gnome-usage master - en to he translation catalogue (34 entries)

en: Usage
he: שימוש

en: A nice way to view information about use of system resources
he: דרך נחמדה לצפות במידע על שימוש המערכת במשאבים

en: A simple application to monitor and analyze system resources such as CPU and memory usage of running apps, and storage usage.
he: יישום פשוט להצגה ולניתוח משאבי מערכת כמו שימוש במעבד ובזיכרון באמצעות יישומים פעילים, ושימוש באחסון.

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space
he: דרך נחמדה לצפות במידע על שימוש במשאבי המערכת, כמו זיכרון ושימוש בכונן

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;
he: צג;מוניטור;מערכת;מעבד;CPU;זיכרון;רשת;היסטוריה;שימוש;משבים;ניצול;משימות;משימה;מנהל;ניהול;ביצועים;

en: RAM
he: זיכרון גישה אקראית (RAM)

en: Used
he: מנוצל

en: Available
he: זמין

en: No results found
he: לא נמצאו תוצאות

en: Try a different search
he: יש לנסות חיפוש שונה

note: Translators: This sentence is later suffixed with an application name. Example: “Force Quit Videos?”
en: Force Quit %s?
he: לכפות את סגירת %s?

en: Unsaved work might be lost.
he: עבודה שלא נשמרה תאבד.

en: Cancel
he: ביטול

en: Force Quit
he: לכפות סגירה

en: Delete…
he: מחיקה…

en: Home Partition
he: מחיצת בית

en: Swap
he: תחלופה

en: Main Menu
he: תפריט ראשי

en: _About Usage
he: _על אודות שימוש

en: Group system processes
he: קיבוץ תהליכי מערכת

en: Show all processes
he: הצגת כל התהליכים

en: System
he: מערכת

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space.
he: דרך נחמדה לצפות במידע על שימוש במשאבי המערכת, כמו זיכרון ושימוש בכונן

en: Processor
he: מעבד

en: Memory
he: זיכרון

en: Performance
he: ביצועים

en: %s selected
he: ‏%s נבחר

en: Are you sure you want to permanently delete selected items?
he: האם אכן ברצונך למחוק לצמיתות את הפריטים הנבחרים?

en: If you delete these items, they will be permanently lost.
he: בחירה במחיקת פריטים אלו תוביל לאבדנם לצמיתות.

en: Delete
he: מחיקה

en: Operating system files are an essential part of your system and cannot be removed.
he: קובצי מערכת ההפעלה הנם חלק חיוני של המערכת ואינם ניתנים למחיקה.

en: Storage
he: אחסון

en: Operating System
he: מערכת הפעלה

en: %s/s
he: %s/שנייה
