gnome-user-share - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: When to require passwords
nl: Wanneer wachtwoorden vereist zijn

en: When to ask for passwords. Possible values are "never", "on_write", and "always".
nl: Wanneer er om wachtwoorden moet worden gevraagd, mogelijke opties: ‘never’ (nooit), ‘on_write’ (bij schrijven), ‘always’ (altijd).

en: File Sharing
nl: Bestanden delen

en: Launch File Sharing if enabled
nl: ‘Bestanden delen’ opstarten indien ingeschakeld

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: share;files;http;network;copy;send;
nl: share;files;http;network;copy;send;delen;bestanden;netwerk;kopiëren;versturen;verzenden;

note: translators: This is the label for the "Sharing" panel in the Settings
en: Sharing
nl: Delen

en: Sharing Settings
nl: Instellingen voor delen

en: Turn on File Sharing to share the contents of this folder over the network.
nl: Zet ‘Bestanden delen’ aan om de inhoud van deze map over het netwerk te delen.

note: Translators: The %s will get filled in with the user name of the user, to form a genitive. If this is difficult to translate correctly so that it will work correctly in your language, you may use something equivalent to "Public files of %s", or leave out the %s altogether. In the latter case, please
en: %s's public files
nl: Openbare bestanden van %s

note: Translators: This is similar to the string before, only it has the hostname in it too.
en: %s's public files on %s
nl: Openbare bestanden van %s op %s
