gnome-tweak-tool master - en to fur translation catalogue (140 entries)

en: The GNOME Project
fur: Il progjet GNOME

en: GNOME Tweaks
fur: Personalizazions di GNOME

en: Tweak advanced GNOME settings
fur: Personalize lis impostazions avanzadis di GNOME

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
fur: Personalizazions di GNOME al permet di justâ lis opzions avanzadis di GNOME.

en: It can install and manage themes, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
fur: Al pues instalâ e gjestî temis, cambiâ lis impostazions di alimentazion, gjestî lis aplicazions al inviament di sisteme e abilitâ lis iconis tal scritori e cun di plui altris impostazions.

en: Tweaks
fur: Personalizazions

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
fur: Impostazions;Avanzadis;Preferencis;Gjenar di caratar;Temis;XKB;Tastiere;Scriture;

en: _Reset to Defaults
fur: _Torne met ai valôrs predefinîts

en: _About Tweaks
fur: _Informazions su Personalizazions

en: Extensions Has Moved
fur: Estensions al è stât spostât

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
fur: La gjestion des estensions e je stade spostade su {0}.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
fur: Si consee di discjariâ GNOME Estensions di {0} se la tô distribuzion no lu inclût.

en: Reset to Defaults
fur: Torne met ai valôrs predefinîts

en: Reset all tweak settings to the original default state?
fur: Anulâ dutis lis personalizazions des impostazions tornant al stât origjinâl predefinît?

en: (%s mode)
fur: (modalitât %s)

en: GNOME Shell is not running
fur: GNOME Shell nol è in esecuzion

en: Homepage
fur: Sît web

en: Miscellaneous
fur: Variis

en: Search Tweaks…
fur: Cîr personalizazions…

note: "General" needs to be first item in sidebar
en: General
fur: Gjenerâl

en: Legacy Applications
fur: Aplicazions vecjis

en: Error writing setting
fur: Erôr tal scrivi la impostazion

en: Icons
fur: Iconis

en: Cursor
fur: Cursôr

en: Install custom or user themes for gnome-shell
fur: Instale temis personalizâts o temis dal utent par gnome-shell

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
fur: Erôr no cognossût

en: Shell not running
fur: Shell nol è in esecuzion

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
fur: La estension dal teme dal utent di GNOME Shell no je instalade in maniere juste

en: Shell user-theme extension not enabled
fur: La estension dal teme dal utent di GNOME Shell no je abilitade

en: Could not list shell extensions
fur: Impussibil listâ lis estensions de shell

en: <i>Default</i>
fur: <i>Predefinît</i>

en: Select a theme
fur: Selezione un teme

en: %s theme updated successfully
fur: Teme %s inzornât cun sucès

en: %s theme installed successfully
fur: Teme %s instalât cun sucès

en: Error installing theme
fur: Erôr tal instalâ il teme

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
fur: Teme no valit

en: Appearance
fur: Aspiet

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Themes
fur: Temis

en: Sound
fur: Sun

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
fur: Al specifiche ce teme sonôr doprâ pai events sonôrs.

en: Background
fur: Sfont

en: Image
fur: Imagjin

en: Adjustment
fur: Regolazion

en: Show Icons
fur: Mostre iconis

note: show-desktop-icons is in gsettings-desktop-schemas, but it won't actually *work* unless we have a version of Nautilus that still has the ability to draw the desktop; use one of the settings that was present in that version to probe for it.
en: Home
fur: Cjase

en: Desktop
fur: Scritori

en: Icons on Desktop
fur: Iconis sul scritori

en: Network Servers
fur: Servidôrs di Rêt

en: Trash
fur: Scovacere

en: Mounted Volumes
fur: Volums montâts

en: Hinting
fur: Sugjeriments

en: Full
fur: Complet

en: Medium
fur: Medi

en: Slight
fur: Lizêr

en: None
fur: Nissun

en: Subpixel (for LCD screens)
fur: Subpixel (par schermis LCD)

en: Standard (grayscale)
fur: Standard (scjale di grîs)

en: Fonts
fur: Caratars

en: Interface Text
fur: Test interface

en: Document Text
fur: Test document

en: Monospace Text
fur: Test a spazis fis

en: Legacy Window Titles
fur: Titui dai barcons vecje maniere

en: Scaling Factor
fur: Fatôr di scjale

en: Suspend when laptop lid is closed
fur: Sospint cuant che il tapon dal portatil al è sierât

note: Don't show this setting in the Ubuntu session since this setting is in gnome-control-center there
en: Over-Amplification
fur: Sore-amplificazion

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
fur: Al permet di alçâ il volum plui dal 100%. Chest al pues puartâ a une pierdite de cualitât sonore; al è miôr alçâ lis impostazions dal volum de aplicazion, se pussibil.

en: Emacs Input
fur: Input di Emacs

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
fur: Passe parsore des scurtis par doprâ lis associazions di tascj dal editôr Emacs.

en: Overview Shortcut
fur: Scurte panoramiche

en: Left Super
fur: Super di çampe

en: Right Super
fur: Super di diestre

en: Additional Layout Options
fur: Opzions disposizion adizionâls

en: Mouse Click Emulation
fur: Emulazion clic mouse

en: Fingers
fur: Dêts

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
fur: Fâs clic sul touchpad cun doi dêts par fâ il clic diestri e trê dêts pal clic centrâl.

en: Area
fur: Aree

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
fur: Fâs clic su la part in bas a diestre dal touchpad par fâ il clic diestri e in bas tal mieç pal clic centrâl.

en: Disabled
fur: Disabilitât

en: Don’t use mouse click emulation.
fur: No sta doprâ la emulazion dal clic dal mouse.

en: Keyboard & Mouse
fur: Tastiere e mouse

en: Keyboard
fur: Tastiere

en: Show Extended Input Sources
fur: Mostre lis sorzints di input estindudis

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
fur: Al aumente lis sieltis des sorzints di input te aplicazion Impostazions.

en: Acceleration Profile
fur: Profîl di acelerazion

en: Pointer Location
fur: Posizion pontadôr

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
fur: Frache il tast Ctrl par evidenziâ il pontadôr.

en: Middle Click Paste
fur: Clic centrâl al tache

en: Disable While Typing
fur: Disabilite cuant che si scrîf

en: Startup applications are automatically started when you log in.
fur: Lis aplicazions al inviament a vegnin inviâts in automatic cuant che si fâs l'acès.

en: Startup Applications
fur: Aplicazions al inviament

en: Applications
fur: Aplicazions

en: Search Applications…
fur: Cîr aplicazions…

note: Translators: This is the accelerator for opening the AppChooser search-bar
en: <primary>f
fur: <primari>f

en: running
fur: in esecuzion

en: _Close
fur: _Siere

en: _Add
fur: _Zonte

en: Remove
fur: Gjave

en: New startup application
fur: Gnove aplicazion al inviament

en: Add a new application to be run at startup
fur: Zonte une gnove aplicazion di eseguî al inviament

en: Placement
fur: Plaçament

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
fur: Çampe

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
fur: Diestre

en: Window Titlebars
fur: Sbaris dai titui dai barcons

en: Titlebar Actions
fur: Azions de sbare dal titul

en: Double-Click
fur: Dopli-clic

en: Middle-Click
fur: Clic-centrâl

en: Secondary-Click
fur: Clic-secondari

en: Titlebar Buttons
fur: Botons de sbare dal titul

en: Maximize
fur: Slargje

en: Top Bar
fur: Sbare superiôr

en: Clock
fur: Orloi

en: Weekday
fur: Dì de setemane

en: Seconds
fur: Seconts

en: Calendar
fur: Calendari

en: Week Numbers
fur: Numar de setemane

en: Window Focus
fur: Focalize barcon

en: Click to Focus
fur: Fâ clic par focalizâ

en: Windows are focused when they are clicked.
fur: I barcons a vegnin focalizâts cuant che a ricevin il clic.

en: Focus on Hover
fur: Metude a fûc al passâ parsore

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
fur: Il barcon al ven focalizât cuant che i si passe parsore cul pontadôr. I barcons a restin a fûc cuant che si passe parsore dal scritori.

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
fur: Il barcon al ven focalizât cuant che i si passe parsore cul pontadôr. Passant parsore dal scritori al ven pierdût il fûc dal barcon precedent.

en: Window scaling
fur: Scjalâ dal barcon

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
fur: Juste il fatôr di scjale GDK dal barcon pal HiDPI

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
fur[0]: Lis impostazion a saran ripristinadis in {0} secont
fur[1]: Lis impostazion a saran ripristinadis in {0} seconts

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
fur: Tignî chestis impostazions HiDPI?

en: Revert Settings
fur: Ripristine impostazions

en: Keep Changes
fur: Ten Cambiaments

en: Windows
fur: Barcons

en: Attach Modal Dialogs
fur: Tache dialics modâi

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
fur: Cuant che e je impiade, i barcons dai dialics modâi a son tacâts ai barcons gjenitôrs e no puedin jessi mots.

en: Center New Windows
fur: Centre i gnûfs barcons

en: Resize with Secondary-Click
fur: Ridimensione cul clic-secondari

en: Window Action Key
fur: Tast di azion dal barcon

en: Raise Windows When Focused
fur: Tire sù i barcons cuant che si focalize

en: Typing
fur: Scriture

en: Device
fur: Dispositîf

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
fur: %s <i>(predefinît)</i>

en: Configuration changes require restart
fur: Lis modifichis ae configurazion a necessitin il tornâ a inviâ la session

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
fur: Al è necessari tornâ a inviâ la session par aplicâ lis impostazions

en: Restart Session
fur: Torne invie session
