gnome-tour master - en to gl translation catalogue (22 entries)

en: Greeter & Tour
gl: Benvida e tour

en: Gnome;GTK;
gl: GNOME;GTK;

en: GNOME Tour and Greeter
gl: Benvida e tour de GNOME

en: A guided tour and greeter for GNOME.
gl: Un tour guiado e benvida a GNOME.

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
gl: O Proxecto GNOME

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Start
gl: Comezar

en: Let's Begin
gl: Comecemos

en: Get an Overview
gl: Obteña unha vista xeral

note: Translators: 'Windows' is referring to the operating system and should not be translated
en: The overview shows all your apps and windows. Press the Super (Windows) key to open it.
gl: A vista xeral móstralle todas as súas aplicacións e xanelas. Prema a tecla «Super» (Windows) para abrila.

en: Powerful Search
gl: Busca potenciada

en: To search, just start typing in the overview. You can use search to launch apps, find files, perform calculations, and more.
gl: Para buscar, simplemente comece a escribir na vista xeral. Pode usar a busca para iniciar aplicacións, buscar ficheiros, facer cálculos e moito máis.

en: Stay Organized With Workspaces
gl: Mantéñase organizado cos espazos de traballo

en: Organize your windows by moving them into different workspaces. This can be done by dragging them in the overview.
gl: Organice as súas xanelas movéndoas en distintos espazos de traballo. Isto pode realizarse arrastrándoas na vista xeral.

en: Swipe Up and Down
gl: Desprazar para arriba e abaixo

en: To quickly open the overview with a touchpad, swipe up with three fingers.
gl: Para abrir rapidamente a vista xeral coa área táctil, desprace para arriba con 3 dedos.

en: Swipe Left and Right
gl: Desprazar á esquerda e dereita

en: To move between workspaces, swipe three fingers horizontally.
gl: Para moverse entre os espazos de traballo, desprace 3 dedos horizontalmente.

en: That's It!
gl: Isto é todo!

en: To get more advice and tips, see the Help app.
gl: Para obter máis consellos e trucos, consulte na aplicación «Axuda».

note: Translators: The following string is formatted as "Learn about new and essential features in GNOME 3.36" for example
en: Learn about the key features in {name} {version}.
gl: Saiba máis sobre as características esenciais en {name} {version}.
