gnome-user-share - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
sv: När lösenord ska krävas

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
sv: När lösenord ska efterfrågas. Möjliga värden är "never" (aldrig), "on_write" (vid skrivning) och "always" (alltid).

en: File Sharing
sv: Fildelning

en: Launch File Sharing if enabled
sv: Starta fildelning om aktiverat

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
sv: dela;filer;http;nätverk;kopiera;skicka;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
sv: Delning

en: Sharing Settings
sv: Inställningar för delning

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
sv: Slå på fildelning för att dela innehållet i denna mapp över nätverket.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
sv: %.0sPublika filer

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
sv: %.0sPublika filer på %s
