gnome-video-arcade master - en to hu translation catalogue (218 entries)

en: Add to _Favorites
hu: Hozzáadás a _kedvencekhez

en: Show next game
hu: Következő játék megjelenítése

en: Play _Back...
hu: _Visszajátszás…

en: Play back the selected game recording
hu: A kijelölt játékfelvétel visszajátszása

en: Show previous game
hu: Előző játék megjelenítése

en: _Properties
hu: _Tulajdonságok

en: Show information about the selected game
hu: Információk megjelenítése a kijelölt játékról

en: _Record
hu: _Felvétel

en: Start the selected game and record keypresses to a file
hu: A kijelölt játék indítása és a billentyűlenyomások rögzítése fájlba

en: Remove from _Favorites
hu: Eltávolítás a _kedvencekből

en: Remove the selected game from my list of favorites
hu: A kijelölt játék eltávolítása a kedvencek listájáról

en: Save _As...
hu: Me_ntés másként…

en: Save ROM errors to a file
hu: ROM-hibák mentése fájlba

en: S_earch...
hu: _Keresés…

en: Show a custom list of games
hu: Egyéni játéklista megjelenítése

en: Play back a previously recorded game
hu: Egy korábban felvett játék visszajátszása

en: _Start
hu: _Indítás

en: Start the selected game
hu: A kijelölt játék indítása

en: Show _alternate versions of original games
hu: Eredeti játékok _alternatív verzióinak megjelenítése

en: _Available Games
hu: _Elérhető játékok

en: Show all available games
hu: Az összes elérhető játék megjelenítése

en: _Favorite Games
hu: _Kedvenc játékok

en: Only show my favorite games
hu: Csak a kedvenc játékok megjelenítése

en: Search _Results
hu: Keresési _eredmények

en: Show my search results
hu: Keresési eredmények megjelenítése

en: GNOME Video Arcade
hu: GNOME Játékterem

note: This label precedes the search entry. e.g. Search for: Pac-Man
en: Search for:
hu: Keresés erre:

en: _Start Game
hu: Játék _indítása

en: <big><b>Errors detected in ROM files</b></big>
hu: <big><b>Hibák észlelhetők a ROM-fájlokban</b></big>

en: An audit of the available games has detected errors in some of the ROM files. The following games will not be available in GNOME Video Arcade.
hu: Az elérhető játékok felülvizsgálata hibákat észlelt néhány ROM-fájlban. A követező játékok nem lesznek elérhetők a GNOME Játékteremben.

en: <small><i>If these games worked with previous versions of MAME, it is likely their ROM requirements have changed.  If so, you will need to acquire more recent ROM files.</i></small>
hu: <small><i>Ha ezek a játékok működtek a MAME előző verzióival, akkor valószínűleg a ROM-követelményeik változtak meg. Ha így van, akkor meg kell szereznie a legújabb ROM-fájlokat.</i></small>

en: Close this window
hu: Ablak bezárása

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: History
hu: Előzmények

note: The same text is in gnome-video-arcade.builder, * so it has to be translated with markup anyway.
en: <b>There are known problems with this game:</b>
hu: <b>Ismert problémák vannak ezzel a játékkal:</b>

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: • The colors aren't 100% accurate.
hu: • A színek nem 100%-ban pontosak.

en: • The colors are completely wrong.
hu: • A színek teljesen rosszak.

en: • The video emulation isn't 100% accurate.
hu: • A videoemuláció nem 100%-ban pontos.

en: • The sound emulation isn't 100% accurate.
hu: • A hangemuláció nem 100%-ban pontos.

en: • The game lacks sound.
hu: • A játékból hiányzik a hang.

en: • Screen flipping in cocktail mode is not supported.
hu: • A képernyőtükrözés koktél módban nem támogatott.

en: • <b>THIS GAME DOESN'T WORK.</b>
hu: • <b>EZ A JÁTÉK NEM MŰKÖDIK.</b>

en: • The game has protection which isn't fully emulated.
hu: • A játéknak olyan védelme van, amely nincs teljesen emulálva.

en: <b>Sound</b>
hu: <b>Hang</b>

en: <b>Video</b>
hu: <b>Videó</b>

en: <b>Original Version</b>
hu: <b>Eredeti verzió</b>

en: <b>Alternate Versions</b>
hu: <b>Alternatív verziók</b>

en: Technical
hu: Technikai

en: Recorded Games
hu: Rögzített játékok

en: Delete the selected game recordings
hu: A kijelölt játékrögzítések törlése

en: Play _Back
hu: _Visszajátszás

en: _About
hu: _Névjegy

en: Show information about the application
hu: Információk megjelenítése az alkalmazásról

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Open the help documentation
hu: A súgódokumentáció megnyitása

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Configure the application
hu: Az alkalmazás beállítása

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Quit the application
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: _Add Column
hu: Oszlop _hozzáadása

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Game
hu: _Játék

en: _Help
hu: _Súgó

en: _View
hu: _Nézet

en: _Restore previous state when starting a game
hu: _Előző állapot visszaállítása, amikor egy játék elindul

en: Start games in _fullscreen mode
hu: Játékok indítása _teljes képernyős módban

en: Preferences
hu: Beállítások

en: <b>General</b>
hu: <b>Általános</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Setting this will not take effect until the second time the game is started. It does not apply to recording or playing back games.</i></small>
hu: <small><i><b>Megjegyzés:</b> Ennek beállítása addig nem lesz hatással, amíg a játék másodjára újra nem indul. Nem alkalmazható rögzítésre vagy játékok visszajátszására.</i></small>

en: <b>Game List</b>
hu: <b>Játéklista</b>

en: General
hu: Általános

en: <b>Columns</b>
hu: <b>Oszlopok</b>

en: Choose the order of information to appear in the game list.
hu: Válassza ki az információk megjelenési sorrendjét a játéklistában.

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Video Arcade
hu: Játékterem

en: Play classic arcade games
hu: Klasszikus játéktermi játékok indítása

en: All available column names
hu: Az összes elérhető oszlopnév

en: List of all available column names. The user may choose to only display a subset of them (see "columns").
hu: Az elérhető oszlopnevek listája. A felhasználó kiválaszthatja, hogy ezeknek csak egy részhalmaza jelenjen meg (lásd: „oszlopok”).

en: Save and restore state
hu: Állapot mentése és visszatöltése

en: Enable automatic restore at startup and save at exit. If true, the emulator will try to restore the previous state of the arcade machine when starting a game. If false, the emulator will boot the arcade machine from a cold start. This setting does not apply to recording games or playing back previously recorded games. In those cases the emulator will always reboot the arcade machine.
hu: Automatikus visszatöltés engedélyezése indításkor és mentés kilépéskor. Ha igaz, akkor az emulátor meg fogja próbálni visszatölteni a játékgép előző állapotát egy játék indításakor. Ha hamis, akkor az emulátor hideg indításból fogja elindítani a játékgépet. Ez a beállítás nem alkalmazható játékok rögzítésére vagy a korábban rögzített játékok visszajátszására. Azokban az esetekben az emulátor mindig újra fogja indítani a játékgépet.

en: Column names
hu: Oszlopnevek

en: List of column names to display.
hu: A megjelenítendő oszlopnevek listája.

en: Favorite games
hu: Kedvenc játékok

en: List of the user's favorite games.
hu: A felhasználó kedvenc játékainak listája.

en: Start games in full screen mode
hu: Játékok indítása teljes képernyős módban

en: If true, automatically switch to full screen mode when starting a game. If false, start the game in a window.
hu: Ha igaz, akkor egy játék indításakor automatikusan átvált teljes képernyős módba. Ha hamis, akkor a játék egy ablakban indul.

en: ROM error filename
hu: ROM-hiba fájlneve

en: Suggested filename for the ROM error "Save As" dialog.
hu: Javasolt fájlnév a ROM-hiba „Mentés másként” párbeszédablakához.

en: Properties height
hu: Tulajdonságok magassága

en: The height of the Properties window.
hu: A tulajdonságok ablak magassága.

en: Properties maximized
hu: Tulajdonságok teljes méretű

en: True if the Properties window is maximized.
hu: Igaz, ha a tulajdonságok ablak teljes méretű.

en: Properties page
hu: Tulajdonságok oldal

en: The most recently selected page in the Properties window.
hu: A legutóbb kiválasztott oldal a tulajdonságok ablakban.

en: Properties width
hu: Tulajdonságok szélessége

en: The width of the Properties window.
hu: A tulajdonságok ablak szélessége.

en: Search text
hu: Keresési szöveg

en: The most recent text in the search entry.
hu: A legutóbbi szöveg a keresési bejegyzésben.

en: Selected game
hu: Kiválasztott játék

en: The most recently selected game.
hu: A legutóbb kiválasztott játék.

en: Selected completion match
hu: Kiválasztott kiegészítés egyezés

en: The most recently selected match from a search completion list. The first value is the column name of the match, and the second value is the text of the match. Example: (manufacturer, Williams). Empty values indicate the completion feature was not used in the most recent search.
hu: A legutóbb kiválasztott egyezés egy kereséskiegészítési listából. Az első érték az egyezés oszlopneve, és a második érték az egyezés szövege. Példa: (gyártó, Williams). Az üres értékek azt jelzik, hogy a kiegészítő szolgáltatást nem használták a legutóbbi keresésben.

en: Selected view
hu: Kiválasztott nézet

en: The most recently selected view.
hu: A legutóbb kiválasztott nézet.

en: Show cloned games
hu: Klónozott játékok megjelenítése

en: If true, show both original and cloned games in the main window. If false, show only original games.
hu: Ha igaz, akkor az eredeti és a klónozott játékok is megjelennek a főablakban. Ha hamis, akkor csak az eredeti játékok jelennek meg.

en: Sort column and sort order
hu: Oszlop rendezése és sorrend

en: The first value is the most recently sorted column name (or "default" for default sorting), and the second value is the sort order. True indicates descending order; False indicates ascending order.
hu: Az első érték a legutóbb rendezett oszlop neve (vagy „alapértelmezett” az alapértelmezett rendezéshez), és a második érték a sorrend. Az igaz a csökkenő sorrendet, a hamis a növekvő sorrendet jelenti.

en: Sound muted
hu: Hang elnémítva

en: If true, games are started without sound.
hu: Ha igaz, akkor a játékok hang nélkül indulnak.

en: Program version
hu: Programverzió

en: The most recently run version of GNOME Video Arcade.
hu: A GNOME Játékterem legutóbb futtatott verziója.

en: Window height
hu: Ablakmagasság

en: The height of the main window.
hu: A főablak magassága.

en: Window maximized
hu: Ablak teljes méretű

en: True if the main window is maximized.
hu: Igaz, ha a főablak teljes méretű.

en: Window width
hu: Ablakszélesség

en: The width of the main window.
hu: A főablak szélessége.

en: Window X coordinate
hu: Ablak X koordinátája

en: The X coordinate of the main window.
hu: A főablak X koordinátája.

en: Window Y coordinate
hu: Ablak Y koordinátája

en: The Y coordinate of the main window.
hu: A főablak Y koordinátája.

en: Save As
hu: Mentés másként

en: Managed View
hu: Kezelt nézet

en: The GtkTreeView being managed
hu: A GtkTreeView kezelve van

en: Move _Up
hu: Mozgatás _fel

en: Move _Down
hu: Mozgatás _le

en: _Show
hu: _Megjelenítés

en: _Hide
hu: _Elrejtés

en: Remove %s Column
hu: %s oszlop eltávolítása

en: Remove the "%s" column from the game list
hu: A(z) „%s” oszlop eltávolítása a játéklistából

en: Click here to remove from favorites
hu: Kattintson ide a kedvencekből való eltávolításhoz

en: Click here to add to favorites
hu: Kattintson ide a kedvencekhez való hozzáadáshoz

en: (Game Description Unknown)
hu: (Játékleírás ismeretlen)

en: (Manufacturer Unknown)
hu: (Gyártó ismeretlen)

en: (Year Unknown)
hu: (Év ismeretlen)

en: ROM Name
hu: ROM-név

en: Category
hu: Kategória

en: Favorite
hu: Kedvenc

en: Driver
hu: Illesztőprogram

en: Samples
hu: Minták

en: Title
hu: Cím

en: Year
hu: Év

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: Players
hu: Játékosok

en: Players (Alt.)
hu: Játékosok (vál.)

en: Players (Sim.)
hu: Játékosok (egy.)

en: Status
hu: Állapot

en: Last Played
hu: Utoljára játszva

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Played On
hu: Ekkor játszva

en: Invalid or unsupported INP file format
hu: Érvénytelen vagy nem támogatott INP fájlformátum

en: Building game database...
hu: Játékadatbázis építése…

en: Analyzing ROM files...
hu: ROM-fájlok elemzése…

en: Search for any of the following:
hu: Keresés a következők bármelyikére:

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: Game Title
hu: Játék címe

en: Copyright Year
hu: Szerzői jog éve

en: BIOS Name
hu: BIOS neve

en: Driver Name
hu: Illesztőprogram neve

en: Could not determine emulator version
hu: Nem sikerült meghatározni az emulátor verzióját

en: %s: No such configuration key
hu: %s: nincs ilyen beállítási kulcs

en: Muted
hu: Némítva

en: Whether the button state is muted
hu: A gombállapot némítva van-e

en: In-game sound is muted
hu: Játékbeli hang elnémítva

en: In-game sound is enabled
hu: Játékbeli hang engedélyezve

en: Up to four players alternating or two players simultaneously
hu: Legfeljebb négy játékos váltakozva vagy két játékos egyszerre

en: Up to eight players alternating or two players simultaneously
hu: Legfeljebb nyolc játékos váltakozva vagy két játékos egyszerre

en: One player only
hu: Csak egy játékos

en: One or two players
hu: Egy vagy két játékos

en: Up to three players
hu: Legfeljebb három játékos

en: Up to four players
hu: Legfeljebb négy játékos

en: Up to five players
hu: Legfeljebb öt játékos

en: Up to six players
hu: Legfeljebb hat játékos

en: Up to seven players
hu: Legfeljebb hét játékos

en: Up to eight players
hu: Legfeljebb nyolc játékos

en: One or two players alternating
hu: Egy vagy két játékos váltakozva

en: Up to three players alternating
hu: Legfeljebb három játékos váltakozva

en: Up to four players alternating
hu: Legfeljebb négy játékos váltakozva

en: Up to five players alternating
hu: Legfeljebb öt játékos váltakozva

en: Up to six players alternating
hu: Legfeljebb hat játékos váltakozva

en: Up to seven players alternating
hu: Legfeljebb hét játékos váltakozva

en: Up to eight players alternating
hu: Legfeljebb nyolc játékos váltakozva

en: One or two players simultaneously
hu: Egy vagy két játékos egyszerre

en: Up to three players simultaneously
hu: Legfeljebb három játékos egyszerre

en: Up to four players simultaneously
hu: Legfeljebb négy játékos egyszerre

en: Up to five players simultaneously
hu: Legfeljebb öt játékos egyszerre

en: Up to six players simultaneously
hu: Legfeljebb hat játékos egyszerre

en: Up to seven players simultaneously
hu: Legfeljebb hét játékos egyszerre

en: Up to eight players simultaneously
hu: Legfeljebb nyolc játékos egyszerre

en: Delete selected game recordings?
hu: Törli a kijelölt játékrögzítéseket?

en: This operation will permanently erase the recorded games you have selected.  Are you sure you want to proceed?
hu: Ez a művelet véglegesen törölni fogja a kiválasztott rögzített játékokat. Biztosan folytatni szeretné?

en: Do Not Delete
hu: Ne törölje

en: Show this game
hu: Játék megjelenítése

en: Error while fetching history:
    %s
hu: Hiba az előzmények lekérésekor:
    %s

en: History not available
hu: Nem érhetők el előzmények

en: Available Game | Available Games
hu[0]: Elérhető játék
hu[1]: Elérhető játékok

en: Favorite Game | Favorite Games
hu[0]: Kedvenc játék
hu[1]: Kedvenc játékok

en: Search Result | Search Results
hu[0]: Keresés eredménye
hu[1]: Keresési eredmények

en: GNOME Video Arcade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Video Arcade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Video Arcade.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
hu: A GNOME Játékterem szabad szoftver; terjeszthető illetve módosítható a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License dokumentumában leírtak; akár a licenc 3-as, akár (tetszőleges) későbbi változata szerint.
    
    A GNOME Játékterem abban a reményben kerül közreadásra, hogy hasznos lesz, de minden egyéb GARANCIA NÉLKÜL, az ELADHATÓSÁGRA vagy VALAMELY CÉLRA VALÓ ALKALMAZHATÓSÁGRA való származtatott garanciát is beleértve. További részleteket a GNU General Public License tartalmaz.
    
    A felhasználónak a GNOME Játékteremmel együtt meg kell kapnia a GNU General Public License egy példányát; ha mégsem kapta meg, akkor tekintse meg a <http://www.gnu.org/licenses/> oldalon.

en: M.A.M.E. Front-End
hu: M.A.M.E. előtétprogram

en: Visit the Website
hu: A weboldal megtekintése

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Watching a fullscreen game
hu: Egy teljes képernyős játék nézése

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Recording a fullscreen game
hu: Egy teljes képernyős játék rögzítése

note: Translators: This is passed through D-Bus as the * reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Playing a fullscreen game
hu: Egy teljes képernyős játszása

en: Failed to initialize user interface
hu: Nem sikerült előkészíteni a felhasználói felületet

en: Add %s Column
hu: %s oszlop hozzáadása

en: Add a "%s" column to the game list
hu: Egy „%s” oszlop hozzáadása a játéklistához

en: Build the games database
hu: A játékok adatbázisának felépítése

en: Inspect an emulator setting
hu: Egy emulátorbeállítás vizsgálata

en: NAME
hu: NÉV

en: Show the application version
hu: Az alkalmazás verziójának megjelenítése

en: Show which emulator will be used
hu: Annak megjelenítése, hogy mely emulátor lesz használva

en: No ROM files found
hu: Nem találhatók ROM-fájlok

en: GNOME Video Arcade was unable to locate any ROM files. It could be that MAME is misconfigured or that no ROM files are installed. Click <b>Help</b> for more details and troubleshooting tips.
hu: A GNOME Játékterem nem volt képes megtalálni egyetlen ROM-fájlt sem. Lehet, hogy a MAME rosszul van beállítva, vagy hogy nincsenek ROM-fájlok telepítve. További részletekért és hibaelhárítási tippekért kattintson a <b>Súgóra</b>.

en: Changes detected in ROM files
hu: Változások észlelhetők a ROM-fájlokban

en: GNOME Video Arcade has detected changes in your ROM files and will need to audit them in order to update the game list. However the audit may take several minutes to complete. Would you like to perform the audit now?
    
    If you skip the audit now, it will be performed automatically the next time you start GNOME Video Arcade.
hu: A GNOME Játékterem változásokat észlelt a ROM-fájlokban, és felül kell majd vizsgálnia azokat a játéklista frissítése érdekében. Azonban a felülvizsgálat eltarthat néhány percig, mielőtt befejeződne. Szeretné most végrehajtani a felülvizsgálatot?
    
    Ha most kihagyja a felülvizsgálatot, akkor az a GNOME Játékterem következő indításakor automatikusan végre lesz hajtva.

en: _Skip Audit
hu: Felülvizsgálat _kihagyása

en: _Audit ROM Files
hu: ROM-fájlok _felülvizsgálata
