gnome-user-share - en to sr translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
sr: Када да се траже лозинке

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
sr: Одређује када се захтева унос лозинке. Могуће вредности су „never“ (никада), „on_write“ (при упису) и „always“ (увек).

en: File Sharing
sr: Дељење датотека

en: Launch File Sharing if enabled
sr: Покрени дељење датотека ако је омогућено

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
sr: дели;дељење;датотеке;хттп;мрежа;умножи;копирај;пошаљи;share;files;http;network;copy;send;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
sr: Дељење

en: Sharing Settings
sr: Подешавања дељења

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
sr: Укључите дељење датотека да бисте поделили садржај ове фасцикле преко мреже.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
sr: Јавне датотеке корисника „%s“

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
sr: Јавне датотеке корисника „%s“ на рачунару „%s“
