gnome-user-share - en to hr translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
hr: Kada zahtijevati lozinku

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
hr: Kada upitati za lozinku. Moguće vrijednosti su "nikad", "prilikom zapisivanja" i "uvijek".

en: File Sharing
hr: Dijeljenje datoteka

en: Launch File Sharing if enabled
hr: Pokreni dijeljenje datoteka ako je omogućeno

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
hr: dijeli;datoteka;http;mreža;kopiraj;pošalji;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
hr: Dijeljenje

en: Sharing Settings
hr: Postavke dijeljenja

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
hr: Uključi dijeljenje datoteka kako bi dijelili sadržaj ove mape putem mreže.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
hr: Javni podaci korisnika %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
hr: Javni podaci korisnika %s na %s
