gnome-tweak-tool - en to cs translation catalogue (121 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: GNOME Tweaks
cs: Vyladění GNOME

en: Tweak advanced GNOME settings
cs: Vylaďte si pokročilá nastavení GNOME

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
cs: Vyladění GNOME umožňuje přizpůsobit si pokročilé volby GNOME.

en: It can manage keyboard mapping customizations, add startup applications, and set custom window controls among other settings.
cs: Mimo jiné umí spravovat přizpůsobení mapování klávesnice, přidávat aplikace spouštěné při spuštění systému a nastavovat vlastní ovládací prvky oken.

en: Tweaks
cs: Vyladění

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;Startup;
cs: nastavení;pokročilé;předvolby;písma;písmo;fonty;motiv;XKB;klávesnice;psaní;spuštění;

en: _Reset to Defaults
cs: V_rátit na výchozí nastavení

en: _About Tweaks
cs: O aplikaci Vyladění

en: Fonts
cs: Písma

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Sound
cs: Zvuk

en: Mouse & Touchpad
cs: Myš a touchpad

en: Keyboard
cs: Klávesnice

en: Windows
cs: Okna

en: Startup Applications
cs: Aplikace při spuštění

en: _Continue
cs: _Pokračovat

en: Extensions Has Moved
cs: Rozšíření byla přesunuta

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
cs: Správa rozšíření byla přesunuta do {0}.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
cs: Pokud není součástí vaší distribuce, doporučujeme pro stažení rozšíření navštívit {0}.

en: Reset to Defaults
cs: Vrácení na výchozí

en: Reset all tweaks settings to the original default state?
cs: Vrátit všechna nastavení na výchozí hodnoty?

en: (%s mode)
cs: (režim %s)

en: GNOME Shell is not running
cs: GNOME Shell neběží

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Legacy Applications
cs: Zastaralé aplikace

en: Error writing setting
cs: Chyba zápisu nastavení

en: Icons
cs: Ikony

en: Cursor
cs: Kurzor

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: Shell not running
cs: Shell neběží

en: Shell user-theme extension not enabled
cs: Rozšíření s uživatelským motivem shellu není povoleno

en: Could not list shell extensions
cs: Nelze vypsat seznam rozšíření shellu

en: Adwaita (default)
cs: Adwaita (výchozí)

en: Select a theme
cs: Vybrat motiv

en: %s theme updated successfully
cs: Motiv %s úspěšně aktualizován

en: %s theme installed successfully
cs: Motiv %s úspěšně nainstalován

en: Error installing theme
cs: Chyba instalace motivu

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
cs: Neplatný motiv

en: Styles
cs: Styly

en: Background
cs: Pozadí

en: Default Image
cs: Výchozí obrázek

en: Dark Style Image
cs: Obrázek v tmavém stylu

en: Adjustment
cs: Přizpůsobení

en: Hinting
cs: Korekce znaků

en: Full
cs: úplná

en: Medium
cs: střední

en: Slight
cs: lehká

en: None
cs: nic

en: Antialiasing
cs: Vyhlazování

en: Subpixel (for LCD screens)
cs: subpixelové (pro obrazovky LCD)

en: Standard (grayscale)
cs: standardní (stupně šedé)

en: Preferred Fonts
cs: Preferovaná písma

en: Interface Text
cs: Text rozhraní

en: Document Text
cs: Text dokumentů

en: Monospace Text
cs: Text s pevnou šířkou

en: Rendering
cs: Vykreslování

en: Size
cs: Velikost

en: Scaling Factor
cs: Měřítko

en: Default
cs: Výchozí

en: Typing
cs: Psaní

en: Emacs Input
cs: Vstup ve stylu Emacs

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
cs: Přepíše klávesové zkratky tak, aby odpovídaly editoru Emacs.

en: Overview Shortcut
cs: Klávesová zkratka přehledu

en: Left Super
cs: Levý Super

en: Right Super
cs: Pravý Super

en: Additional Layout Options
cs: Dodatečné volby rozložení

en: Show Extended Input Sources
cs: Zobrazovat rozbalené zdroje pro vstup

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
cs: Zvýší počet vstupních zdrojů, ze kterých můžete vybírat v aplikaci Nastavení.

en: Layout
cs: Rozložení

en: Disable Secondary Click
cs: Zakázat kliknutí vedlejším tlačítkem

en: Disables secondary clicks on touchpads which do not have a physical secondary button
cs: Zakáže kliknutí vedlejším tlačítkem na touchpadech, které nemají fyzické vedlejší tlačítko

en: Mouse
cs: Myš

en: Middle Click Paste
cs: Vložení prostředním tlačítkem

en: Touchpad Acceleration
cs: Akcelerace touchpadu

en: Turning acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the touchpad more difficult to use.
cs: Vypnutí akcelerace může umožnit rychlejší a přesnější pohyby, ale také může ztížit používání touchpadu.

en: Pointing Stick
cs: Ukazovací páka

en: Pointing Stick Acceleration
cs: Akcelerace ukazovací páky

en: Turning acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the pointing stick more difficult to use.
cs: Vypnutí akcelerace může umožnit rychlejší a přesnější pohyby, ale také může ztížit používání ukazovací páky.

en: Scrolling Method
cs: Způsob posouvání

en: System Sound Theme
cs: Styl systémového zvuku

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
cs: Určuje, který zvukový motiv se má použít pro zvukové události.

en: running
cs: běží

en: Select Application
cs: Vyberte aplikaci

note: Build header bar buttons
en: _Close
cs: _Zavřít

en: _Add
cs: Přid_at

en: Search Applications…
cs: Vyhledat aplikace…

en: Remove
cs: Odstranit

en: Startup applications are automatically started when you log in.
cs: Aplikace při spuštění se automaticky spustí pokaždé, když se přihlásíte.

en: No Startup Applications
cs: Žádné aplikace při spuštění

en: Add a startup application
cs: Přidat aplikaci při spuštění

en: Window Focus
cs: Zaměřování oken

en: Click to Focus
cs: Zaměřovat kliknutím

en: Windows are focused when they are clicked.
cs: Okno se zaměří, když na něj kliknete

en: Focus on Hover
cs: Zaměření při najetí

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
cs: Okno se zaměří po najetí ukazatelem nad něj. Zaměření si ponechá, i když se ukazatelem přejede nad volnou plochu.

en: Focus Follows Mouse
cs: Zaměření následuje myš

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
cs: Okno se zaměří po najetí ukazatelem nad něj. Najetím nad volnou plochu se odebere zaměření předchozímu oknu.

en: Placement
cs: Umístění

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
cs: Vlevo

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
cs: Vpravo

en: Titlebar Actions
cs: Činnosti záhlaví okna

en: Double-Click
cs: Dvojité kliknutí

en: Middle-Click
cs: Prostřední tlačítko

en: Secondary-Click
cs: Kliknutí vedlejším tlačítkem

en: Titlebar Buttons
cs: Tlačítka v záhlaví okna

en: Maximize
cs: Maximalizovat

en: Minimize
cs: Minimalizovat

en: Click Actions
cs: Činnosti kliknutím

en: Attach Modal Dialogs
cs: Vázat modální dialogová okna

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
cs: Když je zapnuto, modální dialogová okna se svážou se svým rodičovským oknem a nelze je přesouvat.

en: Center New Windows
cs: Nová okna na střed

en: Window Action Key
cs: Klávesa pro akci okna

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Resize with Secondary-Click
cs: Měnit velikost vedlejším tlačítkem myši

en: Raise Windows When Focused
cs: Zaměřené okno přenést do popředí

en: Search Tweaks…
cs: Hledat vyladění…

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s (default)
cs: %s (výchozí)

en: Configuration changes require restart
cs: Změny nastavení vyžadují restart

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
cs: Aby se nastavení projevilo, musí být vaše sezení restartováno

en: Restart Session
cs: Restartovat sezení
