gnome-user-share 1.0 - en to lt translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
lt: Kada reikia slaptažodžių

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
lt: Kada prašoma slaptažodžių. Galimos reikšmės: „never“, „on_write“ ir „always“.

en: File Sharing
lt: Dalinimasis failais

en: Launch File Sharing if enabled
lt: Paleisti dalinimąsi failais, jei įjungta

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
lt: dalintis;failai;http;tinklas;kopijuoti;siųsti;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
lt: Dalinimasis

en: Sharing Settings
lt: Dalinimosi nustatymai

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
lt: Įjungti dalinimąsi asmeniniais failais, kad šio aplanko turiniu būtų dalinamasi tinkle.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
lt: Viešieji failai (%s)

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
lt: Viešieji failai (%s, %s)
