gnome-user-share - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
uk: Коли вимагати пароль

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
uk: Коли запитувати пароль. Можливі значення «never», «on_write», та «always».

en: File Sharing
uk: Спільний доступ до файлів

en: Launch File Sharing if enabled
uk: Запустити «Спільний доступу до файлів», якщо увімкнено

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
uk: оприлюднити;файли;http;мережа;копіювати;надіслати;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
uk: Оприлюднення

en: Sharing Settings
uk: Параметри оприлюднення

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
uk: Увімкніть «Спільний доступ до файлів» для поширення вмісту цієї теки у мережі.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
uk: Спільні файли %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
uk: Спільні файли %s на %s
