gnome-user-share - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: When to require passwords
tr: Ne zaman parola gerektiği

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
tr: Parola sor seçildiğinde. Geçerli değerler "never" (asla), "on_write" (yazıldığında), ve "always" (her zaman).

en: File Sharing
tr: Dosya Paylaşımı

en: Launch File Sharing if enabled
tr: Eğer etkinse Dosya Paylaşımını başlat

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
tr: share;files;http;network;copy;send;paylaş;dosyalar;http;ağ;kopyala;gönder;

note: Translators: The {} will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of {}", or leave out the {} altogether.
en: {}'s public files
tr: {} kullanıcısının genel dosyaları

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: {0}'s public files on {1}
tr: {0} kullanıcısının {1} üzerindeki genel dosyaları

note: Translators: Don't translate the name in quotes!
en: Please log in as the user “guest”
tr: Lütfen “guest” kullanıcısı olarak oturum açınız
