gnome-usage master - en to fi translation catalogue (42 entries)

en: Usage
fi: Käyttötiedot

en: Usage developers
fi: Usage-kehittäjät

en: A nice way to view information about use of system resources
fi: Mukava tapa seurata järjestelmän resurssien käyttöä

en: A simple application to monitor and analyze system resources such as CPU and memory usage of running apps, and storage usage.
fi: Yksinkertainen sovellus järjestelmäresurssien, kuten suorittimen, muistin, tallennustilan ja käynnissä olevien sovellusten, valvontaan sekä analysointiin.

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space
fi: Mukava tapa seurata järjestelmän resurssien, esimerkiksi muistin ja levytilan, käyttöä

en: A list of processes which we don’t want killed
fi: Luettelo prosesseist, joita ei haluta tapettavan

en: This list is used for filtering which processes the user can’t stop.
fi: Tätä luettelo käytetään lähteenä sille, mitä prosesseja käyttäjä ei voi pysäyttää.

en: Application is running with no visible window
fi: Sovellus on käynnissä ilman näkyvissä olevaa ikkunaa

en: Quit App
fi: Lopeta sovellus

en: Force Quit
fi: Pakota lopetus

en: RAM
fi: Keskusmuisti

en: Used
fi: Käytetty

en: Available
fi: Käytettävissä

en: No results found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: Try a different search
fi: Yritä eri hakuehtoja

en: Application is running in background
fi: Sovellus on käynnissä taustalla

en: Application uses optimised game mode
fi: Sovellus käyttää optimoitua pelitilaa

note: Translators: This sentence is later suffixed with an application name. Example: “Quit Tuba?”
en: Quit %s?
fi: Lopetetaanko %s?

en: Stopping applications might come with side effects, such as data loss of unsaved work.
fi: Sovellusten pysäyttäminen saattaa aiheuttaa sivuvaikutuksia, kuten tallentamattomien tietojen katoamista.

en: Cancel
fi: Peru

en: Quit
fi: Lopeta

en: Delete…
fi: Poista…

en: Home Partition
fi: Kotiosio

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Search
fi: Etsi

en: Search Applications…
fi: Etsi sovelluksia…

en: _About Usage
fi: _Tietoja - Käyttötiedot

en: Group system processes
fi: Ryhmitä järjestelmäprosessit

en: Show all processes
fi: Näytä kaikki prosessit

en: CPU
fi: Suoritin

en: Memory
fi: Muisti

en: System
fi: Järjestelmä

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space.
fi: Mukava tapa seurata järjestelmän resurssien, esimerkiksi muistin ja levytilan, käyttöä.

en: Processor
fi: Suoritin

en: %s selected | %s selected
fi[0]: %s valittu
fi[1]: %s valittu

en: Are you sure you want to permanently delete selected items?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut kohteet?

en: If you delete these items, they will be permanently lost.
fi: Jos poistat nämä kohteet, ne katoavat pysyvästi..

en: Delete
fi: Poista

en: Operating system files are an essential part of your system and cannot be removed.
fi: Käyttöjärjestelmän tiedostot ovat järjestelmän oleellisia osia, eikä niitä voi poistaa.

en: Storage
fi: Tallennustila

en: Operating System
fi: Käyttöjärjestelmä

en: %s available | %s available
fi[0]: %s saatavilla
fi[1]: %s saatavilla
