gnome-vfs - en to sr translation catalogue (292 entries)

en: ISO 9660 Volume
sr: ИСО 9660 диск

en: %s:%u contains NUL characters.
sr: %s:%u садржи NUL знакове.

en: %s:%u contains no method name.
sr: %s:%u не садржи име метода.

en: %s:%u has no options endmarker.
sr: %s:%u не садржи ознаку краја опција.

en: %s:%u has unknown options %s.
sr: %s:%u користи непознате опције %s.

en: %s:%u contains no module name.
sr: %s:%u не садржи име модула.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
sr: Датотека са подешавањима „%s“ није нађена: %s

note: stop parsing if we failed
en: %s:%d aborted parsing.
sr: %s:%d је прекинуо рашчлањивање.

en: AFFS Volume
sr: AFFS партиција

en: AFS Network Volume
sr: Мрежни AFS диск

en: Auto-detected Volume
sr: Самопрепозната партиција

en: Btrfs Linux Volume
sr: Линуксова Btrfs партиција

en: CD-ROM Drive
sr: ЦД уређај

en: CD Digital Audio
sr: Музички диск

en: Hardware Device Volume
sr: Диск на хардверском уређају

en: EncFS Volume
sr: EncFS партиција

en: eCryptfs Volume
sr: eCryptfs партиција

en: Ext2 Linux Volume
sr: Линуксова Екст2 партиција

en: Ext3 Linux Volume
sr: Линуксова Екст3 партиција

en: Ext4 Linux Volume
sr: Линуксова Екст4 партиција

en: MSDOS Volume
sr: МСДОС партиција

en: BSD Volume
sr: БСД партиција

en: FUSE Volume
sr: ФУСЕ партиција

en: MacOS Volume
sr: МекОС партиција

en: CDROM Volume
sr: ЦД јединица

en: Hsfs CDROM Volume
sr: Hsfs ЦД јединица

en: JFS Volume
sr: ЈФС партиција

en: Windows NT Volume
sr: Windows NT партиција

en: System Volume
sr: Системска партиција

en: Memory Volume
sr: Меморијска партиција

en: Minix Volume
sr: Миниксова партиција

en: NFS Network Volume
sr: Линуксова НФС партиција

en: NILFS Linux Volume
sr: Линоксова NILFS партиција

en: Netware Volume
sr: Нетвер партиција

en: Reiser4 Linux Volume
sr: Линуксова Рајзер4 партиција

en: ReiserFS Linux Volume
sr: Линуксова РајзерФС партиција

en: Windows Shared Volume
sr: Дељениа Windows партиција

en: SuperMount Volume
sr: СуперМоунт партиција

en: DVD Volume
sr: ДВД јединица

en: Solaris/BSD Volume
sr: Соларис/БСД партиција

en: Udfs Solaris Volume
sr: Соларисова Udfs партиција

en: Pcfs Solaris Volume
sr: Соларисова Pcfs партиција

en: Sun SAM-QFS Volume
sr: Санова SAM-QFS партиција

en: Temporary Volume
sr: Привремена партиција

en: Enhanced DOS Volume
sr: Унапређена DOS партиција

en: Windows VFAT Volume
sr: Windows VFAT партиција

en: Xenix Volume
sr: Xenix партиција

en: XFS Linux Volume
sr: Линуксова XFS партиција

en: XIAFS Volume
sr: XIAFS партиција

en: CIFS Volume
sr: CIFS партиција

en: Unknown
sr: Непозната

en: %s Volume
sr: %s партиција

en: %s/%s Drive
sr: %s/%s диск

en: %s Drive
sr: %s диск

en: Floppy Drive
sr: Дискета

en: Compact Flash Drive
sr: Компактни-флеш диск (CF)

en: Memory Stick Drive
sr: Меморијски штапић

en: Smart Media Drive
sr: Мудри носач (SM)

en: SD/MMC Drive
sr: SD/MMC носач

en: Zip Drive
sr: Зип диск

en: Jaz Drive
sr: Џез диск

en: Pen Drive
sr: Оловкасти диск

en: %s %s Music Player
sr: %s %s пуштач музике

en: %s %s Digital Camera
sr: %s %s дигитални фотоапарат

en: Drive
sr: Уређај

en: External %s
sr: Спољни %s

en: CD-ROM Disc
sr: Обичан диск

en: Blank CD-R Disc
sr: Празан једном-уписив диск

en: CD-R Disc
sr: Једном-уписив диск

en: Blank CD-RW Disc
sr: Празан пиши-бриши диск

en: CD-RW Disc
sr: Пиши-бриши диск

en: DVD-ROM Disc
sr: Обичан ДВД диск

en: Blank DVD-RAM Disc
sr: Празан - ДВД меморијски диск

en: DVD-RAM Disc
sr: Меморијски - ДВД диск

en: Blank DVD-R Disc
sr: Празан једном уписиви - ДВД диск

en: DVD-R Disc
sr: Једном уписиви - ДВД диск

en: Blank DVD-RW Disc
sr: Празан пиши-бриши ДВД диск

en: DVD-RW Disc
sr: Пиши-бриши ДВД диск

en: Blank DVD+R Disc
sr: Празан једном уписиви + ДВД диск

en: DVD+R Disc
sr: Једном уписиви + ДВД диск

en: Blank DVD+RW Disc
sr: Празан пиши+бриши ДВД диск

en: DVD+RW Disc
sr: Пиши+бриши ДВД диск

en: Audio Disc
sr: Звучни диск

en: %s Removable Volume
sr: Уклоњиви %s диск

en: Volume
sr: Диск

en: Unknown operation type %u
sr: Непознат тип операције %u

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
sr: Не могу направити цевку за отворени GIOChannel: %s

en: Unknown job kind %u
sr: Непозната врста посла %u

en: Operation stopped
sr: Радња је заустављена

en: Deprecated function.  User modifications to the MIME database are no longer supported.
sr: Превазиђена функција.  Измене корисника у МИМЕ бази више нису подржане.

en: Could not parse: %s
sr: Не могу рашчланити: %s

en: More parsing errors will be ignored.
sr: Остале грешке у обради ће бити занемарене.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
sr: Нема грешке

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
sr: Датотека није нађена

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
sr: Општа грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
sr: Унутрашња грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
sr: Неисправни параметри

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
sr: Операција није подржана

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
sr: У/И грешка

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
sr: Подаци оштећени

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
sr: Облик није исправан

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
sr: Лоша ручка датотеке

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
sr: Датотека је превелика

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
sr: Нема више простора на уређају

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
sr: Систем датотека само за читање

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
sr: Неисправна адреса

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
sr: Датотека није отворена

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
sr: Начин отварања није исправан

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
sr: Пристип одбијен

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
sr: Превише отворених датотека

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
sr: Крај датотеке

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
sr: Није фасцикла

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
sr: Операција у току

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
sr: Операција прекинута

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
sr: Датотека постоји

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
sr: Пронађене кружне везе

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
sr: Операција није дозвољена

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
sr: Јесте фасцикла

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
sr: Нема довољно меморије

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
sr: Рачунар није нађен

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
sr: Име рачунара није исправно

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
sr: Рачунар нема адресу

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
sr: Неуспешна пријава

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
sr: Радња је обустављена

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
sr: Заузет директоријум

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
sr: Директоријум није празан

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
sr: Превише веза

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
sr: Неуписив систем датотека

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
sr: Није на истом систему датотека

note: GNOME_VFS_ERROR_NAME_TOO_LONG
en: Name too long
sr: Име је предугачко

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
sr: Услуга није доступна

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
sr: Захтев застарева податке услуге

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
sr: Грешка у протоколу

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
sr: Не могу пронаћи главни разгледач

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
sr: Није додељено уобичајено дејство

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
sr: Нема руковаоца за врсту адресе (URL-а)

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
sr: Грешка при читању наредбе

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
sr: Грешка при покретању наредбе

note: GNOME_VFS_ERROR_TIMEOUT
en: Timeout reached
sr: Достигнут рок

note: GNOME_VFS_ERROR_NAMESERVER
en: Nameserver error
sr: Грешка са сервером имена

note: GNOME_VFS_ERROR_LOCKED
en: The resource is locked
sr: Ресурс је закључан

note: GNOME_VFS_ERROR_DEPRECATED_FUNCTION
en: Function call deprecated
sr: Позив функције је превазиђен

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_FILENAME
en: Invalid filename
sr: Неисправно име датотеке

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_SYMBOLIC_LINK
en: Not a symbolic link
sr: Није симболичка веза

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: %u byte | %u bytes
sr[0]: %u бајт
sr[1]: %u бајта
sr[2]: %u бајтова

en: %.1f KB
sr: %.1f КБ

en: %.1f MB
sr: %.1f МБ

en: %.1f GB
sr: %.1f ГБ

en:  (invalid Unicode)
sr:  (неисправан Уникод)

en: Floppy
sr: Дискета

en: CD-ROM/DVD-ROM
sr: ЦД-РОМ/ДВД-РОМ

en: CD-ROM/DVD-RAM
sr: ЦД-РОМ/ДВД-РАМ

en: CD-ROM/DVD-R
sr: ЦД-РОМ/ДВД-Р

en: CD-ROM/DVD-RW
sr: ЦД-РОМ/ДВД-РВ

en: CD-R/DVD-ROM
sr: ЦД-Р/ДВД-РОМ

en: CD-R/DVD-RAM
sr: ЦД-Р/ДВД-РАМ

en: CD-R/DVD-R
sr: ЦД-Р/ДВД-Р

en: CD-R/DVD-RW
sr: ЦД-Р/ДВД-РВ

en: CD-RW/DVD-ROM
sr: ЦД-РВ/ДВД-РОМ

en: CD-RW/DVD-RAM
sr: ЦД-РВ/ДВД-РАМ

en: CD-RW/DVD-R
sr: ЦД-РВ/ДВД-Р

en: CD-RW/DVD-RW
sr: ЦД-РВ/ДВД-РВ

en: Disk
sr: Диск

en: USB Drive
sr: УСБ диск

en: IEEE1394 Drive
sr: ИЕЕЕ1394 диск

en: Memory Stick
sr: Меморијски штапић

en: Smart Media
sr: Мудри носач (SM)

en: Camera
sr: Фотоапарат

en: DVD
sr: ДВД

en: Root Volume
sr: Корени диск

en: Audio CD
sr: Музички диск

en: Unknown volume
sr: Непознати диск

en: Network server
sr: Мрежни сервер

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
sr: Не могу да прикључим дискету. Вероватно дискета није у уређају.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
sr: Не могу да прикључим диск. Вероватно нема носача у уређају.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
sr: Не могу да прикључим дискету. Вероватно је дискета у запису који се не може читати.

note: Probably a wrong password
en: Unable to mount the volume. If this is an encrypted drive, then the wrong password or key was used.
sr: Не могу да прикључим диск. Ако је он шифрован, тада је била искоришћена погрешна лозинка или кључ.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
sr: Не могу да прикључим изабрани диск. Вероватно је диск у запису који се не може читати.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
sr: Не могу да прикључим изабрану дискету.

en: Unable to mount the selected volume.
sr: Не могу да прикључим изабрани диск.

en: Unable to unmount the selected volume. The volume is in use by one or more programs.
sr: Не могу да одспојим изабрани диск. Њега вероватно користи неки програм или програми.

en: Unable to unmount the selected volume.
sr: Не могу да одспојим изабрани диск.

en: Failed to read data from child process %d (%s)
sr: Неуспешно читање датотеке из наследног процеса %d (%s)

en: Couldn't run mount process in a pty
sr: Не могу да покренем процес прикључења у лажном терминалу

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
sr: Неочекивана грешка у функцији select() при читању података у наследном процесу (%s)

en: Couldn't send password to mount process.
sr: Не могу да пошаљем лозинку процесу који прикључује

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
sr: Неочекивана грешка унутар извршења функције waitpid() (%s)

en: Failed to start command
sr: Неуспешно покретање наредбе

en: Unable to eject media
sr: Не могу да избацим носач

en: Unable to unmount connected server
sr: Не могу да одспојим прикључени сервер

en: Network
sr: Мрежа

en: Home
sr: Лични

en: Filesystem
sr: Систем датотека

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
sr: Непознато GnomeVFSSeekPosition %d

en: Windows Network
sr: Windows мрежа

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
sr: Идентитет удаљеног рачунара (%s) није познат.

en: This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
sr: Ово се догађа када се по први пут пријавите на рачунар.
    
    Идентитет који је послао удаљени рачунар је %s. Уколико желите да будете потпуно сигурни да је безбедно да наставите, ступите у везу са администратором система.

en: Log In Anyway
sr: Ипак се пријави

en: Cancel Login
sr: Откажи пријаву

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
sr: Нисам нашао исправну датотеку са подешавањима у %s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
sr: Користите променљиву окружења %s да назначите другу путању.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
sr: Ваш ХТТП посредник захтева пријаву.

en: You must log in to access "%s".
    %s
sr: Морате се пријавити како бисте приступили „%s“.
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
sr: Лозинка ће бити пренета незаштићена.

en: Your password will be transmitted encrypted.
sr: Лозинка ће бити шифрована пре преноса.

en: You must log in to access %s domain %s
sr: Морате се пријавити како бисте приступили %s, домен %s

en: You must log in to access %s
sr: Морате се пријавити како бисте приступили %s

en: Default component viewer application
sr: Подразумевани програм за преглед делова

en: Default terminal application
sr: Подразумевани терминалски програм

en: Exec argument for default terminal
sr: Аргумент извршавања за подразумевани терминал

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
sr: Програм који се користи за прегледање датотека које захтевају компоненту за преглед. Параметар %s ће бити замењен адресом датотеке, а параметар %c ће бити замењен IID-ом компоненте.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
sr: Подразумевани терминалски програм који се користи за програме којима је неопходан терминал.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
sr: Аргумент извршавања за подразумевани терминалски програм.

en: Run the command in a terminal
sr: Покрени наредбу у терминалу

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „aim“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "callto" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „callto“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "ghelp" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „ghelp“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "h323" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „h323“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "http" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „http“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "https" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „https“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "info" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „info“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "mailto" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „mailto“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "man" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „man“ адресама, ако је укључено.

en: The command used to handle "trash" URLs, if enabled.
sr: Наредба коришћена за баратање „trash“ адресама, ако је укључено.

en: The handler for "aim" URLs
sr: Руковаоц „aim“ адресама

en: The handler for "callto" URLs
sr: Руковаоц „callto“ адресама

en: The handler for "ghelp" URLs
sr: Руковаоц „ghelp“ адресама

en: The handler for "h323" URLs
sr: Руковаоц „h323“ адресама

en: The handler for "http" URLs
sr: Руковаоц „http“ адресама

en: The handler for "https" URLs
sr: Руковаоц „https“ адресама

en: The handler for "info" URLs
sr: Руковаоц „info“ адресама

en: The handler for "mailto" URLs
sr: Руковаоц „mailto“ адресама

en: The handler for "man" URLs
sr: Руковаоц „man“ адресама

en: The handler for "trash" URLs
sr: Руковаоц „trash“ адресама

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „aim“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "callto" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „callto“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ghelp" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „ghelp“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "h323" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „h323“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "http" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „http“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "https" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „https“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "info" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „info“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "mailto" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „mailto“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "man" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „man“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "trash" URLs.
sr: Укључено ако наредба наведена у кључу „command“ треба да се користи за „trash“ адресе.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
sr: Укључено ако наредба која се користи за ове адресе треба да се покреће у терминалу.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „aim“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "callto" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „callto“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "ghelp" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „ghelp“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "h323" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „h323“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "http" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „http“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "https" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „https“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "info" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „info“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "mailto" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „mailto“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "man" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „man“ адресе.

en: Whether the specified command should handle "trash" URLs
sr: Да ли наведена наредба треба да се користи за „trash“ адресе.

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
sr: Запетом раздвојен списак DNS-SD домена који су доступни на путањи „network:///.

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
sr: Допунски домени на којима да тражи DNS-SD услуге

en: How to display local DNS-SD service
sr: Како да приказује локалну DNS-SD услугу

en: Possible values are "merged", "separate" and "disabled".
sr: Допуштене вредности су „merged“ (спојено), „separate“ (раздвојено) и „disabled“ (искључено).

en: Authenticate proxy server connections
sr: Идентификуј везе са посредничким сервером

en: Automatic proxy configuration URL
sr: Адреса за самоподешавање посредника

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
sr: Укључује подешавања посредника при приступу вебу преко Интернета.

en: FTP proxy host name
sr: Име FTP посредника

en: FTP proxy port
sr: Порт FTP посредника

en: HTTP proxy host name
sr: Име HTTP посредника

en: HTTP proxy password
sr: Лозинка HTTP посредника

en: HTTP proxy port
sr: Порт HTTP посредника

en: HTTP proxy username
sr: Корисник HTTP посредника

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
sr: Уколико је постављено, везе са посредничким сервером се идентификују. Пар корисник/лозинка се узима из „/system/http_proxy/authentication_user“ и „/system/http_proxy/authentication_password“.

en: Non-proxy hosts
sr: Беспосредничке адресе

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sr: Лозинка која се користи за идентификацију код веб посредника.

en: Proxy configuration mode
sr: Начин подешавања посредника

en: SOCKS proxy host name
sr: Име SOCKS посредника

en: SOCKS proxy port
sr: Порт SOCKS посредника

en: Secure HTTP proxy host name
sr: Име безбедног HTTP посредника

en: Secure HTTP proxy port
sr: Порт безбедног HTTP посредника

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
sr: Изаберите режим подешавања посредника. Допуштене вредности су „none“, „manual“ и „auto“.

en: The machine name to proxy FTP through.
sr: Име рачунара за FTP посредовање.

en: The machine name to proxy HTTP through.
sr: Име рачунара за веб (HTTP) посредовање.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
sr: Име рачунара за безбедно веб (HTTPS) посредовање.

en: The machine name to proxy socks through.
sr: Име рачунара за SOCKS посредовање.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
sr: Порт рачунара датог у „/system/http_proxy/host“ кроз који посредује.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
sr: Порт рачунара датог у „/system/proxy/ftp_proxy“ кроз који посредује.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
sr: Порт рачунара датог у „/system/proxy/secure_proxy“ кроз који посредује.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
sr: Порт машине одређене помоћу „/system/proxy/socks_proxy“ која је посредник.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
sr: Овај кључ садржи списак рачунара који су непосредно повезани, уместо путем посредника (уколико је у дејству). Ове вредности могу бити имена рачунара, домени (помоћу почетних навода као што је *.нешто.ију), ИП адресе рачунара (било ИП4 било ИП6) и адресе мрежа уз мрежну маску (нешто као што је 192.168.0.0/24).

en: URL that provides proxy configuration values.
sr: Адреса која обезбеђује вредности за подешавање посредника.

en: Use HTTP proxy
sr: Користи веб посредника

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
sr: Корисничко име које се шаље при идентификацији код веб посредника.

en: SMB workgroup
sr: СМБ радна група

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
sr: Радна група или домен Windows мреже чији је корисник члан. Да би нова радна група узела маха корисник ће можда морати да се одјави и поново пријави.
