gnome-usage master - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Usage
tr: Kullanım

en: Usage developers
tr: Kullanım geliştiricileri

en: A nice way to view information about use of system resources
tr: Sistem kaynaklarının kullanımıyla ilgili bilgiyi görmek için güzel bir yol

en: A simple application to monitor and analyze system resources such as CPU and memory usage of running apps, and storage usage.
tr: İşlemci, çalışan uygulamaların bellek kullanımı ve depolama gibi sistem kaynaklarını çözümlemek ve gözlemlemek için basit bir uygulama.

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space
tr: Bellek ve disk alanı gibi sistem kaynaklarının kullanımıyla ilgili bilgiyi görmek için güzel bir yol

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;
tr: Gözlemci;İzleyici;Sistem;İşlem;Süreç;CPU;MİB;İşlemci;Bellek;Ağ;Geçmiş;Kullanım;Başarım;Performans;Görev;Yönetici;

en: A list of processes which we don’t want killed
tr: Sonlandırılmasını istemediğimiz süreçlerin listesi

en: This list is used for filtering which processes the user can’t stop.
tr: Bu liste kullanıcının durdurmaması gereken süreçleri süzmek için kullanılır.

en: time span (ms) of the graphs in the performance tab
tr: başarım sekmesindeki grafiklerin zaman aralığı (ms)

en: The time span for up to which the CPU and memory graphs in the performance tab and its sidebar go back in time in milliseconds.
tr: Başarım sekmesindeki ve kenar çubuğundaki MİB ve bellek grafiklerinin milisaniye türünden geriye doğru gittiği zaman aralığı.

en: interval (ms) for the performance data refresh
tr: başarım veri yenilemesi için aralık (ms)

en: The interval at which the data for the performance tab are updated and displayed periodically in milliseconds.
tr: Başarım sekmesi için verilerin güncellendiği ve milisaniye türünden periyodik olarak görüntülendiği aralık.

en: minimum relative load (%) of an app to be displayed in the performance tab
tr: başarım sekmesinde görüntülenecek uygulamanın asgari göreli yükü (%)

en: The load an app has to have in total as the sum over all its processes, normalized to 100, to be listed in the performance tab. With 0, all apps are listed. With 100 an app is only listed if its processes fully utilise all CPU threads.
tr: Uygulamanın başarım sekmesinde listelenmesi için tüm süreçlerinin toplamı 100’e normalleştirilmiş yükte olmalıdır. 0 ile tüm uygulamalar listelenir. 100 ile uygulama yalnızca süreçleri tüm MİB iş parçacıklarını tümüyle kullanıyorsa listelenir.

en: minimum memory footprint of an app to be displayed in the performance tab
tr: başarım sekmesinde görüntülenecek uygulamanın asgari bellek ayak izi

en: The minimum amount of memory an app has to use in total as the sum over all its processes in bytes to be listed in the performance tab.
tr: Uygulamanın başarım sekmesinde listelenmesi için bayt türünden tüm işlemlerinin kullanması gereken toplam asgari bellek miktarı.

en: Force graphs to not continuously scrolling
tr: Grafikleri sürekli kaydırmamaya zorla

en: If enabled, the performance graphs will be forced to not scroll continuously, but instead will only jump when a new data point is added. If disabled, the graphs will decide, based on power-saving mode and GTK's global animations settings, how to behave.
tr: Etkinleştirilirse, başarım grafikleri sürekli olarak kaydırılmamaya zorlanacak, bunun yerine yalnızca yeni veri noktası eklendiğinde atlayacaktır. Devre dışı bırakılırsa, grafikler güç tutum kipine ve GTK’nın küresel canlandırma ayarlarına göre nasıl davranacaklarına karar verirler.

en: Application is running with no visible window
tr: Uygulama görünür pencere olmadan çalışıyor

en: Quit App
tr: Uygulamadan Çık

en: Force Quit
tr: Çıkmaya Zorla

en: Used
tr: Kullanılan

en: Available
tr: Uygun

en: No results found
tr: Sonuç bulunamadı

en: Try a different search
tr: Başka arama deneyin

en: Application is running in background
tr: Uygulama arka planda çalışıyor

en: Application uses optimised game mode
tr: Uygulama eniyilenmiş oyun kipini kullanır

note: Translators: This sentence is later suffixed with an application name. Example: “Quit Tuba?”
en: Quit %s?
tr: %s Uygulamasından Çıkılsın Mı?

en: Stopping applications might come with side effects, such as data loss of unsaved work.
tr: Uygulamaların durdurulması, kaydedilmemiş çalışmalarda veri yitimi gibi yan etkilere neden olabilir.

en: Cancel
tr: İptal

en: Quit
tr: Çık

en: Delete…
tr: Sil…

en: Home Partition
tr: Ev Bölümü

en: Swap
tr: Takas

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: Search
tr: Ara

en: Search Applications…
tr: Uygulamaları Ara…

en: _About Usage
tr: Kullanım _Hakkında

en: Group system processes
tr: Sistem süreçlerini kümele

en: Show all processes
tr: Tüm süreçleri göster

en: CPU
tr: İşlemci

en: Memory
tr: Bellek

en: System
tr: Sistem

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space.
tr: Bellek ve disk alanı gibi sistem kaynaklarının kullanımıyla ilgili bilgiyi görmek için güzel bir yol.

en: Processor
tr: İşlemci

en: %s selected | %s selected
tr[0]: %s seçili

en: Are you sure you want to permanently delete selected items?
tr: Seçili ögeyi kalıcı olarak silmek istediğinizden emin misiniz?

en: If you delete these items, they will be permanently lost.
tr: Bu ögeleri silerseniz kalıcı olarak yitecekler.

en: Delete
tr: Sil

en: Operating system files are an essential part of your system and cannot be removed.
tr: İşletim sistemi dosyaları sisteminizin önemli bir parçasıdır ve kaldırılamaz.

en: Storage
tr: Depolama

en: Operating System
tr: İşletim Sistemi

en: %s available | %s available
tr[0]: %s kullanılabilir
