gnome-tweak-tool - en to sr translation catalogue (150 entries)

en: The GNOME Project
sr: Пројекат Гном

en: GNOME Tweaks
sr: Гномов алат за лицкање

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
sr: Налицкајте напредна подешавања Гнома 3

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
sr: Гномов алат за лицкање омогућава дотеривање напредних Гномових опција.

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
sr: Он може да инсталира и да управља темама и проширењима, да измени подешавања напајања, да управља почетним програмима, и да укључи иконице радне површи поред дргуих подешавања.

en: Tweaks
sr: Лицкања

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
sr: Подешавања;напредно;поставке;проширења;екстензије;словни ликови;фонтови;тема;икскб;тастатура;куцање;Settings;Advanced;Preferences;Extensions;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;podešavanja;napredno;postavke;proširenja;slovni likovi;fontovi;tema;ikskb;tastatura;kucanje;podesavanja;prosirenja;ekstenzije;

en: _Reset to Defaults
sr: _Врати на подразумевано

en: _About Tweaks
sr: _О Лицкањима

en: _Continue
sr: _Настави

en: Extensions Has Moved
sr: Проширења су премештена

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
sr: Управљање проширењима је премештено у програм „{0}“.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
sr: Препоручујемо преузимање програма „Проширења“ са места {0} уколико га ваша дистрибуција нија испоручила.

en: Reset to Defaults
sr: Врати на подразумевано

en: Reset all tweak settings to the original default state?
sr: Да вратим сва подешавања лицкања на изворно задато стање?

en: GNOME Shell
sr: Гномова шкољка

en: (%s mode)
sr: (%s мод)

en: GNOME Shell is not running
sr: Гномова шкољка није покренута

en: GTK
sr: ГТК

en: Homepage
sr: Веб страница

en: Miscellaneous
sr: Остало

en: Search Tweaks…
sr: Тражи лицкања…

note: "General" needs to be first item in sidebar
en: General
sr: Опште

en: Legacy Applications
sr: Застарели програми

en: Error writing setting
sr: Грешка приликом уписивања подешавања

en: Icons
sr: Иконице

en: Cursor
sr: Показивач миша

en: Shell
sr: Шкољка

en: Install custom or user themes for gnome-shell
sr: Инсталирај произвољне или корисничке теме за гномову шкољку

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Shell not running
sr: Шкољка није покренута

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
sr: Проширење корисничке теме шкољке није исправно инсталирано

en: Shell user-theme extension not enabled
sr: Проширење корисничке теме шкољке није омогућено

en: Could not list shell extensions
sr: Не могу да испишем проширења шкољке

en: <i>Default</i>
sr: <i>Подразумевано</i>

en: Select a theme
sr: Изаберите тему

en: %s theme updated successfully
sr: %s тема је успешно ажурирана

en: %s theme installed successfully
sr: %s тема је успешно инсталирана

en: Error installing theme
sr: Не могу да инсталирам тему

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
sr: Неисправна тема

en: Appearance
sr: Изглед

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Themes
sr: Тема

en: Sound
sr: Звук

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
sr: Наводи тему звукова коју ће систем користити за звучне догађаје.

en: Background
sr: Позадина

en: Image
sr: Слика

en: Adjustment
sr: Поставка

en: Show Icons
sr: Прикажи иконице

note: show-desktop-icons is in gsettings-desktop-schemas, but it won't actually *work* unless we have a version of Nautilus that still has the ability to draw the desktop; use one of the settings that was present in that version to probe for it.
en: Home
sr: Личнo

en: Desktop
sr: Радна површ

en: Icons on Desktop
sr: Иконице на радној површи

en: Network Servers
sr: Мрежни сервери

en: Trash
sr: Смеће

en: Mounted Volumes
sr: Прикачени уређаји

en: Hinting
sr: Упутства

en: Antialiasing
sr: Умекшавање

en: Full
sr: Цео

en: Medium
sr: Осредњи

en: Slight
sr: Лаки

en: None
sr: Ништа

en: Subpixel (for LCD screens)
sr: Подпиксел (за ЛЦД екране)

en: Standard (grayscale)
sr: Стандардно (нијансе сиве)

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Interface Text
sr: Текст сучеља

en: Document Text
sr: Текст документа

en: Monospace Text
sr: Текст утврђене ширине

en: Legacy Window Titles
sr: Наслови застарелих прозора

en: Scaling Factor
sr: Чинилац сразмеравања

en: Suspend when laptop lid is closed
sr: Пребаци у стање спавања приликом затврања лаптопа

note: Don't show this setting in the Ubuntu session since this setting is in gnome-control-center there
en: Over-Amplification
sr: Прекомерно појачање

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
sr: Дозвољава појачање звука преко 100%. Ово може изазвати смањење квалитета звука. Боље је повећати звук у подешавањима програма, ако је то могуће.

en: Emacs Input
sr: Емаксов улаз

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
sr: Надвладава употребу пречица окружења због Емакса.

en: Overview Shortcut
sr: Пречица за приказ

en: Left Super
sr: Леви супер

en: Right Super
sr: Десни супер

en: Additional Layout Options
sr: Додатне методе уноса

en: Mouse Click Emulation
sr: Опонашање кликова

en: Fingers
sr: Прсти

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
sr: Кликни додирну таблу са два прста за десни клик и са три прста за средњи клик.

en: Area
sr: Површина

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
sr: Кликни доњи десни део додирне табле за десни клик и доњи средњи део за средњи клик.

en: Disabled
sr: Искључено

en: Don’t use mouse click emulation.
sr: Не користи опонашање кликтања мишем.

en: Keyboard & Mouse
sr: Тастатура и миш

en: Keyboard
sr: Тастатура

en: Show Extended Input Sources
sr: Прикажи проширене изворе улаза

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
sr: Повећава избор улазних уређаја у Подешавањима.

en: Mouse
sr: Миш

en: Acceleration Profile
sr: Профил убрзања

en: Pointer Location
sr: Место показивача

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
sr: Притисните Ctrl тастер за истицање показивача.

en: Middle Click Paste
sr: Убацивање кликом на средњи клик

en: Touchpad
sr: Додирна табла

en: Disable While Typing
sr: Онемогући за време куцања

en: Startup applications are automatically started when you log in.
sr: Почетни програми се покрећу аутоматски када се пријавите.

en: Startup Applications
sr: Почетни програми

en: Applications
sr: Програми

en: Search Applications…
sr: Тражи програме…

en: running
sr: покренут

en: _Close
sr: _Затвори

en: _Add
sr: Дод_ај

en: Remove
sr: Уклони

en: New startup application
sr: Нови почетни програм

en: Add a new application to be run at startup
sr: Додајте нови програм који ће бити покренут на почетку

en: Placement
sr: Постављање

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
sr: Лево

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
sr: Деснo

en: Window Titlebars
sr: Насловне траке прозора

en: Titlebar Actions
sr: Радње траке наслова

en: Double-Click
sr: Двоструки клик

en: Middle-Click
sr: Средњи клик

en: Secondary-Click
sr: Секундарни клик

en: Titlebar Buttons
sr: Дугмад траке наслова

en: Maximize
sr: Увећај

en: Minimize
sr: Умањи

en: Top Bar
sr: Горња трака

en: Clock
sr: Сат

en: Weekday
sr: Дан викенда

en: Date
sr: Датум

en: Seconds
sr: Секунде

en: Calendar
sr: Календар

en: Week Numbers
sr: Бројеви недеља

en: Window Focus
sr: Фокусирање прозора

en: Click to Focus
sr: Кликни да би фокусирао

en: Windows are focused when they are clicked.
sr: Прозори су у фокусу када се кликне на њих.

en: Focus on Hover
sr: Усредсреди при лебдењу

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
sr: Прозор се фокусира када се преко њега пређе показивачем. Прозори остају у фокусу када се пређе преко радне површи.

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
sr: Прозор се фокусира када се преко њега пређе показивачем. Преласком преко радне површи претходни прозор губи фокус.

en: Window scaling
sr: Сразмеравање прозора

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
sr: Прилагодите чинилац сразмеравања ГДК прозора за екране високе резолуције (HiDPI)

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
sr[0]: Подешавања ће бити враћена за {0} секунду
sr[1]: Подешавања ће бити враћена за {0} секунде
sr[2]: Подешавања ће бити враћена за {0} секунди
sr[3]: Подешавања ће бити враћена за {0} секунду

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
sr: Да ли желите да задржите ова подешавања за екран високе резолуције?

en: Revert Settings
sr: Врати подешавања

en: Keep Changes
sr: Задржи измене

en: HiDPI
sr: Екран високе резолуције

en: Windows
sr: Прозори

en: Attach Modal Dialogs
sr: Приложи важно прозорче

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
sr: Када је ово подешавање укључено важни прозори су везани за прозор родитеља и не могу се померати.

en: Center New Windows
sr: Стави нове прозоре у средину

en: Resize with Secondary-Click
sr: Мењај величину преко секундарног клика

en: Window Action Key
sr: Тастер радње прозора

en: Raise Windows When Focused
sr: Подигни прозоре када се нађу у фокусу

en: Typing
sr: Куцање

en: Device
sr: Уређај

en: Wacom
sr: Ваком

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
sr: %s <i>(подразумевана)</i>

en: Configuration changes require restart
sr: Промене подешавања захтевају поновно покретање

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
sr: Морате поново покренути сесију да би измене ступиле на снагу

en: Restart Session
sr: Поново покрени сесију
