gnome-tour master - en to el translation catalogue (22 entries)

en: Tour
el: Ξενάγηση

en: Greeter & Tour
el: Υποδοχή & Ξενάγηση

en: GNOME Tour and Greeter
el: Ξενάγηση και Υποδοχή του GNOME

en: A guided tour and greeter for GNOME.
el: Ξενάγηση και υποδοχή για το GNOME.

en: The GNOME Project
el: Το έργο GNOME

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Next
el: Επόμενο

en: Start
el: Έναρξη

en: Start the Tour
el: Έναρξη της ξενάγησης

en: Get an Overview
el: Δείτε μια επισκόπηση

en: Press the Super key to see open windows and apps.
el: Πατήστε το Super key για να δείτε τα ανοιχτά παράθυρα και τις εφαρμογές.

en: Just Type to Search
el: Απλώς πληκτρολογήστε για αναζήτηση

en: Type in the overview to search. Launch apps, find things.
el: Πληκτρολογήστε στην επισκόπηση για αναζήτηση. Εκκινήστε εφαρμογές, βρείτε πράγματα.

en: Keep on Top with Workspaces
el: Συνεχίστε με τους χώρους εργασίας

en: Easily organize windows with the workspaces view.
el: Οργανώστε εύκολα τα παράθυρα με την προβολή των χώρων εργασίας.

en: Up/Down for the Overview
el: Πάνω/Κάτω για την επισκόπηση

en: On a touchpad, use three-finger vertical swipes. Try it!
el: Στην επιφάνεια αφής, χρησιμοποιήστε κάθετη ολίσθηση τριών δακτύλων. Δοκίμασέ το!

en: Left/Right for Workspaces
el: Αριστερά/Δεξιά για χώρους εργασίας

en: On a touchpad, use three-finger horizontal swipes. Try it!
el: Στην επιφάνεια αφής, χρησιμοποιήστε οριζόντια ολίσθηση τριών δακτύλων. Δοκίμασέ το!

en: That's it. Have a nice day!
el: Αυτό είναι. Να έχετε μια όμορφη μέρα!

en: To get more advice and tips, see the Help app.
el: Για περισσότερες συμβουλές, ανατρέξτε στην εφαρμογή Βοήθεια.

note: Translators: The following string is formated as "Learn about new and essential features in GNOME 3.36" for example
en: Learn about the key features in {name} {version}.
el: Μάθετε για τα βασικά χαρακτηριστικά στο {name} {version}.
