gnome-tweak-tool master - en to eu translation catalogue (122 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: GNOME Tweaks
eu: GNOME Doikuntzak

en: Tweak advanced GNOME settings
eu: Doitu GNOMEren ezarpen aurreratuak

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
eu: GNOME Doikuntzak aplikazioak GNOMEren aukera aurreratuak doitzea ahalbidetzen du.

en: It can manage keyboard mapping customizations, add startup applications, and set custom window controls among other settings.
eu: Beste ezarpen batzuen artean, teklatuaren mapatze-pertsonalizazioak kudeatu ditzake, abioko aplikazioak gehitu eta leiho-kontrol pertsonalizatuak gaitu ditzake.

en: Tweaks
eu: Doikuntzak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;Startup;
eu: Ezarpenak;Aurreratua;Hobespenak;Letra-tipoak;Gaia;XKB;Teklatua;Idazketa;Abioa;

en: _Reset to Defaults
eu: _Berrezarri lehenespenera

en: _About Tweaks
eu: Doikuntzak aplikazioari _buruz

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Appearance
eu: Itxura

en: Sound
eu: Soinua

en: Mouse & Touchpad
eu: Sagua eta ukipen-panela

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Windows
eu: Leihoak

en: Startup Applications
eu: Abioko aplikazioak

en: _Continue
eu: _Jarraitu

en: Extensions Has Moved
eu: Hedapenak lekuz aldatu dira

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
eu: Hedapenen kudeaketa lekuz aldatu da hona: {0}.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
eu: GNOME Hedapenak aplikazioa {0} gunetik deskargatzea gomendatzen dizugu, zure banaketak ez badauka.

en: Reset to Defaults
eu: Berrezarri lehenespenera

en: Reset all tweaks settings to the original default state?
eu: Berrezarri doikuntza-ezarpen guztiak jatorrizko egoera lehenetsira?

en: (%s mode)
eu: (%s modua)

en: GNOME Shell is not running
eu: GNOME Shell ez da exekutatzen ari

en: Miscellaneous
eu: Bestelakoak

en: Legacy Applications
eu: Aplikazio zaharrak

en: Error writing setting
eu: Errorea ezarpenak idaztean

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Cursor
eu: Kurtsorea

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: Shell not running
eu: Shell-a ez da exekutatzen ari

en: Shell user-theme extension not enabled
eu: Shell-en erabiltzaile-gaiaren hedapena ez dago gaituta

en: Could not list shell extensions
eu: Ezin izan dira shell-aren hedapenak zerrendatu

en: Adwaita (default)
eu: Adwaita (lehenetsia)

en: Select a theme
eu: Hautatu gai bat

en: %s theme updated successfully
eu: %s gaia ongi eguneratu da

en: %s theme installed successfully
eu: %s gaia ongi instalatu da

en: Error installing theme
eu: Errorea gaia instalatzean

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
eu: Gai baliogabea

en: Styles
eu: Estiloak

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Default Image
eu: Irudi lehenetsia

en: Dark Style Image
eu: Estilo ilunaren irudia

en: Adjustment
eu: Egokitzea

en: Hinting
eu: Atxikitzea

en: Full
eu: Osoa

en: Medium
eu: Tartekoa

en: Slight
eu: Arina

en: None
eu: Bat ere ez

en: Antialiasing
eu: Antialiasing-a

en: Subpixel (for LCD screens)
eu: Azpipixela (LCD pantailetarako)

en: Standard (grayscale)
eu: Estandarra (gris-eskala)

en: Preferred Fonts
eu: Hobetsitako letra-tipoak

en: Interface Text
eu: Interfazearen testua

en: Document Text
eu: Dokumentuen testua

en: Monospace Text
eu: Tarte bakarreko testua

en: Rendering
eu: Errendatzea

en: Size
eu: Tamaina

en: Scaling Factor
eu: Eskala-faktorea

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Typing
eu: Idazketa

en: Emacs Input
eu: Emacs sarrera

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
eu: Lasterbideak gainidazten ditu Emacs editorearen tekla-loturak erabiltzeko.

en: Overview Shortcut
eu: Ikuspegi orokorraren laster-tekla

en: Left Super
eu: Ezker Super

en: Right Super
eu: Eskuineko Super tekla

en: Additional Layout Options
eu: Diseinu-aukera gehiago

en: Show Extended Input Sources
eu: Erakutsi sarrera-iturburu hedatuak

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
eu: Sarrera-iturburuen multzoa handitzen du ezarpenen aplikazioan.

en: Layout
eu: Diseinua

en: Disable Secondary Click
eu: Desgaitu 2. mailako klika

en: Disables secondary clicks on touchpads which do not have a physical secondary button
eu: Bigarren mailako klika desgaitzen du bigarren mailako botoi fisikoa ez duten ukipen-paneletan

en: Mouse
eu: Sagua

en: Middle Click Paste
eu: Erdiko klikaren bidezko itsastea

en: Touchpad
eu: Ukipen-panela

en: Touchpad Acceleration
eu: Ukipen-panelaren azelerazioa

en: Turning acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the touchpad more difficult to use.
eu: Azelerazioa desaktibatzen bada, mugimenduak azkarragoak eta zehatzagoak izango dira, baina ukipen-panela erabiltzea zailagoa izan daiteke.

en: Pointing Stick
eu: Makila erakuslea

en: Pointing Stick Acceleration
eu: Makila erakuslearen azelerazioa

en: Turning acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the pointing stick more difficult to use.
eu: Azelerazioa desaktibatzen bada, mugimenduak azkarragoak eta zehatzagoak izango dira, baina makila erakuslea erabiltzea zailagoa izan daiteke.

en: Scrolling Method
eu: Korritze-metodoa

en: System Sound Theme
eu: Sistemaren gaiaren soinua

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
eu: Soinu-gertaeretarako zein soinu-gai erabiliko den zehazten du.

en: running
eu: exekutatzen

en: Select Application
eu: Hautatu aplikazioa

note: Build header bar buttons
en: _Close
eu: It_xi

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Search Applications…
eu: Bilatu aplikazioak…

en: Remove
eu: Kendu

en: Startup applications are automatically started when you log in.
eu: Abioko aplikazioak automatikoki abiatzen dira saioa hasten denean.

en: No Startup Applications
eu: Ez dago abioko aplikaziorik

en: Add a startup application
eu: Gehitu abioko aplikazioa

en: Window Focus
eu: Leiho-fokua

en: Click to Focus
eu: Klik fokuratzeko

en: Windows are focused when they are clicked.
eu: Leihoak fokuratzen dira haien gainean klik egitean.

en: Focus on Hover
eu: Fokatu gainetik igarotzean

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
eu: Leihoa fokuratzen da erakuslearekin haren gainetik igarotzean. Leihoak fokuratuta jarraitzen du mahaigainaren gainetik igarotzean.

en: Focus Follows Mouse
eu: Fokuak sagua jarraitzen du

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
eu: Leihoa fokuratzen da erakuslearekin haren gainetik igarotzean. Mahaigainaren gainetik igarotzean, aurreko leihoari fokua kentzen zaio.

en: Placement
eu: Kokapena

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
eu: Ezkerrera

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
eu: Eskuinera

en: Titlebar Actions
eu: Titulu-barren ekintzak

en: Double-Click
eu: Klik bikoitza

en: Middle-Click
eu: Erdiko klika

en: Secondary-Click
eu: Bigarren mailako klika

en: Titlebar Buttons
eu: Titulu-barren botoiak

en: Maximize
eu: Maximizatu

en: Minimize
eu: Minimizatu

en: Click Actions
eu: Klik-ekintzak

en: Attach Modal Dialogs
eu: Erantsi elkarrizketa-koadro modalak

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
eu: Aktibatuta dagoenean, elkarrizketa-koadro modalak leiho gurasoei eransten zaizkie, eta ezin dira mugitu.

en: Center New Windows
eu: Zentratu leiho berriak

en: Window Action Key
eu: Leihoen ekintzaren tekla

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Resize with Secondary-Click
eu: Aldatu tamaina bigarren mailako klikarekin

en: Raise Windows When Focused
eu: Goratu leihoak fokuratzen direnean

en: Search Tweaks…
eu: Bilatu doikuntzak…

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s (default)
eu: %s (lehenetsia)

en: Configuration changes require restart
eu: Konfigurazioaren aldaketak berrabiaraztea eskatzen du

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
eu: Zure saioa berrabiarazi behar da ezarpenek eragina jasotzeko

en: Restart Session
eu: Berrabiarazi saioa
