gnome-vfs - en to tr translation catalogue (270 entries)

en: ISO 9660 Volume
tr: ISO 9660 Sistemi

en: %s:%u contains NUL characters.
tr: %s:%u NUL karakterler içeriyor.

en: %s:%u contains no method name.
tr: %s:%u metod adı içermiyor.

en: %s:%u has no options endmarker.
tr: %s:%u seçenek sonlandırıcısı içermiyor.

en: %s:%u has unknown options %s.
tr: %s:%u bilinmeyen seçeneklere sahip: %s

en: %s:%u contains no module name.
tr: %s:%u modül adı içermiyor.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
tr: Yapılandırma dosyası `%s' bulunamadı: %s

note: stop parsing if we failed
en: %s:%d aborted parsing.
tr: %s:%d işleme iptal edildi.

en: AFFS Volume
tr: AFFS Sistemi

en: AFS Network Volume
tr: AFS Ağ Sistemi

en: Auto-detected Volume
tr: Otomatik Tanınan Sistem

en: CD-ROM Drive
tr: CD-ROM Sürücüsü

en: CD Digital Audio
tr: CD Sayısal Ses

en: Hardware Device Volume
tr: Donanım Aygıtı Sistemi

en: EncFS Volume
tr: EncFS Sistemi

en: Ext2 Linux Volume
tr: Ext2 Linux Sistemi

en: Ext3 Linux Volume
tr: Ext3 Linux Sistemi

en: MSDOS Volume
tr: MSDOS Sistemi

en: BSD Volume
tr: BSD Sistemi

en: FUSE Volume
tr: FUSE Sistemi

en: MacOS Volume
tr: MacOS Sistemi

en: CDROM Volume
tr: CDROM Sistemi

en: Hsfs CDROM Volume
tr: Hsfs CDROM Sistemi

en: JFS Volume
tr: JFS Sistemi

en: Windows NT Volume
tr: Windows NT Sistemi

en: System Volume
tr: Sistem Biçimi

en: Memory Volume
tr: Bellek Sistemi

en: Minix Volume
tr: Minix Sistemi

en: NFS Network Volume
tr: NFS Ağ Sistemi

en: Netware Volume
tr: Netware Sistemi

en: Reiser4 Linux Volume
tr: Reiser4 Linux Sistemi

en: ReiserFS Linux Volume
tr: ReiserFS Linux Sistemi

en: Windows Shared Volume
tr: Windows Paylaşılmış Sistem

en: SuperMount Volume
tr: SuperMount Sistemi

en: DVD Volume
tr: DVD Sistemi

en: Solaris/BSD Volume
tr: Solaris/BSD Sistemi

en: Udfs Solaris Volume
tr: Udfs Solaris Sistemi

en: Pcfs Solaris Volume
tr: Pcfs Solaris Sistemi

en: Sun SAM-QFS Volume
tr: Sun SAM-QFS Sistemi

en: Temporary Volume
tr: Geçici Sistem

en: Enhanced DOS Volume
tr: Gelişmiş DOS Sistemi

en: Windows VFAT Volume
tr: Windows VFAT Sistemi

en: Xenix Volume
tr: Xenix Sistemi

en: XFS Linux Volume
tr: XFS Linux Sistemi

en: XIAFS Volume
tr: XIAFS Sistemi

en: CIFS Volume
tr: CIFS Sistemi

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: %s Volume
tr: %s Sistemi

en: %s/%s Drive
tr: %s/%s Sürücüsü

en: %s Drive
tr: %s Sürücüsü

en: Floppy Drive
tr: Disket Sürücü

en: Compact Flash Drive
tr: Compact Flash Sürücüsü

en: Memory Stick Drive
tr: Hafıza Çubuğu Sürücüsü

en: Smart Media Drive
tr: Smart Media Sürücüsü

en: SD/MMC Drive
tr: SD/MMC Sürücüsü

en: Zip Drive
tr: Zip Sürücü

en: Jaz Drive
tr: Jaz Sürücüsü

en: Pen Drive
tr: Pen Sürücüsü

en: %s %s Music Player
tr: %s %s Müzik Çalar

en: %s %s Digital Camera
tr: %s %s Dijital Fotoğraf Makinesi

en: Drive
tr: Sürücü

en: External %s
tr: Harici %s

en: CD-ROM Disc
tr: CD-ROM Diski

en: Blank CD-R Disc
tr: Boş CD-R Diski

en: CD-R Disc
tr: CD-R Diski

en: Blank CD-RW Disc
tr: Boş CD-RW Diski

en: CD-RW Disc
tr: CD-RW Diski

en: DVD-ROM Disc
tr: DVD-ROM Diski

en: Blank DVD-RAM Disc
tr: Boş DVD-RAM Diski

en: DVD-RAM Disc
tr: DVD-RAM Diski

en: Blank DVD-R Disc
tr: Boş DVD-R Diski

en: DVD-R Disc
tr: DVD-R Diski

en: Blank DVD-RW Disc
tr: Boş DVD-RW Diski

en: DVD-RW Disc
tr: DVD-RW Diski

en: Blank DVD+R Disc
tr: Boş DVD+R Diski

en: DVD+R Disc
tr: DVD+R Diski

en: Blank DVD+RW Disc
tr: Boş DVD+RW Diski

en: DVD+RW Disc
tr: DVD+RW Diski

en: Audio Disc
tr: Ses Diski

en: %s Removable Volume
tr: %s Ayrılabilir Sistem

en: Volume
tr: Sistemi

en: Unknown operation type %u
tr: Bilinmeyen işlem türü %u

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
tr: Açık GIOChannel için boru yaratılamıyor: %s

en: Unknown job kind %u
tr: Bilinmeyen iş türü %u

en: Operation stopped
tr: İşlem durduruldu

en: Deprecated function.  User modifications to the MIME database are no longer supported.
tr: Uygulamadan kalkmış fonksiyon. MIME veritabanına kullanıcı düzenlemesi artık desteklenmiyor.

en: Could not parse: %s
tr: Ayrıştırılamadı: %s

en: More parsing errors will be ignored.
tr: Artık ayrıştırma hataları gözardı edilecek.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
tr: Hata yok

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
tr: Genel hata

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
tr: Dahili hata

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
tr: Geçersiz parametreler

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
tr: Desteklenmeyen işlem

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
tr: G/Ç hatası

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
tr: Veri bozulmuş

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
tr: Biçim geçersiz

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
tr: Yanlış dosya işleyicisi

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
tr: Dosya çok büyük

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
tr: Aygıtta boş alan kalmadı

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
tr: Salt okunur dosya sistemi

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
tr: Geçersiz URI

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
tr: Dosya açık değil

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
tr: Açma kipi geçersiz

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
tr: Erişim engellendi

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
tr: Çok fazla dosya açık

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
tr: Dosya sonu

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
tr: Dizin değil

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
tr: İşlem sürüyor

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
tr: İşlem durduruldu

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
tr: Dosya zaten var

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
tr: İç içe bağlantılarla karşılaşıldı

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
tr: İşleme izin verilmiyor

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
tr: Bir dizindir

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
tr: Yetersiz bellek

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
tr: Makine bulunamadı

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
tr: Makine adı geçersiz

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
tr: Makinenin adresi yok

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
tr: Giriş başarısız

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
tr: İşlem iptal edildi

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
tr: Dizin meşgul

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
tr: Dizin boş değil

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
tr: Çok fazla bağlantı

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
tr: Salt okunur dosya sistemi

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
tr: Aynı dosya sistemi üzerinde değiller

note: GNOME_VFS_ERROR_NAME_TOO_LONG
en: Name too long
tr: Ad çok uzun

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
tr: Servis mevcut değil

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
tr: İstem hizmet verisinin yerine geçer

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
tr: Protokol hatası

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
tr: Ana tarayıcı bulunamadı

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
tr: Hiçbir öntanımlı işlem ilişkilendirilmemiş

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
tr: URL şeması için tutacak yok

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
tr: Komut satırını ayrıştırırken hata

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
tr: Komut çalıştırılması sırasında hata oluştu

note: GNOME_VFS_ERROR_TIMEOUT
en: Timeout reached
tr: Zaman aşımı

note: GNOME_VFS_ERROR_NAMESERVER
en: Nameserver error
tr: İsim sunucusu hatası

note: GNOME_VFS_ERROR_LOCKED
en: The resource is locked
tr: Kaynak kilitli

note: GNOME_VFS_ERROR_DEPRECATED_FUNCTION
en: Function call deprecated
tr: Fonksiyon çağrısı artık kullanılmıyor

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_FILENAME
en: Invalid filename
tr: Geçersiz dosya ismi

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_SYMBOLIC_LINK
en: Not a symbolic link
tr: Sembolik bir bağ değil

en: Unknown error
tr: Bilinmeyen hata

en: %u byte | %u bytes
tr[0]: %u bayt

en:  (invalid Unicode)
tr:  (geçersiz Unikod)

en: Floppy
tr: Disket

en: Disk
tr: Disket

en: USB Drive
tr: USB Sürücü

en: IEEE1394 Drive
tr: IEEE1394 Sürücü

en: Camera
tr: Fotoğraf makinesi

en: Root Volume
tr: Kök Sistemi

en: Audio CD
tr: Ses CD'si

en: Unknown volume
tr: Bilinmeyen sistem

en: Network server
tr: Ağ sunucusu

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
tr: Disket sürücü bağlanamadı. Sürücü içinde disket olmayabilir.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
tr: Bu sistem bağlanamadı. Sürücü içinde aygıt olmayabilir.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
tr: Disket sürücü bağlanamadı. Disket, bağlanmasını engelleyen bir biçime sahip olabilir.

note: Probably a wrong password
en: Unable to mount the volume. If this is an encrypted drive, then the wrong password or key was used.
tr: Sistem bağlanamadı. Eğer bu bir şifrelenmiş sürücü ise, hatalı parola ya da anahtar kullandınız.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
tr: Seçilen sistem bağlanamadı. Bu sistem muhtemelen bağlanamayacak bir biçimde.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
tr: Seçilen disket sürücüsü bağlanamadı.

en: Unable to mount the selected volume.
tr: Seçilen sistem bağlanamadı.

en: Unable to unmount the selected volume. The volume is in use by one or more programs.
tr: Seçilen sistemin bağlantısı kaldırılamadı. Bu sistem bir ya da daha fazla program tarafından kullanımda.

en: Unable to unmount the selected volume.
tr: Seçilen sistem ayrılamadı.

en: Failed to read data from child process %d (%s)
tr: %d alt sürecinden veri okunurken hata oluştu (%s)

en: Couldn't run mount process in a pty
tr: pty içinde mount süreci çalıştırılamadı

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
tr: Alt süreçten (%s) veri okunurken select() için beklenmedik hata

en: Couldn't send password to mount process.
tr: mount sürecine parola gönderilemedi.

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
tr: waitpid() için beklenmedik hata (%s)

en: Failed to start command
tr: Komut başlatılamadı

en: Unable to eject media
tr: Aygıt çıkartılamadı

en: Unable to unmount connected server
tr: Bağlı olan sunucudan ayrılma işlemi gerçekleştirilemedi

en: Network
tr: Ağ

en: Home
tr: Başlangıç

en: Filesystem
tr: Dosya sistemi

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
tr: Bilinmeyen GnomeVFSSeekPosition %d

en: Windows Network
tr: Windows Ağı

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
tr: Uzaktaki bilgisayarın (%s) kimliği bilinmiyor.

en: This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
tr: Bu bilgisayara ilk defa giriş yaptığınızdan olur.
    
    Uzaktaki bilgisayardan gelen kimlik bilgisi %s. Eğer devam etmenin kesinlikle güvenli olacağından emin olmak istiyorsanız, sistem yöneticisine danışın.

en: Log In Anyway
tr: Gene de Giriş Yap

en: Cancel Login
tr: Girişi İptal Et

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
tr: %s konumunda geçerli bir ayar dosyası yok

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
tr: Başka bir konum belirtmek için %s çevre değişkenini kullanın.

en: Your HTTP Proxy requires you to log in.
tr: HTTP vekil sunucunuz kullanıcı girişi yapmanızı gerektiriyor.

en: You must log in to access "%s".
    %s
tr: "%s" adresine erişmek için kullanıcı girişi yapmalısınız.
    %s

en: Your password will be transmitted unencrypted.
tr: Parolanız şifrelenmemiş olarak gönderilecek.

en: Your password will be transmitted encrypted.
tr: Parolanız şifrelenmiş olarak gönderilecek.

en: You must log in to access %s domain %s
tr: %2$s alanındaki %1$s kaynağına erişmek için kullanıcı girişi yapmalısınız.

en: You must log in to access %s
tr: %s adresine erişmek için kullanıcı girişi yapmalısınız.

en: Default component viewer application
tr: Öntanımlı içerik görüntüleme uygulaması

en: Default terminal application
tr: Öntanımlı uçbirim uygulaması

en: Exec argument for default terminal
tr: Öntanımlı uçbirim için çalıştırma argümanı

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
tr: Görüntülemek için kullanılan uygulama, görüntülemek için içerik gerektirir. %s parametresi doyaların URI 'si ile, %c parametresi ise içeriğin IID'si ile değiştirilecek.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
tr: Uçbirim gerektiren uygulamalar için öntanımlı uçbirim uygulaması.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
tr: Öntanımlı uçbirim uygulamsı için çalıştırma argümanları.

en: Run the command in a terminal
tr: Komutu uçbirim içinde çalıştır

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "aim" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "callto" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "callto" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "ghelp" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "ghelp" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "h323" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "h323" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "http" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "http" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "https" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "https" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "info" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "info" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "mailto" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "mailto" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "man" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "man" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The command used to handle "trash" URLs, if enabled.
tr: Eğer etkinse, "trash" URL'lerinin işlemek için kullanılacak komut.

en: The handler for "aim" URLs
tr: "aim" URL'leri için işleyici

en: The handler for "callto" URLs
tr: "callto" URL'leri için işleyici

en: The handler for "ghelp" URLs
tr: "ghelp" URL'leri için işleyici

en: The handler for "h323" URLs
tr: "h323" URL'leri için işleyici

en: The handler for "http" URLs
tr: "http" URL'leri için işleyici

en: The handler for "https" URLs
tr: "https" URL'leri için işleyici

en: The handler for "info" URLs
tr: "info" URL'leri için işleyici

en: The handler for "mailto" URLs
tr: "mailto" URL'leri için işleyici

en: The handler for "man" URLs
tr: "man" URL'leri için işleyici

en: The handler for "trash" URLs
tr: "trash" URL'leri için işleyici

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "aim" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "callto" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "callto" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ghelp" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "ghelp" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "h323" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" de belirtilen programın "h323" URL'lerini işletmek için ayarlanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "http" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "http" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "https" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "https" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "info" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "info" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "mailto" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "mailto" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "man" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "man" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "trash" URLs.
tr: Eğer seçiliyse, "command" da belirtilen programın "trash" URL'lerini işletmesi için ayalalanır.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
tr: Eğer seçiliyse, bu URL'yi işletecek program uçbirimde çalışması gerekiyor demektir.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
tr: Belirtilen komutun "aim" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "callto" URLs
tr: Belirtilen komutun "callto" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "ghelp" URLs
tr: Belirtilen komutun "ghelp" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "h323" URLs
tr: Belirtilen komutun "h323" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "http" URLs
tr: Belirtilen komutun "http" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "https" URLs
tr: Belirtilen komutun "https" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "info" URLs
tr: Belirtilen komutun "info" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "mailto" URLs
tr: Belirtilen komutun "mailto" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "man" URLs
tr: Belirtilen komutun "man" URL'lerini işlemesi

en: Whether the specified command should handle "trash" URLs
tr: Belirtilen komutun "trash" URL'lerini işlemesi

en: Comma separated list of DNS-SD domains that should be visible in the "network:///" location.
tr: "network:///" konumunda görülmesi gereken DNS-SD alan adlarının virgül ile ayırılmış listesi.

en: Extra domains to look for DNS-SD services in
tr: İçinde DNS-SD servislerini aramak için ek alan adları

en: How to display local DNS-SD service
tr: Yerel DNS-SD servislerinin nasıl gösterileceği

en: Possible values are "merged", "separate" and "disabled".
tr: Geçerli değerler, "merged" (birleşik), "separate" (ayrık) ve "disabled" (kapalı)'dir.

en: Authenticate proxy server connections
tr: Vekil sunucu bağlantılarında kimlik doğrulaması yap

en: Automatic proxy configuration URL
tr: Otomatik vekil sunucu yapılandırma adresi

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
tr: HTTP'ye İnternet üzerinden bağlanırken vekili etkin kılar.

en: FTP proxy host name
tr: FTP vekil sunucu makine adı

en: FTP proxy port
tr: FTP vekil sunucu portu

en: HTTP proxy host name
tr: HTTP vekil sunucu makine adı

en: HTTP proxy password
tr: HTTP vekil sunucu parolası

en: HTTP proxy port
tr: HTTP vekil sunucu portu

en: HTTP proxy username
tr: HTTP vekil sunucu kullanıcı adı

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo is defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
tr: Eğer seçiliyse, vekil sunucusuna bağlantılar kimlik doğrulaması gerektirir. kullanıcı adı/parola ikilisi "/system/http_proxy/authentication_user" ve  "/system/http_proxy/authentication_password" ile tanımlanır.

en: Non-proxy hosts
tr: Vekil olmayan makineler

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
tr: HTTP vekili kimlik doğrulaması için kullanılacak şifre.

en: Proxy configuration mode
tr: Vekil sunucu yapılandırma kipi

en: SOCKS proxy host name
tr: SOCKS vekil sunucu adı

en: SOCKS proxy port
tr: SOCS vekil sunucu portu

en: Secure HTTP proxy host name
tr: Güvenli HTTP vekil sunucu adı

en: Secure HTTP proxy port
tr: Güvenli HTTP sunucu portu

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
tr: Vekil yapılandırma kipi seç. Geçerli değerler "none", "manual" ve "auto"dur.

en: The machine name to proxy FTP through.
tr: FTP için kullanılacak vekilin makine adı.

en: The machine name to proxy HTTP through.
tr: HTTP için kullanılacak vekilin makine adı.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
tr: Güvenli HTTP için kullanılacak vekilin makine adı.

en: The machine name to proxy socks through.
tr: Socks için kullanılacak vekilin makine adı.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
tr: "/system/http_proxy/host" ile tanımlanmış vekil olarak kullanacağınız makinenin portu.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
tr: "/system/proxy/ftp_host" ile tanımlanmış vekil olarak kullanacağınız makinenin portu.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
tr: "/system/proxy/secure_host" ile tanımlanmış vekil olarak kullanacağınız makinenin portu.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
tr: "/system/proxy/socks_host" ile tanımlanmış vekil olarak kullanacağınız makinenin portu.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
tr: Bu anahtar vekil (eğer aktifse) aracılığından daha çok, direk bağlanmış sunucuların listesini içerir. Değerler, sunucu adları, alanları (enbaşta maske kullanarak, *.foo.com), IP sunucu adresleri (hem IPv4 hem IPv6) ve ağ maskeli ağ adresleri (192.168.0.0/24 benzeri) olabilir.

en: URL that provides proxy configuration values.
tr: Vekil ayar değerlerini sağlayan URL.

en: Use HTTP proxy
tr: HTTP vekili kullan

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
tr: HTTP vekili kimlik doğrulamasında kullanacağı kullanıcı adı.

en: SMB workgroup
tr: SMB çalışma gurubu

en: The Windows networking workgroup or domain that the user is part of. In order for a new workgroup to fully take effect the user may need to log out and log back in.
tr: Kullanıcının parçası olduğu Windows ağ çalışma grubu ya da etki alanı. Yeni çalışma grubunun tam olarak işlemesi için kullanıcının çıkış yapıp tekrar giriş yapması gerekebilir.
