gnome-tweaks master - en to ms translation catalogue (174 entries)

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: GNOME Tweaks
ms: Tweak GNOME

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
ms: Tetapan  GNOME 3 Tweak Lanjutan

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
ms: Tweak GNOME membolehkan pelarasan pilihan GNOME lanjutan.

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
ms: Ia boleh memasang dan mengurus tema dan sambungan, ubah tetapan kuasa, urus aplikasi permulaan, dan membenarkan ikon-ikon desktop dan juga lain-lain tetapan.

en: Tweaks
ms: Tweak

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Extensions;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
ms: Tetapan;Lanjutan;Keutamaan;Sambungan;Fon;Tema;XKB;Papan Kekunci;Menaip;

en: _Reset to Defaults
ms: Tetap Semula ke _Lalai

en: Disable All Shell Extensions
ms: Lumpuhkan Semua Sambungan-Sambungan Shell

en: _About Tweaks
ms: Perih_al Tweak

en: Reset to Defaults
ms: Tetap Semula ke Lalai

en: Reset all tweak settings to the original default state?
ms: Tetap semula semua tetapan tweak ke keadaan lalai asalnya?

en: GNOME Shell
ms: Shell GNOME

en: (%s mode)
ms: (Mod %s)

en: GNOME Shell is not running
ms: Shell GNOME tidak dijalankan

en: Homepage
ms: Laman Utama

en: Miscellaneous
ms: Pelbagai

en: Search Tweaks…
ms: Gelintar Tweak...

note: "General" needs to be first item in sidebar
en: General
ms: Am

en: Applications
ms: Aplikasi

en: Error writing setting
ms: Ralat menulis tetapan

en: Icons
ms: Ikon-Ikon

en: Cursor
ms: Kursor

en: Install custom or user themes for gnome-shell
ms: Pasang tema suai atau pengguna untuk gnome-shell

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Shell not running
ms: Shell tidak dijalankan

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
ms: Sambungan user-theme Shell tidak dipasang dengan baik

en: Shell user-theme extension not enabled
ms: Sambungan user-theme Shell tidak dibenarkan

en: Could not list shell extensions
ms: Tidak dapat senaraikan sambungan shell

en: <i>Default</i>
ms: <i>Lalai</i>

en: Select a theme
ms: Pilih satu tema

en: %s theme updated successfully
ms: %s tema berjaya dikemaskinikan

en: %s theme installed successfully
ms: %s tema berjaya dipasangkan

en: Error installing theme
ms: Ralat memasang tema

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
ms: Tema tidak sah

en: Appearance
ms: Penampilan

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Themes
ms: Tema

en: Sound
ms: Bunyi

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
ms: Nyatakan tema bunyi manakah digunakan untuk peristiwa bunyi.

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Image
ms: Imej

en: Adjustment
ms: Pelarasan

en: Show Icons
ms: Tunjuk Ikon

note: show-desktop-icons is in gsettings-desktop-schemas, but it won't actually *work* unless we have a version of Nautilus that still has the ability to draw the desktop; use one of the settings that was present in that version to probe for it.
en: Home
ms: Rumah

en: Desktop
ms: Atas Meja

en: Icons on Desktop
ms: Ikon dalam Atas Meja

en: Network Servers
ms: Pelayan-Pelayan Rangkaian

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Mounted Volumes
ms: Volum-Volum Terlekap

en: Hinting
ms: Pembayangan

en: Antialiasing
ms: Anti-Alias

en: Full
ms: Penuh

en: Medium
ms: Sederhana

en: Slight
ms: Sedikit

en: None
ms: Tiada

en: Subpixel (for LCD screens)
ms: Sub-piksel (untuk skrin LCD)

en: Standard (grayscale)
ms: Piawai (skala kelabu)

en: Fonts
ms: Fon

en: Interface Text
ms: Teks Antara Muka

en: Document Text
ms: Teks Dokumen

en: Monospace Text
ms: Teks Monospace

en: Legacy Window Titles
ms: Tajuk Tetingkap Legasi

en: Scaling Factor
ms: Faktor Penskalaan

en: Suspend when laptop lid is closed
ms: Tangguh bila penutup komputer riba ditutup

en: Animations
ms: Animasi

note: Don't show this setting in the Ubuntu session since this setting is in gnome-control-center there
en: Over-Amplification
ms: Penguatan-Lampau

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
ms: Benarkan peningkatan volum melangkaui 100%. Ia boleh menyebabkan kehilangan kualiti audio; jadi lebih baik tingkatkan tetapan volum aplikasi, jika boleh.

en: Emacs Input
ms: Input Emacs

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
ms: Batalkan pintasan-pintasan untuk gunakan pengikatan kekunci melalui penyunting Emacs.

en: Compose Key
ms: Kekunci Gubah

en: Right Alt
ms: Alt Kanan

en: Right Ctrl
ms: Ctrl Kanan

en: Right Super
ms: Super Kanan

en: Left Ctrl
ms: Ctrl Kiri

en: Disabled
ms: Dilumpuhkan

en: Allows entering additional characters.
ms: Benarkan penyisipan aksara-aksara tambahan.

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press the compose key and then a sequence of characters.
    
    Many unusual characters can be entered by combining standard ones. For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
ms: Kekunci gubah membolehkan sejumlah besar aksara-aksara dimasukkan. Untuk menggunakannya, tekan kekunci gubah dan kemudian satu jujukan aksara.
    
    Kebanyakan aksara-aksara jarang digunakan boleh dimasukkan dengan menggabungkan yang piawai. Contohnya, kekunci gubah diikuti dengan <b>C</b> dan <b>o</b> akan menyisip <b>©</b>, <b>a</b> diikuti dengan <b>'</b> akan menyisip <b>á</b>.

en: Overview Shortcut
ms: Pintasan Selayang Pandang

en: Left Super
ms: Super Kiri

en: Additional Layout Options
ms: Pilhan Bentangan Tambahan

en: Mouse Click Emulation
ms: Emulasi Klik Tetikus

en: Fingers
ms: Jari-Jemari

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
ms: Klik pad sentuh dengan dua jari untuk mengklik-kanan dan tiga jari untuk mengklik-tengah.

en: Area
ms: Kawasan

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
ms: Klik bahagian kanan bawah pad sentuh untuk mengklik-kanan dan bahagian bawah tengah untuk mengklik-tengah.

en: Don’t use mouse click emulation.
ms: Jangan guna emulasi klik tetikus.

en: Keyboard & Mouse
ms: Papan Kekunci & Tetikus

en: Keyboard
ms: Papan Kekunci

en: Show Extended Input Sources
ms: Tunjuk Sumber Input Tambahan

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
ms: Tingkatkan pilihan sumber input dalam aplikasi Tetapan.

en: Mouse
ms: Tetikus

en: Acceleration Profile
ms: Profil Pemecutan

en: Pointer Location
ms: Lokasi Penuding

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
ms: Tekan kekunci Ctrl untuk menyorot penuding.

en: Middle Click Paste
ms: Tampal Klik Tengah

en: Touchpad
ms: Pad Sentuh

en: Disable While Typing
ms: Lumpuhkan Ketika Menaip

en: No Extensions Installed
ms: Tiada Sambungan Dipasang

en: Browse in Software
ms: Layar dalam Perisian

en: Extension downloading
ms: Sambungan dimuat turun

en: Error loading extension
ms: Ralat memuatkan sambungan

en: Extension does not support shell version
ms: Sambungan tidak menyokong versi shell

en: Unknown extension error
ms: Ralat sambungan tidak diketahui

en: Updating
ms: Mengemas kini

en: Error
ms: Ralat

en: Update
ms: Kemas Kini

en: Extensions
ms: Sambungan

en: Startup applications are automatically started when you log in.
ms: Aplikasi permulaan dimulakan secara automatik ketika anda mendaftar masuk.

en: Startup Applications
ms: Aplikasi Permulaan

en: Search Applications…
ms: Gelintar Aplikasi...

en: running
ms: berjalan

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Add
ms: _Tambah

en: Remove
ms: Buang

en: New startup application
ms: Aplikasi permulaan baharu

en: Add a new application to be run at startup
ms: Tambah satu aplikasi permulaan baharu untuk dijalankan ketika permulaan

en: Placement
ms: Peletakan

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
ms: Kiri

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
ms: Kanan

en: Window Titlebars
ms: Palang Tajuk Tetingkap

en: Titlebar Actions
ms: Tindakan Palang Tajuk

en: Double-Click
ms: Dwi-Klik

en: Middle-Click
ms: Klik-Tengah

en: Secondary-Click
ms: Klik-Sekunder

en: Titlebar Buttons
ms: Butang Palang Tajuk

en: Maximize
ms: Maksimum

en: Minimize
ms: Minimum

en: Top Bar
ms: Palang Atas

en: Activities Overview Hot Corner
ms: Bucu Panas Selayang Pandang Aktiviti

en: Battery Percentage
ms: Peratus Kuasa Bateri

en: Clock
ms: Jam

en: Weekday
ms: Hujung Minggu

en: Date
ms: Tarikh

en: Seconds
ms: Saat

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Week Numbers
ms: Bilangan Minggu

en: Window Focus
ms: Fokus Tetingkap

en: Click to Focus
ms: Klik untuk Fokus

en: Windows are focused when they are clicked.
ms: Tetingkap difokuskan ketika ia diklik.

en: Focus on Hover
ms: Fokus jika Penuding Terapung

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
ms: Tetingkap difokuskan ketika penuding terapung di atasnya. Tetingkap kekal terfokus bila penuding berada di atas meja.

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
ms: Tetingkap difokuskan ketika penuding terapung di atasnya. Jika penuding berada di atas meja, tetingkap akan kehilangan fokus.

en: Window scaling
ms: Penskalaan tetingkap

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
ms: Laras faktor penskalaan tetingkap GDK bagi HiDPI

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
ms[0]: Tetapan akan kembali semula dalam tempoh {0} saat

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
ms: Anda pasti mahu kekalkan tetapan HiDPI ini?

en: Revert Settings
ms: Kembalikan Tetapan

en: Keep Changes
ms: Kekalkan Perubahan

en: Windows
ms: Tetingkap

en: Attach Modal Dialogs
ms: Lampir Dialog-Dialog Modal

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
ms: Sekiranya hidup, tetingkap dialog modal dilampirkan dengan tetingkap induknya, dan tidak boleh dialihkan.

note: https://help.gnome.org/users/gnome-help/stable/shell-windows-tiled.html
en: Edge Tiling
ms: Penjubinan Pinggir

en: When on, windows are tiled when dragged to screen edges.
ms: Sekiranya hidup, tetingkap-tetingkap dijubinkan bila diseret menyentuhi pinggir skrin.

en: Center New Windows
ms: Tengahkan Tetingkap Baharu

en: Resize with Secondary-Click
ms: Saiz semula dengan Klik-Sekunder

en: Window Action Key
ms: Kekunci Tindakan Tetingkap

en: Raise Windows When Focused
ms: Naikkan Tetingkap Bila Difokuskan

en: Dynamic Workspaces
ms: Ruang Kerja Dinamik

en: Workspaces can be created on demand, and are automatically removed when empty.
ms: Ruang kerja boleh dicipta mengikut permintaan, dan dibuang secara automatik bila tiada apa-apa di dalamnya.

en: Static Workspaces
ms: Ruang Kerja Statik

en: Number of workspaces is fixed.
ms: Bilangan ruang kerja adalah tetap.

en: Workspaces
ms: Ruang Kerja

en: Display Handling
ms: Pengendalian Paparan

en: Workspaces span displays
ms: Paparan meretangi ruang kerja

en: Workspaces on primary display only
ms: Ruang kerja dalam paparan utama sahaja

en: Additional displays are treated as independent workspaces.
ms: Paparan tambahan dianggap sebagai ruang kerja bebas.

en: The current workspace includes additional displays.
ms: Ruang kerja semasa termasuklah paparan tambahan.

en: Number of Workspaces
ms: Bilangan Ruang Kerja

en: Typing
ms: Menaip

en: Device
ms: Peranti

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
ms: %s <i>(lalai)</i>

en: Configuration changes require restart
ms: Perubahan konfigurasi perlukan mula semula

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
ms: Sesi anda perlu dimulakan semula supaya perubahan pada tetapan berkesan

en: Restart Session
ms: Mula Semula Sesi
