gnome-tour master - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Tour
ro: Tur

en: Greeter & Tour
ro: Persoană care salută și tur

en: GNOME Tour and Greeter
ro: Tur ce vă introduce în GNOME

en: A guided tour and greeter for GNOME.
ro: Un tur ghidat și o persoană care vă introduce în GNOME.

en: The GNOME Project
ro: Proiectul GNOME

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Start
ro: Începe

en: Start the Tour
ro: Începeți turul

en: Get an Overview
ro: Obțineți o vedere de ansamblu

en: Press the Super key to see open windows and apps.
ro: Apăsați tasta Super pentru a vedea ferestrele deschise și aplicațiile.

en: Just Type to Search
ro: Doar tastați pentru a căuta

en: Type in the overview to search. Launch apps, find things.
ro: Tastați în privirea de ansamblu pentru a căuta. Lansați aplicații și găsiți lucruri.

en: Keep on Top with Workspaces
ro: Fiți la curent cu spațiile de lucru

en: Easily organize windows with the workspaces view.
ro: Organizați ușor ferestrele cu vizualizarea de spații de lucru.

en: Up/Down for the Overview
ro: Sus/jos pentru vederea de ansmablu

en: On a touchpad, use three-finger vertical swipes. Try it!
ro: Cu un touchpad, folosiți tragerile verticale cu trei degete. Încercați-le!

en: Left/Right for Workspaces
ro: Stânga/dreapta pentru spații de lucru

en: On a touchpad, use three-finger horizontal swipes. Try it!
ro: Cu un touchpad, folosiți tragerile orizontale cu trei degete. Încercați-le!

en: That's it. Have a nice day!
ro: Asta este totul. Să aveți o zi plăcută!

en: To get more advice and tips, see the Help app.
ro: Pentru a obține mai multe sfaturi și îndrumări, consultați aplicația Ajutor.

note: Translators: The following string is formated as "Learn about new and essential features in GNOME 3.36" for example
en: Learn about the key features in {name} {version}.
ro: Aflați despre funcționalitățile esențiale din {name} {version}.
