gnome-vfs 2.11.92 - en to ca translation catalogue (276 entries)

en: ISO 9660 Volume
ca: Volum ISO 9660

en: %s:%u contains NUL characters.
ca: %s:%u conté caràcters NUL.

en: %s:%u contains no method name.
ca: %s:%u no conté cap nom de mètode.

en: %s:%u has no options endmarker.
ca: %s:%u no té un marcador final d'opcions.

en: %s:%u has unknown options %s.
ca: %s:%u té opcions desconegudes %s.

en: %s:%u contains no module name.
ca: %s:%u no conté cap nom de mòdul.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
ca: El fitxer de configuració `%s' no ha estat trobat: %s

note: stop parsing if we failed
en: %s:%d aborted parsing.
ca: %s:%d s'ha cancel·lat l'anàlisi.

en: AFFS Volume
ca: Volum AFFS

en: AFS Network Volume
ca: Volum de xarxa AFS

en: Auto-detected Volume
ca: Volum autodetectat

en: Btrfs Linux Volume
ca: Volum de Btrfs Linux

en: CD-ROM Drive
ca: Unitat de CD-ROM

en: CD Digital Audio
ca: Àudio digital de CD

en: Hardware Device Volume
ca: Volum de dispositiu de maquinari

en: EncFS Volume
ca: Volum d'EncFS

en: eCryptfs Volume
ca: Volum d'eCryptfs

en: Ext2 Linux Volume
ca: Volum d'Ext2 Linux

en: Ext3 Linux Volume
ca: Volum d'Ext3 Linux

en: Ext4 Linux Volume
ca: Volum d'Ext4 Linux

en: MSDOS Volume
ca: Volum d'MSDOS

en: BSD Volume
ca: Volum de BSD

en: FUSE Volume
ca: Volum de FUSE

en: MacOS Volume
ca: Volum del MacOS

en: CDROM Volume
ca: Volum de CD-ROM

en: Hsfs CDROM Volume
ca: Volum de CD-ROM Hsfs

en: JFS Volume
ca: Volum de JFS

en: Windows NT Volume
ca: Volum de Windows NT

en: System Volume
ca: Volum del sistema

en: Memory Volume
ca: Volum de memòria

en: Minix Volume
ca: Volum de Minix

en: NFS Network Volume
ca: Volum de xarxa NFS

en: NILFS Linux Volume
ca: Volum NILFS de Linux

en: Netware Volume
ca: Volum de Netware

en: Reiser4 Linux Volume
ca: Volum de Linux Reiser4

en: ReiserFS Linux Volume
ca: Volum de Linux ReiserFS

en: Windows Shared Volume
ca: Volum compartit de Windows

en: SuperMount Volume
ca: Volum de Supermount

en: DVD Volume
ca: Volum de DVD

en: Solaris/BSD Volume
ca: Volum de Solaris/BSD

en: Udfs Solaris Volume
ca: Volum Udfs de Solaris

en: Pcfs Solaris Volume
ca: Volum Pcfs de Solaris

en: Sun SAM-QFS Volume
ca: Volum SAM-QFS

en: Temporary Volume
ca: Volum temporal

en: Enhanced DOS Volume
ca: Volum millorat de DOS

en: Windows VFAT Volume
ca: Volum VFAT de Windows

en: Xenix Volume
ca: Volum de Xenix

en: XFS Linux Volume
ca: Volum XFS de Linux

en: XIAFS Volume
ca: Volum de XIAFS

en: CIFS Volume
ca: Volum de CIFS

en: Unknown
ca: Desconegut

en: %s Volume
ca: Volum de %s

en: %s/%s Drive
ca: Unitat %s/%s

en: %s Drive
ca: Unitat %s

en: Floppy Drive
ca: Unitat de disquet

en: Compact Flash Drive
ca: Unitat Compact Flash

en: Memory Stick Drive
ca: Unitat Memory Stick

en: Smart Media Drive
ca: Unitat Smart Media

en: SD/MMC Drive
ca: Unitat SD/MMC

en: Zip Drive
ca: Unitat Zip

en: Jaz Drive
ca: Unitat Jaz

en: Pen Drive
ca: Unitat de memòria portàtil

en: %s %s Music Player
ca: Reproductor de música %s %s

en: %s %s Digital Camera
ca: Càmera digital %s %s

en: Drive
ca: Unitat

en: External %s
ca: %s extern

en: CD-ROM Disc
ca: Disc CD-ROM

en: Blank CD-R Disc
ca: Disc CD-R en blanc

en: CD-R Disc
ca: Disc CD-R

en: Blank CD-RW Disc
ca: Disc CD-RW en blanc

en: CD-RW Disc
ca: Disc CD-RW

en: DVD-ROM Disc
ca: Disc DVD-ROM

en: Blank DVD-RAM Disc
ca: Disc DVD-RAM en blanc

en: DVD-RAM Disc
ca: Disc DVD-RAM

en: Blank DVD-R Disc
ca: Disc DVD-R en blanc

en: DVD-R Disc
ca: Disc DVD-R

en: Blank DVD-RW Disc
ca: Disc DVD-RW en blanc

en: DVD-RW Disc
ca: Disc DVD-RW

en: Blank DVD+R Disc
ca: Disc DVD+R en blanc

en: DVD+R Disc
ca: Disc DVD+R

en: Blank DVD+RW Disc
ca: Disc DVD+RW en blanc

en: DVD+RW Disc
ca: Disc DVD+RW

en: Audio Disc
ca: Disc d'àudio

en: %s Removable Volume
ca: Volum extraïble %s

en: Volume
ca: Volum

en: Unknown operation type %u
ca: No es coneix el tipus d'operació %u

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
ca: No es pot crear la connexió per obrir GIOChannel: %s

en: Unknown job kind %u
ca: No es coneix el tipus de treball %u

en: Operation stopped
ca: Operació aturada

en: Deprecated function.  User modifications to the MIME database are no longer supported.
ca: La funció està desaconsellada. Ja no es permeten les modificacions d'usuari a la base de dades MIME.

en: Could not parse: %s
ca: No s'ha pogut analitzar: %s

en: More parsing errors will be ignored.
ca: S'ignoraran els següents errors d'anàlisi.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
ca: Cap error

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
ca: Fitxer no trobat

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
ca: Error genèric

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
ca: Error intern

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
ca: Paràmetres no vàlids

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
ca: Operació no implementada

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
ca: Error E/S

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
ca: Dades corruptes

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
ca: Format no vàlid

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
ca: Fitxer associat incorrecte

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
ca: Fitxer massa gran

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
ca: No hi ha prou espai en el dispositiu

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
ca: Sistema de fitxers de només lectura

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
ca: URI no vàlid

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
ca: Fitxer no obert

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
ca: El mode d'obertura no és vàlid

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
ca: Accés denegat

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
ca: Massa fitxers oberts

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
ca: Fi del fitxer

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
ca: No és un directori

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
ca: Operació en progrés

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
ca: Operació interrompuda

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
ca: El fitxer ja existeix

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
ca: S'han trobat enllaços amb bucles

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
ca: L'operació no es permet

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
ca: És un directori

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
ca: No hi ha prou memòria

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
ca: No s'ha trobat el servidor

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
ca: El nom de servidor no és vàlid

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
ca: El servidor no té adreça

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
ca: Ha fallat l'entrada

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
ca: S'ha cancel·lat l'operació

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
ca: Directori ocupat

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
ca: El directori no és buit

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
ca: Hi ha massa enllaços

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
ca: El sistema de fitxers és de només lectura

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
ca: No és del mateix sistema de fitxers

note: GNOME_VFS_ERROR_NAME_TOO_LONG
en: Name too long
ca: Nom massa llarg

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
ca: El servei no està disponible

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
ca: Sol·licita les dades de serveis obsolets

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
ca: Error de protocol

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
ca: No s'ha trobat el navegador mestre

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
ca: No hi ha cap acció per defecte associada

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
ca: No hi ha cap gestor per l'esquema d'URL

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
ca: S'ha produït un error en analitzar la línia d'ordes

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
ca: S'ha produït un error en executar l'orde

note: GNOME_VFS_ERROR_TIMEOUT
en: Timeout reached
ca: S'ha esgotat el temps d'espera

note: GNOME_VFS_ERROR_NAMESERVER
en: Nameserver error
ca: Error del servidor de noms

note: GNOME_VFS_ERROR_LOCKED
en: The resource is locked
ca: El recurs és blocat

note: GNOME_VFS_ERROR_DEPRECATED_FUNCTION
en: Function call deprecated
ca: La crida a la funció està desaconsellada

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_FILENAME
en: Invalid filename
ca: El nom del fitxer no és vàlid

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_SYMBOLIC_LINK
en: Not a symbolic link
ca: No és un enllaç simbòlic

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: %u byte | %u bytes
ca[0]: %u byte
ca[1]: %u octets

en:  (invalid Unicode)
ca:  (Unicode invàlid)

en: Floppy
ca: Disquet

en: CD-R/DVD-ROM
ca: CD-ROM/DVD-ROM

en: Disk
ca: Disc

en: USB Drive
ca: Unitat USB

en: IEEE1394 Drive
ca: Unitat IEEE1394

en: Memory Stick
ca: Memòria portàtil

en: Camera
ca: Càmera

en: Root Volume
ca: Volum arrel

en: Audio CD
ca: CD d'àudio

en: Unknown volume
ca: Volum desconegut

en: Network server
ca: Servidor de xarxa

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
ca: No s'ha pogut muntar la disquetera. Segurament no hi ha cap disquet a la unitat.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
ca: No s'ha pogut muntar el volum. Segurament no hi ha cap medi al dispositiu.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
ca: No s'ha pogut muntar la disquetera. El disquet probablement és en un format que no es pot muntar.

note: Probably a wrong password
en: Unable to mount the volume. If this is an encrypted drive, then the wrong password or key was used.
ca: No s'ha pogut muntar el volum. Si és una unitat xifrada, potser s'ha fet servir una contrasenya o clau incorrectes.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
ca: No s'ha pogut muntar el volum seleccionat. El volum probablement és en un format que no es pot muntar.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
ca: No s'ha pogut muntar la unitat de disquet seleccionada.

en: Unable to mount the selected volume.
ca: No s'ha pogut muntar el volum seleccionat.

en: Unable to unmount the selected volume. The volume is in use by one or more programs.
ca: No s'ha pogut muntar el volum seleccionat. Hi ha un o més programes que l'utilitzen.

en: Unable to unmount the selected volume.
ca: No s'ha pogut desmuntar el volum seleccionat.

en: Failed to read data from child process %d (%s)
ca: No s'ha pogut llegir del procés fill %d: (%s)

en: Couldn't run mount process in a pty
ca: No s'ha pogut executar el procés de muntatge en un pty

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
ca: S'ha produït un error inesperat a select() durant la lectura de dades d'un procés fill (%s)

en: Couldn't send password to mount process.
ca: No s'ha pogut enviar una contrasenya al procés de mount.

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
ca: S'ha produït un error inesperat a waitpid() (%s)

en: Failed to start command
ca: No s'ha pogut iniciar l'orde

en: Unable to eject media
ca: No s'ha pogut ejectar el medi

en: Unable to unmount connected server
ca: No s'ha pogut desmuntar el servidor connectat.

en: Network
ca: Xarxa

en: Home
ca: Inici

en: Filesystem
ca: Sistemes de fitxers

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
ca: GnomeVFSSeekPosition %d desconeguda

en: Windows Network
ca: Xarxa de Windows

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
ca: No es coneix la identitat de l'ordinador remot (%s).

en: This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
ca: Això passa quan entreu en un ordinador per primera vegada.
    
    La identitat enviada per l'ordinador remot és %s. Si voleu estar completament segur que és prudent continuar, contacteu amb l'administrador del sistema.

en: Log In Anyway
ca: Entra igualment

en: Cancel Login
ca: Cancel·la l'entrada

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
ca: No s'ha trobat un fitxer de configuració vàlid a %s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
ca: Utilitzeu la variable d'entorn %s per a especificar una localització diferent.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
ca: El vostre servidor intermediari d'HTTP requereix que hi entreu.

en: You must log in to access "%s".
    %s
ca: Heu d'entrar primer per a poder accedir a «%s».
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
ca: La vostra contrasenya es transmetrà sense xifrar.

en: Your password will be transmitted encrypted.
ca: La vostra contrasenya es transmetrà xifrada.

en: You must log in to access %s domain %s
ca: Heu d'entrar per a poder accedir a %s sota el domini %s

en: You must log in to access %s
ca: Heu d'entrar per a poder accedir a %s

en: Default component viewer application
ca: Aplicació de visualització de components predeterminada

en: Default terminal application
ca: Aplicació de terminal predeterminada

en: Exec argument for default terminal
ca: Argument d'execució per al terminal predeterminat

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
ca: L'aplicació a usar per a visualitzar fitxers que requereixen un component per a poder ser visualitzats. Es reemplaçarà el paràmetre %s amb l'URI del fitxer, i es reemplaçarà el paràmetre %c amb l'IID del component.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
ca: L'aplicació de terminal a usar per defecte per a aplicacions que requerisquen un terminal.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
ca: L'argument d'execució a usar per a l'aplicació de terminal predeterminada.

en: Run the command in a terminal
ca: Executa l'orde en un terminal

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «aim», si estan habilitades.

en: The command used to handle "callto" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «callto», si estan habilitades.

en: The command used to handle "ghelp" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «ghelp», si estan habilitades.

en: The command used to handle "h323" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «h323», si estan habilitades.

en: The command used to handle "http" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «http», si estan habilitades.

en: The command used to handle "https" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «https», si estan habilitades.

en: The command used to handle "info" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «info», si estan habilitades.

en: The command used to handle "mailto" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «mailto», si estan habilitades.

en: The command used to handle "man" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «man», si estan habilitades.

en: The command used to handle "trash" URLs, if enabled.
ca: L'orde utilitzada per a gestionar URL «trash», si estan habilitades.

en: The handler for "aim" URLs
ca: El gestor per a els URL «aim»

en: The handler for "callto" URLs
ca: El gestor per a els URL «callto»

en: The handler for "ghelp" URLs
ca: El gestor per a els URL «ghelp»

en: The handler for "h323" URLs
ca: El gestor per a els URL «h323»

en: The handler for "http" URLs
ca: El gestor per a els URL «http»

en: The handler for "https" URLs
ca: El gestor per a els URL «https»

en: The handler for "info" URLs
ca: El gestor per a els URL «info»

en: The handler for "mailto" URLs
ca: El gestor per a els URL «mailto»

en: The handler for "man" URLs
ca: El gestor per a els URL «man»

en: The handler for "trash" URLs
ca: El gestor per a els URL «trash»

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «aim».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "callto" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «callto».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ghelp" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «ghelp».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "h323" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «h323».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "http" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «http».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "https" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «https».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "info" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «info».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "mailto" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «mailto».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "man" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «man».

en: True if the command specified in the "command" key should handle "trash" URLs.
ca: Vertader si el programa especificat en la clau «command» hauria de gestionar els URL «trash».

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
ca: Vertader si el programa per a gestionar este URL hauria d'executar-se en un terminal.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «aim»

en: Whether the specified command should handle "callto" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «callto»

en: Whether the specified command should handle "ghelp" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «ghelp»

en: Whether the specified command should handle "h323" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «h323»

en: Whether the specified command should handle "http" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «http»

en: Whether the specified command should handle "https" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «https»

en: Whether the specified command should handle "info" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «info»

en: Whether the specified command should handle "mailto" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «mailto»

en: Whether the specified command should handle "man" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «man»

en: Whether the specified command should handle "trash" URLs
ca: Si l'orde especificada hauria de gestionar els URL «trash»

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
ca: Llista separada per comes de dominis DNS-SD que haurien de ser visibles a la ubicació «network:///».

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
ca: Dominis extra dins dels quals cercar serveis DNS-SD

en: How to display local DNS-SD service
ca: Com mostrar serveis DNS-SD locals

en: Possible values are "merged", "separate" and "disabled".
ca: Els valors possibles són «merged», «separate» i «disabled».

en: Authenticate proxy server connections
ca: Autentica les connexions al servidor intermediari

en: Automatic proxy configuration URL
ca: URL de configuració automàtica del servidor intermediari

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
ca: Habilita els paràmetres del servidor intermediari quan s'accedeix a HTTP per Internet.

en: FTP proxy host name
ca: Nom del servidor intermediari d'FTP

en: FTP proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'FTP

en: HTTP proxy host name
ca: Nom del servidor intermediari d'HTTP

en: HTTP proxy password
ca: Contrasenya del servidor intermediari d'HTTP

en: HTTP proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'HTTP

en: HTTP proxy username
ca: Nom d'usuari del servidor intermediari d'HTTP

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
ca: Si és vertader, les connexions al servidor intermediari requereixen autenticació. La combinació usuari/contrasenya és definida per «/system/http_proxy/authentication_user» i «/system/http_proxy/authentication_password».

en: Non-proxy hosts
ca: Ordinadors sense servidor intermediari

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
ca: Contrasenya a passar com autenticació quan es fa servir el servidor intermediari d'HTTP.

en: Proxy configuration mode
ca: Mode de configuració del servidor intermediari

en: SOCKS proxy host name
ca: Nom del servidor intermediari de SOCKS

en: SOCKS proxy port
ca: Port del servidor intemediari de SOCKS

en: Secure HTTP proxy host name
ca: Port del servidor intermediari d'HTTP segur

en: Secure HTTP proxy port
ca: Port del servidor intermediari d'HTTP segur

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
ca: Selecciona el mode de configuració del servidor intermediari. Els valors disponibles són «none» (cap), «manual», «auto».

en: The machine name to proxy FTP through.
ca: El nom del servidor que fa de servidor intermediari d'FTP.

en: The machine name to proxy HTTP through.
ca: El nom del servidor que fa de servidor intemediari d'HTTP.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
ca: El nom del servidor que fa de servidor intermediari d'HTTP segur.

en: The machine name to proxy socks through.
ca: El nom del servidor que fa de servidor intermediari de socks.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
ca: El port a l'ordinador definit per «/system/http_proxy/host» pel que escolta el servidor intermediari.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
ca: El port a l'ordinador definit per «/system/proxy/ftp_host» pel que escolta el servidor intermediari.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
ca: El port a l'ordinador definit per «/system/proxy/secure_host» pel que escolta el servidor intermediari.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
ca: El port a l'ordinador definit per «/system/proxy/socks_host» pel que escolta el servidor intermediari.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
ca: Esta clau conté una llista d'ordinadors als que s'està connectat directament, i no a través d'un servidor intermediari (si és actiu). Els valors poden ser noms d'ordinador, dominis (usant un comodí inicial, com *.foo.com), adreces IP d'ordinadors (tant IPv4 com IPv6) i adreces de xarxa amb una màscara de xarxa (alguna cosa com 192.168.0.0/24).

en: URL that provides proxy configuration values.
ca: URL que proveeix valors de configuració del servidor intermediari.

en: Use HTTP proxy
ca: Utilitza un servidor intermediari d'HTTP

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
ca: Nom d'usuari a passar com autenticació quan es fa servir el servidor intermediari d'HTTP.

en: SMB workgroup
ca: Grup de treball d'SMB

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
ca: El grup de treball o domini de la xarxa de Windows al qual pertany l'usuari. Per a que un grup de treball nou tinga efecte, és possible que l'usuari necessite eixir i tornar a entrar.
