gnome-video-arcade master - en to pa translation catalogue (102 entries)

en: <b>Alternate Versions</b>
pa: <b>ਅਲਟਰਨੇਟ ਵਰਜਨ</b>

en: <b>Video</b>
pa: <b>ਵੀਡਿਓ</b>

en: <big><b>Errors detected in ROM files</b></big>
pa: <big><b>ROM ਫਾਇਲਾਂ ਵਿੱਚ ਗਲਤੀਆਂ ਮਿਲੀਆਂ</b></big>

en: Close this window
pa: ਇਹ ਵਿੰਡੋ ਬੰਦ ਕਰੋ

en: Columns
pa: ਕਾਲਮ

en: Delete the selected game recordings
pa: ਚੁਣੀ ਖੇਡ ਰਿਕਾਰਡਿੰਗ ਹਟਾਓ

en: GNOME Video Arcade
pa: ਗਨੋਮ ਵੀਡਿਓ ਅਰਕੇਡ

en: Gallery
pa: ਗੈਲਰੀ

en: General
pa: ਆਮ

en: History
pa: ਅਤੀਤ

en: Only show my favorite games
pa: ਕੇਵਲ ਮੇਰੀਆਂ ਪਸੰਦੀਦਾ ਖੇਡਾਂ ਹੀ ਵੇਖਾਓ

en: Play _Back
pa: ਚਲਾਓ(_B)

en: Play back the selected game recording
pa: ਚੁਣੀ ਖੇਡ ਰਿਕਾਰਡ ਚਲਾਓ

en: Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ

en: Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ

en: Recorded Games
pa: ਰਿਕਾਰਡ ਕੀਤੀਆਂ ਖੇਡਾਂ

note: This label precedes the search entry.&#10;e.g. Search for: Pac-Man
en: Search for:
pa: ਖੋਜ:

en: Show all available games
pa: ਸਭ ਉਪਲੱਬਧ ਖੇਡਾਂ ਵੇਖੋ

en: Show information about the selected game
pa: ਚੁਣੀ ਖੇਡ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖੋ

en: Show my search results
pa: ਮੇਰੇ ਖੋਜ ਨਤੀਜੇ ਵੇਖੋ

en: Show next game
pa: ਅਗਲੀ ਖੇਡ ਵੇਖੋ

en: Show previous game
pa: ਪਿਛਲੀ ਖੇਡ ਵੇਖੋ

en: Start the selected game
pa: ਚੁਣੀ ਖੇਡ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: Technical
pa: ਤਕਨੀਕੀ

en: _Start Game
pa: ਖੇਡ ਸ਼ੁਰੂ(_S)

en: • <b>THIS GAME DOESN'T WORK.</b>
pa: • <b>ਇਹ ਖੇਡ ਕੰਮ ਨਹੀਂ ਕਰਦੀ ਹੈ।</b>

en: • The colors are completely wrong.
pa: • ਰੰਗ ਪੂਰੀ ਤਰ੍ਹਾਂ ਗਲਤ ਹਨ।

en: • The game lacks sound.
pa: • ਖੇਡ ਵਿੱਚ ਆਵਾਜ਼ ਨਹੀਂ ਹੈ।

en: GConf error: %s
pa: GConf ਗਲਤੀ: %s

en: All further errors shown only on terminal.
pa: ਅੱਗੇ ਤੋਂ ਸਭ ਗਲਤੀਆਂ ਟਰਮੀਨਲ 'ਤੇ ਹੀ ਦਿੱਸਣਗੀਆਂ।

en: Save As
pa: ਇੰਝ ਸੰਭਾਲੋ

en: Managed View
pa: ਪਰਬੰਧ ਅਧੀਨ ਝਲਕ

en: Move _Up
pa: ਉੱਤੇ ਭੇਜੋ(_U)

en: Move _Down
pa: ਹੇਠਾਂ ਭੇਜੋ(_D)

en: _Show
pa: ਵੇਖੋ(_S)

en: _Hide
pa: ਓਹਲੇ(_H)

en: Remove %s Column
pa: %s ਕਾਲਮ ਹਟਾਓ

en: Click here to remove from favorites
pa: ਪਸੰਦ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਉਣ ਲਈ ਇੱਥੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ

en: Click here to add to favorites
pa: ਪਸੰਦ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਲ ਕਰਨ ਲਈ ਇੱਥੇ ਕਲਿੱਕ ਕਰੋ

en: (Game Description Unknown)
pa: (ਖੇਡ ਵੇਰਵਾ ਅਣਜਾਣ)

en: (Manufacturer Unknown)
pa: (ਨਿਰਮਾਤਾ ਅਣਜਾਣ)

en: (Year Unknown)
pa: (ਸਾਲ ਅਣਜਾਣ)

en: ROM Name
pa: ROM ਨਾਂ

en: Category
pa: ਕੈਟਾਗਰੀ

en: Favorite
pa: ਪਸੰਦ

en: Driver
pa: ਡਰਾਇਵਰ

en: Samples
pa: ਸੈਂਪਲ

en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

en: Year
pa: ਸਾਲ

en: Manufacturer
pa: ਨਿਰਮਾਤਾ

en: Players
pa: ਖਿਡਾਰੀ

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ

en: Building game database...
pa: ਖੇਡ ਡਾਟਾਬੇਸ ਬਣਾਇਆ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: Search for any of the following:
pa: ਹੇਠ ਦਿੱਤੇ ਵਿੱਚੋਂ ਕਿਸੇ ਲਈ ਵੀ ਖੋਜ:

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: Game Title
pa: ਖੇਡ ਟਾਈਟਲ

en: Copyright Year
pa: ਕਾਪੀਰਾਈਟ ਸਾਲ

en: BIOS Name
pa: BIOS ਨਾਂ

en: Driver Name
pa: ਡਰਾਇਵਰ ਨਾਂ

en: Muted
pa: ਚੁੱਪ

en: One player only
pa: ਕੇਵਲ ਇੱਕ ਖਿਡਾਰੀ ਹੀ

en: One or two players
pa: ਇੱਕ ਜਾਂ ਦੋ ਖਿਡਾਰੀ

en: Up to three players
pa: ਤਿੰਨ ਖਿਡਾਰੀਆਂ ਤੱਕ

en: Up to four players
pa: ਚਾਰ ਖਿਡਾਰੀਆਂ ਤੱਕ

en: Up to five players
pa: ਪੰਜ ਖਿਡਾਰੀਆਂ ਤੱਕ

en: Up to six players
pa: ਛੇ ਖਿਡਾਰੀਆਂ ਤੱਕ

en: Up to seven players
pa: ਸੱਤ ਖਿਡਾਰੀਆਂ ਤੱਕ

en: Up to eight players
pa: ਅੱਠ ਖਿਡਾਰੀਆਂ ਤੱਕ

en: Do Not Delete
pa: ਨਾ ਹਟਾਓ

en: Show this game
pa: ਇਹ ਖੇਡ ਵੇਖੋ

en: History not available
pa: ਅਤੀਤ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ

en: Available Game | Available Games
pa[0]: ਉਪਲੱਬਧ ਖੇਡ
pa[1]: ਉਪਲੱਬਧ ਖੇਡਾਂ

en: Favorite Game | Favorite Games
pa[0]: ਪਸੰਦੀਦਾ ਖੇਡ
pa[1]: ਪਸੰਦੀਦਾ ਖੇਡਾਂ

en: Search Result | Search Results
pa[0]: ਖੋਜ ਨਤੀਜਾ
pa[1]: ਖੋਜ ਨਤੀਜੇ

en: _About
pa: ਇਸ ਬਾਰੇ(_A)...

en: Show information about the application
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਬਾਰੇ ਜਾਣਕਾਰੀ ਵੇਖੋ

en: _Contents
pa: ਸਮੱਗਰੀ(_C)...

en: Open the help documentation
pa: ਮੱਦਦ ਡੌਕੂਮੈਂਟ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Add to _Favorites
pa: ਪਸੰਦ ਵਿੱਚ ਸ਼ਾਮਲ(_F)

en: Play _Back...
pa: ਚਲਾਓ(_B)...

en: _Preferences
pa: ਮੇਰੀ ਪਸੰਦ(_P)

en: Configure the application
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਸੰਰਚਨਾ

en: _Properties
pa: ਵਿਸ਼ੇਸ਼ਤਾ(_P)

en: _Quit
pa: ਬੰਦ ਕਰੋ(_Q)

en: Quit the application
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਬੰਦ ਕਰੋ।

en: _Record
pa: ਰਿਕਾਰਡ(_R)

en: Remove from _Favorites
pa: ਪਸੰਦ ਵਿੱਚੋਂ ਹਟਾਓ(_F)

en: Save _As...
pa: ...ਵਾਂਗ ਸੰਭਾਲੋ(_A)

en: S_earch...
pa: ਖੋਜ(_e)...

en: _Start
pa: ਸ਼ੁਰੂ(_S)

en: _Add Column
pa: ਕਾਲਮ ਸ਼ਾਮਲ(_A)

en: _Edit
pa: ਸੋਧ(_E)

en: _Game
pa: ਖੇਡ(_G)

en: _Help
pa: ਮੱਦਦ(_H)

en: _View
pa: ਵੇਖੋ(_V)

en: _Available Games
pa: ਉਪਲੱਬਧ ਖੇਡਾਂ(_A)

en: _Favorite Games
pa: ਪਸੰਦੀਦਾ ਖੇਡਾਂ(_F)

en: Search _Results
pa: ਖੋਜ ਨਤੀਜੇ(_R)

en: Failed to initialize user interface
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਇੰਟਰਫੇਸ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: Add %s Column
pa: %s ਕਾਲਮ ਸ਼ਾਮਲ

en: Build the games database
pa: ਖੇਡ ਡਾਟਾਬੇਸ ਬਣਾਓ

en: NAME
pa: ਨਾਂ
