gnome-tweak-tool master - en to sl_SI translation catalogue (123 entries)

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Tweak advanced GNOME settings
sl_SI: Prilagajanje naprednih nastavitev okolja GNOME

en: GNOME Tweaks allows adjusting advanced GNOME options.
sl_SI: Program GNOME Tweaks omogoča prilagajanje naprednih nastavitev okolja GNOME.

en: It can manage keyboard mapping customizations, add startup applications, and set custom window controls among other settings.
sl_SI: Med drugimi nastavitvami lahko upravlja prilagoditve preslikave tipkovnice, dodaja zagonske programe in nastavlja kontrolnike oken po meri.

en: Tweaks
sl_SI: Prilagoditve okolja

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Settings;Advanced;Preferences;Fonts;Theme;XKB;Keyboard;Typing;Startup;
sl_SI: nastavitve;napredno;lastnosti;pisave;teme;tema;tipkovnica;prilagajanje;tipkanje;XKB;tipkanje;vnos;zagon;

en: _Reset to Defaults
sl_SI: _Ponastavi na privzeto

en: _About Tweaks
sl_SI: _O programu

en: Fonts
sl_SI: Pisave

en: Appearance
sl_SI: Videz

en: Sound
sl_SI: Zvok

en: Mouse & Touchpad
sl_SI: Miška in sledilna ploščica

en: Keyboard
sl_SI: Tipkovnica

en: Windows
sl_SI: Okna

en: Startup Applications
sl_SI: Začetni programi

en: _Continue
sl_SI: _Nadaljuj

en: Extensions Has Moved
sl_SI: Razširitev je premaknjena

note: Translators: Placeholder will be replaced with "GNOME Extensions" in active link form
en: Extensions management has been moved to {0}.
sl_SI: Upravljalnik razširitev je premaknjen v razdelek {0}.

note: Translators: Placeholder will be replaced with "Flathub" in active link form
en: We recommend downloading GNOME Extensions from {0} if your distribution does not include it.
sl_SI: Priporočeno je prejeti program Razširitve GNOME prek {0}, če ta že ni vključen v nabor programov distribucije.

en: Reset to Defaults
sl_SI: Ponastavi na privzeto

en: Reset all tweaks settings to the original default state?
sl_SI: Ali naj se vse nastavitve ponastavijo na osnovno privzeto stanje?

en: GNOME Shell
sl_SI: Lupina GNOME

en: (%s mode)
sl_SI: (način %s)

en: GNOME Shell is not running
sl_SI: Lupina GNOME ni zagnana …

en: Miscellaneous
sl_SI: Razno

en: Legacy Applications
sl_SI: Opuščeni programi

en: Error writing setting
sl_SI: Napaka med zapisovanjem nastavitev

en: Icons
sl_SI: Ikone

en: Cursor
sl_SI: Kazalka

note: check the shell is running and the usertheme extension is present
en: Unknown error
sl_SI: Neznana napaka

en: Shell not running
sl_SI: Lupina ni zagnana

en: Shell user-theme extension not enabled
sl_SI: Razširitev uporabniške teme ni omogočena

en: Could not list shell extensions
sl_SI: Ni mogoče izpisati seznama razširitev lupine

en: Shell
sl_SI: Lupina

en: Adwaita (default)
sl_SI: Adwaita (privzeto)

en: Select a theme
sl_SI: Izbor teme

en: %s theme updated successfully
sl_SI: Tema %s je uspešno posodobljena

en: %s theme installed successfully
sl_SI: Tema %s je uspešno nameščena

en: Error installing theme
sl_SI: Prišlo je do napake med nameščanjem teme

note: does not look like a valid theme
en: Invalid theme
sl_SI: Neveljavna tema

en: Styles
sl_SI: Slogi

en: Background
sl_SI: Ozadje namizja

en: Default Image
sl_SI: Privzeta slika

en: Dark Style Image
sl_SI: Slika temnega sloga

en: Adjustment
sl_SI: Prilagoditev

en: Hinting
sl_SI: Prilagajanje pisave

en: Full
sl_SI: Polno

en: Medium
sl_SI: Srednje

en: Slight
sl_SI: Malo

en: None
sl_SI: Brez

en: Antialiasing
sl_SI: Glajenje

en: Subpixel (for LCD screens)
sl_SI: Podtočkovno (za zaslone LCD)

en: Standard (grayscale)
sl_SI: Standardno (sivinsko)

en: Preferred Fonts
sl_SI: Prednostne pisave

en: Interface Text
sl_SI: Pisava vmesnika

en: Document Text
sl_SI: Besedila dokumentov

en: Monospace Text
sl_SI: Besedilo s stalno širino

en: Rendering
sl_SI: Izrisovanje

en: Size
sl_SI: Velikost

en: Scaling Factor
sl_SI: Faktor povečave

en: Default
sl_SI: Privzeto

en: Typing
sl_SI: Tipkanje

en: Emacs Input
sl_SI: Dovod Emacs

en: Overrides shortcuts to use keybindings from the Emacs editor.
sl_SI: Prepiše tipkovne bližnjice za uporabo nastavljenih v urejevalniku Emacs.

en: Overview Shortcut
sl_SI: Pregledna tipkovna bližnjica

en: Left Super
sl_SI: Leva tipka Super

en: Right Super
sl_SI: Desna tipka Super

en: Additional Layout Options
sl_SI: Dodatne možnosti razporeditve

en: Show Extended Input Sources
sl_SI: Pokaži razširjene vhodne vire

en: Increases the choice of input sources in the Settings application.
sl_SI: Povečaj izbor vhodnih virov v programu nastavitev.

en: Layout
sl_SI: Postavitev

en: Disable Secondary Click
sl_SI: Onemogoči drugotni klik

en: Disables secondary clicks on touchpads which do not have a physical secondary button
sl_SI: Onemogoči sekundarne klike na sledilnih tablicah, ki nimajo fizičnega sekundarnega gumba

en: Mouse
sl_SI: Miška

en: Middle Click Paste
sl_SI: Srednji klik miške prilepi

en: Touchpad
sl_SI: Sledilna ploščica

en: Touchpad Acceleration
sl_SI: Pospeševanje sledilne tablice

en: Turning acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the touchpad more difficult to use.
sl_SI: Izklop pospeševanja lahko omogoči hitrejše in natančnejše premike, lahko pa tudi oteži uporabo sledilne ploščice.

en: Pointing Stick
sl_SI: Kazalna palica

en: Pointing Stick Acceleration
sl_SI: Pospeševanje kazalne palice

en: Turning acceleration off can allow faster and more precise movements, but can also make the pointing stick more difficult to use.
sl_SI: Izklop pospeševanja lahko omogoči hitrejše in natančnejše premike, lahko pa tudi oteži uporabo kazalne palice.

en: Scrolling Method
sl_SI: Način drsenja

en: System Sound Theme
sl_SI: Sistemska tema zvoka

en: Specifies which sound theme to use for sound events.
sl_SI: Določa, katera zvokovna shema naj se uporabi za zvoke dogodkov.

en: running
sl_SI: v teku

en: Select Application
sl_SI: Izbor programa

note: Build header bar buttons
en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: _Add
sl_SI: _Dodaj

en: Search Applications…
sl_SI: Poišči program …

en: Remove
sl_SI: Odstrani

en: Startup applications are automatically started when you log in.
sl_SI: Programi, zagnani samodejno ob prijavi uporabnika v sistem.

en: No Startup Applications
sl_SI: Brez zagonskih programov

en: Add a startup application
sl_SI: Dodajte zagonski program

en: Window Focus
sl_SI: Žariščenje okna

en: Click to Focus
sl_SI: Klik postavi v žarišče

en: Windows are focused when they are clicked.
sl_SI: Okna se postavijo v žarišče ob kliku.

en: Focus on Hover
sl_SI: Žariščenje ob prehodu miške

en: Window is focused when hovered with the pointer. Windows remain focused when the desktop is hovered.
sl_SI: Okno je postavljeno v žarišče ob prehodu kazalke miške in ostane v žarišču, ko potuje miška čez namizje.

en: Focus Follows Mouse
sl_SI: Pozornost sledi miški

en: Window is focused when hovered with the pointer. Hovering the desktop removes focus from the previous window.
sl_SI: Okno je postavljeno v žarišče ob prehodu kazalke miške, prehod čez namizje pa odstrani žarišče zadnjega okna.

en: Placement
sl_SI: Postavitev

note: Translators: For RTL languages, this is the "Right" direction since the interface is flipped
en: Left
sl_SI: Levo

note: Translators: For RTL languages, this is the "Left" direction since the interface is flipped
en: Right
sl_SI: Desno

en: Titlebar Actions
sl_SI: Dejanja klikov na nazivni vrstici

en: Double-Click
sl_SI: Dvojni klik

en: Middle-Click
sl_SI: Srednji klik

en: Secondary-Click
sl_SI: Drugotni klik

en: Titlebar Buttons
sl_SI: Gumbi nazivne vrstice

en: Maximize
sl_SI: Razpenjanje okna

en: Minimize
sl_SI: Skrčenje okna

en: Click Actions
sl_SI: Dejanja klikov

en: Attach Modal Dialogs
sl_SI: Pripni modalna pogovorna okna

en: When on, modal dialog windows are attached to their parent windows, and cannot be moved.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bodo modalna okna pripeta k nadrejenemu oknu in jih ni mogoče premikati.

en: Center New Windows
sl_SI: Nova okna postavi v središče

en: Window Action Key
sl_SI: Tipka dejanj okna

en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

en: Resize with Secondary-Click
sl_SI: Spreminjaj velikost z drugim klikom

en: Raise Windows When Focused
sl_SI: Dvigni okna v žarišču

en: Search Tweaks…
sl_SI: Iskanje prilagoditev …

note: indicates the default theme, e.g Adwaita (default)
en: %s (default)
sl_SI: %s (privzeto)

en: Configuration changes require restart
sl_SI: Spreminjanje teh nastavitev zahteva ponovni zagon sistema.

en: Your session needs to be restarted for settings to take effect
sl_SI: Za uveljavitev spremenjenih nastavitev je treba sejo ponovno zagnati.

en: Restart Session
sl_SI: Ponovno zaženi sejo
