gnome-user-share - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
ca: Quan s'ha de demanar contrasenya

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
ca: Quan s'ha de demanar contrasenya. Els possibles valors són «never» (mai), «on_write» (en escriure), i «always» (sempre).

en: Personal File Sharing
ca: Compartició de fitxers personals

en: Launch Personal File Sharing if enabled
ca: Executa la compartició de fitxers personals si està habilitat

en: share;files;http;network;copy;send;
ca: comparteix;fitxers;http;xarxa;copia;envia;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
ca: Compartició

en: Sharing Settings
ca: Preferències de compartició

en: Turn on Personal File Sharing to share the contents of this folder over the network.
ca: Activa la compartició de fitxers personals per compartir el contingut d'esta carpeta a la xarxa.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
ca: Fitxers públics de %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
ca: Fitxers públics de %s a %s
