gnome-user-docs master - en to lt translation catalogue (267 entries)

note: (itstool) path: item/p
en: Click on <gui>Settings</gui>.
lt: Spustelėkite <gui>Nustatymai</gui>.

note: (itstool) path: page/p
en: <link style="button" action="install:orca">Install Orca</link>
lt: <link style="button" action="install:orca">Įdiegti Orca</link>

note: (itstool) path: page/title
en: Adjust the contrast
lt: Keisti kontrastą

note: (itstool) path: page/title
en: Change text size on the screen
lt: Keisti ekrane rodomo teksto dydį

note: (itstool) path: page/title
en: Magnify a screen area
lt: Išdidinti ekrano dalį

note: (itstool) path: info/desc
en: <link xref="a11y#vision">Seeing</link>, <link xref="a11y#sound">hearing</link>, <link xref="a11y#mobility">mobility</link>, <link xref="a11y-braille">braille</link>, <link xref="a11y-mag">screen magnifier</link>…
lt: <link xref="a11y#vision">Matymo</link>, <link xref="a11y#sound">klausos</link>, <link xref="a11y#mobility">judėjimo negalia</link>, <link xref="a11y-braille">braillio raštas</link>, <link xref="a11y-mag">ekrano lupa</link>…

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: links/title
en: Universal access
lt: Universalioji prieiga

note: (itstool) path: links/title
en: Blindness
lt: Aklumas

note: (itstool) path: links/title
en: Keyboard use
lt: Klaviatūros naudojimas

note: (itstool) path: page/title
en: Read screen aloud
lt: Ekrane rodomo teksto skaitymas balsu

note: (itstool) path: page/title
en: About this guide
lt: Apie šį naudotojo vadovą

note: (itstool) path: page/title
en: Remove an account
lt: Pašalinti paskyrą

note: (itstool) path: page/title
en: Online services and applications
lt: Internetinės paslaugos bei programos

note: (itstool) path: item/title
en: Calendar
lt: Kalendorius

note: (itstool) path: item/title
en: Chat
lt: Pokalbiai

note: (itstool) path: item/title (itstool) path: page/title
en: Contacts
lt: Kontaktai

note: (itstool) path: item/title
en: Documents
lt: Dokumentai

note: (itstool) path: item/title (itstool) path: section/title
en: Files
lt: Failai

note: (itstool) path: item/title
en: Mail
lt: El. paštas

note: (itstool) path: item/title
en: Photos
lt: Nuotraukos

note: (itstool) path: item/title
en: Printers
lt: Spausdintuvai

note: (itstool) path: page/title
en: Why add an account?
lt: Kodėl reikia pridėti paskyras?

note: (itstool) path: page/title
en: Online accounts
lt: Internetinės paskyros

note: (itstool) path: info/desc
en: Verify your backup was successful.
lt: Patikrinkite ar padarytos atsarginės kopijos yra tinkamos.

note: (itstool) path: page/title
en: Check your backup
lt: Tikrinkite savo atsargines kopijas

note: (itstool) path: page/title
en: Frequency of backups
lt: Atsarginių kopijų darymo dažnumas

note: (itstool) path: page/title
en: How to back up
lt: Kaip daryti atsargines kopijas

note: (itstool) path: info/desc
en: Retrieve your files from a backup.
lt: Atkurti failus iš atsarginių kopijų.

note: (itstool) path: page/title
en: Restore a backup
lt: Atkurti iš atsarginės kopijos

note: (itstool) path: item/p
en: Personal files (documents, music, photos and videos)
lt: Asmeniniai failai (dokumentai, muzika, nuotraukos bei vaizdo įrašai)

note: (itstool) path: item/p
en: Hidden files
lt: Slepiami failai

note: (itstool) path: item/p
en: Personal settings (desktop preferences, themes, and software settings)
lt: Asmeniniai nustatymai

note: (itstool) path: item/p
en: System-wide settings
lt: Operacinės sistemos nustatymai

note: (itstool) path: page/title
en: What to back up
lt: Kokiems duomenims daryti atsargines kopijas

note: (itstool) path: page/p
en: Your priority should be to back up your <link xref="backup-thinkabout">most important files</link> as well as those that are difficult to recreate. For example, ranked from most important to least important:
lt: Būtina yra kopijuoti <link xref="backup-thinkabout">svarbiausius jūsų failus</link>, taip pat tuos, kuriuos yra sudėtinga sukurti iš naujo. Štai pavyzdžiai (surikiuoti nuo labai svarbių iki mažiau svarbių):

note: (itstool) path: item/title
en: Your personal files
lt: Jūsų asmeniniai failai

note: (itstool) path: item/title
en: Your personal settings
lt: Jūsų naudotojo nustatymai

note: (itstool) path: item/title
en: System settings
lt: Sistemos nustatymai

note: (itstool) path: item/title
en: Installed software
lt: Įdiegta programinė įranga

note: (itstool) path: page/title
en: Where to store your backup
lt: Kur laikyti atsargines kopijas

note: (itstool) path: list/title
en: Local and remote storage options
lt: Asmeninės ir nuotolinės saugyklos ir jų savybės

note: (itstool) path: item/p
en: USB memory key (low capacity)
lt: USB atmintukai (nedidelė talpa)

note: (itstool) path: item/p
en: Internal disk drive (high capacity)
lt: Vidiniai standieji diskai ir kt. kaupikliai (didelė talpa)

note: (itstool) path: item/p
en: External hard disk (typically high capacity)
lt: Išoriniai standieji diskai (dažniausiai didelė talpa)

note: (itstool) path: item/p
en: Network-connected drive (high capacity)
lt: Prie tinklo prijungti standieji diskai ir kt. laikmenos (dažniausiai didelė talpa)

note: (itstool) path: item/p
en: File/backup server (high capacity)
lt: Failų bei atsarginių kopijų saugojimo serveriai (didelė talpa)

note: (itstool) path: item/p
en: Writable CDs or DVDs (low/medium capacity)
lt: Įrašomi CD, DVD bei Blu-ray diskai (CD yra mažos talpos, DVD vidutinės, o Blu-ray - didelės)

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Backups
lt: Atsarginės kopijos

note: (itstool) path: info/desc
en: Why, what, where and how of backups.
lt: Kodėl, kam, kur ir kaip daryti atsargines kopijas.

note: (itstool) path: page/title
en: Back up your important files
lt: Kopijuokite jums svarbius failus

note: (itstool) path: page/title
en: Turn Bluetooth on or off
lt: Įjunkti bei išjungti Bluetooth ryšį

note: (itstool) path: info/desc
en: Use <gui>Disk Usage Analyzer</gui> or <gui>System Monitor</gui> to check space and capacity.
lt: Naudokite <gui>Disko naudojimo analizatorių</gui> arba <gui>Sistemos monitorių</gui> sužinojimui kiek liko laisvos vietos bei kas kiek užima.

note: (itstool) path: page/title
en: Check how much disk space is left
lt: Patikrinkite kiek yra likę laisvos vietos laikmenose

note: (itstool) path: section/title
en: Check with Disk Usage Analyzer
lt: Patikrinti su „Disko naudojimo analizatoriumi“

note: (itstool) path: section/title
en: Check with System Monitor
lt: Patikrinti su „Sistemos monitoriumi“

note: (itstool) path: section/title
en: What if the disk is too full?
lt: Ką daryt jei vidinis diskas beveik užpildytas?

note: (itstool) path: section/p
en: If the disk is too full you should:
lt: Jei kompiuterio diskas (SSD ar HDD)  perpildytas jūs turėtumėte:

note: (itstool) path: item/p
en: Delete files that aren’t important or that you won’t use anymore.
lt: Ištrinti failus, kurie jums nėra svarbūs bei kurių jums daugiau nebereikės.

note: (itstool) path: page/title
en: Check your hard disk for problems
lt: Tikrinkite standųjį diską dėl gedimų

note: (itstool) path: section/title
en: Checking the hard disk
lt: Standžiojo (SSD ar HDD) disko tikrinimas

note: (itstool) path: item/p
en: Open <app>Disks</app> from the <gui>Activities</gui> overview.
lt: Paleiskite programą <app>Diskai ir laikmenos</app> - ją rasite paspaudę <gui>Apžvalga</gui>.

note: (itstool) path: steps/title
en: Format a removable disk
lt: Formatuoti išimamą laikmeną

note: (itstool) path: page/title
en: Manage volumes and partitions
lt: Tvarkykite laikmenas ir skirsnius

note: (itstool) path: info/desc
en: Locate files based on file name and type.
lt: Raskite failus pagal pavadinimo dalį arba tipą.

note: (itstool) path: page/title
en: Search for files
lt: Failų paieška

note: (itstool) path: links/title
en: Other search applications
lt: Kitos paieškos programos

note: (itstool) path: page/title
en: Select files by pattern
lt: Pasirinkti failus pagal šabloną

note: (itstool) path: page/p
en: For example:
lt: Pavyzdžiui:

note: (itstool) path: page/title
en: Sort files and folders
lt: Rikiuoti failus bei aplankus

note: (itstool) path: section/title
en: Icon view
lt: Piktogramų vaizdas

note: (itstool) path: section/title
en: List view
lt: Sąrašo vaizdas

note: (itstool) path: section/title
en: Ways of sorting files
lt: Failų rikiavimo būdai pagal

note: (itstool) path: item/title (itstool) path: title/gui (itstool) path: td/p
en: Name
lt: Pavadinimą

note: (itstool) path: item/title (itstool) path: title/gui
en: Size
lt: Dydį

note: (itstool) path: item/title (itstool) path: title/gui
en: Type
lt: Тipą

note: (itstool) path: item/title
en: Last Modified
lt: Pakeitimo datą

note: (itstool) path: steps/title
en: Make a new template
lt: Sukurti naują šabloną

note: (itstool) path: steps/title
en: Use a template to create a document
lt: Naudoti šabloną dokumento sukūrimui

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Files
lt: Failai

note: (itstool) path: info/desc
en: <link xref="files-search">Searching</link>, <link xref="files-delete">delete files</link>, <link xref="files#backup">backups</link>, <link xref="files#removable">removable drives</link>…
lt: <link xref="files-search">Failų paieška</link>, <link xref="files-delete">ištrynimas</link>, <link xref="files#backup">atsarginės kopijos</link>, <link xref="files#removable">išimamos laikmenos, išoriniai diskai</link>…

note: (itstool) path: page/title
en: Files, folders &amp; search
lt: Failai, aplankai bei paieška

note: (itstool) path: section/title
en: Common tasks
lt: Įprasti veiksmai

note: (itstool) path: section/title
en: Removable drives and external disks
lt: Išimamos laikmenos bei išoriniai diskai

note: (itstool) path: section/title
en: Backing up
lt: Atsarginių kopijų darymas

note: (itstool) path: section/title
en: Tips and questions
lt: Patarimai bei klausimai

note: (itstool) path: section/title
en: Submit an issue
lt: Praneškite apie problemas

note: (itstool) path: section/title
en: Contact us
lt: Susisiekite su mumis

note: (itstool) path: page/title
en: What is GNOME Classic?
lt: Kas yra „Klasikinis GNOME“?

note: (itstool) path: section/title
en: Window list
lt: Langų sąrašas

note: (itstool) path: section/title
en: Switch to and from GNOME Classic
lt: Persijungti prie klasikinio GNOME

note: (itstool) path: item/p
en: Enter your password in the password entry box.
lt: Įveskite savo slaptažodį į atitinkamą laukelį.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Sign In</gui> button.
lt: Spustelėkite mygtuką <gui>Prisijungti</gui>.

note: (itstool) path: steps/title
en: To switch from <em>GNOME Classic</em> to <em>GNOME</em>:
lt: Perjungimui iš <em>Klasikinio GNOME</em> į <em>GNOME</em>:

note: (itstool) path: info/desc
en: Troubleshoot media card readers.
lt: Nesklandumų su atminties kortelių skaitytuvais šalinimas.

note: (itstool) path: page/title
en: Media card reader problems
lt: Atminties kortelių skaitymo nesklandumai

note: (itstool) path: page/title
en: What is a driver?
lt: Kas yra valdyklė (driver)?

note: (itstool) path: info/desc
en: Troubleshoot screen and graphics problems.
lt: Nesklandumų su vaizdo bei rodymo įrenginiais šalinimas.

note: (itstool) path: page/title
en: Screen problems
lt: Problemos su vaizdu ar ekranu

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Hardware
lt: Aparatinė įranga

note: (itstool) path: info/desc
en: <link xref="hardware#problems">Hardware problems</link>, <link xref="printing">printers</link>, <link xref="power">power settings</link>, <link xref="color">color management</link>, <link xref="bluetooth">Bluetooth</link>, <link xref="disk">disks</link>…
lt: <link xref="hardware#problems">Aparatinės įrangos nesklandumai</link>, <link xref="printing">spausdintuvai</link>, <link xref="power">energijos nustatymai</link>, <link xref="color">spalvų valdymas</link>, <link xref="bluetooth">Bluetooth ryšys</link>, <link xref="disk">diskai ir laikmenos</link>…

note: (itstool) path: page/title
en: Hardware &amp; drivers
lt: Aparatinė įranga bei valdyklės

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Problems
lt: Nesklandumai

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Hardware problems
lt: Aparatinės įrangos nesklandumai

note: (itstool) path: page/title
en: Mailing list
lt: Pašto konferencija

note: (itstool) path: info/desc
en: A guide for GNOME 3 desktop users.
lt: GNOME 3 darbalaukio naudotojų vadovas.

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Help
lt: GNOME žinynas

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: GNOME Help
lt: GNOME žinynas

note: (itstool) path: media/span
en: Help
lt: Pagalba

note: (itstool) path: page/title
en: Use alternative keyboard layouts
lt: Naudoti alternatyvius klaviatūros išdėstymus

note: (itstool) path: section/title
en: Native Resolution
lt: Įprasta raiška

note: (itstool) path: section/title
en: Refresh Rate
lt: Atnaujinimo dažnis

note: (itstool) path: section/title
en: Scale
lt: Mastelis

note: (itstool) path: media/span
en: rotation lock
lt: užrakinti ekrano sukimą

note: (itstool) path: media/span
en: rotation unlock
lt: atrakinti ekrano sukimą

note: (itstool) path: info/desc
en: <link xref="media#photos">Digital cameras</link>, <link xref="media#music">iPods</link>, <link xref="media#photos">editing photos</link>, <link xref="media#videos">playing videos</link>…
lt: <link xref="media#photos">Skaitmeniniai fotoaparatai</link>, <link xref="media#music">muzikos leistuvai</link>, <link xref="media#photos">nuotraukų tvarkymas ir redagavimas</link>, <link xref="media#videos">filmų ir video peržiūra</link>…

note: (itstool) path: page/title
en: Sound, video &amp; pictures
lt: Garsas, vaizdo įrašai bei nuotraukos

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Music and players
lt: Muzika bei grotuvai

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Photos
lt: Nuotraukos

note: (itstool) path: section/title
en: Videos and video cameras
lt: Vaizdo įrašai bei video kameros

note: (itstool) path: info/desc
en: <link xref="about-this-guide">Tips on using this guide</link>, <link xref="get-involved">help improve this guide</link>, <link xref="help-mailing-list">mailing list</link>, <link xref="help-irc">IRC</link>…
lt: <link xref="about-this-guide">Patarimai kaip naudotis šiuo vadovu</link>, <link xref="get-involved">padėkite tobulinti šį vadovą</link>, <link xref="help-mailing-list">el. pašto forumai</link>, <link xref="help-irc">IRC</link>…

note: (itstool) path: page/title
en: Get more help
lt: Daugiau pagalbos

note: (itstool) path: section/title
en: Tips
lt: Patarimai

note: (itstool) path: page/title
en: File manager behavior preferences
lt: Failų tvarkytuvės elgsenos nustatymai

note: (itstool) path: section/title
en: Behavior
lt: Elgsena

note: (itstool) path: item/title
en: <gui>Single click to open items</gui>
lt: <gui>Atverti elementus vienu pelės mygtuko spustelėjimu</gui>

note: (itstool) path: item/title
en: <gui>Double click to open items</gui>
lt: <gui>Atverti elementus dvigubu pelės mygtuko spustelėjimu</gui>

note: (itstool) path: section/title
en: Executable text files
lt: Vykdomieji tekstiniai failai

note: (itstool) path: item/p
en: <gui>Ask each time</gui>
lt: <gui>Klausti kiekvieną kartą</gui>

note: (itstool) path: section/title
en: Trash
lt: Šiukšlinė

note: (itstool) path: steps/title
en: Delete a bookmark:
lt: Pašalinti žymelę:

note: (itstool) path: steps/title
en: Rename a bookmark:
lt: Pervadinti žymelę:

note: (itstool) path: steps/title
en: Connect to a file server
lt: Prisijungti prie failų serverio

note: (itstool) path: section/title
en: Types of servers
lt: Serverių tipai

note: (itstool) path: item/title
en: Public FTP
lt: Viešas FTP

note: (itstool) path: item/title
en: Contents
lt: Turinys

note: (itstool) path: item/title
en: Parent Folder
lt: Aukštesnysis aplankas

note: (itstool) path: item/title
en: Free Space
lt: Laisva vieta

note: (itstool) path: page/title
en: Set file permissions
lt: Keisti failų leidimus

note: (itstool) path: section/title
en: Folders
lt: Aplankai

note: (itstool) path: title/gui
en: Access files
lt: Prieiti prie failų

note: (itstool) path: title/gui
en: Create and delete files
lt: Kurti ir trinti failus

note: (itstool) path: title/gui
en: Owner
lt: Savininkas

note: (itstool) path: title/gui
en: Group
lt: Grupė

note: (itstool) path: title/gui
en: Permissions
lt: Leidimai

note: (itstool) path: page/title
en: Find your IP address
lt: Sužinoti kompiuterio IP adresą

note: (itstool) path: media/span
en: settings
lt: nustatymai

note: (itstool) path: page/title
en: Install the Flash plug-in
lt: Įdiegti Flash priedą

note: (itstool) path: page/title
en: Wireless network troubleshooter
lt: Belaidžio ryšio nesklandumų šalinimas

note: (itstool) path: page/title
en: Wireless connection troubleshooter
lt: Belaidžio ryšio nesklandumų šalinimas

note: (itstool) path: item/p
en: Performing an initial check
lt: Pradinio tikrinimo atlikimas

note: (itstool) path: item/p
en: Gathering information about your hardware
lt: Informacijos apie belaidžio ryšio aparatinę įrangą surinkimas

note: (itstool) path: item/p
en: Checking your hardware
lt: Aparatinės įrangos patikra

note: (itstool) path: page/title
en: Wireless networking
lt: Belaidis tinklas

note: (itstool) path: info/desc
en: <link xref="net-wireless">Wireless</link>, <link xref="net-wired">wired</link>, <link xref="net-problem">connection problems</link>, <link xref="net-browser">web browsing</link>, <link xref="net-email">email accounts</link>…
lt: <link xref="net-wireless">Belaidžiai ryšiai</link>, <link xref="net-wired">laidinis tinklas</link>, <link xref="net-problem">ryšio nesklandumai</link>, <link xref="net-browser">naršymas internete</link>, <link xref="net-email">el. pašto paskyros</link>…

note: (itstool) path: page/title
en: Networking, web &amp; email
lt: Tinklo ryšiai, internetas bei el. paštas

note: (itstool) path: note/p
en: You need to have <app>Tweaks</app> installed on your computer to change this setting.
lt: Programa <app>Papildomi nustatymai</app> turi būti įdiegta jūsų kompiuteryje šių nustatymų keitimui.

note: (itstool) path: if/p
en: <link style="button" action="install:gnome-tweaks">Install <app>Tweaks</app></link>
lt: <link style="button" action="install:gnome-tweaks">Įdiegti programą <app>Papildomi nustatymai</app></link>

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui xref="shell-introduction#activities">Activities</gui> overview and start typing <gui>Tweaks</gui>.
lt: Nueikite į <gui xref="shell-introduction#activities">Apžvalgą</gui>, tuomet įrašykite <gui>Papildomi nustatymai</gui> paieškoje.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Tweaks</gui> to open the application.
lt: Spustelėkite <gui>Papildomi nustatymai</gui> šių nustatymų keitimui.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the <gui>Tweaks</gui> window.
lt: Užverkite <gui>Papildomų nustatymų</gui> langą.

note: (itstool) path: page/title
en: Power &amp; battery
lt: Elektros energija bei baterijos

note: (itstool) path: section/title
en: Power saving settings
lt: Energijos taupymo nustatymai

note: (itstool) path: section/title
en: Questions
lt: Klausimai

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Power problems
lt: Elektros (energijos) problemos

note: (itstool) path: info/desc
en: Troubleshoot problems with power and batteries.
lt: Šalinkite nesklandumus dėl baterijų ir elektros maitinimo.

note: (itstool) path: page/title
en: Display &amp; screen
lt: Ekranai ir vaizduokliai

note: (itstool) path: page/title
en: Sharing Settings
lt: Dalinimosi (bendrinimo) nustatymai

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Settings
lt: Nustatymai

note: (itstool) path: info/desc
en: <link xref="keyboard">Keyboard</link>, <link xref="mouse">mouse &amp; touchpad</link>, <link xref="prefs-display">display</link>, <link xref="prefs-language">languages</link>, <link xref="user-accounts">user accounts</link>…
lt: <link xref="keyboard">Klaviatūra</link>, <link xref="mouse">pelė bei jutiklinis kilimėlis</link>, <link xref="prefs-display">ekranai</link>, <link xref="prefs-language">kalbų palaikymas</link>, <link xref="user-accounts">naudotojai ir paskyros</link>…

note: (itstool) path: page/title
en: User &amp; system settings
lt: Naudotojo bei sistemos nustatymai

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Properties…</gui> button
lt: Spustelėkite mygtuką <gui>Savybės…</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Print</gui>.
lt: Spustelėkite <gui>Spausdinti</gui>.

note: (itstool) path: section/title
en: Cancel a print job
lt: Atšaukti spausdinimo darbą

note: (itstool) path: steps/title
en: How to cancel a print job:
lt: Kaip atšaukti spausdinimo darbą:

note: (itstool) path: section/title
en: Change printer name
lt: Keisti spausdintuvo pavadinimą

note: (itstool) path: section/title
en: Change printer location
lt: Keisti spausdintuvo vietos pavadinimą

note: (itstool) path: page/title
en: Set the default printer
lt: Nustatyti numatytąjį spausdintuvą

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Printers</gui>.
lt: Spustelėkite <gui>Spausdintuvai</gui>.

note: (itstool) path: page/title
en: Print to file
lt: Spausdinti į failą

note: (itstool) path: steps/title
en: To print to file:
lt: Norėdami atpausdinti į failą:

note: (itstool) path: section/title
en: Set up a printer
lt: Nustatyti spausdintuvą

note: (itstool) path: section/title
en: Printer problems
lt: Spausdinimo nesklandumai

note: (itstool) path: page/title
en: Privacy Settings
lt: Privatumo nustatymai

note: (itstool) path: page/title
en: Purge trash &amp; temporary files
lt: Išvalyti šiukšlinę bei laikinuosius failus

note: (itstool) path: steps/title
en: Automatically empty your trash and clear temporary files
lt: Automatiškai ištuštinti šiukšlinę bei išvalyti laikinuosius failus

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>Purge Trash &amp; Temporary Files</gui>.
lt: Pasirinkite <gui>Išvalyti šiukšlinę</gui> arba <gui>Išvalyti laikinuosius failus</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Switch one or both of the <gui>Automatically empty Trash</gui> or <gui>Automatically purge Temporary Files</gui> switches to on.
lt: Įjunkite <gui>Automatiškai išvalyti šiukšlinę</gui> ir/arba <gui>Automatiškai išvalyti laikinuosius failus</gui> paspausdami ant perjungiklių dešiniau.

note: (itstool) path: page/title
en: Screenshots and screencasts
lt: Ekrano nuotraukos bei filmavimas (screencast)

note: (itstool) path: section/title
en: Take a screenshot
lt: Ekrano fotografavimas

note: (itstool) path: section/title
en: Keyboard shortcuts
lt: Klavišų kombinacijos

note: (itstool) path: section/title
en: Make a screencast
lt: Ekrano filmavimas

note: (itstool) path: page/title
en: Sharing
lt: Dalinimasis

note: (itstool) path: page/title
en: Share your desktop
lt: Bendrinti darbalaukį (veikiančias programas)

note: (itstool) path: when/p
en: <link action="install:vino" style="button">Install Vino</link>
lt: <link action="install:vino" style="button">Įdiegti Vino</link>

note: (itstool) path: section/title
en: Security
lt: Sauga

note: (itstool) path: note/p
en: This option is enabled by default.
lt: Šis nustatymas yra standartiškai įjungtas.

note: (itstool) path: item/title
en: Require a Password
lt: Reikalauti slaptažodžio

note: (itstool) path: section/title
en: Networks
lt: Tinklai

note: (itstool) path: page/title
en: Share your music, photos and videos
lt: Muzikos, nuotraukų bei vaizdo įrašų bendrinimas (dalinimasis)

note: (itstool) path: note/p
en: You must have the <app>Rygel</app> package installed for <gui>Media Sharing</gui> to be visible.
lt: Jūsų sistemoje turi būti įdiegta <app>Rygel</app> programa kad galėtumėte naudotis <gui>Media failų dalinimusi</gui>.

note: (itstool) path: when/p
en: <link action="install:rygel" style="button">Install Rygel</link>
lt: <link action="install:rygel" style="button">Įdiegti Rygel</link>

note: (itstool) path: page/title
en: Share your personal files
lt: Dalinkitės savo asmeniniai failais

note: (itstool) path: when/p
en: <link action="install:gnome-user-share" style="button">Install gnome-user-share</link>
lt: <link action="install:gnome-user-share" style="button">Įdiegti gnome-user-share</link>

note: (itstool) path: item/title
en: Require Password
lt: Reikalauti slaptažodžio

note: (itstool) path: info/desc
en: Use <app>Tweaks</app> to start applications automatically on login.
lt: Naudokite programą <app>Papildomi nustatymai</app> automatiniam programų paleidimui jums prisijungus.

note: (itstool) path: info/desc
en: Launch apps from the <gui>Activities</gui> overview.
lt: Paleiskite programas naudodami <gui>Apžvalga</gui>.

note: (itstool) path: page/title
en: Start applications
lt: Paleisti programas

note: (itstool) path: info/desc
en: Learn how to leave your user account, by logging out, switching users, and so on.
lt: Sužinokite kaip išeiti iš savo darbo seanso neišjungiant kompiuterio, perjungiant naudotojus ir t.t.

note: (itstool) path: page/title
en: Log out, power off or switch users
lt: Atsijungti, išjungti kompiuterį bei persijungti tarp naudotojų

note: (itstool) path: section/title
en: Log out or switch users
lt: Atsijungti ar persijungti tarp naudotojų

note: (itstool) path: section/title
en: Lock the screen
lt: Užrakinti ekraną

note: (itstool) path: section/title
en: Suspend
lt: Pristabdyti

note: (itstool) path: section/title
en: Power off or restart
lt: Išjungti ar perleisti iš naujo

note: (itstool) path: info/desc
en: A visual overview of your desktop, the top bar, and the <gui>Activities</gui> overview.
lt: Vaizdinė informacija apie jūsų darbalaukį, viršutinę juostą bei veiklų <gui>Apžvalgą</gui>.

note: (itstool) path: page/title
en: Visual overview of GNOME
lt: GNOME darbalaukio apžvalga

note: (itstool) path: page/p
en: GNOME 3 features a completely reimagined user interface designed to stay out of your way, minimize distractions, and help you get things done. When you first log in, you will see an empty desktop and the top bar.
lt: GNOME 3 išsiskiria iš esmės naujai suprojektuota naudotojo sąsaja, kuri netrukdo darbui, neblaško ir padeda efektyviau dirbti kompiuteriu. Prisijungę pirmą kartą išvysite viršutinę juostą bei tuščią darbalaukį.

note: (itstool) path: media/p
en: GNOME Shell top bar
lt: GNOME aplinkos viršutinė juosta

note: (itstool) path: page/p
en: The top bar provides access to your windows and applications, your calendar and appointments, and <link xref="status-icons">system properties</link> like sound, networking, and power. In the system menu in the top bar, you can change the volume or screen brightness, edit your <gui>Wi-Fi</gui> connection details, check your battery status, log out or switch users, and turn off your computer.
lt: Viršutinė juosta leidžia pasiekti atvertas programas bei jų langus, naudotis kalendoriumi, suplanuotais susitikimais (veiklomis), bei pagrindinėmis <link xref="status-icons">operacinės sistemos galimybėmis</link> kaip garsumas, tinklo ryšiai, klaviatūros išdėstymas bei baterijos (energijos) būklė. Sistemos meniu viršutinės juostos dešinėje galite keisti ekrano šviesumą, garsumą bei mikrofono jautrumą, <gui>belaidžio tinklo (Wi-Fi)</gui> ryšio parametrus, patikrinti baterijos būklę, atsijungti nuo seanso, perjungti naudotojų paskyras bei išjungti kompiuterį.

note: (itstool) path: section/title
en: <gui>Activities</gui> overview
lt: Veiklų <gui>Apžvalga</gui>

note: (itstool) path: media/p
en: Activities button and Dash
lt: Mygtukas „Apžvalga“ bei skydelis

note: (itstool) path: section/p
en: To access your windows and applications, click the <gui>Activities</gui> button, or just move your mouse pointer to the top-left hot corner. You can also press the <key xref="keyboard-key-super">Super</key> key on your keyboard. You can see your windows and applications in the overview. You can also just start typing to search your applications, files, folders, and the web.
lt: Norimą programą ar langą pasieksite spustelėję mygtuką <gui>Apžvalga</gui> arba nustumdami pelės rodyklę į viršutinį kairįjį kampą (jei įjungtas „Apžvalgos karštasis kampas“). Taip pat galite paspausti klavišą <key xref="keyboard-key-super">Super (Windows)</key> kompiuterio klaviatūroje. „Apžvalgoje“ matysite atvertų programų langus išsidėsčiusius ekrane. Taip pat galite tiesiog rašyti ir rasite reikiamas programas, failus, aplankus, atvertus tinklalapius ir kt.

note: (itstool) path: section/p
en: On the left of the overview, you will find the <em>dash</em>. The dash shows you your favorite and running applications. Click any icon in the dash to open that application; if the application is already running, it will have a small dot below its icon. Clicking its icon will bring up the most recently used window. You can also drag the icon to the overview, or onto any workspace on the right.
lt: Ekrano kairiame krašte arba apačioje rasite <em>skydelį</em>. Skydelyje rodomos jūsų mėgstamų bei dabar paleistų programų piktogramos. Norėdami paleisti programą, spustelėkite ant jos piktogramos skydelyje. Jei programa jau veikia (yra atverta), piktogramos šone ar apačioje matysite mažą taškelį - tuomet spustelėjus ant piktogramos atsivers vėliausiai naudotas programos langas. Piktogramą taip pat galite nutempti į apžvalgos langą arba į darbo sritį dešinėje.

note: (itstool) path: section/p
en: Right-clicking the icon displays a menu that allows you to pick any window in a running application, or to open a new window. You can also click the icon while holding down <key>Ctrl</key> to open a new window.
lt: Paspaudus dešinį pelės klavišą ant piktogramos skydelyje pasirodys meniu, kuriame galite išsirinkti bet kurį atvertos programos lange arba atverti naują langą. Naują langą atversite ir spustelėjimo ant piktogramos metu laikydami nuspaustą <key>Ctrl</key> klavišą.

note: (itstool) path: section/p
en: When you enter the overview, you will initially be in the windows overview. This shows you live thumbnails of all the windows on the current workspace.
lt: Įėjus į „Apžvalgą“ pradžioje matysite atvertų langų apžvalgą. Čia matosi visas dabar veikiančių programų langų miniatiūras esančias dabartinėje darbo srityje.

note: (itstool) path: section/p
en: Click the grid button at the bottom of the dash to display the applications overview. This shows you all the applications installed on your computer. Click any application to run it, or drag an application to the overview or onto a workspace thumbnail. You can also drag an application onto the dash to make it a favorite. Your favorite applications stay in the dash even when they’re not running, so you can access them quickly.
lt: Įdiegtų programų apžvalgą pamatysite spustelėje 9 taškelių mygtuką skydelio kairiajame kampe apačioje. Čia matysite visas kompiuteryje įdiegtas programas. Spustelėkite ant norimos programos ir ji pasileis. Taip pat galite nutempti programą ant skydelio - ji atsidurs mėgstamų programų sąraše. Mėgstamos programos išliks skydelyje ir tuomet, kai nebus paleistos, todėl jas galėsite paleisti greičiau ir paprasčiau.

note: (itstool) path: item/p
en: <link xref="shell-apps-open">Learn more about starting applications.</link>
lt: <link xref="shell-apps-open">Sužinokite daugiau apie programų paleidimą.</link>

note: (itstool) path: item/p
en: <link xref="shell-windows">Learn more about windows and workspaces.</link>
lt: <link xref="shell-windows">Sužinokite daugiau apie langus ir darbo sritis.</link>

note: (itstool) path: section/title
en: Application menu
lt: Aktyvios programos meniu

note: (itstool) path: when/p
en: Application menu, located beside the <gui>Activities</gui> button, shows the name of the active application alongside with its icon and provides quick access to windows and details of the application, as well as a quit item.
lt: Programos meniu yra viršuje, dešiniau mygtuko <gui>Apžvalga</gui>. Čia rodomas veikiančios programos pavadinimas bei jos piktograma. Spustelėjus šį meniu galite pasirinkti tarp programos langų, matyti informaciją apie programą bei užverti visus programos langus.

note: (itstool) path: when/p
en: Application menu, located next to the <gui>Applications</gui> and <gui>Places</gui> menus, shows the name of the active application alongside with its icon and provides quick access to application preferences or help. The items that are available in the application menu vary depending on the application.
lt: The items that are available in the application menu vary depending on the application.
    Programos meniu yra viršuje šalia meniu <gui>Programos</gui> ir <gui>Vietos</gui>. Čia matomas veikiančios programos pavadinimas bei jos piktograma. Spustelėjus programos meniu galite pasirinkti tarp programos langų, nueiti į programos nustatymus ar pagalbą bei užverti visus programos langus. Programos meniu elementai gali skirtis tarp skirtingų programų.

note: (itstool) path: section/title
en: Clock, calendar &amp; appointments
lt: Laikrodis, kalendorius bei įvykiai

note: (itstool) path: media/p
en: Clock, calendar, appointments and notifications
lt: Laikrodis, kalendorius, susitikimai, įvykiai bei pranešimai

note: (itstool) path: section/p
en: Click the clock on the top bar to see the current date, a month-by-month calendar, a list of your upcoming appointments and new notifications. You can also open the calendar by pressing <keyseq><key>Super</key><key>M</key></keyseq>. You can access the date and time settings and open your full calendar application directly from the menu.
lt: Spustelėje ant laikrodžio viršutinėje juostoje pamatysite datą, mėnesinį kalendorių, artimiausių susitikimų ir veiklų sąrašą bei naujus pranešimus. Atverti kalendorių ir pranešimus taip pat galite spausdami klavišus <keyseq><key>Super</key><key>M</key></keyseq>. Taip pat galite naudoti atskirą „Kalendoriaus“ programą.

note: (itstool) path: item/p
en: <link xref="clock-calendar">Learn more about the calendar and appointments.</link>
lt: <link xref="clock-calendar">Sužinokite daugiau apie kalendorių ir veiklų planavimą.</link>

note: (itstool) path: item/p
en: <link xref="shell-notifications">Learn more about notifications and the notification list.</link>
lt: <link xref="shell-notifications">Sužinokite daugiau apie pranešimus ir pranešimų sąrašą.</link>

note: (itstool) path: section/title
en: System menu
lt: Sistemos meniu

note: (itstool) path: media/p
en: User menu
lt: Naudotojo meniu

note: (itstool) path: section/p
en: Click the system menu in the top-right corner to manage your system settings and your computer.
lt: Spustelėję ant sistemos meniu viršutiniame dešiniajame kampe galėsite keisti sistemos bei darbalaukio nustatymus, valdyti kompiuterį ir tinklo ryšius.

note: (itstool) path: section/p
en: When you leave your computer, you can lock your screen to prevent other people from using it. You can also quickly switch users without logging out completely to give somebody else access to the computer, or you can suspend or power off the computer from the menu. If you have a screen that supports vertical or horizontal rotation, you can quickly rotate the screen from the system menu. If your screen does not support rotation, you will not see the button.
lt: Kai nesinaudojate kompiuteriu jūs galite užrakinti ekraną - taip apsaugosite savo privatume ir uždrausite kitiems žmonėms pasiekti jūsų failus bei duomenis. Galite kitiems suteikti galimybę naudotis jūsų kompiuteriu perjungdami naudotojus (neatsijungę nuo savo darbinio seanso ir neišjungę savo programų). Taip pat galite pristabdyti, užmigdyti arba išjungti kompiuterį per šį meniu. Jeigu turite ekraną, kurį galima pasukti vertikaliai arba horizontaliai, šią galimybę taip pat rasite sistemos meniu. Jeigu ekranas neturi galimybės rodyti pasuktą vaizdą, tuomet pasukimo mygtuko nematysite.

note: (itstool) path: item/p
en: <link xref="shell-exit">Learn more about switching users, logging out, and turning off your computer.</link>
lt: <link xref="shell-exit">Sužinokite daugiau apie naudotojų perjungimą, atsijungimą nuo seanso bei kompiuterio išjungimą.</link>

note: (itstool) path: section/title
en: Lock Screen
lt: Ekrano užrakinimas

note: (itstool) path: section/p
en: When you lock your screen, or it locks automatically, the lock screen is displayed. In addition to protecting your desktop while you’re away from your computer, the lock screen displays the date and time. It also shows information about your battery and network status.
lt: Užrakinus ekraną arba ekranui užsirakinus automatiškai, įsijungia užrakinimo langas. Jis ne tik apsaugo jūsų failus ir  darbalaukį kai nedirbate kompiuteriu, bet rodo ir datą bei laiką. Lange taip pat matysite baterijos ir tinklo būklę.

note: (itstool) path: item/p
en: <link xref="shell-lockscreen">Learn more about the lock screen.</link>
lt: <link xref="shell-lockscreen">Daugiau apie ekrano užrakinimą.</link>

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: media/p
en: Window List
lt: Langų sąrašas

note: (itstool) path: when/p
en: GNOME features a different approach to switching windows than a permanently visible window list found in other desktop environments. This lets you focus on the task at hand without distractions.
lt: GNOME siūlo kitokį metodą perjungti veikiančias programas ir langus nei pastoviai matomas atvertų langų sąrašas, naudojamas kai kuriose kitose operacinėse sistemose ar darbalaukio aplinkose. GNOME siūlomas metodas leidžia nesiblaškant sutelkti dėmesį į dabar vykdomą užduotį.

note: (itstool) path: item/p
en: <link xref="shell-windows-switching">Learn more about switching windows.</link>
lt: <link xref="shell-windows-switching">Daugiau apie perjungimą tarp programų ir langų.</link>

note: (itstool) path: page/title
en: Useful keyboard shortcuts
lt: Naudingos klavišų kombinacijos

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Desktop
lt: Darbalaukis

note: (itstool) path: info/desc
en: <link xref="clock-calendar">Calendar</link>, <link xref="shell-notifications">notifications</link>, <link xref="shell-keyboard-shortcuts">keyboard shortcuts</link>, <link xref="shell-windows">windows and workspaces</link>…
lt: <link xref="clock-calendar">Kalendorius</link>, <link xref="shell-notifications">pranešimai</link>, <link xref="shell-keyboard-shortcuts">klavišų kombinacijos</link>, <link xref="shell-windows">langai ir darbo sritys</link>…

note: (itstool) path: page/title
en: Your desktop
lt: Jūsų darbalaukis

note: (itstool) path: section/title
en: Applications and windows
lt: Programos ir langai

note: (itstool) path: info/desc
en: Move and organize your windows.
lt: Valdykite bei organizuokite programų langus.

note: (itstool) path: page/title
en: Windows and workspaces
lt: Langai ir darbo sritys

note: (itstool) path: section/title
en: Working with windows
lt: Darbas su langais

note: (itstool) path: section/title
en: Working with workspaces
lt: Naudojimasis darbo sritimis

note: (itstool) path: steps/title
en: Using the mouse:
lt: Naudojant pelę:

note: (itstool) path: steps/title (itstool) path: list/title
en: Using the keyboard:
lt: Naudojant klaviatūrą:

note: (itstool) path: page/title
en: Switch between workspaces
lt: Persijunginėjimas tarp darbo sričių

note: (itstool) path: page/title
en: Sound problems
lt: Nesklandumai su garsu

note: (itstool) path: page/title
en: Use a different microphone
lt: Kelių mikrofonų naudojimas

note: (itstool) path: steps/title
en: Select a default audio input device
lt: Pasirinkite numatytąjį garso įvesties įrenginį

note: (itstool) path: page/title
en: Change the sound volume
lt: Keisti garso stiprumą

note: (itstool) path: section/title
en: Volume Control Icons
lt: Garsumo reguliavimo piktogramos

note: (itstool) path: td/p
en: The battery is full.
lt: Baterija visiškai įkrauta.

note: (itstool) path: td/p
en: The battery is fully charged.
lt: Baterija yra pilnai pakrauta.

note: (itstool) path: td/p
en: The battery is empty and charging.
lt: Baterija yra tuščia bet kraunama.

note: (itstool) path: page/title
en: Tips &amp; tricks
lt: Patarimai bei gudrybės
