gnome-tweak-tool - en to sr translation catalogue (174 entries)

en: The GNOME Project
sr: Projekat Gnom

en: GNOME Tweaks
sr: Gnomov alat za lickanje

en: Tweak advanced GNOME 3 settings
sr: Nalickajte napredna podešavanja Gnoma 3

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
sr: Gnomov alat za lickanje omogućava doterivanje naprednih Gnomovih opcija.

en: It can install and manage themes and extensions, change power settings, manage startup applications, and enable desktop icons among other settings.
sr: On može da instalira i da upravlja temama i proširenjima, da izmeni podešavanja napajanja, da upravlja početnim programima, i da uključi ikonice radne površi pored drguih podešavanja.

en: Tweaks
sr: Lickanja

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Extensions;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;
sr: podešavanja;napredno;postavke;proširenja;slovni likovi;fontovi;tema;ikskb;tastatura;kucanje;

en: _Reset to Defaults
sr: _Vrati na podrazumevano

en: Disable All Shell Extensions
sr: Isključi sva proširenja školjke

en: _About
sr: _O programu

en: _Quit
sr: _Izađi

en: Reset to Defaults
sr: Vrati na podrazumevano

en: Reset all tweak settings to the original default state?
sr: Da vratim sva podešavanja lickanja na izvorno zadato stanje?

en: GNOME Shell
sr: Gnomova školjka

en: (%s mode)
sr: (%s mod)

en: GNOME Shell is not running
sr: Gnomova školjka nije pokrenuta

en: Homepage
sr: Veb stranica

en: Miscellaneous
sr: Ostalo

en: Search Tweaks…
sr: Traži lickanja…

en: Applications
sr: Programi

en: Error writing setting
sr: Greška prilikom upisivanja podešavanja

en: Icons
sr: Ikonice

en: Cursor
sr: Pokazivač miša

en: Shell
sr: Školjka

en: Install custom or user themes for gnome-shell
sr: Instaliraj proizvoljne ili korisničke teme za gnomovu školjku

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
sr: Nepoznata greška

en: Shell not running
sr: Školjka nije pokrenuta

en: Shell user-theme extension incorrectly installed
sr: Proširenje korisničke teme školjke nije ispravno instalirano

en: Shell user-theme extension not enabled
sr: Proširenje korisničke teme školjke nije omogućeno

en: Could not list shell extensions
sr: Ne mogu da ispišem proširenja školjke

en: <i>Default</i>
sr: <i>Podrazumevano</i>

en: Select a theme
sr: Izaberite temu

en: %s theme updated successfully
sr: %s tema je uspešno ažurirana

en: %s theme installed successfully
sr: %s tema je uspešno instalirana

en: Error installing theme
sr: Ne mogu da instaliram temu

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
sr: Neispravna tema

en: Appearance
sr: Izgled

note: GSettingsSwitchTweak("Buttons Icons","org.gnome.desktop.interface", "buttons-have-icons"), GSettingsSwitchTweak("Menu Icons","org.gnome.desktop.interface", "menus-have-icons"),
en: Animations
sr: Animacije

en: Themes
sr: Tema

en: Background
sr: Pozadina

en: Image
sr: Slika

en: Adjustment
sr: Postavka

en: Show Icons
sr: Prikaži ikonice

en: Desktop
sr: Radna površ

en: Icons on Desktop
sr: Ikonice na radnoj površi

en: Home
sr: Lično

en: Network Servers
sr: Mrežni serveri

en: Trash
sr: Smeće

en: Mounted Volumes
sr: Prikačeni uređaji

en: Hinting
sr: Uputstva

en: Antialiasing
sr: Umekšavanje

en: Full
sr: Ceo

en: Medium
sr: Osrednji

en: Slight
sr: Laki

en: None
sr: Ništa

en: Subpixel (for LCD screens)
sr: Podpiksel (za LCD ekrane)

en: Standard (grayscale)
sr: Standardno (nijanse sive)

en: Fonts
sr: Fontovi

en: Window Title
sr: Naslov prozora

en: Interface
sr: Sučelje

en: Document
sr: Dokument

en: Monospace
sr: Utvrđena širina

en: Scaling Factor
sr: Činilac srazmeravanja

en: Disabled
sr: Isključeno

en: Typing
sr: Kucanje

en: Suspend when laptop lid is closed
sr: Prebaci u stanje spavanja prilikom zatvranja laptopa

en: Power
sr: Napajanje

en: No Extensions Installed
sr: Nema instaliranih proširenja

en: Browse in Software
sr: Pretraži među Programima

en: Extension downloading
sr: Preuzimanje proširenja

en: Error loading extension
sr: Ne mogu da učitam proširenje

en: Extension does not support shell version
sr: Proširenje ne podržava ovo izdanje školjke

en: Unknown extension error
sr: Nepoznata greška proširenja

en: Updating
sr: Ažuriram

en: Error
sr: Greška

en: Update
sr: Ažuriraj

en: Extensions
sr: Proširenja

en: Startup applications are automatically started when you log in.
sr: Početni programi se pokreću automatski kada se prijavite.

en: Startup Applications
sr: Početni programi

en: Search Applications…
sr: Traži programe...

en: running
sr: pokrenut

en: _Close
sr: _Zatvori

en: _Add
sr: Dod_aj

en: Remove
sr: Ukloni

en: New startup application
sr: Novi početni program

en: Add a new application to be run at startup
sr: Dodajte novi program koji će biti pokrenut na početku

en: Sound
sr: Zvuk

en: Over-Amplification
sr: Prekomerno pojačanje

en: Allows raising the volume above 100%. This can result in a loss of audio quality; it is better to increase application volume settings, if possible.
sr: Dozvoljava pojačanje zvuka preko 100%. Ovo može izazvati smanjenje kvaliteta zvuka. Bolje je povećati zvuk u podešavanjima programa, ako je to moguće.

en: Activities Overview Hot Corner
sr: Prikaz aktivnosti u vrućem ćošku

en: Application Menu
sr: Izbornik programa

en: Top Bar
sr: Gornja traka

en: Battery Percentage
sr: Procenat napunjenosti baterije

note: Requires patch from https://bugzilla.gnome.org/688320 GSettingsSwitchTweak(_("Activities Overview Hot Corner"),"org.gnome.shell", "enable-hot-corners", loaded=_shell_loaded),
en: Clock
sr: Sat

en: Date
sr: Datum

en: Seconds
sr: Sekunde

en: Calendar
sr: Kalendar

en: Week Numbers
sr: Brojevi nedelja

en: Window Focus
sr: Fokusiranje prozora

en: Click to Focus
sr: Klikni da bi fokusirao

en: Windows are focused when they are clicked.
sr: Prozori su u fokusu kada se klikne na njih.

en: Sloppy
sr: Trapavo

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
sr: Prozor se fokusira kada se preko njega pređe pokazivačem. Prozori ostaju u fokusu kada se pređe preko radne površi.

en: Secondary-Click
sr: Sekundarni klik

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
sr: Prozor se fokusira kada se preko njega pređe pokazivačem. Prelaskom preko radne površi prethodni prozor gubi fokus.

en: Placement
sr: Postavljanje

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
sr: Levo

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
sr: Desno

en: Window scaling
sr: Srazmeravanje prozora

en: Adjust GDK window scaling factor for HiDPI
sr: Prilagodite činilac srazmeravanja GDK prozora za ekrane visoke rezolucije (HiDPI)

en: Settings will be reverted in {0} second | Settings will be reverted in {0} seconds
sr[0]: Podešavanja će biti vraćena za {0} sekundu
sr[1]: Podešavanja će biti vraćena za {0} sekunde
sr[2]: Podešavanja će biti vraćena za {0} sekundi
sr[3]: Podešavanja će biti vraćena za {0} sekundu

en: Do you want to keep these HiDPI settings?
sr: Da li želite da zadržite ova podešavanja za ekran visoke rezolucije?

en: Revert Settings
sr: Vrati podešavanja

en: Keep Changes
sr: Zadrži izmene

en: HiDPI
sr: Ekran visoke rezolucije

en: Windows
sr: Prozori

en: Attach Modal Dialogs
sr: Priloži važno prozorče

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
sr: Kada je ovo podešavanje uključeno važni prozori su vezani za prozor roditelja i ne mogu se pomerati.

en: Resize with Secondary-Click
sr: Menjaj veličinu preko sekundarnog klika

en: Window Action Key
sr: Taster radnje prozora

en: Raise Windows When Focused
sr: Podigni prozore kada se nađu u fokusu

en: Titlebar Actions
sr: Radnje trake naslova

en: Double-Click
sr: Dvostruki klik

en: Middle-Click
sr: Srednji klik

en: Titlebar Buttons
sr: Dugmad trake naslova

en: Maximize
sr: Uvećaj

en: Minimize
sr: Umanji

en: Dynamic Workspaces
sr: Radni prostori

en: Workspaces can be created on demand, and are automatically removed when empty.
sr: Radni prostori se mogu napraviti po potrebi, a automatski se uklanjaju kada su prazni.

en: Static Workspaces
sr: Stalni radni prostori

en: Number of workspaces is fixed.
sr: Broj radnih prostora je stalan.

en: Workspaces
sr: Radni prostori

en: Display Handling
sr: Upravljanje monitorima

en: Workspaces span displays
sr: Radni prostori pripadaju monitorima.

en: Workspaces on primary display only
sr: Radni prostori na glavnom monitoru

en: Additional displays are treated as independent workspaces.
sr: Dodatni monitori se tretiraju kao nezavisne radni prostori.

en: The current workspace includes additional displays.
sr: Trenutni radni prostor sadrži dodatne monitore.

en: Number of Workspaces
sr: Broj radnih prostora

en: Emacs Input
sr: Emaksov ulaz

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
sr: Nadvladava upotrebu prečica okruženja zbog Emaksa.

en: Compose Key
sr: Taster za sastavljanje

en: Menu
sr: Meni

en: Right Alt
sr: Desni Alt

en: Right Ctrl
sr: Desni Ctrl

en: Right Super
sr: Desni super

en: Left Ctrl
sr: Levi Ctrl

en: Allows entering additional characters.
sr: Omogućava unos dodatnih znakova.

en: The compose key allows a wide variety of characters to be entered. To use it, press the compose key and then a sequence of characters.
    
    Many unusual characters can be entered by combining standard ones. For example, compose key followed by <b>C</b> and <b>o</b> will enter <b>©</b>, <b>a</b> followed by <b>'</b> will enter <b>á</b>.
sr: Kompoz ki omogućava unos velikog izbora znakova. Da biste ga koristili potrebno je pritisnuti ga i nakon toga uneti znakove potrebnim redosledom.

en: Overview Shortcut
sr: Prečica za prikaz

en: Left Super
sr: Levi super

en: Additional Layout Options
sr: Dodatne metode unosa

en: Mouse Click Emulation
sr: Oponašanje klikova

en: Fingers
sr: Prsti

en: Click the touchpad with two fingers for right-click and three fingers for middle-click.
sr: Klikni dodirnu tablu sa dva prsta za desni klik i sa tri prsta za srednji klik.

en: Area
sr: Površina

en: Click the bottom right of the touchpad for right-click and the bottom middle for middle-click.
sr: Klikni donji desni deo dodirne table za desni klik i donji srednji deo za srednji klik.

en: Don’t use mouse click emulation.
sr: Ne koristi oponašanje kliktanja mišem.

en: Keyboard & Mouse
sr: Tastatura i miš

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Show Extended Input Sources
sr: Prikaži proširene izvore ulaza

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
sr: Povećava izbor ulaznih uređaja u Podešavanjima.

en: Mouse
sr: Miš

en: Acceleration Profile
sr: Profil ubrzanja

en: Pointer Location
sr: Mesto pokazivača

en: Press the Ctrl key to highlight the pointer.
sr: Pritisnite Ctrl taster za isticanje pokazivača.

en: Middle Click Paste
sr: Ubacivanje klikom na srednji klik

en: Touchpad
sr: Dodirna tabla

en: Disable While Typing
sr: Onemogući za vreme kucanja

en: Device
sr: Uređaj

en: Wacom
sr: Vakom

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s <i>(default)</i>
sr: %s <i>(podrazumevana)</i>

en: Configuration changes require restart
sr: Promene podešavanja zahtevaju ponovno pokretanje

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
sr: Morate ponovo pokrenuti sesiju da bi izmene stupile na snagu

en: Restart Session
sr: Ponovo pokreni sesiju
