gnome-usage master - en to nb translation catalogue (35 entries)

en: Usage
nb: Bruk

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;
nb: Overvåk;System;Prosess;CPU;Minne;Nettverk;Historikk;Bruk;Ytelse;Oppgaveliste;

en: Cancel
nb: Avbryt

en: No results found
nb: Fant ingen resultater

en: Try a different search
nb: Prøv et annet søk

en: Move to
nb: Flytt til

en: Delete
nb: Slett

en: Move to Trash
nb: Flytt til papirkurv

en: Empty folder
nb: Tom mappe

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: Delete from Trash
nb: Slett fra papirkurv

en: About
nb: Om

en: Quit
nb: Avslutt

en: Websites
nb: Nettsteder

en: Processor
nb: Prosessor

en: Others
nb: Annet

en: Available
nb: Tilgjengelig

en: Memory
nb: Minne

en: %u selected | %u selected
nb[0]: %u valgt
nb[1]: %u valgt

en: Click on items to select them
nb: Klikk på oppføringer for å velge dem

en: Select all
nb: Velg alle

en: Select None
nb: Velg ingen

en: Performance
nb: Ytelse

en: Select
nb: Velg

en: Storage 1
nb: Lagring 1

en: Storage 2
nb: Lagring 2

en: Capacity
nb: Kapasitet

en: Home
nb: Hjem

en: Trash
nb: Papirkurv

en: Operating System
nb: Operativsystem

en: Empty
nb: Tøm

en: Empty Trash
nb: Tøm papirkurv

en: Rename
nb: Endre navn

en: Move to trash
nb: Flytt til papirkurv

en: Storage
nb: Lagring
