: Cerca el document pel nom

[ctx: shortcut window]
en: Save
ca: Desa

[ctx: shortcut window]
en: Save As
ca: Anomena i desa

[ctx: shortcut window]
en: Find/Replace
ca: Cerca i reemplaça

[ctx: shortcut window]
en: Close document
ca: Tanca el document

[ctx: shortcut window]
en: Open document properties
ca: Obre les propietats del document

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
ca: Copia i enganxa

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
ca: Copia el text seleccionat al porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
ca: Retalla el text seleccionat al porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
ca: Enganxa el text des del porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Copy all to clipboard
ca: Copia-ho tot al porta-retalls

[ctx: shortcut window]
en: Copy current line down
ca: Copia la línia actual cap avall

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
ca: Desfés i refés

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
ca: Desfés l'ordre anterior

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
ca: Refés l'ordre anterior

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ca: Edició

[ctx: shortcut window]
en: Insert emoji into document
ca: Insereix un emoji al document

[ctx: shortcut window]
en: Search within the document
ca: Cerca dins del document

[ctx: shortcut window]
en: Search and replace within the document
ca: Cerca i reemplaça dins del document

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
ca: Incrementa el número al cursor

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
ca: Redueix el número al cursor

[ctx: shortcut window]
en: Toggle overwrite
ca: Commuta la sobreescriptura

[ctx: shortcut window]
en: Toggle visibility of insertion caret
ca: Commuta la visibilitat del cursor d'inserció

[ctx: shortcut window]
en: Selections
ca: Seleccions

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all
ca: Desselecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Select current line
ca: Selecciona la línia actual

[ctx: shortcut window]
en: Movements
ca: Moviments

[ctx: shortcut window]
en: Move to beginning of document
ca: Mou al començament del document

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of document
ca: Mou al final del document

[ctx: shortcut window]
en: Move to start of previous paragraph
ca: Mou a l'inici del paràgraf anterior

[ctx: shortcut window]
en: Move to end of next paragraph
ca: Mou al final del paràgraf següent

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines up
ca: Mou les línies actuals o seleccionades cap amunt

[ctx: shortcut window]
en: Move current or selected lines down
ca: Mou les línies actuals o seleccionades cap avall

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
ca: Ves a la línia

[ctx: shortcut window]
en: Deletion
ca: Supressió

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word start
ca: Suprimeix del cursor a l'inici de la paraula

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to word end
ca: Suprimeix del cursor al final de la paraula

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph start
ca: Suprimeix del cursor a l'inici del paràgraf

[ctx: shortcut window]
en: Delete from cursor to paragraph end
ca: Suprimeix del cursor al final del paràgraf

[ctx: shortcut window]
en: Delete the current line
ca: Suprimeix la línia actual

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
ca: Mostra les preferències

[ctx: shortcut window]
en: Show keyboard shortcuts
ca: Mostra les dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ca: Mostra l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Toggle text wrapping
ca: Commuta l'ajustament del text
