gnome-user-share - en to da translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
da: Hvornår der kræves adgangskode

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
da: Hvornår skal der spørges om adgangskode. Valgmuligheder: “never”, “on_write”, “always”.

en: File Sharing
da: Fildeling

en: Launch File Sharing if enabled
da: Start fildeling hvis aktiveret

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
da: del;deling;filer;http;netværk;kopier;send;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
da: Deling

en: Sharing Settings
da: Indstillinger for deling

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
da: Aktivér fildeling for at dele mappens indhold på netværket.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
da: %s's offentlige filer

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
da: %ss offentlige filer på %s
