gnome-usage master - en to gl translation catalogue (44 entries)

en: Usage
gl: Uso

en: A nice way to view information about use of system resources
gl: Unha forma sinxela de ver información sobre o uso dos recursos do sistema

en: A simple application to monitor and analyze system resources such as CPU and memory usage of running apps, and storage usage.
gl: Un aplicativo sinxelo para monitorizar e analizar os recursos do sistema como a CPU e o uso de memoria das aplicacións en execución e o uso do almacenamento.

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space
gl: Unha forma sinxela de ver información sobre o uso dos recursos do sistema, como a memoria e o espazo en disco

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Monitor;System;Process;CPU;Memory;Network;History;Usage;Performance;Task;Manager;
gl: Monitor;Sistema;Procesos;CPU;Memoria;Rede;Historial;Uso;Rendemento;Tarefas;Xestor;

en: A list of processes which we don’t want killed
gl: Unha lista de procesos que non queremos matar

en: This list is used for filtering which processes the user can’t stop.
gl: Esta lista úsase para filtrar os procesos que o usuario non pode deter.

en: time span (ms) of the graphs in the performance tab
gl: espazo de tempo (ms) dos gráficos na lapela de rendemento

en: The time span for up to which the CPU and memory graphs in the performance tab and its sidebar go back in time in milliseconds.
gl: O tempo que abrangue para o que a CPU e os gráficos de memoria na lapela de rendemento e a súa barra lateral retrocedan no tempo en microsegundos.

en: interval (ms) for the performance data refresh
gl: intervalo (ms) para a actualización de datos de rendemento

en: The interval at which the data for the performance tab are updated and displayed periodically in milliseconds.
gl: O intervalo no que os datos da lapela de rendemento se actualizan e móstranse periodicamente en milisegundos.

en: minimum relative load (%) of an app to be displayed in the performance tab
gl: carga relativa mínima (%) dunha aplicación que se mostrará na lapela de rendemento

en: The load an app has to have in total as the sum over all its processes, normalized to 100, to be listed in the performance tab. With 0, all apps are listed. With 100 an app is only listed if its processes fully utilise all CPU threads.
gl: A carga que unha aplicación ten que ter en total como suma sobre todos os seus procesos, normalizada a 100, que se listan na lapela de rendemento. Con 0, aparecen todas as aplicacións. Con 100 unha aplicación só se enumera se os seus procesos utilizan completamente todos os fíos da CPU.

en: minimum memory footprint of an app to be displayed in the performance tab
gl: pegada de memoria mínima dunha aplicación que se mostrará na lapela de rendemento

en: The minimum amount of memory an app has to use in total as the sum over all its processes in bytes to be listed in the performance tab.
gl: A cantidade mínima de memoria que unha aplicación ten que usar en total como suma sobre todos os seus procesos en bytes a listar na lapela de rendemento.

en: Force graphs to not continuously scrolling
gl: Forzar os gráficos a non continuar o desprazamento

en: If enabled, the performance graphs will be forced to not scroll continuously, but instead will only jump when a new data point is added. If disabled, the graphs will decide, based on power-saving mode and GTK's global animations settings, how to behave.
gl: Se está habilitado, os gráficos de rendemento veranse obrigados a non desprazarse continuamente, pero en cambio só saltarán cando se engada un novo punto de datos. Se desactivan, os gráficos decidirán, baseándose no modo de aforro de enerxía e na configuración de animacións globais de GTK, como comportarse.

en: Used
gl: Usado

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: No results found
gl: Non se atoparon resultados

en: Try a different search
gl: Probe unha busca diferente

note: Translators: This sentence is later suffixed with an application name. Example: “Force Quit Videos?”
en: Force Quit %s?
gl: Forzar a saída de %s?

en: Unsaved work might be lost.
gl: O traballo sen gardar perderase.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Force Quit
gl: Forzar a saída

en: Delete…
gl: Eliminar…

en: Home Partition
gl: Partición do cartafol persoal

en: Swap
gl: Intercambio

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: _About Usage
gl: _Sobre Uso

en: Group system processes
gl: Grupo dos procesos do sistema

en: Show all processes
gl: Mostrar todos os procesos

en: System
gl: Sistema

en: A nice way to view information about use of system resources, like memory and disk space.
gl: Unha forma sinxela de ver información sobre o uso dos recursos do sistema, como a memoria e o espazo en disco.

en: Processor
gl: Procesador

en: Memory
gl: Memoria

en: Performance
gl: Rendemento

en: %s selected
gl: %s seleccionado

en: Are you sure you want to permanently delete selected items?
gl: Ten certeza que quere eliminar de forma permanente os elementos seleccionados?

en: If you delete these items, they will be permanently lost.
gl: Se elimina estos elementos, perderánse de forma permanente.

en: Delete
gl: Eliminar

en: Operating system files are an essential part of your system and cannot be removed.
gl: Oso ficheiros do sistema operativo son unha parte esencial do seu sistema e non poden eliminarse.

en: Storage
gl: Almacenamento

en: Operating System
gl: Sistema operativo
