gnome-vfs - en to xh translation catalogue (245 entries)

en: Could not initialize Bonobo
xh: Ayikhange ikwazi ukuqalisa ulwabiwo-maxesha eenkcukacha ze-Bonobo

en: Could not initialize gnome vfs
xh: Ayikhange ikwazi ukuqalisa ulwabiwo-maxesha eenkcukacha ze-gnome vfs

en: ISO 9660 Volume
xh: i-ISO 9660 Ubukhulu

en: %s:%d contains NUL characters.
xh: %s:%d iqulethe iimpawu ze-NUL.

en: %s:%d contains no method name.
xh: %s:%d ayiqulathanga gama lendlela yokwenza.

en: %s:%d has no options endmarker.
xh: %s:%d ayinasiphawuli sesiphelo ekunokukhethwa kuso.

en: %s:%d has unknown options %s.
xh: %s:%d ineendlela ekunokukhethwa kuzo ezingaziwayo %s.

en: %s:%d contains no module name.
xh: %s:%d ayiqulathanga gama lemodyuli.

en: Configuration file `%s' was not found: %s
xh: Ifayili yokumiselwa kwenkqubo yekhompyutha `%s' khange ifumaneke: %s

en: AFFS Volume
xh: Ubukhulu be-AFFS

en: AFS Network Volume
xh: Ubukhulu bothungelwano lwe-AFS

en: Auto-detected Volume
xh: Ubukhulu obufumaneke ngokuZenzekelayo

en: CD-ROM Drive
xh: i-CD-ROM Drive

en: CD Digital Audio
xh: i-CD enemivo enesandi

en: Hardware Device Volume
xh: Isixhobo seSandi se-Hardware

en: Ext2 Linux Volume
xh: Ubukhulu be-Ext2 Linux

en: Ext3 Linux Volume
xh: Ubukhulu be-Ext3 Linux

en: MSDOS Volume
xh: Ubukhulu be-MSDOS

en: MacOS Volume
xh: Ubukhulu be-MacOS

en: CDROM Volume
xh: Ubukhulu be-CDROM

en: Hsfs CDROM Volume
xh: Ubukhulu be-Hsfs CDROM

en: JFS Volume
xh: Ubukhulu be-JFS

en: Windows NT Volume
xh: Ubukhulu be-Windows NT

en: System Volume
xh: Ubukhulu benkqubo

en: Memory Volume
xh: Ubukhulu bukavimba wolwazi

en: Minix Volume
xh: Ubukhulu be-Minix

en: NFS Network Volume
xh: Ubukhulu bothungelwano lwe-NFS

en: Netware Volume
xh: Ubukhulu bothungelwano

en: ReiserFS Linux Volume
xh: Ubukhulu be-ReiserFS Linux

en: Windows Shared Volume
xh: Ubukhulu ekwaBelwene ngabo be-Windows

en: SuperMount Volume
xh: Ubukhulu be-SuperMount

en: DVD Volume
xh: Ubukhulu be-DVD

en: Solaris/BSD Volume
xh: Ubukhulu be-Solaris/BSD

en: Udfs Solaris Volume
xh: Ubukhulu be-Udfs Solaris

en: Pcfs Solaris Volume
xh: Ubukhulu be-Pcfs Solaris

en: Sun SAM-QFS Volume
xh: Ubukhulu be-Sun SAM-QFS

en: Enhanced DOS Volume
xh: Ubukhulu be-DOS eyandisiweyo

en: Windows VFAT Volume
xh: Ubukhulu be-Windows ye-VFAT

en: Xenix Volume
xh: Ubukhulu be-Xenix

en: XFS Linux Volume
xh: Ubukhulu be-XFS Linux

en: XIAFS Volume
xh: Ubukhulu be-XIAFS

en: Unknown
xh: Engaziwayo

en: Unknown operation type %u
xh: Uhlobo lokusebenza olungaziwayo %u

en: Cannot create pipe for open GIOChannel: %s
xh: Ayinakwenza ipayipi yesiqhagamshelanisi esivulekileyo se-GIO: %s

en: Unknown job kind %u
xh: Uhlobo lomsebenzi olungaziwayo %u

en: Operation stopped
xh: Ukusebenza kuyekisiwe

en: Deprecated function.  User modifications to the MIME database are no longer supported.
xh: Umsebenzi owaliwayo.  ulungiso lomsebenzisi kwi-database ye-MIME alusaxhaswa.

en: Could not parse: %s
xh: Akukwazeki ukwahlulwa ngokwezijungqe: %s

en: More parsing errors will be ignored.
xh: Iimpazamo ezingaphaya zokwahlulwa ngokwezijungqe mazinganakwa.

note: GNOME_VFS_OK
en: No error
xh: Akukho mpazamo

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_FOUND
en: File not found
xh: Ifayili ayifumaneki

note: GNOME_VFS_ERROR_GENERIC
en: Generic error
xh: Impazamo ye-generic

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERNAL
en: Internal error
xh: Impazamo yangaphakathi

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_PARAMETERS
en: Invalid parameters
xh: Iiparamitha ezingasebenziyo

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SUPPORTED
en: Unsupported operation
xh: Ukusebenza okungaxhaswayo

note: GNOME_VFS_ERROR_IO
en: I/O error
xh: Impazamo ye-I/O

note: GNOME_VFS_ERROR_CORRUPTED_DATA
en: Data corrupted
xh: Idata yonakalisiwe

note: GNOME_VFS_ERROR_WRONG_FORMAT
en: Format not valid
xh: Ulungiselelo alusebenzi

note: GNOME_VFS_ERROR_BAD_FILE
en: Bad file handle
xh: Isikhombisi -fayili esibi

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_BIG
en: File too big
xh: I-Fayili inkulu kakhulu

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_SPACE
en: No space left on device
xh: Akukho sithuba sishiyiweyo kwisixhobo

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY
en: Read-only file system
xh: Indlela yefayili yokufunda kuphela

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_URI
en: Invalid URI
xh: i-URI engasebenziyo

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_OPEN
en: File not open
xh: Ifayili ayivulwanga

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_OPEN_MODE
en: Open mode not valid
xh: Inkqubo yokuvula ayisebenzi

note: GNOME_VFS_ERROR_ACCESS_DENIED
en: Access denied
xh: Ukungena kuyalelwa

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_OPEN_FILES
en: Too many open files
xh: Iifayili ezininzi ezivuliweyo

note: GNOME_VFS_ERROR_EOF
en: End of file
xh: Ukuphela kwefayili

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_A_DIRECTORY
en: Not a directory
xh: Ayingovimba weefayili

note: GNOME_VFS_ERROR_IN_PROGRESS
en: Operation in progress
xh: Ukusebenza kuyaqhuba

note: GNOME_VFS_ERROR_INTERRUPTED
en: Operation interrupted
xh: Ukusebenza kuphazanyisiwe

note: GNOME_VFS_ERROR_FILE_EXISTS
en: File exists
xh: Ifayili ikhona

note: GNOME_VFS_ERROR_LOOP
en: Looping links encountered
xh: Iseti yeengxelo ezinxulumanisayo kuhlangatyezwene nayo

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_PERMITTED
en: Operation not permitted
xh: Ukusebenza akuvunyelwa

note: GNOME_VFS_ERROR_IS_DIRECTORY
en: Is a directory
xh: Nguvimba wolwazi

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MEMORY
en: Not enough memory
xh: Akukho vimba wolwazi woneleyo

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_NOT_FOUND
en: Host not found
xh: Ayifunyanwanga

note: GNOME_VFS_ERROR_INVALID_HOST_NAME
en: Host name not valid
xh: Igama lomququzeleli alisebenzi

note: GNOME_VFS_ERROR_HOST_HAS_NO_ADDRESS
en: Host has no address
xh: Umququzeleli akanadilesi

note: GNOME_VFS_ERROR_LOGIN_FAILED
en: Login failed
xh: Ukungena akuphumelelanga

note: GNOME_VFS_ERROR_CANCELLED
en: Operation cancelled
xh: Ukusebenza kurhoxisiwe

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_BUSY
en: Directory busy
xh: Uvimba weefayili uxakekile

note: GNOME_VFS_ERROR_DIRECTORY_NOT_EMPTY
en: Directory not empty
xh: Uvimba weefayili unento onayo

note: GNOME_VFS_ERROR_TOO_MANY_LINKS
en: Too many links
xh: Unxulumaniso oluninzi kakhulu

note: GNOME_VFS_ERROR_READ_ONLY_FILE_SYSTEM
en: Read only file system
xh: Inkqubo yefayili yokufunda kuphela

note: GNOME_VFS_ERROR_NOT_SAME_FILE_SYSTEM
en: Not on the same file system
xh: Hayi kwinkqubo yefayili efanayo

note: GNOME_VFS_ERROR_NAME_TOO_LONG
en: Name too long
xh: Igama lide kakhulu

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_NOT_AVAILABLE
en: Service not available
xh: Inkonzo ayifumaneki

note: GNOME_VFS_ERROR_SERVICE_OBSOLETE
en: Request obsoletes service's data
xh: Ukucela idata yenkonzo etshitshileyo

note: GNOME_VFS_ERROR_PROTOCOL_ERROR
en: Protocol error
xh: Impazamo yemithetho yokusebenza

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_MASTER_BROWSER
en: Could not find master browser
xh: Ayisifumananga isikhangeli esingundoqo

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_DEFAULT
en: No default action associated
xh: Akukho senzo sokumiselweyo sinxulunyaniswayo

note: GNOME_VFS_ERROR_NO_HANDLER
en: No handler for URL scheme
xh: Akukho sikhombisi sesikim se-URL

note: GNOME_VFS_ERROR_PARSE
en: Error parsing command line
xh: Impazamo yomgca womyalelo wokohlula ngokwezijungqu

note: GNOME_VFS_ERROR_LAUNCH
en: Error launching command
xh: Impazamo yomyalelo wokundulula

note: GNOME_VFS_ERROR_TIMEOUT
en: Timeout reached
xh: Kufikelelwe ekupheleni kwexesha

note: GNOME_VFS_ERROR_NAMESERVER
en: Nameserver error
xh: Impazamo yeseva yegama

note: GNOME_VFS_ERROR_LOCKED
en: The resource is locked
xh: Uvimba utshixiwe

note: GNOME_VFS_ERROR_DEPRECATED_FUNCTION
en: Function call deprecated
xh: Unxulumano lomsebenzi olwaliwayo

en: Unknown error
xh: Impazamo engaziwayo

en: %u byte | %u bytes
xh[0]: i-%u byte
xh[1]: ii-%u bytes

en:  (invalid Unicode)
xh:  (i-Unicode ayisebenzi)

en: Floppy
xh: i-Floppy

en: CD-ROM
xh: i-CD-ROM

en: CD-R
xh: i-CD-R

en: CD-RW
xh: i-CD-RW

en: DVD-ROM
xh: i-DVD-ROM

en: DVD-RAM
xh: i-DVD-RAM

en: DVD-R
xh: i-DVD-R

en: DVD-RW
xh: i-DVD-RW

en: CD-ROM/DVD-ROM
xh: i-CD-ROM/DVD-ROM

en: CD-ROM/DVD-RAM
xh: i-CD-ROM/DVD-RAM

en: CD-ROM/DVD-R
xh: i-CD-ROM/DVD-R

en: CD-ROM/DVD-RW
xh: i-CD-ROM/DVD-RW

en: CD-R/DVD-ROM
xh: i-CD-R/DVD-ROM

en: CD-R/DVD-RAM
xh: i-CD-R/DVD-RAM

en: CD-R/DVD-R
xh: i-CD-R/DVD-R

en: CD-R/DVD-RW
xh: i-CD-R/DVD-RW

en: CD-RW/DVD-ROM
xh: i-CD-RW/DVD-ROM

en: CD-RW/DVD-RAM
xh: i-CD-RW/DVD-RAM

en: CD-RW/DVD-R
xh: i-CD-RW/DVD-R

en: CD-RW/DVD-RW
xh: i-CD-RW/DVD-RW

en: Disk
xh: I-Diski

en: USB Drive
xh: i-USB Drive

en: IEEE1394 Drive
xh: i-IEEE1394 Drive

en: CF
xh: i-CF

en: SD/MMC
xh: i-SD/MMC

en: Memory Stick
xh: i-Memory Stick

en: Smart Media
xh: isiXhobo sokugcina ulwazi esiziMeleyo

en: Zip Drive
xh: i-Zip Drive

en: Camera
xh: i-Camera

en: DVD
xh: i-DVD

en: Root Volume
xh: Ubukhulu be-Root

en: Audio CD
xh: i-CD enesandi

en: Unknown volume
xh: Ubukhulu obungaziwayo

en: Network server
xh: Iseva yothungelwano

note: Handle floppy case
en: Unable to mount the floppy drive. There is probably no floppy in the drive.
xh: Ayikwazi ukufaka kwisakhelo i-floppy drive. Kusenokwenzeka ukuba ayikho i-floppy kwi-drive.

note: All others
en: Unable to mount the volume. There is probably no media in the device.
xh: Ayikwazi ukufaka kwisakhelo ubukhulu. Kusenokwenzeka ukuba akukho sixhobo siphathekayo sokugcina ulwazi.

en: Unable to mount the floppy drive. The floppy is probably in a format that cannot be mounted.
xh: Ayikwazi ukufaka kwisakhelo i-floppy drive. I-floppy kusenokwenzeka ukuba ingendlela engenakufakwa kwisakhelo.

en: Unable to mount the selected volume. The volume is probably in a format that cannot be mounted.
xh: Ayikwazi ukufaka kwisakhelo ubukhule obukhethiweyo. Ubukhulu kusenokwenzeka ukuba bungendlela engenakufakeka kwisakhelo.

en: Unable to mount the selected floppy drive.
xh: Ayikwazi ukufaka kwisakhelo i-floppy drive ekhethiweyo.

en: Unable to mount the selected volume.
xh: Ayikwazi ukufaka kwisakhelo ubukhulu obukhethiweyo.

en: Unable to unmount the selected volume.
xh: Ayikwazi ukungafaki kwisakhelo ubukhulu obukhethiweyo.

en: Failed to start command
xh: Ayiphumelelanga ukuqala umyalelo

en: Unable to eject media
xh: Ayikwazi ukukhupha isixhobo esiphathekayo sokugcina ulwazi

en: Unable to unmount connected server
xh: Ukungakwazi ukungafaki kwisakhelo iseva enxulunyanisiweyo

en: Network
xh: Uthungelwane

en: Home
xh: Ekhaya

en: Filesystem
xh: Umxokelwano weefayili

en: Unknown GnomeVFSSeekPosition %d
xh: i-GnomeVFSSeekPosition %d engaziwayo

en: Windows Network
xh: Uthungelwano lwe-Windows

en: The identity of the remote computer (%s) is unknown.
xh: Isazisi sekhompyutha ekwenye indawo (%s) asaziwa.

en: This happens when you log in to a computer the first time.
    
    The identity sent by the remote computer is %s. If you want to be absolutely sure it is safe to continue, contact the system administrator.
xh: Oku kwenzeka xa ungena okokuqala kwikhomyutha.
    
    isazisi esithunyelwa yikhompyutha ekwenye indawo siyi %s. Ukuba ufuna ukuqiniseka ngokupheleleyo ukuba kukhuselekile na ukuba uqhubeke, qhagamshelana nomlawuli wenkqubo.

en: Log In Anyway
xh: Ngena nokuba kukaNjani na

en: Cancel Login
xh: Rhoxisa ukungena

note: FIXME: we probably shouldn't use printf to output the message
en: Didn't find a valid settings file at %s
xh: Awufumananga fayili yemimiselo esebenzayo ku-%s

en: Use the %s environment variable to specify a different location.
xh: Sebenzisa i-%s elungelene nemeko eguqukayo ukuchaza indawo eyahlukileyo.

en: Standard Moniker factory
xh: i-Standard Moniker factory

en: file MonikerExtender
xh: i-MonikerExtender yefayili

en: generic Gnome VFS moniker
xh: i-generic Gnome VFS moniker

en: generic file moniker
xh: i-generic file moniker

en: Default component viewer application
xh: Isixhobo esimiselweyo esibonakalisayo senkqubo yekhompyutha

en: Default terminal application
xh: Inkqubo yekhompyutha ene-terminal emiselweyo

en: Exec argument for default terminal
xh: i-Exec argument ye-Terminal emiselweyo

en: The application to use for viewing files that require a component to view them. The parameter %s will be replaced by the file's URIs, the parameter %c will be replaced by the component IID.
xh: Inkqubo yekhompyutha omawuyisebenzise ukujonga iifayili ezifuna isixhobo ukuzijonga. Ixabiso lento ejikajikayo %s kuyakubakhona endaweni yalo iifayili ze-URIs, ixabiso lento ejikayo %c kuyakubakhona endaweni yaloisixhobo se-IID.

en: The default terminal application to use for applications that require a terminal.
xh: Inkqubo yekhompyutha ene-terminal emiselweyo ukuba isetyenziswe kwiinkqubo zekhompyutha ezifuna i-terminal.

en: The exec argument to use for the default terminal application.
xh: Isiphumezi- miyalelo se-exec argument sokusetyenziswa kwinkqubo yekhompyutha ye-terminal emiselweyo.

en: Run the command in a terminal
xh: Qhuba umyalelo kwi-terminal

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziswayo ukukhombisa "aim" URLs, ukuba wenziwe ukuba asebenze.

en: The command used to handle "callto" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziswayo ukukhombisa u- "callto" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The command used to handle "ghelp" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziselwa ukukhombisa u- "ghelp" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The command used to handle "h323" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziselwa ukukhombisa u- "h323" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The command used to handle "http" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziselwa ukukhombisa u-"http" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The command used to handle "https" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziselwa ukukhombisa u "https" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The command used to handle "info" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziselwa ukukhombisa u- "info" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The command used to handle "mailto" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziselwa ukukhombisa u-"mailto" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The command used to handle "man" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziselwa ukukhombisa u- "man" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The command used to handle "trash" URLs, if enabled.
xh: Umyalelo osetyenziselwa ukukhombisa u-"trash" URLs, ukuba wenziwe ukuba usebenze.

en: The handler for "aim" URLs
xh: Isikhombisi se-"aim" URLs

en: The handler for "callto" URLs
xh: Isikhombisi se-"callto" URLs

en: The handler for "ghelp" URLs
xh: Isikhombisi se-"ghelp" URLs

en: The handler for "h323" URLs
xh: Isikhombisi se-"h323" URLs

en: The handler for "http" URLs
xh: Isikhombisi se-"http" URLs

en: The handler for "https" URLs
xh: Isikhombisi se-"https" URLs

en: The handler for "info" URLs
xh: Isikhombisi se-"info" URLs

en: The handler for "mailto" URLs
xh: Isikhombisi se-"mailto" URLs

en: The handler for "man" URLs
xh: Iisikhombisi se-"man" URLs

en: The handler for "trash" URLs
xh: Isikhombisi se-"trash" URLs

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise i-"aim" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "callto" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"callto" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ghelp" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"ghelp" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "h323" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"h323" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "http" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"http" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "https" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"https" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "info" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"info" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "mailto" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"mailto" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "man" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"man" URLs.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "trash" URLs.
xh: Yinyani ukuba umyalelo obaluliweyo kwiqhosha "command" kufuneka ukhombise u-"trash" URLs.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
xh: Yinyani ukuba umyalelo osetyenzisiweyo ukukhombisa olu hlobo lwe- URL kufuneka uqhutywe kwi-terminal.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"aim" URLs

en: Whether the specified command should handle "callto" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"callto" URLs

en: Whether the specified command should handle "ghelp" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"ghelp" URLs

en: Whether the specified command should handle "h323" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"h323" URLs

en: Whether the specified command should handle "http" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"http" URLs

en: Whether the specified command should handle "https" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"https" URLs

en: Whether the specified command should handle "info" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"info" URLs

en: Whether the specified command should handle "mailto" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufunekla ukhombise i-"mailto" URLs

en: Whether the specified command should handle "man" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"man" URLs

en: Whether the specified command should handle "trash" URLs
xh: Nokuba ngaba umyalelo obaluliweyo kufuneka ukhombise i-"trash" URLs

en: Comma separated list of dns-sd domains that should be visible in the network location.
xh: Uluhlu olwahlulwe ngekoma lwemimandla ye-dns-sd ekufuneka lubonakale kwindawo yothungelwano.

en: Extra domains to look for dns-sd services in
xh: Imimandla eyongezelelekileyo ukukhangela iinkonzo ze- dns-sd kwi

en: How to display local DNS-SD service
xh: Uyibonisa njani inkonzo efikeleleka ngqo ye-DNS-SD

en: Possible values are "merged", "separate" and "disabled".
xh: Amaxabiso anokubakhona ngala "merged", "separate" kunye "disabled".

en: Authenticate proxy server connections
xh: Qinisekisa unxulumano lweseva elawula kwi-intanethi

en: Automatic proxy configuration URL
xh: Ukumiselwa kwenkqubo yekhompyutha ezenzekelayo ye-URL kwikhompyutha esebenza njengemqobo

en: Enables the proxy settings when accessing HTTP over the Internet.
xh: Yenza ukuba imimiselo yekhompyutha esebenza njengomqobo xa usebenza nge-HTTP kwi-intanethi.

en: FTP proxy host name
xh: Igama lomququzeleli wekhompyutha esebenza njengomqobo ye-FTP

en: FTP proxy port
xh: Isiqhagamsheli sekhompyutha esebenza njengomqobo se-FTP

en: HTTP proxy host name
xh: Igama lomququzeleli wekhompyutha esebenza njengomqobo ye-HTTP

en: HTTP proxy password
xh: i-password yekhompyutha esebenza njengomqobo ye-HTTP

en: HTTP proxy port
xh: Isiqhagamsheli sekhompyutha esebenza njengomqobo se-HTTP

en: HTTP proxy username
xh: Igama lomsebenzisi wekhompyutha esebenza njengomqobo ye-HTTP

en: If true, then connections to the proxy server require authentication. The username/password combo defined by "/system/http_proxy/authentication_user" and "/system/http_proxy/authentication_password".
xh: Ukuba yinyani, ke ngoko unxulumano oluya kwi- proxy server lufuna uqinisekiso. Igama lomsebenzisi/i-password combo ichazwa yi "/system/http_proxy/authentication_user" kunye ne "/system/http_proxy/authentication_password".

en: Non-proxy hosts
xh: Abaququzeleli bekhompyutha engasebenzi njengomqobo

en: Password to pass as authentication when doing HTTP proxying.
xh: i-Password yokudlula njengoqinisekiso xa usebenzisa ikhompyutha esebenza njengomqobo kwi-HTTP.

en: Proxy configuration mode
xh: Ukumiselwa kwenkqubo yekhompyutha esebenza njengomqobo

en: SOCKS proxy host name
xh: Igama lomququzeleli wekhompyutha esebenza njengomqobo ye-SOCKS

en: SOCKS proxy port
xh: Isiqhagamsheli sekhompyutha esebenza njengomqobo se-SOCKS

en: Secure HTTP proxy host name
xh: Igama lomququzeleli wekhompyutha esebenza njengomqobo ekhuselekileyo ye-HTTP

en: Secure HTTP proxy port
xh: Isiqhagamsheli sekhompyutha esebenza njengomqobo se-HTTP ekhuselekileyo

en: Select the proxy configuration mode. Supported values are "none", "manual", "auto".
xh: Khetha inkqubo emiselweyo yekhompyutha esebenza njengomqobo. Amaxabiso axhaswayo ngala "none", "manual", "auto".

en: The machine name to proxy FTP through.
xh: Igama lomatshini lokusebenza njengekhompyutha engumqobo kwi-FTP.

en: The machine name to proxy HTTP through.
xh: Igama lomatshini lokusebenza njengekhompyutha engumqobo kwi-HTTP.

en: The machine name to proxy secure HTTP through.
xh: Igama lomatshini lokusebenza njengekhompyutha engumqobo kwi-HTTP ekhuselekileyo.

en: The machine name to proxy socks through.
xh: Igama lomatshini kwikhompyutha esebenza njengomqobo ongasebenza kuyo.

en: The port on the machine defined by "/system/http_proxy/host" that you proxy through.
xh: Isiqhagamsheli ematshinini esichazwa nge- "/system/http_proxy/host" oqhagamshela kuso.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/ftp_host" that you proxy through.
xh: Isiqhagamsheli ematshinini esichazwa yi -"/system/proxy/ftp_host" osebenza kuyo njengekhompyutha esebenza njengomqobo.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/secure_host" that you proxy through.
xh: Isiqhagamsheli esisematshinini esichazwa yi- "/system/proxy/secure_host" kwikhompyutha osebenza kuyo esebenza njengomqobo.

en: The port on the machine defined by "/system/proxy/socks_host" that you proxy through.
xh: Isiqhagamsheli esisematshinini esichazwa yi- "/systrem/proxy/socks_host" kwikhompyutha osebenza kuyo esebenza njengomqobo.

en: This key contains a list of hosts which are connected to directly, rather than via the proxy (if it is active). The values can be hostnames, domains (using an initial wildcard like *.foo.com), IP host addresses (both IPv4 and IPv6) and network addresses with a netmask (something like 192.168.0.0/24).
xh: Eli qhosha liqulethe uluhlu lwabaququzeleli abaqhagamshelwe kuvimba weefayili, kunokuba badlule kwikhompyutha esebenza njengomqobo (ukuba iyasebenza). Amaxabiso anokuba ngamagama abaququzeleli, imimandla (usebenzisa i-wildcard njenge *.foo.com), idilesi ze-IP zabaququzeleli (zombini i-IPv4 ne-IPv6) kunye needilesi zothungelwano ene-netmask (into efana ne-192.168.0.0/24).

en: URL that provides proxy configuration values.
xh: i-URL enika amaxabiso okumiselwa kwenkqubo yekhompyutha esebenza njengomqobo.

en: Use HTTP proxy
xh: Sebenzisa isiqhagamsheli se-HTTP

en: User name to pass as authentication when doing HTTP proxying.
xh: Igama lomsebenzisi ukudlula njengoqinisekiso xa usebenzisa ikhompyutha esebenza njengomqobo ye-HTTP.

en: SMB workgroup
xh: Iqela lomsebenzi we-SMB

en: The window workgroup the user is part of
xh: Iqela lomsebenzi wefestile umsebenzisi ayinxenye yalo
