gnome-user-share - en to bs translation catalogue (26 entries)

en: When to require passwords
bs: Kada da zehtijevam šifre

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
bs: Kada pitati za šifre. Moguće vrijednosti su "nikada", "pri_pisanju", i "uvijek".

en: Whether Bluetooth clients can send files using ObexPush.
bs: Da li Bluetooth klijenti mogu slati fajlove preko ObexPush.

en: If this is true, Bluetooth devices can send files to the user's Downloads directory when logged in.
bs: Ako je ovo istina, Bluetooth uređaji mogu slati fajlove u korisnikovu Downloads direktoriju kada su prijavljeni.

en: When to accept files sent over Bluetooth
bs: Kada da prihvatim fajlove poslane preko Bluetooth

en: When to accept files sent over Bluetooth. Possible values are "always", "bonded" and "ask".
bs: Kada da prihvatim fajlove poslane preko Bluetooth. Moguće vrijednosti su "uvijek", "vezan", i "pitaj".

en: Whether to notify about newly received files.
bs: Da li da obavijestim o novim primljenim fajlovima.

en: Personal File Sharing
bs: Dijeljenje ličnih datoteka

en: Launch Bluetooth ObexPush sharing if enabled
bs: Pokreni dijeljenje blututa obeks guranjem ako je uključeno

en: share;files;bluetooth;obex;http;network;copy;send;
bs: deli;datoteke;blutut;obeks;http;mreža;umnoži;pošalji;

en: Launch Personal File Sharing if enabled
bs: Pokreni lično dijeljenje datoteka ako jemoguće

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
bs: Dijeljenje

en: Preferences
bs: Postavke

note: translators: This is the tooltip for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing Settings
bs: Podešavanja dijeljenja

en: May be shared over the network
bs: Može biti deljeno preko mreže

note: Translators: The %s will get filled in with the user nami of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may usi something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
bs: Javne datoteke korisnika „%s“

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
bs: Javne datoteke korisnika „%s“ na  „%s“

note: Translators: %s is the nami of the filename received
en: You received "%s" via Bluetooth
bs: Primili ste „%s“ preko Bluetooth veze

en: You received a file
bs: Primili ste datoteku

en: Open File
bs: Otvori datoteku

en: Reveal File
bs: Prikaži datoteku

en: File reception complete
bs: Prijem datoteke je završen

note: Translators: %s is the nami of the filename being received
en: You have been sent a file "%s" via Bluetooth
bs: Poslali ste datoteku „%s“ preko blututa

en: You have been sent a file
bs: Poslali ste datoteku

en: Receive
bs: Preuzimanje

en: Cancel
bs: Otkaži
