gnome-user-share - en to pl translation catalogue (8 entries)

en: When to require passwords
pl: Kiedy wymagać haseł

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
pl: Kiedy pytać o hasła. Możliwe wartości to „never” (nigdy), „on_write” (podczas zapisywania) i „always” (zawsze).

en: File Sharing
pl: Udostępnianie plików

en: Launch File Sharing if enabled
pl: Uruchamia udostępnianie plików, jeśli jest włączone

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
pl: udostępnianie;współdzielenie;pliki;plików;http;sieć;sieci;skopiuj;kopia;wyślij;wysyłanie;

note: Translators: The {} will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of {}", or leave out the {} altogether.
en: {}'s public files
pl: Pliki publiczne użytkownika {}

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: {0}'s public files on {1}
pl: Pliki publiczne użytkownika {0} na {1}

note: Translators: Don't translate the name in quotes!
en: Please log in as the user “guest”
pl: Proszę zalogować się jako użytkownik „guest”
