gnome-tweak-tool master - en to bg translation catalogue (149 entries)

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: GNOME Tweaks
bg: Натаманяване на GNOME

en: Tweak advanced GNOME settings
bg: Нагласяне на разширените настройки на GNOME

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
bg: „Натаманяване на GNOME“ позволява нагласянето на разширените настройки на GNOME.

en: It can install and manage themes, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
bg: Чрез програмата може да се инсталират и управляват разширения, да се променят настройките на захранването, да се избират автоматично стартираните програми, да се включват иконките на работния плот, както и много други неща.

en: Tweaks
bg: Настройки

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
bg: настройки;разширени;предпочитания;шрифтове;тема;клавиатура;въвеждане;таман;натаманяване;settings;advanced;preferences;fonts;theme;xkb;keyboard;

en: _Reset to Defaults
bg: Връщане на _стандартните настройки

en: _About Tweaks
bg: _Относно

en: _Continue
bg: _Напред

en: Extensions Has Moved
bg: Разширенията се преместени

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
bg: Управлението на разширенията е прехвърлено в „{0}“.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
bg: Ако дистрибуцията ви не предоставя разширението, пробвайте да го свалите от „{0}“.

en: Reset to Defaults
bg: Връщане на стандартните настройки

en: Reset all tweak settings to the original default state?
bg: Да се върнат ли всички „натаманени“ настройки към стандартните си стойности?

en: GNOME Shell
bg: Обвивка на GNOME

en: (%s mode)
bg: (режим: %s)

en: GNOME Shell is not running
bg: Обвивката на GNOME не е стартирана

en: Homepage
bg: Начална страница

en: Miscellaneous
bg: Допълнителни

en: Search Tweaks…
bg: Търсене в настройките…

note: "General" needs to be first item in sidebar
en: General
bg: Общи

en: Legacy Applications
bg: Остарели програми

en: Error writing setting
bg: Грешка при запазването на настройките

en: Icons
bg: Икони

en: Cursor
bg: Показалец на мишката

en: Shell
bg: Обвивка

en: Install custom or user themes for gnome-shell
bg: Инсталиране на друга тема за обвивката на GNOME

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
bg: Непозната грешка

en: Shell not running
bg: Обвивката не е стартирана

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
bg: Разширението за теми на обвивката на GNOME е инсталирано неправилно

en: Shell user-theme extension not enabled
bg: Разширението за теми на обвивката на GNOME не е включено

en: Could not list shell extensions
bg: Разширенията на обвивката на GNOME не могат да бъдат изброени

en: <i>Default</i>
bg: <i>Стандартно</i>

en: Select a theme
bg: Избор на тема

en: %s theme updated successfully
bg: Темата „%s“ е обновена успешно

en: %s theme installed successfully
bg: Темата „%s“ е инсталирана успешно

en: Error installing theme
bg: Грешка при инсталиране на тема

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
bg: Неправилна тема

en: Appearance
bg: Външен вид

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Themes
bg: Теми

en: Sound
bg: Звук

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
bg: Коя тема със звуци да се ползва за аудио събитията.

en: Background
bg: Фон

en: Image
bg: Изображение

en: Adjustment
bg: Регулиране

en: Show Icons
bg: Показване на иконите

note: show-desktop-icons is in gsettings-desktop-schemas, but it won't actually *work* unless we have a version of Nautilus that still has the ability to draw the desktop; use one of the settings that was present in that version to probe for it.
en: Home
bg: Домашна папка

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Icons on Desktop
bg: Икони на работния плот

en: Network Servers
bg: Мрежови сървъри

en: Trash
bg: Кошче

en: Mounted Volumes
bg: Монтирани устройства

en: Hinting
bg: Шрифтови подсказки

en: Antialiasing
bg: Заглаждане на шрифтовете

en: Full
bg: Пълно

en: Medium
bg: Средно

en: Slight
bg: Леко

en: None
bg: Никакво

en: Subpixel (for LCD screens)
bg: Подпикселно (за LCD)

en: Standard (grayscale)
bg: Стандартно (степени на сивото)

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: Interface Text
bg: Шрифт на интерфейса

en: Document Text
bg: Шрифт на документите

en: Monospace Text
bg: Равноширок шрифт

en: Legacy Window Titles
bg: Остарели заглавни ленти на прозорците

en: Scaling Factor
bg: Коефициент на мащабиране

en: Suspend when laptop lid is closed
bg: Приспиване при затварянето на екрана на лаптопа

note: Don't show this setting in the Ubuntu session since this setting is in gnome-control-center there
en: Over-Amplification
bg: Свръхусилване на звука

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
bg: Позволяване на усилване на звука над 100%. Това може да доведе до изкривяването му. По-добре е да усилвате от настройките на програмата, ако това е възможно.

en: Emacs Input
bg: Клавишни комбинации на Emacs

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
bg: Да се използват клавишните комбинации на Emacs.

en: Overview Shortcut
bg: Преглед

en: Left Super
bg: Ляв Super

en: Right Super
bg: Десен Super

en: Additional Layout Options
bg: Допълнителни настройки на подредбата

en: Mouse Click Emulation
bg: Имитация на натискане на клавишите на мишката

en: Fingers
bg: Пръсти

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
bg: Натискането на втория бутон става с потупване на два пръста по сензорния панел, а на средния бутон — с потупване на три пръста.

en: Area
bg: Зона

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
bg: Натискането на втория бутон става с потупване на зоната долу вляво, а на средния бутон — с потупване на зоната долу в средата.

en: Disabled
bg: Изключени

en: Don’t use mouse click emulation.
bg: Без имитация на натискане на клавишите на мишката.

en: Keyboard & Mouse
bg: Клавиатура и мишка

en: Keyboard
bg: Клавиатура

en: Show Extended Input Sources
bg: Показване на допълнителните начини за вход

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
bg: Повече начини за вход на данни в настройките.

en: Mouse
bg: Мишка

en: Acceleration Profile
bg: Профил на ускорението

en: Pointer Location
bg: Местоположение на показалеца

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
bg: Показалецът на мишката се откроява чрез натискането на Ctrl.

en: Middle Click Paste
bg: Поставяне на текста със средния бутон

en: Touchpad
bg: Сензорен панел

en: Disable While Typing
bg: Изключване при натискане на клавиатурата

en: Startup applications are automatically started when you log in.
bg: Началните програми се стартират автоматично при влизането в графичната среда.

en: Startup Applications
bg: Начални програми

en: Applications
bg: Програми

en: Search Applications…
bg: Търсене на програма…

note: Translators: This is the accelerator for opening the AppChooser search-bar
en: <primary>f
bg: <модификатор>f

en: running
bg: стартирани

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Add
bg: _Добавяне

en: Remove
bg: Премахване

en: New startup application
bg: Нова програма при стартиране

en: Add a new application to be run at startup
bg: Добавяне на нова програма, която да се стартира при влизане в графичната среда

en: Placement
bg: Поставяне

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
bg: Ляво

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
bg: Дясно

en: Window Titlebars
bg: Заглавни ленти на прозорците

en: Titlebar Actions
bg: Действия със заглавната лента

en: Double-Click
bg: Двойно натискане

en: Middle-Click
bg: Натискане на средния бутон

en: Secondary-Click
bg: Натискане на втория бутон

en: Titlebar Buttons
bg: Бутони на заглавната лента

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Top Bar
bg: Лентата отгоре

en: Clock
bg: Часовник

en: Weekday
bg: Делник

en: Date
bg: Дата

en: Seconds
bg: Секунди

en: Calendar
bg: Календар

en: Week Numbers
bg: Номера̀ на седмиците

en: Window Focus
bg: Фокусиране на прозорци

en: Click to Focus
bg: При натискане

en: Windows are focused when they are clicked.
bg: Прозорците се фокусират при натискане на бутон на мишката в тях.

en: Focus on Hover
bg: Фокусиране при посочване

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
bg: Прозорците се фокусират при посочване с показалеца на мишката и остават така дори той да е върху работния плот.

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
bg: Прозорците се фокусират при посочване с показалеца на мишката, но ако той е върху работния плот — фокусът се маха.

en: Window scaling
bg: Мащабиране на прозорците

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
bg: Промяна на коефициента за мащабиране на прозорците на GTK при висока разделителна способност (HiDPI)

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
bg[0]: След {0} секунда настройките ще бъдат отменени
bg[1]: След {0} секунди настройките ще бъдат отменени

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
bg: Искате ли да запазите настройките за висока разделителна способност (HiDPI)?

en: Revert Settings
bg: Отмяна на промените

en: Keep Changes
bg: Запазване на промените

en: HiDPI
bg: Висока разделителна способност

en: Windows
bg: Прозорци

en: Attach Modal Dialogs
bg: Прикрепени модални прозорци

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
bg: Модалните прозорци да са прикрепени към създалите ги прозорци и да не може да се мърдат.

en: Center New Windows
bg: Центриране на новите прозорци

en: Resize with Secondary-Click
bg: Преоразмеряване с натискане на втория бутон

en: Window Action Key
bg: Клавиш за действия с прозорци

en: Raise Windows When Focused
bg: Фокусирането издига прозорците

en: Typing
bg: Клавиатура

en: Device
bg: Устройство

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
bg: „%s“ <i>(стандартно)</i>

en: Configuration changes require restart
bg: Промяната на настройките изисква рестартиране

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
bg: Промените ще влязат в сила след рестартирането на сесията

en: Restart Session
bg: Рестартиране на сесията
