gnome-tweak-tool master - en to fa translation catalogue (123 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
fa: پروژهٔ گنوم

en: GNOME Tweaks
fa: سیخونک‌های گنوم

en: Tweak advanced GNOME settings
fa: به تنظیمات پیشرفتهٔ گنوم سیخونک بزنید

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
fa: سیخونک‌های گنوم اجازهٔ تنظیم گزینه‌های پیشرفتهٔ گنوم را به شما می‌دهد.

en: It can manage keyboard mapping customizations, add startup applications, and set custom window controls among other settings.
fa: این ابزار می‌تواند در کنار دیگر تنظیمات، سفارشی‌سازی‌های نگاشت صفحه‌کلید را مدیریت کرده، برنامه‌ها را به راه‌اندازی افزوده و واپایش‌های پنجرهٔ سفارشی تنظیم کند. کنار دیگر تنظیمات فعّال کند.

en: Tweaks
fa: سیخونک‌ها

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;Startup;
fa: Settings;Advanced;Preferences;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;Startup;تنظیمات;پیشرفته;ترجیحات;قلم;تم;صفحه‌کلید;تایپ;راه‌انداز;

en: _Reset to Defaults
fa: _بازنشانی به پیش‌گزیده‌ها

en: _About Tweaks
fa: دربارهٔ سیخونک‌ها

en: Fonts
fa: قلم‌ها

en: Appearance
fa: ظاهر

en: Sound
fa: صدا

en: Mouse & Touchpad
fa: موشی و صفحه‌لمسی

en: Keyboard
fa: صفحه‌کلید

en: Windows
fa: پنجره‌ها

en: Startup Applications
fa: برنامه‌های راه‌انداز

en: _Continue
fa: _ادامه

en: Extensions Has Moved
fa: افزونه‌ها منتقل شده

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
fa: مدیریت افزونه‌ها به {0} منتقل شد.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
fa: پیشنهاد می‌کنیم اگر توزیعتان افزونهٔ گنومی را ندارد، از {0} بارگیریش کنید.

en: Reset to Defaults
fa: بازنشانی به پیش‌گزیده‌ها

en: Reset all tweaks settings to the original default state?
fa: بازنشانی همهٔ تغییرات به حالت نخستین؟

en: GNOME Shell
fa: پوستهٔ گنوم

en: GNOME Shell is not running
fa: پوسته گنوم درحال اجرا نیست

en: Miscellaneous
fa: متفرقه

en: Legacy Applications
fa: برنامه‌های موروثی

en: Error writing setting
fa: خطا در نوشتن تنظیمات

en: Icons
fa: نقشک‌ها

en: Cursor
fa: مکان‌نما

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
fa: خطای ناشناخته

en: Shell not running
fa: پوسته درحال اجرا نیست

en: Shell user-theme extension not enabled
fa: افزونهٔ user-theme فعّال نشده است

en: Could not list shell extensions
fa: نمی‌توان افزونه‌های پوسته را فهرست کرد

en: Shell
fa: پوسته

en: Adwaita (default)
fa: تک (پیش‌گزیده)

en: Select a theme
fa: زمینه‌ای برگزینید

en: %s theme updated successfully
fa: زمینهٔ %s با موفّقیت به‌روز شد

en: %s theme installed successfully
fa: زمینهٔ %s با موفّقیت نصب شد

en: Error installing theme
fa: خطا در نصب زمینه

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
fa: زمینهٔ نامعتبر

en: Styles
fa: سبک‌ها

en: Background
fa: پس‌زمینه

en: Default Image
fa: تصویر پیش‌گزیده

en: Dark Style Image
fa: تصویر سبک تیره

en: Adjustment
fa: تنظیم

en: Hinting
fa: سرنخ‌دهی

en: Full
fa: کامل

en: Medium
fa: متوسّط

en: Slight
fa: خفیف

en: None
fa: هیچکدام

en: Antialiasing
fa: خوش‌نماسازی

en: Subpixel (for LCD screens)
fa: زیرپیکسل (برای نمایشگرهای ال‌سی‌دی)

en: Standard (grayscale)
fa: استاندارد (سیاه و سفید)

en: Preferred Fonts
fa: قلم ترجیحی

en: Interface Text
fa: متن واسط

en: Document Text
fa: متن سند

en: Monospace Text
fa: متن هم‌عرض

en: Rendering
fa: پرداختگری

en: Size
fa: اندازه

en: Scaling Factor
fa: ضریب مقیاس

en: Default
fa: پیش‌گزیده

en: Typing
fa: نوشتن

en: Emacs Input
fa: ورودی ای‌مکس

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
fa: انطباق میان‌برها با ویرایشگر ای‌مکس.

en: Overview Shortcut
fa: میان‌برِ نمای کلّی

en: Left Super
fa: سوپر چپ

en: Right Super
fa: سوپر راست

en: Additional Layout Options
fa: گزینه‌های چیدمان اضافی

en: Show Extended Input Sources
fa: نمایش منابع ورودی گسترش یافته

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
fa: انتخاب‌های منابع ورودی را در برنامهٔ تنظیمات افزایش می‌دهد.

en: Layout
fa: چیدمان

en: Disable Secondary Click
fa: از کار انداختن کلیک دوم

en: Disables secondary clicks on touchpads which do not have a physical secondary button
fa: کلیک‌های دوم را روی صفحه‌لمسی‌هایی که دکمهٔ دوم فیزیکی ندارند از کار می‌اندازد

en: Mouse
fa: موشی

en: Middle Click Paste
fa: جای‌گذاری با کلیک وسط

en: Touchpad
fa: صفحهٔ لمسی

en: Touchpad Acceleration
fa: شتاب صفحه‌لمسی

en: Turning acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the touchpad more difficult to use.
fa: خاموش کردن شتاب می‌تواند اجازهٔ حرکت‌های سریع‌تر و دقیق‌تری را بدهد؛ ولی می‌تواند استفاده از صفحه‌لمسی را دشوارتر نیز کند.

en: Pointing Stick
fa: دستهٔ اشاره

en: Pointing Stick Acceleration
fa: شتاب دستهٔ اشاره

en: Turning acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the pointing stick more difficult to use.
fa: خاموش کردن شتاب می‌تواند اجازهٔ حرکت‌های سریع‌تر و دقیق‌تری را بدهد؛ ولی می‌تواند استفاده از دستهٔ اشاره را دشوارتر نیز کند.

en: Scrolling Method
fa: روش لغزش

en: System Sound Theme
fa: زمینهٔ صوتی سامانه

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
fa: تعیین این که کدام زمینهٔ صوتی برای رویدادهای صوتی استفاده شود.

en: running
fa: درحال اجرا

en: Select Application
fa: گزینش برنامه

note: Build header bar buttons
en: _Close
fa: _بستن

en: _Add
fa: _افزودن

en: Search Applications…
fa: جست‌وجوی برنامه‌ها…

en: Remove
fa: حذف

en: Startup applications are automatically started when you log in.
fa: برنامه‌های راه‌انداز، در هنگام ورود به طور خودکار اجرا می‌شوند.

en: No Startup Applications
fa: بدون برنامهٔ راه‌انداز

en: Add a startup application
fa: افزودن برنامهٔ راه‌انداز

en: Window Focus
fa: تمرکز پنجره

en: Click to Focus
fa: کلیک برای تمرکز

en: Windows are focused when they are clicked.
fa: بعد از کلیک تمرکز به پنجره‌ها منتقل می‌شود.

en: Focus on Hover
fa: تمرکز با شناوری

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
fa: تمرکز روی پنجره هنگامی که نشانگر روی آن می‌رود، قرار می‌گیرد. پنجره‌ها هنگامی که نشانگر روی میزکار است در حال متمرکز باقی می‌مانند.

en: Focus Follows Mouse
fa: تمرکز پیروی موشی

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
fa: تمرکز روی پنجره هنگامی که نشانگر روی آن می‌رود، قرار می‌گیرد. قرار گرفتن نشانگر روی میزکار تمرکز را از روی پنجره قبلی بر می‌دارد.

en: Placement
fa: قرارگیری

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
fa: راست

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
fa: چپ

en: Titlebar Actions
fa: کنش‌های نوارعنوان

en: Double-Click
fa: دوبار-کلیک

en: Middle-Click
fa: کلیک-وسط

en: Secondary-Click
fa: کلیک-دوم

en: Titlebar Buttons
fa: کلیدهای نوارعنوان

en: Maximize
fa: بیشینه

en: Minimize
fa: کمینه

en: Click Actions
fa: کنش‌های کلیک

en: Attach Modal Dialogs
fa: پیوست محاوره‌های چسبان

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
fa: هنگام روشن بودن، محاوره‌های جسبان به پنجره‌های والدشان پوسته مانده و قابل جابه‌جایی نیستند.

en: Center New Windows
fa: در مرکز قرار دادن پنجره‌های جدید

en: Window Action Key
fa: کلید کنش پنجره

en: Disabled
fa: غیرفعّال

en: Resize with Secondary-Click
fa: تغییر اندازه با کلیک-دوم

en: Raise Windows When Focused
fa: بالا آوردن پنجره هنگام متمرکز شدن

en: Search Tweaks…
fa: جست‌وجوی سیخونک‌ها…

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s (default)
fa: %s (پیش‌گزیده)

en: Configuration changes require restart
fa: تغییرات پیکربندی نیاز به شروع دوباره دارد

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
fa: برای اعمال تغییرات نیاز است نشستتان دوباره شروع شود

en: Restart Session
fa: شروع دوبارهٔ نشست
