gnome-tour master - en to oc translation catalogue (22 entries)

en: Tour
oc: Visita guidada

en: Greeter & Tour
oc: Acuèlh e visita guidada

en: GNOME Tour and Greeter
oc: Visita guidada e acuèlh de GNOME

en: A guided tour and greeter for GNOME.
oc: Una visita guidada e un acuèlh per GNOME.

en: The GNOME Project
oc: Lo projècte GNOME

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Start
oc: Començar

en: Start the Tour
oc: Començar la visita guidada

en: Get an Overview
oc: Ajatz una vista d’ensemble

en: Press the Super key to see open windows and apps.
oc: Quichatz la tòca Super per veire las fenèstras e aplicacions dobèrtas.

en: Just Type to Search
oc: Picatz per recercar

en: Type in the overview to search. Launch apps, find things.
oc: Picatz dins l’apercebut per recercar. Aviatz d’aplicacions, trobatz de causas.

en: Keep on Top with Workspaces
oc: Gardatz lo contròtle amb los espacis de trabalh

en: Easily organize windows with the workspaces view.
oc: Organizatz aisidament vòstras fenèstras gràcias a la novèla vista dels espacis de trabalh.

en: Up/Down for the Overview
oc: Naut e bas per la vista d’ensemble

en: On a touchpad, use three-finger vertical swipes. Try it!
oc: Sus un pavat tactil, efectuatz de lisaments amb tres dets verticals. Ensajatz !

en: Left/Right for Workspaces
oc: Esquèrra e dreita pels espacis de trabalh

en: On a touchpad, use three-finger horizontal swipes. Try it!
oc: Sus un pavat tactil, efectuatz de lisaments amb tres dets orizontals. Ensajatz !

en: That's it. Have a nice day!
oc: Acabat. Passatz una bona jornada !

en: To get more advice and tips, see the Help app.
oc: Per obténer d’ajuda o d'astúcias, ensajatz l’aplicacion Ajuda.

note: Translators: The following string is formated as "Learn about new and essential features in GNOME 3.36" for example
en: Learn about the key features in {name} {version}.
oc: Descobrissètz las novèlas foncionalitats claus dins {name} {version}.
