gnome-usage master - en to hu translation catalogue (55 entries)

en: Usage
hu: Használat

en: Usage developers
hu: A Használat fejlesztői

en: A nice way to view information about use of system resources
hu: Remek eszköz a rendszer erőforrás-használati információinak megjelenítésére

en: A simple application to monitor and analyze system resources such as CPU and memory usage of running apps, and storage usage.
hu: Egyszerű alkalmazás a rendszererőforrások figyelésére és elemzésére, mint például futó alkalmazások processzor- és memóriahasználata, valamint tárolóhasználat.

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space
hu: Remek eszköz a rendszer-erőforrások használatáról szóló információk megjelenítésére, mint például a memória és a lemezterület

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;
hu: Figyelő;Rendszer;Folyamat;CPU;Memória;Hálózat;Előzmények;Használat;Teljesítmény;Feladat;Kezelő;

en: A list of processes which we don’t want killed
hu: Azon folyamatok listája, amelyeket nem szeretnénk kilőni

en: This list is used for filtering which processes the user can’t stop.
hu: Ez a lista használható annak szűréséhez, hogy mely folyamatokat nem tud a felhasználó leállítani.

en: time span (ms) of the graphs in the performance tab
hu: a teljesítmény lapon lévő grafikonok időtartama (ezredmásodperc)

en: The time span for up to which the CPU and memory graphs in the performance tab and its sidebar go back in time in milliseconds.
hu: Az az időtartam ezredmásodpercben, ameddig a teljesítmény lapon és annak oldalsávján lévő processzor- és memóriagrafikonok visszamennek az időben.

en: interval (ms) for the performance data refresh
hu: a teljesítményadatok frissítésének időköze (ezredmásodperc)

en: The interval at which the data for the performance tab are updated and displayed periodically in milliseconds.
hu: Az az időköz ezredmásodpercben, amely gyakorisággal a teljesítmény lap adatai rendszeresen frissülnek és megjelennek.

en: minimum relative load (%) of an app to be displayed in the performance tab
hu: a teljesítmény lapon megjelenítendő alkalmazás legkisebb relatív terhelése (%)

en: The load an app has to have in total as the sum over all its processes, normalized to 100, to be listed in the performance tab. With 0, all apps are listed. With 100 an app is only listed if its processes fully utilise all CPU threads.
hu: Az a terhelés, amellyel egy alkalmazásnak az összes folyamatának összesítéseként, 100-ra normalizálva kell rendelkeznie ahhoz, hogy a teljesítmény lapon szerepeljen. A 0-s értékkel az összes alkalmazás szerepel a listán. A 100-as értékkel egy alkalmazás csak akkor szerepel a listán, ha a folyamatai teljesen kihasználják az összes CPU-szálat.

en: minimum memory footprint of an app to be displayed in the performance tab
hu: a teljesítmény lapon megjelenítendő alkalmazás legkisebb memórialábnyoma

en: The minimum amount of memory an app has to use in total as the sum over all its processes in bytes to be listed in the performance tab.
hu: Az a legkisebb memóriamennyiség, amelyet egy alkalmazásnak az összes folyamata összesített memóriahasználataként, bájtban kifejezve kell felhasználnia ahhoz, hogy a teljesítmény lapon szerepeljen.

en: Force graphs to not continuously scrolling
hu: Grafikonok kényszerítése, hogy ne gördüljenek folyamatosan

en: If enabled, the performance graphs will be forced to not scroll continuously, but instead will only jump when a new data point is added. If disabled, the graphs will decide, based on power-saving mode and GTK's global animations settings, how to behave.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a teljesítménygrafikonok kényszerítve lesznek, hogy ne gördüljenek folyamatosan, hanem csak akkor ugorjanak, amikor új adatpont kerül hozzáadásra. Ha le van tiltva, akkor a grafikonok az energiatakarékos mód és a GTK globális animációs beállításai alapján döntenek arról, hogy hogyan viselkedjenek.

en: Application is running with no visible window
hu: Az alkalmazás látható ablak nélkül fut

en: Quit App
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: Force Quit
hu: Erőltetett kilépés

en: Used
hu: Használt

en: Available
hu: Elérhető

en: No results found
hu: Nincs találat

en: Try a different search
hu: Próbáljon másfajta keresést

en: Application is running in background
hu: Az alkalmazás a háttérben fut

en: Application uses optimised game mode
hu: Az alkalmazás optimalizált játékmódot használ

note: Translators: This sentence is later suffixed with an application name. Example: “Quit Tuba?”
en: Quit %s?
hu: Kilép ebből: %s?

en: Stopping applications might come with side effects, such as data loss of unsaved work.
hu: Az alkalmazások leállítása mellékhatásokkal járhat, például a nem mentett munkák adatvesztésével.

en: Cancel
hu: Mégse

en: Quit
hu: Kilépés

en: Delete…
hu: Törlés…

en: Home Partition
hu: Saját mappa partíciója

en: Swap
hu: Cserehely

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Search
hu: Keresés

en: Search Applications…
hu: Alkalmazások keresése…

en: _About Usage
hu: A Használat _névjegye

en: Group system processes
hu: Rendszerfolyamatok csoportosítása

en: Show all processes
hu: Összes folyamat megjelenítése

en: CPU
hu: Processzor

en: Memory
hu: Memória

en: System
hu: Rendszer

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space.
hu: Jó módja rendszererőforrások használatáról szóló információk megjelenítésének, mint például a memória és a lemezterület.

en: Processor
hu: Processzor

en: %s selected | %s selected
hu[0]: %s kiválasztva
hu[1]: %s kiválasztva

en: Are you sure you want to permanently delete selected items?
hu: Biztos, hogy végleg törli a kijelölt elemeket?

en: If you delete these items, they will be permanently lost.
hu: Ha törli ezeket az elemeket, véglegesen elvesznek.

en: Delete
hu: Törlés

en: Operating system files are an essential part of your system and cannot be removed.
hu: Az operációs rendszer fájljai a rendszer létfontosságú részei, és nem távolíthatóak el.

en: Storage
hu: Tároló

en: Operating System
hu: Operációs rendszer

en: %s available | %s available
hu[0]: %s elérhető
hu[1]: %s elérhető

en: %s/s
hu: %s/mp

en: %llu B/s
hu: %llu B/mp
