gnome-tweaks master - en to eo translation catalogue (157 entries)

en: The GNOME Project
eo: La GNOME-projekto

en: GNOME Tweaks
eo: GNOME Alĝustigoj

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
eo: Alĝustigi altnivelajn GNOME 3 agordojn

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
eo: GNOME Alĝustigoj permasas al vi alĝustigi altnivelajn GNOME-agordojn.

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
eo: Ĝi povas instali kaj mastrumi haŭtojn kaj kromprogramojn, ŝanĝi elektro-agordojn, mastrumi startigajn programojn, kaj ebligi labortablajn bildsimbolojnp.

en: Tweaks
eo: Alĝustigoj

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Extensions;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
eo: Agordoj;Altnivela;Preferoj;Etendaĵoj;Tiparoj;Haŭto;XKB;Klavaro;Tipado;

en: _Reset to Defaults
eo: _Reagordi al implicitaj

en: _About Tweaks
eo: _Pri alĝustigoj

en: _Continue
eo: _Daŭrigi

en: Extensions Has Moved
eo: Etendaĵoj estas movitaj

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
eo: Etendaĵo-administrilo estas movita al {0}.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
eo: Ni rekomendas elŝuti na GNOME-Etendaĵoj de {0} se via distribuaĵo ne enhavas ĝin.

en: Reset to Defaults
eo: Reagordi al implicitaj

en: Reset all tweak settings to the original default state?
eo: Reagordi ĉiujn alĝustigajn agordojn al ĝiaj originaj statoj?

en: GNOME Shell
eo: GNOME-ŝelo

en: (%s mode)
eo: (%s reĝimo)

en: GNOME Shell is not running
eo: GNOME-ŝelo ne rulas

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: Search Tweaks…
eo: Serĉi alĝustigojn…

note: "General" needs to be first item in sidebar
en: General
eo: Ĝenerala

en: Applications
eo: Aplikaĵoj

en: Error writing setting
eo: Eraro dum skribo de agordo

en: Icons
eo: Bildsimboloj

en: Cursor
eo: Montrilo

en: Shell
eo: Ŝelo

en: Install custom or user themes for gnome-shell
eo: Instali proprajn aŭ uzantajn haŭtojn por gnome-shell

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Shell not running
eo: Ŝelo ne rulas

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
eo: Ŝela user-theme etendaĵo neĝuste instalita

en: Shell user-theme extension not enabled
eo: Ŝela user-theme etendaĵo ne ŝaltita

en: Could not list shell extensions
eo: Ne eblis listigi ŝel-etendaĵojn

en: <i>Default</i>
eo: <i>Implicita</i>

en: Select a theme
eo: Elekti haŭton

en: %s theme updated successfully
eo: %s haŭto ĝisdatiĝis sukcese

en: %s theme installed successfully
eo: %s haŭto instaliĝis sukcese

en: Error installing theme
eo: Eraro dum instalado de haŭto

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
eo: Nevalida haŭto

en: Appearance
eo: Aspekto

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Themes
eo: Haŭtoj

en: Sound
eo: Sono

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
eo: Specifas uzendan sonhaŭton por soneventoj.

en: Background
eo: Fono

en: Image
eo: Bildo

en: Adjustment
eo: Alĝustigo

en: Show Icons
eo: Montri bildsimbolojn

note: show-desktop-icons is in gsettings-desktop-schemas, but it won't actually *work* unless we have a version of Nautilus that still has the ability to draw the desktop; use one of the settings that was present in that version to probe for it.
en: Home
eo: Hejmo

en: Desktop
eo: Labortablo

en: Icons on Desktop
eo: Piktogramoj sur la labortablo

en: Network Servers
eo: Retaj serviloj

en: Trash
eo: Rubo

en: Mounted Volumes
eo: Surmetintaj portiloj

en: Hinting
eo: Polurado

en: Antialiasing
eo: Glatigo

en: Full
eo: Entuta

en: Medium
eo: Meza

en: Slight
eo: Iometa

en: None
eo: Neniu

en: Subpixel (for LCD screens)
eo: Subbildera (por LCD ekranoj)

en: Standard (grayscale)
eo: Norma (grizoskalo)

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Interface Text
eo: Fasada teksto

en: Document Text
eo: Dokumenta teksto

en: Monospace Text
eo: Egallarĝa teksto

en: Legacy Window Titles
eo: Fenestraj titoloj

en: Scaling Factor
eo: Skalfaktoro

en: Suspend when laptop lid is closed
eo: Halteti kiam klapkomputila kovrilo fermiĝas

en: Animations
eo: Movbildoj

note: Don't show this setting in the Ubuntu session since this setting is in gnome-control-center there
en: Over-Amplification
eo: Tro-amplifo

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
eo: Permesas altigi la laŭtecon super 100%. Ĉi tiu povas kaŭzi malaltigon de son-kvalito; pli bonus plilaŭtigi la aplikaĵajn laŭtecajn agordojn, se eble.

en: Emacs Input
eo: Emacs enigo

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
eo: Transpases klavkombinojn por uzi klavkombinojn de la Emacs redaktilo.

en: Compose Key
eo: Kompona klavo

en: Scroll Lock
eo: Ruluma baskulo

en: PrtScn
eo: Ekrankopia klavo

en: Menu
eo: Menuo

en: Right Alt
eo: Dekstra alt-klavo

en: Right Ctrl
eo: Dekstra stirklavo

en: Right Super
eo: Dekstra superklavo

en: Caps Lock
eo: Majuskla baskulo

en: Left Ctrl
eo: Maldekstra stirklavo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Allows entering additional characters.
eo: Permesas enigi ceterajn signojn.

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press the compose key and then a sequence of characters.
    
    Many unusual characters can be entered by combining standard ones. For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
eo: La kompona klavo permesas enigi grandan diversecon de signoj. Por uzi ĝin, premu la komponan klavon kaj tiam sinsekvon de signoj.
    
    Multe da nekutimaj signoj oni povas enigi per kombini normajn. Ekzemple, kompona klavo sekvita de <b>C</b> kaj <b>o</b> enigas <b>©</b>, kaj <b>a</b> kaj <b>'</b> enigas <b>á</b>.

en: Overview Shortcut
eo: Superrigarda klavkombino

en: Left Super
eo: Maldekstra superklavo

en: Additional Layout Options
eo: Ceteraj aranĝaj opcioj

en: Mouse Click Emulation
eo: Imitado de musklako

en: Fingers
eo: Fingroj

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
eo: Alklaku la tuŝplaton per du fingroj por dekstra klako, kaj tri fingroj por meza klako.

en: Area
eo: Areo

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
eo: Alklaku la suban dekstran areon de la tuŝplato por dekstra klako, kaj la suban mezan por meza klako.

en: Don’t use mouse click emulation.
eo: Ne uzi imitado de musklako.

en: Keyboard & Mouse
eo: Klavaro kaj muso

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Show Extended Input Sources
eo: Montri etendajn enigajn fontojn

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
eo: Plimultigas la elekton el enigaj fontoj en la Agordoj aplikaĵo.

en: Mouse
eo: Muso

en: Acceleration Profile
eo: Rapidiga profilo

en: Pointer Location
eo: Musmontrila loko

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
eo: Premu la stirklavon por emfazi la musmontrilon.

en: Middle Click Paste
eo: Alglui per meza klako

en: Touchpad
eo: Tuŝplato

en: Disable While Typing
eo: Malŝalti dum tajpado

en: Startup applications are automatically started when you log in.
eo: Startigaj aplikaĵoj aŭtomate lanĉiĝas kiam vi salutas.

en: Startup Applications
eo: Startigaj aplikaĵoj

en: Search Applications…
eo: Serĉi aplikaĵojn…

en: running
eo: rulanta

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Add
eo: _Aldoni

en: Remove
eo: Forigi

en: New startup application
eo: Nova startiga aplikaĵo

en: Add a new application to be run at startup
eo: Aldoni novan startigendan aplikaĵon

en: Placement
eo: Lokado

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
eo: Maldekstra

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
eo: Dekstra

en: Window Titlebars
eo: Fenestraj titolbretoj

en: Titlebar Actions
eo: Titolbretaj agoj

en: Double-Click
eo: Duobla klako

en: Middle-Click
eo: Meza klako

en: Secondary-Click
eo: Duaranĝa klako

en: Titlebar Buttons
eo: Titolbretaj butonoj

en: Maximize
eo: Maksimumigi

en: Minimize
eo: Minimumigi

en: Top Bar
eo: Supra breto

en: Clock
eo: Horloĝo

en: Weekday
eo: Semajna tago

en: Date
eo: Dato

en: Seconds
eo: Sekundoj

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Week Numbers
eo: Semajnaj numeroj

en: Window Focus
eo: Fenestra fokuso

en: Click to Focus
eo: Alklaki por fokuso

en: Windows are focused when they are clicked.
eo: Fenestroj fokusiĝas kiam ili klakiĝas.

en: Focus on Hover
eo: Fokusiĝi dum ŝvebo

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
eo: Fenestro fokusiĝas kaim ŝvebita per la musmontrilo. Fenestroj restas fokusitaj kiam la labortablo estas ŝvebita.

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
eo: Fenestro fokusiĝas kaim ŝvebita per la musmontrilo. Ŝvebi la labortablon forigas fokuson de la antaŭa fenestro.

en: Window scaling
eo: Fenestra skalado

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
eo: Alĝustigi GDK fenestran skalfaktoron por HiDPI

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
eo[0]: Agordoj malfariĝos post {0} sekundo
eo[1]: Agordoj malfariĝos post {0} sekundoj

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
eo: Ĉu vi volas teni ĉi tiujn HiDPI agordojn?

en: Revert Settings
eo: Malfari agordojn

en: Keep Changes
eo: Konservi ŝanĝojn

en: Windows
eo: Fenestroj

en: Attach Modal Dialogs
eo: Almeti modalajn dialogojn

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
eo: Kiam ŝaltita, modalaj dialogaj fenestroj estas almetita al ĝiaj gepatraj fenestroj, kaj oni ne povas movi ilin.

en: Center New Windows
eo: Centrigi novajn fenestrojn

en: Resize with Secondary-Click
eo: Regrandigi per duaranĝa klako

en: Window Action Key
eo: Ago de Windows klavo

en: Raise Windows When Focused
eo: Altigi fenestroj kiam fokusitaj

en: Typing
eo: Tajpado

en: Device
eo: Aparato

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
eo: %s <i>(implicita)</i>

en: Configuration changes require restart
eo: Agordaj ŝanĝoj bezonas restartigon

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
eo: Via seanco devas esti restartigita por ke la ŝanĝoj efektiviĝas

en: Restart Session
eo: Restartigi seancon
