gnome-user-share - en to eo translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
eo: Kiam postuli pasvortojn

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
eo: Kiam peti pasvortojn. Eblaj valoroj estas "never" (neniam), "on_write" (por skribi) kaj "always" (ĉiam).

en: Personal File Sharing
eo: Persona dosierkunhavigo

en: Launch Personal File Sharing if enabled
eo: Lanĉi personan dosierkunhavigon se ĝi estas enŝaltite

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
eo: kunhavigi;dosieroj;http;reto;kopii;sendi;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
eo: Kunhavigo

en: Sharing Settings
eo: Kunhavigo-agordoj

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
eo: Ŝalti dosierkunhavigon por kunhavigi la enhavojn de tiu dosierujo per la reto.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
eo: Publikaj dosieroj de %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
eo: Publikaj dosieroj de %s sur %s
