gnome-tour master - en to eu translation catalogue (22 entries)

en: Tour
eu: Bisita

en: Greeter & Tour
eu: Ongietorria eta bisita

en: GNOME Tour and Greeter
eu: GNOME Bisita eta Ongietorria

en: A guided tour and greeter for GNOME.
eu: GNOMEren bisita gidatua eta ongietorria

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Start
eu: Hasiera

en: Let's Begin
eu: Has gaitezen

en: Get an Overview
eu: Ikuspegi orokorra

note: Translators: 'Windows' is referring to the operating system and should not be translated
en: The overview shows all your apps and windows. Press the Super (Windows) key to open it.
eu: Ikuspegi orokorrean zure aplikazio eta leiho guztiak ikusiko dituzu. Sakatu Super (Windows) tekla ikuspegi orokorra irekitzeko.

en: Powerful Search
eu: Bilaketa boteretsua

en: To search, just start typing in the overview. You can use search to launch apps, find files, perform calculations, and more.
eu: Bilaketak egiteko, hasi idazten zuzenean ikuspegi orokorrean. Aplikazioak abiarazteko, fitxategiak bilatzeko, kalkuluak egiteko eta beste hainbat zereginetarako erabili dezakezu bilaketa.

en: Stay Organized With Workspaces
eu: Eduki mahaigaina aratz laneko areen bidez

en: Organize your windows by moving them into different workspaces. This can be done by dragging them in the overview.
eu: Antolatu zure leihoak laneko areen bidez. Horretarako, arrastatu leihoak ikuspegi orokorraren barruan.

en: Swipe Up and Down
eu: Mugitu hatza gora eta behera

en: To quickly open the overview with a touchpad, swipe up with three fingers.
eu: Ikuspegi orokorra ukipen-panel batean irekitzeko, mugitu hiru hatz gorantz.

en: Swipe Left and Right
eu: Mugitu hatza ezkerrera eta eskuinera

en: To move between workspaces, swipe three fingers horizontally.
eu: Laneko areen artean mugitzeko, mugitu hiru hatz horizontalean.

en: That's It!
eu: Hori da dena.

en: To get more advice and tips, see the Help app.
eu: Aholku eta argibide gehiago eskuratzeko, begiratu laguntza.

note: Translators: The following string is formatted as "Learn about new and essential features in GNOME 3.36" for example
en: Learn about the key features in {name} {version}.
eu: Ezagutu {name} {version} bertsioaren eginbide nagusiak.
