gnome-video-arcade master - en to cs translation catalogue (227 entries)

en: <b>Alternate Versions</b>
cs: <b>Alternativní verze</b>

en: <b>CPU</b>
cs: <b>Procesor</b>

en: <b>Columns</b>
cs: <b>Sloupce</b>

en: <b>Game List</b>
cs: <b>Seznam her</b>

en: <b>General</b>
cs: <b>Obecné</b>

en: <b>Original Version</b>
cs: <b>Originální verze</b>

en: <b>Sound</b>
cs: <b>Zvuk</b>

note: The same text is in gnome-video-arcade.builder, * so it has to be translated with markup anyway.
en: <b>There are known problems with this game:</b>
cs: <b>Existují známé problémy s touto hrou:</b>

en: <b>Video</b>
cs: <b>Obraz</b>

en: <big><b>Errors detected in ROM files</b></big>
cs: <big><b>Zjištěna chyba v souborech ROM</b></big>

en: <small><i><b>Note:</b> Setting this will not take effect until the second time the game is started. It does not apply to recording or playing back games.</i></small>
cs: <small><i><b>Poznámka:</b> Nastavení se nepoužije, dokud hru nespustíte podruhé. To neplatí pro záznam a přehrávání her.</i></small>

en: <small><i>If these games worked with previous versions of MAME, it is likely their ROM requirements have changed.  If so, you will need to acquire more recent ROM files.</i></small>
cs: <small><i>Pokud tyto hry s dřívější verzí MAME fungovaly, byly nejspíše změněny požadavky na jejich ROM. V takovém případě musíte získat novější soubory ROM.</i></small>

en: Add to _Favorites
cs: Přidat do _oblíbených

en: An audit of the available games has detected errors in some of the ROM files. The following games will not be available in GNOME Video Arcade.
cs: Kontrola dostupných her objevila chybu v některém ze souborů ROM. Následující hry nebudou v GNOME Video Arcade dostupné.

en: Automatically play a music clip from the selected game
cs: Automaticky přehrávat hudbu vybrané hry

en: Choose the order of information to appear in the game list.
cs: Vyberte pořadí informací, jak se mají objevit v seznamu her.

en: Close this window
cs: Zavřít toto okno

en: Columns
cs: Sloupce

en: Configure the application
cs: Nastavit aplikaci

en: Delete the selected game recordings
cs: Smazat vybrané záznamy her

en: Gallery
cs: Galerie

en: General
cs: Obecné

en: History
cs: Historie

en: Only show my favorite games
cs: Zobrazit pouze mé oblíbené hry

en: Open the help documentation
cs: Otevřít dokumentaci s nápovědou

en: Play _Back
cs: _Přehrát

en: Play _Back...
cs: _Přehrát…

en: Play a music clip
cs: Přehrát hudební klip

en: Play back a previously recorded game
cs: Přehrát dříve zaznamenanou hru

en: Play back the selected game recording
cs: Přehrát vybraný záznam hry

en: Play music _automatically
cs: Přehrávat hudbu _automaticky

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Quit the application
cs: Ukončit aplikaci

en: Recorded Games
cs: Záznamy her

en: Remove from _Favorites
cs: Odebrat z _oblíbených

en: Remove the selected game from my list of favorites
cs: Odebrat vybranou hru z mého seznamu oblíbených

en: S_earch...
cs: _Hledat…

en: Save ROM errors to a file
cs: Uložit chyby ROM do souboru

en: Save _As...
cs: Uložit _jako…

en: Search _Results
cs: Výsledky _hledání

note: This label precedes the search entry. e.g. Search for: Pac-Man
en: Search for:
cs: Vyhledat:

en: Show _alternate versions of original games
cs: Zobrazit _alternativní verze k originálním hrám

en: Show a custom list of games
cs: Zobrazit vlastní seznam her

en: Show all available games
cs: Zobrazit všechny dostupné hry

en: Show information about the application
cs: Zobrazit informace o aplikaci

en: Show information about the selected game
cs: Zobrazit informace o vybrané hře

en: Show my search results
cs: Zobrazit mé výsledky hledání

en: Show next game
cs: Zobrazit následující hru

en: Show previous game
cs: Zobrazit předchozí hru

en: Start games in _fullscreen mode
cs: Spouštět hry v režimu _celé obrazovky

en: Start the selected game
cs: Spustit vybranou hru

en: Start the selected game and record keypresses to a file
cs: Spustit vybranou hru a zaznamenávat stisky kláves do souboru

en: Technical
cs: Technické

en: _About
cs: O _aplikaci

en: _Add Column
cs: Přid_at sloupec

en: _Available Games
cs: _Dostupné hry

en: _Contents
cs: _Obsah

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Favorite Games
cs: _Oblíbené hry

en: _Game
cs: _Hra

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Properties
cs: _Vlastnosti

en: _Quit
cs: _Ukončit

en: _Record
cs: _Zaznamenat

en: _Restore previous state when starting a game
cs: Při spuštění hry _obnovit předchozí stav

en: _Start
cs: _Spustit

en: _Start Game
cs: _Spustit hru

en: _View
cs: _Zobrazit

en: • <b>THIS GAME DOESN'T WORK.</b>
cs: • <b>TATO HRA NEPRACUJE.</b>

en: • Screen flipping in cocktail mode is not supported.
cs: • Překlápění obrazu ve smíšeném režimu není podporované.

en: • The colors are completely wrong.
cs: • Barvy jsou úplně špatně.

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: • The colors aren't 100% accurate.
cs: • Barvy nejsou 100% správně.

en: • The game has protection which isn't fully emulated.
cs: • Hra má ochranu, která není plně emulovaná.

en: • The game lacks sound.
cs: • Hře schází zvuk.

en: • The sound emulation isn't 100% accurate.
cs: • Emulace zvuku není 100% správná.

en: • The video emulation isn't 100% accurate.
cs: • Emulace obrazu není 100% správná.

en: Play classic arcade games
cs: Hrát klasické arkádové hry

en: All available column names
cs: Všechny dostupné názvy sloupců

en: Auto-play music clip
cs: Automaticky přehrát hudební klip

en: Column names
cs: Názvy sloupců

en: Enable automatic playing of in-game music clips. If true, and a music clip is available for the selected game, the clip will automatically begin playing when the user opens the Properties window or when the user selects a different game while the Properties window is visible. Music clips are streamed from http://www.arcade-history.com/.
cs: Zapne automatické přehrávání hudebního klipu ve hře. Pokud je zapnuto, a hudební klip je pro vybranou hru dostupný, bude tento automaticky přehrán, když uživatel otevře okno Vlastnosti nebo když uživatel vybere jinou hru ve chvíli, kdy je okno vlastnosti zobrazené. Hudební klipy jsou přehrávány proudově z http://www.arcade-history.com/.

en: Enable automatic restore at startup and save at exit. If true, the emulator will try to restore the previous state of the arcade machine when starting a game. If false, the emulator will boot the arcade machine from a cold start. This setting does not apply to recording games or playing back previously recorded games. In those cases the emulator will always reboot the arcade machine.
cs: Zapne automatickou obnovu při spuštění a uložení při ukončení. Pokud je zapnuto, emulátor se pokusí při spuštění hry obnovit předchozí stav stroje arcade. Pokud je vypnuto, emulátor zavede stroj arcade od studeného startu. Toto nastavení se nepoužívá k záznamu her nebo přehrání dříve uložených her. V takových případech emulátor stroj arcade vždy restartuje.

en: Favorite games
cs: Oblíbené hry

en: If true, automatically switch to full screen mode when starting a game. If false, start the game in a window.
cs: Pokud je zapnuto, přepne se při spuštění hry automaticky do režimu celé obrazovky. Pokud je vypnuto, spustí se hra v okně.

en: If true, games are started without sound.
cs: Pokud je zapnuto, budou hry spouštěny bez zvuku.

en: If true, show both original and cloned games in the main window. If false, show only original games.
cs: Pokud je zapnuto, zobrazí se v hlavním okně jak originální, tak klonované hry. Pokud je vypnuto, zobrazí se jen originální hry.

en: List of all available column names. The user may choose to only display a subset of them (see "columns").
cs: Seznam všech dostupných názvů sloupců. Uživatel si může nechat zobrazit jen část z nich (viz „columns“).

en: List of column names to display.
cs: Seznam názvů sloupců, které se mají zobrazit.

en: List of the user's favorite games.
cs: Seznam oblíbených her uživatele.

en: Program version
cs: Verze programu

en: Properties height
cs: Výška Vlastností

en: Properties maximized
cs: Maximalizace Vlastností

en: Properties page
cs: Stránka Vlastností

en: Properties width
cs: Šířka Vlastností

en: ROM error filename
cs: Název souboru s chybami ROM

en: Save and restore state
cs: Ukládat a obnovovat stav

en: Search text
cs: Hledaný text

en: Selected completion match
cs: Vybrané doplňování shody

en: Selected game
cs: Vybraná hra

en: Selected view
cs: Vybrané zobrazení

en: Show cloned games
cs: Zobrazovat klonované hry

en: Sort column and sort order
cs: Sloupec a pořadí řazení

en: Sound muted
cs: Zvuk ztišen

en: Start games in full screen mode
cs: Spouštět hry v režimu celé obrazovky

en: Suggested filename for the ROM error "Save As" dialog.
cs: Navrhovaný název souboru pro uložení chyb ROM v dialogovém okně „Uložit jako“.

en: The X coordinate of the main window.
cs: Souřadnice X hlavního okna.

en: The Y coordinate of the main window.
cs: Souřadnice Y hlavního okna.

en: The first value is the most recently sorted column name (or "default" for default sorting), and the second value is the sort order. True indicates descending order; False indicates ascending order.
cs: První hodnota udává název sloupce, podle kterého bylo řazeno úplně naposledy (nebo „default“ pro výchozí řazení), a druhá hodnota udává pořadí řazení. Hodnota True představuje sestupné řazení, False vzestupné řazení.

en: The height of the Properties window.
cs: Výška okna Vlastnosti.

en: The height of the main window.
cs: Výška hlavního okna.

en: The most recent text in the search entry.
cs: Text, který byl zadán do vyhledávacího pole úplně naposledy.

en: The most recently run version of GNOME Video Arcade.
cs: Verze GNOME Video Arcade, která běžela úplně naposledy.

en: The most recently selected game.
cs: Hra, která byla vybrána úplně naposledy.

en: The most recently selected match from a search completion list. The first value is the column name of the match, and the second value is the text of the match. Example: (manufacturer, Williams). Empty values indicate the completion feature was not used in the most recent search.
cs: Úplně naposledy vybraná shoda ze seznamu doplňování při hledání. První hodnota udává název sloupce se shodou a druhá hodnota porovnávaný text. Například: (manufacturer, Williams). Prázdné hodnoty znamenají, že funkce doplňování nebyla při úplně posledním hledání použita.

en: The most recently selected page in the Properties window.
cs: Stránka v okně Vlastnosti, která byla vybrána úplně naposledy.

en: The most recently selected view.
cs: Zobrazení, které bylo vybráno úplně naposledy.

en: The width of the Properties window.
cs: Šířka okna Vlastnosti.

en: The width of the main window.
cs: Šířka hlavního okna.

en: True if the Properties window is maximized.
cs: Zapnuto, pokud je okno Vlastnosti maximalizováno.

en: True if the main window is maximized.
cs: Zapnuto, pokud má být hlavní okno maximalizované.

en: Window X coordinate
cs: Souřadnice X okna

en: Window Y coordinate
cs: Souřadnice Y okna

en: Window height
cs: Výška okna

en: Window maximized
cs: Okno maximalizováno

en: Window width
cs: Šířka okna

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Managed View
cs: Správcovské zobrazení

en: The GtkTreeView being managed
cs: Je spravován GtkTreeView

en: Move _Up
cs: Přesunout _víš

en: Move _Down
cs: Přesunout _níž

en: _Show
cs: _Zobrazit

en: _Hide
cs: _Skrýt

en: Remove %s Column
cs: Odebrat sloupec %s

en: Remove the "%s" column from the game list
cs: Odebrat sloupec „%s“ ze seznamu her

en: Click here to remove from favorites
cs: Kliknutím zde odeberete z oblíbených

en: Click here to add to favorites
cs: Kliknutím zde přidáte do oblíbených

en: (Game Description Unknown)
cs: (Neznámý popis hry)

en: (Manufacturer Unknown)
cs: (Neznámý výrobce)

en: (Year Unknown)
cs: (Neznámý rok)

en: ROM Name
cs: Název ROM

en: Category
cs: Kategorie

en: Favorite
cs: Oblíbená

en: Driver
cs: Ovladač

en: Samples
cs: Ukázky

en: Title
cs: Název

en: Year
cs: Rok

en: Manufacturer
cs: Výrobce

en: Players
cs: Hráči

en: Players (Alt.)
cs: Hráči (stříd.)

en: Players (Sim.)
cs: Hráči (souč.)

en: Status
cs: Stav

en: Last Played
cs: Naposledy hráno

en: Comment
cs: Poznámka

en: Played On
cs: Hráno

en: Invalid or unsupported INP file format
cs: Neplatný nebo nepodporovaný formát souboru INP

en: Building game database...
cs: Buduje se databáze her…

en: Analyzing ROM files...
cs: Analyzují se soubory ROM…

en: Search for any of the following:
cs: Hledat některou z následujících věcí:

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: Game Title
cs: Název hry

en: Copyright Year
cs: Rok vydání

en: BIOS Name
cs: Název BIOSu

en: Driver Name
cs: Název ovladače

en: %s: No such configuration key
cs: %s: Žádný takový klíč nastavení neexistuje

en: Could not determine emulator version
cs: Nelze zjistit verzi emulátoru

en: No music available
cs: Není k dispozici žádná hudba

en: Unable to play music
cs: Nelze přehrát hudbu

en: Buffering %d%%...
cs: Ukládá se do vyrovnávací paměti %d%%…

en: Connecting...
cs: Připojuje se…

en: Muted
cs: Ztišeno

en: Whether the button state is muted
cs: Zda je tlačítko nastavené na ztišení

en: In-game sound is muted
cs: Zvuk ve hře je ztišený

en: In-game sound is enabled
cs: Zvuk ve hře je zapnutý

en: Up to four players alternating or two players simultaneously
cs: Až čtyři hráči střídavě nebo dva hráči současně

en: Up to eight players alternating or two players simultaneously
cs: Až osm hráčů střídavě nebo dva hráči současně

en: One player only
cs: Pouze jeden hráč

en: One or two players
cs: Jeden nebo dva hráči

en: Up to three players
cs: Až tři hráči

en: Up to four players
cs: Až čtyři hráči

en: Up to five players
cs: Až pět hráčů

en: Up to six players
cs: Až šest hráčů

en: Up to seven players
cs: Až sedm hráčů

en: Up to eight players
cs: Až osm hráčů

en: One or two players alternating
cs: Jeden nebo dva hráči střídavě

en: Up to three players alternating
cs: Až tři hráči střídavě

en: Up to four players alternating
cs: Až čtyři hráči střídavě

en: Up to five players alternating
cs: Až pět hráčů střídavě

en: Up to six players alternating
cs: Až šest hráčů střídavě

en: Up to seven players alternating
cs: Až sedm hráčů střídavě

en: Up to eight players alternating
cs: Až osm hráčů střídavě

en: One or two players simultaneously
cs: Jeden nebo dva hráči současně

en: Up to three players simultaneously
cs: Až tři hráči současně

en: Up to four players simultaneously
cs: Až čtyři hráči současně

en: Up to five players simultaneously
cs: Až pět hráčů současně

en: Up to six players simultaneously
cs: Až šest hráčů současně

en: Up to seven players simultaneously
cs: Až sedm hráčů současně

en: Up to eight players simultaneously
cs: Až osm hráčů současně

en: Delete selected game recordings?
cs: Smazat vybrané záznamy her?

en: This operation will permanently erase the recorded games you have selected.  Are you sure you want to proceed?
cs: Tato operace trvale smaže záznamy her, které jste vybrali. Opravdu chcete pokračovat?

en: Do Not Delete
cs: Nemazat

en: Show this game
cs: Zobrazit tuto hru

en: Error while fetching history:
    %s
cs: Chyba při získávání historie:
    %s

en: History not available
cs: Historie není dostupná

en: Available Game | Available Games
cs[0]: dostupná hra
cs[1]: dostupné hry
cs[2]: dostupných her

en: Favorite Game | Favorite Games
cs[0]: oblíbená hra
cs[1]: oblíbené hry
cs[2]: oblíbených her

en: Search Result | Search Results
cs[0]: výsledek hledání
cs[1]: výsledky hledání
cs[2]: výsledků hledání

en: GNOME Video Arcade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Video Arcade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Video Arcade.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
cs: Aplikace GNOME Video Arcade je svobodný software: Můžete jej dále šířit a/nebo upravovat za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free Software Foundation, a to buď ve verzi 3 této licence nebo (dle vaší volby) v libovolné novější verzi.
    
    Aplikace GNOME Video Arcade je šířena ve víře, že bude užitečná, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.
    
    Spolu s aplikací GNOME Video Arcade byste měli obdržet kopii licence GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, navštivte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: M.A.M.E. Front-End
cs: Uživatelské rozhraní k M.A.M.E.

en: Visit the Website
cs: Navštívit webové stránky

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Watching a fullscreen game
cs: Sleduje se hra na celé obrazovce

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Recording a fullscreen game
cs: Zaznamenává se hra na celé obrazovce

note: Translators: This is passed through D-Bus as the * reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Playing a fullscreen game
cs: Hraje se hra na celé obrazovce

en: Failed to initialize user interface
cs: Selhala inicializace uživatelského rozhraní

en: Add %s Column
cs: Přidat sloupec %s

en: Add a "%s" column to the game list
cs: Přidat sloupec „%s“ do seznamu her

en: Build the games database
cs: Vybudovat databázi her

en: Inspect an emulator setting
cs: Projít nastavení emulátoru

en: NAME
cs: NÁZEV

en: Show the application version
cs: Zobrazit verzi aplikace

en: Show which emulator will be used
cs: Zobrazit, který emulátor bude použit

en: No ROM files found
cs: Nenalezen žádný soubor ROM

en: GNOME Video Arcade was unable to locate any ROM files. It could be that MAME is misconfigured or that no ROM files are installed. Click <b>Help</b> for more details and troubleshooting tips.
cs: GNOME Video Arcade nemůže najít žádný soubor ROM. Je možné, že je špatně nastavené MAME nebo že nejsou nainstalované žádné soubory ROM. Klikněte na <b>Nápověda</b>, pokud chcete více podrobností a rady k problémům.

en: Changes detected in ROM files
cs: Zjištěny změny v souborech ROM

en: GNOME Video Arcade has detected changes in your ROM files and will need to audit them in order to update the game list. However the audit may take several minutes to complete. Would you like to perform the audit now?
    
    If you skip the audit now, it will be performed automatically the next time you start GNOME Video Arcade.
cs: Aplikace GNOME Video Arcade zjistila změny ve vašich souborech ROM a potřebuje je prověřit, aby mohla aktualizovat seznam her. Prověření však může trvat několik minut. Přejete si provést prověření nyní?

en: _Skip Audit
cs: Pře_skočit prověření

en: _Audit ROM Files
cs: Pro_věřit soubory ROM
