gnome-tweak-tool - en to sk translation catalogue (171 entries)

en: The GNOME Project
sk: Projekt GNOME

en: GNOME Tweaks
sk: Vyladenia prostredia GNOME

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
sk: Vyladenie pokročilých nastavení prostredia GNOME 3

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
sk: Aplikácia Vyladenia prostredia GNOME umožňuje upravovať pokročilé voľby prostredia GNOME.

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
sk: Dokáže nainštalovať a spravovať témy a rozšírenia, zmeniť nastavenia napájania, spravovať aplikácie spúšťané pri štarte systému, povoliť ikony na pracovnej ploche a mnoho iných nastavení.

en: Tweaks
sk: Vyladenia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Extensions;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
sk: Nastavenia;Pokročilé;Predvoľby;Rozšírenia;Písma;Téma;XKB;Klávesnica;Písanie;

en: _Reset to Defaults
sk: O_bnoviť pôvodné

en: Disable All Shell Extensions
sk: Zakázať všetky rozšírenia shellu

en: _About Tweaks
sk: _O aplikácii Vyladenia

en: Reset to Defaults
sk: Znovunastavenie predvolených hodnôt

en: Reset all tweak settings to the original default state?
sk: Znovunastaviť všetky vylaďovacie nastavenia na pôvodný predvolený stav?

en: GNOME Shell
sk: Shell prostredia GNOME

en: (%s mode)
sk: (režim %s)

en: GNOME Shell is not running
sk: Shell prostredia GNOME nie je spustený

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Search Tweaks…
sk: Vyhľadajte vyladenia…

note: "General" needs to be first item in sidebar
en: General
sk: Všeobecné

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Error writing setting
sk: Chyba pri zapisovaní nastavení

en: Icons
sk: Ikony

en: Cursor
sk: Kurzor

en: Install custom or user themes for gnome-shell
sk: Nainštalujte vlastné alebo používateľské témy pre gnome-shell

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
sk: Neznáma chyba

en: Shell not running
sk: Shell nie je spustený

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
sk: Rozšírenie s používateľskou témou shellu je nesprávne nainštalované

en: Shell user-theme extension not enabled
sk: Rozšírenie s používateľskou témou shellu nie je povolené

en: Could not list shell extensions
sk: Nepodarilo sa zobraziť rozšírenia shellu

en: <i>Default</i>
sk: <i>Predvolená</i>

en: Select a theme
sk: Výber témy

en: %s theme updated successfully
sk: Téma %s bola úspešne aktualizovaná

en: %s theme installed successfully
sk: Téma %s bola úspešne nainštalovaná

en: Error installing theme
sk: Chyba pri inštalácii témy

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
sk: Neplatná téma

en: Appearance
sk: Vzhľad

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Themes
sk: Témy

en: Sound
sk: Zvuk

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
sk: Určuje, ktorá téma zvuku sa má použiť pre zvukové udalosti.

en: Background
sk: Pozadie

en: Image
sk: Obrázok

en: Adjustment
sk: Prispôsobenie

en: Show Icons
sk: Zobraziť ikony

note: show-desktop-icons is in gsettings-desktop-schemas, but it won't actually *work* unless we have a version of Nautilus that still has the ability to draw the desktop; use one of the settings that was present in that version to probe for it.
en: Home
sk: Domovský priečinok

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: Icons on Desktop
sk: Ikony na pracovnej ploche

en: Network Servers
sk: Sieťové servery

en: Trash
sk: Kôš

en: Mounted Volumes
sk: Pripojené zväzky

en: Hinting
sk: Dolaďovanie

en: Antialiasing
sk: Vyhladzovanie

en: Full
sk: Úplné

en: Medium
sk: Stredné

en: Slight
sk: Jemné

en: None
sk: Žiadne

en: Subpixel (for LCD screens)
sk: Subpixelové (pre LCD obrazovky)

en: Standard (grayscale)
sk: Štandardné (v odtieňoch sivej)

en: Fonts
sk: Písma

en: Interface Text
sk: Text rozhrania

en: Document Text
sk: Text dokumentu

en: Monospace Text
sk: Text s pevnou šírkou

en: Legacy Window Titles
sk: Pôvodné titulky okien

en: Scaling Factor
sk: Faktor nastavenia mierky

en: Suspend when laptop lid is closed
sk: Uspať po zavretí krytu notebooku

en: Animations
sk: Animácie

note: Don't show this setting in the Ubuntu session since this setting is in gnome-control-center there
en: Over-Amplification
sk: Nadmerné zosilnenie

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
sk: Umožňuje zvýšenie hlasitosti nad úroveň 100%. Môže to viesť k strate kvality zvuku. Vhodnejšie je zvýšiť nastavenia hlasitosti v aplikácii, ak je to možné.

en: Emacs Input
sk: Vstup Emacs

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
sk: Nahradí klávesové skratky z editora Emacs.

en: Compose Key
sk: Kláves Compose

en: Right Alt
sk: Pravé tlačidlo Alt

en: Right Ctrl
sk: Pravé tlačidlo Ctrl

en: Right Super
sk: Pravé tlačidlo Windows

en: Left Ctrl
sk: Ľavé tlačidlo Ctrl

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Allows entering additional characters.
sk: Umožňuje zadávanie dodatočných znakov.

en: Overview Shortcut
sk: Skratka náhľadu

en: Left Super
sk: Ľavé tlačidlo Windows

en: Additional Layout Options
sk: Dodatočné voľby rozloženia

en: Mouse Click Emulation
sk: Emulácia kliknutia myšou

en: Fingers
sk: Prsty

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
sk: Kliknutím na touchpad dvoma prstami sa vykoná kliknutie pravým tlačidlom a kliknutím troma prstami sa vykoná kliknutie stredným tlačidlom.

en: Area
sk: Oblasť

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
sk: Kliknutím na dolnú pravú časť touchpadu sa vykoná kliknutie pravým tlačidlom a kliknutím na dolnú strednú časť sa vykoná kliknutie stredným tlačidlom.

en: Don’t use mouse click emulation.
sk: Emulácia kliknutia myšou nebude použitá.

en: Keyboard & Mouse
sk: Klávesnica a myš

en: Keyboard
sk: Klávesnica

en: Show Extended Input Sources
sk: Zobraziť rozšírené zdroje vstupu

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
sk: Zvýši počet zdrojov vstupu v aplikácii Nastavenia.

en: Mouse
sk: Myš

en: Acceleration Profile
sk: Profil zrýchlenia

en: Pointer Location
sk: Umiestnenie ukazovateľa

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
sk: Stlačením klávesu Ctrl zvýrazníte ukazovateľ.

en: Middle Click Paste
sk: Prilepenie kliknutím stredného tlačidla

en: Disable While Typing
sk: Zakázať počas písania

en: No Extensions Installed
sk: Nie sú nainštalované žiadne rozšírenia

en: Browse in Software
sk: Prehliadať v aplikácii Softvér

en: Extension downloading
sk: Rozšírenie sa preberá

en: Error loading extension
sk: Chyba počas načítavania rozšírenia

en: Extension does not support shell version
sk: Rozšírenie nepodporuje verziu shellu

en: Unknown extension error
sk: Neznáma chyba rozšírenia

en: Updating
sk: Aktualizuje sa

en: Error
sk: Chyba

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Extensions
sk: Rozšírenia

en: Startup applications are automatically started when you log in.
sk: Aplikácie po spustení sú automaticky spúšťané po vašom prihlásení.

en: Startup Applications
sk: Aplikácie po spustení

en: Search Applications…
sk: Vyhľadajte aplikácie…

note: Translators: This is the accelerator for opening the AppChooser search-bar
en: <primary>f
sk: <hlavný>f

en: running
sk: spustená

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Add
sk: _Pridať

en: Remove
sk: Odstrániť

en: New startup application
sk: Nová aplikácia po spustení

en: Add a new application to be run at startup
sk: Pridajte novú aplikáciu, ktorá sa spustí po spustení

en: Placement
sk: Umiestnenie

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
sk: Vľavo

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
sk: Vpravo

en: Window Titlebars
sk: Záhlavia okien

en: Titlebar Actions
sk: Akcie v titulku okna

en: Double-Click
sk: Dvojité kliknutie

en: Middle-Click
sk: Kliknutie stredným tlačidlom

en: Secondary-Click
sk: Kliknutie vedľajším tlačidlom

en: Titlebar Buttons
sk: Tlačidlá v záhlaví okna

en: Maximize
sk: Maximalizovať

en: Minimize
sk: Minimalizovať

en: Top Bar
sk: Horná lišta

en: Activities Overview Hot Corner
sk: Aktívny roh prehľadu aktivít

en: Battery Percentage
sk: Percento batérie

en: Clock
sk: Hodiny

en: Weekday
sk: Deň v týždni

en: Date
sk: Dátum

en: Seconds
sk: Sekundy

en: Calendar
sk: Kalendár

en: Week Numbers
sk: Čísla týždňov

en: Window Focus
sk: Zameranie okna

en: Click to Focus
sk: Zamerať kliknutím

en: Windows are focused when they are clicked.
sk: Okná sú zamerané po kliknutí na okno.

en: Focus on Hover
sk: Zameranie pri prejdení myšou

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
sk: Okno je zameraní po prejdení ukazovateľom ponad okno. Okná zostávajú zamerané po prejdení ukazovateľom ponad plochu.

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
sk: Okno je zameraná po prejdení ukazovateľom ponad okno. Prejdením ukazovateľa ponad plochu sa odstráni zameranie na predošlé okno.

en: Window scaling
sk: Mierka okien

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
sk: Mení koeficient mierky HiDPI pre okná GDK

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
sk[0]: Nastavenia budú vrátené o {0} sekundu
sk[1]: Nastavenia budú vrátené o {0} sekundy
sk[2]: Nastavenia budú vrátené o {0} sekúnd

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
sk: Chcete ponechať tieto nastavenia mierky HiDPI?

en: Revert Settings
sk: Vrátiť nastavenia

en: Keep Changes
sk: Ponechať zmeny

en: Windows
sk: Okná

en: Attach Modal Dialogs
sk: Pripojiť modálne dialógové okná

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
sk: Keď je voľba zapnutá, modálne dialógové okná sú pripojené k svojim rodičovským oknám a nemôžu byť odstránené.

en: Center New Windows
sk: Centrovať nové okná

en: Resize with Secondary-Click
sk: Zmeniť veľkosť kliknutím vedľajšieho tlačidla

en: Window Action Key
sk: Kláves akcie okna

en: Raise Windows When Focused
sk: Preniesť okná do popredia po zameraní

en: Dynamic Workspaces
sk: Dynamické pracovné priestory

en: Workspaces can be created on demand, and are automatically removed when empty.
sk: Pracovné priestory môžu byť vytvorené na požiadanie a automaticky odstránené, keď budú prázdne.

en: Static Workspaces
sk: Statické pracovné priestory

en: Number of workspaces is fixed.
sk: Počet pracovných priestorov je nemenný.

en: Workspaces
sk: Pracovné priestory

en: Display Handling
sk: Ovládanie displejov

en: Workspaces span displays
sk: Rozsah pracovných priestorov a displejov

en: Workspaces on primary display only
sk: Pracovné priestory iba na hlavnom displeji

en: Additional displays are treated as independent workspaces.
sk: Dodatočné displeje sú spracované ako nezávislé pracovné priestory.

en: The current workspace includes additional displays.
sk: Aktuálny pracovný priestor obsahuje dodatočné displeje.

en: Number of Workspaces
sk: Počet pracovných priestorov

en: Typing
sk: Písanie

en: Device
sk: Zariadenie

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
sk: %s <i>(predvolená)</i>

en: Configuration changes require restart
sk: Zmeny konfigurácie vyžadujú reštart

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
sk: Aby sa prejavili zmeny, musíte reštartovať vašu reláciu

en: Restart Session
sk: Reštartovať reláciu
