gnome-video-arcade master - en to sl translation catalogue (228 entries)

en: <b>Alternate Versions</b>
sl: <b>Dodatne različice</b>

en: <b>CPU</b>
sl: <b>CPE</b>

en: <b>Columns</b>
sl: <b>Stolpci</b>

en: <b>Game List</b>
sl: <b>Seznam iger</b>

en: <b>General</b>
sl: <b>Splošno</b>

en: <b>Original Version</b>
sl: <b>Izvirna različica</b>

en: <b>Sound</b>
sl: <b>Zvok</b>

note: The same text is in gnome-video-arcade.builder, * so it has to be translated with markup anyway.
en: <b>There are known problems with this game:</b>
sl: <b>Z igro so povezane številne težave:</b>

en: <big><b>Errors detected in ROM files</b></big>
sl: <big><b>V ROM datotekah so zaznane napake</b></big>

en: <small><i><b>Note:</b> Setting this will not take effect until the second time the game is started. It does not apply to recording or playing back games.</i></small>
sl: <small><i><b>Opomba:</b> nastavitev ne bo na voljo do ponovnega zagona igre. Ne velja za snemanje ali predvajanje iger.</i></small>

en: <small><i>If these games worked with previous versions of MAME, it is likely their ROM requirements have changed.  If so, you will need to acquire more recent ROM files.</i></small>
sl: <small><i>V primeru, da so igre delovale s prejšnjimi različicam MAME, so se verjetno spremenile njihove ROM zahteve. V tem primeru je treba te datoteke posodobiti.</i></small>

en: Add to _Favorites
sl: Dodaj med _priljubljene

en: An audit of the available games has detected errors in some of the ROM files. The following games will not be available in GNOME Video Arcade.
sl: Pri pregledu razpoložljivih iger so bile zaznane napake v nekaterih datotekah ROM. Naslednje igre zaradi napak ne bodo na voljo.

en: Automatically play a music clip from the selected game
sl: Samodejno predvajanje glasbenega posnetka iz izbrane igre

en: Choose the order of information to appear in the game list.
sl: Izbor vrstnega reda podrobnosti v seznamu iger.

en: Close this window
sl: Zapri to okno

en: Columns
sl: Stolpci

en: Configure the application
sl: Nastavi program

en: Delete the selected game recordings
sl: Izbris izbranih posnetkov iger

en: GNOME Video Arcade
sl: GNOME video arkada

en: Gallery
sl: Galerija

en: General
sl: Splošno

en: History
sl: Zgodovina

en: Only show my favorite games
sl: Pokaži le moje najljubše igre

en: Open the help documentation
sl: Odpre dokumente pomoči

en: Play _Back
sl: Pred_vajanje

en: Play _Back...
sl: Predvajanje ...

en: Play a music clip
sl: Predvajaj glasbeni posnetek

en: Play back a previously recorded game
sl: Predvajanje prej posnete igre

en: Play back the selected game recording
sl: Predvajanje izbranega posnetka igre

en: Play music _automatically
sl: _Samodejno predvajaj glasbo

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Properties
sl: Lastnosti

en: Quit the application
sl: Končaj program

en: Recorded Games
sl: Posnete igre

en: Remove from _Favorites
sl: Odstrani iz _priljubljenih

en: Remove the selected game from my list of favorites
sl: Odstranitev izbrane igre s seznama priljubljenih

en: S_earch...
sl: _Poišči ...

en: Save ROM errors to a file
sl: Shranjevanje ROM napak v datoteko

en: Save _As...
sl: Shrani _kot ...

en: Search _Results
sl: _Rezultati iskanja

note: This label precedes the search entry. e.g. Search for: Pac-Man
en: Search for:
sl: Poišči:

en: Show _alternate versions of original games
sl: Pokaži _dodatne različice izvirnih iger

en: Show a custom list of games
sl: Prikaži seznam iger po meri

en: Show all available games
sl: Pokaži vse razpoložljive igre

en: Show information about the application
sl: Prikaži podrobnosti programa

en: Show information about the selected game
sl: Pokaži podrobnosti izbrane igre

en: Show my search results
sl: Pokaži rezultate iskanja

en: Show next game
sl: Pokaži naslednjo igro

en: Show previous game
sl: Pokaži predhodno igro

en: Start games in _fullscreen mode
sl: Zagon iger v _celozaslonskem načinu

en: Start the selected game
sl: Zaženi izbrano igro

en: Start the selected game and record keypresses to a file
sl: Zažene izbrano igro in posname pritiske tipk v datoteko

en: Technical
sl: Tehnično

en: _About
sl: O _programu

en: _Add Column
sl: _Dodaj stolpec

en: _Available Games
sl: _Razpoložljive igre

en: _Contents
sl: _Vsebina

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Favorite Games
sl: _Priljubljene igre

en: _Game
sl: I_gra

en: _Help
sl: Pomo_č

en: _Preferences
sl: _Lastnosti

en: _Properties
sl: _Lastnosti

en: _Quit
sl: _Končaj

en: _Record
sl: _Posnami

en: _Restore previous state when starting a game
sl: _Obnovi predhodno stanje med zaganjanjem igre

en: _Start
sl: _Začni

en: _Start Game
sl: _Začni igro

en: _View
sl: _Pogled

en: • <b>THIS GAME DOESN'T WORK.</b>
sl: • <b>TA IGRA NE DELUJE.</b>

en: • Screen flipping in cocktail mode is not supported.
sl: • Obračanje zaslona v cocktail načinu ni podprto.

en: • The colors are completely wrong.
sl: • Barve so popolnoma napačne.

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: • The colors aren't 100% accurate.
sl: • Barve niso 100% natančne.

en: • The game has protection which isn't fully emulated.
sl: • Igra ima zaščito, ki ni polno posnemana.

en: • The game lacks sound.
sl: • Igri manjka zvok.

en: • The sound emulation isn't 100% accurate.
sl: • Posnemanje zvoka ni 100% natančno.

en: • The video emulation isn't 100% accurate.
sl: • Posnemanje videa ni 100% natančno.

en: Play classic arcade games
sl: Igrajte klasične arkadne igre

en: Video Arcade
sl: Video arkada

en: All available column names
sl: Vsa razpoložljiva imena stolpcev

en: Auto-play music clip
sl: Samodejno predvajaj glasbeni posnetek

en: Column names
sl: Imena stolpcev

en: Enable automatic playing of in-game music clips. If true, and a music clip is available for the selected game, the clip will automatically begin playing when the user opens the Properties window or when the user selects a different game while the Properties window is visible. Music clips are streamed from http://www.arcade-history.com/.
sl: Omogoči samodejno predvajanje zvočnih posnetkov v igri. V primeru da je možnost izbrana in je za zagnano igro na voljo glasbeni posnetek, se bo posnetek začel samodejno predvajati, ko uporabnik odpre okno lastnosti ali ko uporabnik izbere drugo igro, medtem ko je okno lastnosti vidno. Posnetki glasbe se pretakajo s http://www.arcade-history.com/.

en: Enable automatic restore at startup and save at exit. If true, the emulator will try to restore the previous state of the arcade machine when starting a game. If false, the emulator will boot the arcade machine from a cold start. This setting does not apply to recording games or playing back previously recorded games. In those cases the emulator will always reboot the arcade machine.
sl: Omogoči samodejno obnavljanje ob zagonu in shrani ob končanju. Izbrana možnost določi, da bo posnemovalnik obnovil prehodno stanje arkadnega stroja pri zagonu igre. V primeru da možnost ni izbrana, bo posnemovalnik arkadni stroj zagnal iz hladnega zagona. Ta nastavitev ni uveljavljena za snemanje iger ali predvajanje predhodno posnetih iger. V teh primer bo posnemovalnik vedno ponovno zagnal arkadni stroj.

en: Favorite games
sl: Priljubljene igre

en: If true, automatically switch to full screen mode when starting a game. If false, start the game in a window.
sl: Izbrana možnost določi, da se v celozaslonskem načinu samodejno preklopi v celozaslonski način. V primeru da možnost ni izbrana, se igra zažene v oknu.

en: If true, games are started without sound.
sl: Izbrana možnost določi, da so igre zagnane brez zvoka.

en: If true, show both original and cloned games in the main window. If false, show only original games.
sl: Izbrana možnost določi, da so v glavnem oknu prikazane vse klonirane igre. V primeru da možnost ni izbrana, so prikazane le izvirne igre.

en: List of all available column names. The user may choose to only display a subset of them (see "columns").
sl: Seznam vseh razpoložljivih imen stolpcev. Uporabnik lahko izbere le prikaz njihovega podniza (oglejte si "stolpce").

en: List of column names to display.
sl: Seznam imen stolpcev za prikaz.

en: List of the user's favorite games.
sl: Seznam uporabnikovih priljubljenih iger.

en: Program version
sl: Različica programa

en: Properties height
sl: Višina lastnosti

en: Properties maximized
sl: Razpete lastnosti

en: Properties page
sl: Stran lastnosti

en: Properties width
sl: Širina lastnosti

en: ROM error filename
sl: Napaka imena datoteke ROM

en: Save and restore state
sl: Shrani in obnovi sejo

en: Search text
sl: Poišči besedilo

en: Selected completion match
sl: Ujemanje izbranega dopolnjevanja

en: Selected game
sl: Izbrana igra

en: Selected view
sl: Izbran pogled

en: Show cloned games
sl: Pokaži klonirane igre

en: Sort column and sort order
sl: Razvrsti stolpec in vrstni red razvrstitve

en: Sound muted
sl: Zvok je utišan

en: Start games in full screen mode
sl: Zaženi igre v celozaslonskem načinu

en: Suggested filename for the ROM error "Save As" dialog.
sl: Predlagano ime datoteke za pogovorno okno napake ROM "Shrani kot".

en: The X coordinate of the main window.
sl: Koordinata X glavnega okna.

en: The Y coordinate of the main window.
sl: Koordinata Y glavnega okna.

en: The first value is the most recently sorted column name (or "default" for default sorting), and the second value is the sort order. True indicates descending order; False indicates ascending order.
sl: Prva vrednost je najbolj nedavno razvrščeno ime stolpca (ali "privzeto" za privzeto razvrščanje) in druga vrednost je vrsti red razvrščanja. Prav nakaže padajoči vrsti red, napak nakaže naraščajoči vrstni red.

en: The height of the Properties window.
sl: Ustvarjanje okna z lastnostmi.

en: The height of the main window.
sl: Višina glavnega okna.

en: The most recent text in the search entry.
sl: Najbolj nedavno besedilo v vnosu iskanja.

en: The most recently run version of GNOME Video Arcade.
sl: Najbolj nedavno pognana različica GNOME Video Arcade.

en: The most recently selected game.
sl: Najbolj nedavno izbrana igra.

en: The most recently selected match from a search completion list. The first value is the column name of the match, and the second value is the text of the match. Example: (manufacturer, Williams). Empty values indicate the completion feature was not used in the most recent search.
sl: Najbolj nedavno izbrano ujemanja iz seznama dokončanja iskanja. Prva vrednost je ime stolpca ujemanja in druga vrednost je besedilo ujemanja. Primer: (proizvajalec, Novak). Prazne vrednosti nakazujejo, da zmožnost dopolnjevanja ni bila uporabljena v najbolj nedavnem iskanju.

en: The most recently selected page in the Properties window.
sl: Najbolj nedavno izbrana stran v oknu lastnosti.

en: The most recently selected view.
sl: Najbolj nedavno izbran pogled.

en: The width of the Properties window.
sl: Ustvarjanje okna z lastnostmi.

en: The width of the main window.
sl: Širina glavnega okna.

en: True if the Properties window is maximized.
sl: Prav, če je okno lastnosti razpeto.

en: True if the main window is maximized.
sl: Prav, če je glavno okno razpeto.

en: Window X coordinate
sl: X koordinata okna

en: Window Y coordinate
sl: Y koordinata okna

en: Window height
sl: Višina okna

en: Window maximized
sl: Razpeto okno

en: Window width
sl: Širina okna

en: Save As
sl: Shrani kot

en: Managed View
sl: Upravljan pogled

en: The GtkTreeView being managed
sl: GtkTreeView je upravljan

en: Move _Up
sl: Premakni navz_gor

en: Move _Down
sl: Premakni _navzdol

en: _Show
sl: _Pokaži

en: _Hide
sl: _Skrij

en: Remove %s Column
sl: Odstrani stolpec %s

en: Remove the "%s" column from the game list
sl: Odstranjevanje stolpca "%s" iz seznama iger

en: Click here to remove from favorites
sl: Kliknite sem za odstranitev iz priljubljenih

en: Click here to add to favorites
sl: Kliknite sem za dodajanje k priljubljenim

en: (Game Description Unknown)
sl: (Neznan opis igre)

en: (Manufacturer Unknown)
sl: (Neznan proizvajalec)

en: (Year Unknown)
sl: (Neznano leto)

en: ROM Name
sl: Ime ROMa

en: Category
sl: Kategorija

en: Favorite
sl: Priljubljene

en: Driver
sl: Gonilnik

en: Samples
sl: Vzorci

en: Title
sl: Naslov

en: Year
sl: Leto

en: Manufacturer
sl: Proizvajalec

en: Players
sl: Igralci

en: Players (Alt.)
sl: Igralci (izmenjujoče)

en: Players (Sim.)
sl: Igralci (sočasno)

en: Status
sl: Stanje

en: Last Played
sl: Nazadnje igrano

en: Comment
sl: Opomba

en: Played On
sl: Igrano ob

en: Invalid or unsupported INP file format
sl: Neveljaven ali nepodprt zapis datoteke INP

en: Building game database...
sl: Izgradnja podatkovne zbirke iger ...

en: Analyzing ROM files...
sl: Preučevanje datotek ROM ...

en: Search for any of the following:
sl: Poišči karkoli od navedenega:

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: Game Title
sl: Naslov igre

en: Copyright Year
sl: Leto objave avtorskih pravic

en: BIOS Name
sl: Ime BIOS

en: Driver Name
sl: Ime gonilnika

en: %s: No such configuration key
sl: %s: ni takšnega nastavitvenega ključa

en: Could not determine emulator version
sl: Različice posnemovalnika ni mogoče določiti

en: No music available
sl: Glasba ni na voljo

en: Unable to play music
sl: Glasbe ni mogoče predvajati

en: Buffering %d%%...
sl: Polnjenje medpomnilnika %d%% ...

en: Connecting...
sl: Povezovanje ...

en: Muted
sl: Utišano

en: Whether the button state is muted
sl: Ali je stanje gumba utišano

en: In-game sound is muted
sl: Zvok igre je nastavljen na utišano

en: In-game sound is enabled
sl: Zvok v igri je omogočen

en: Up to four players alternating or two players simultaneously
sl: Do štirje igralci izmenjujoče ali dva igralca sočasno

en: Up to eight players alternating or two players simultaneously
sl: Do osem igralcev izmenjujoče ali štirje igralci sočasno

en: One player only
sl: Le en igralec

en: One or two players
sl: En ali dva igralca

en: Up to three players
sl: Do trije igralci

en: Up to four players
sl: Do štirje igralci

en: Up to five players
sl: Do pet igralcev

en: Up to six players
sl: Do šest igralcev

en: Up to seven players
sl: Do sedem igralcev

en: Up to eight players
sl: Do osem igralcev

en: One or two players alternating
sl: En ali dva igralca izmenjujoče

en: Up to three players alternating
sl: Do trije igralci izmenjujoče

en: Up to four players alternating
sl: Do štirje igralci izmenjujoče

en: Up to five players alternating
sl: Do pet igralcev izmenjujoče

en: Up to six players alternating
sl: Do šest igralcev izmenjujoče

en: Up to seven players alternating
sl: Do sedem igralcev izmenjujoče

en: Up to eight players alternating
sl: Do osem igralcev izmenjujoče

en: One or two players simultaneously
sl: En ali dva igralca sočasno

en: Up to three players simultaneously
sl: Do trije igralci sočasno

en: Up to four players simultaneously
sl: Do štirje igralci sočasno

en: Up to five players simultaneously
sl: Do pet igralcev sočasno

en: Up to six players simultaneously
sl: Do šest igralcev sočasno

en: Up to seven players simultaneously
sl: Do sedem igralcev sočasno

en: Up to eight players simultaneously
sl: Do osem igralcev sočasno

en: Delete selected game recordings?
sl: Ali naj se izbrišejo izbrani posnetki igre?

en: This operation will permanently erase the recorded games you have selected.  Are you sure you want to proceed?
sl: Dejanje trajno izbriše izbrane posnete igre. Ali ste prepričani, da želite nadaljevati?

en: Do Not Delete
sl: Ne izbriši

en: Show this game
sl: Prikaži to igro

en: Error while fetching history:
    %s
sl: Napaka med pridobivanjem zgodovine:
    %s

en: History not available
sl: Zgodovina ni na voljo

en: Available Game | Available Games
sl[0]: Razpoložljive igre
sl[1]: Razpoložljiva igra
sl[2]: Razpoložljivi igri
sl[3]: Razpoložljive igre

en: Favorite Game | Favorite Games
sl[0]: Priljubljene igre
sl[1]: Priljubljena igra
sl[2]: Priljubljeni igri
sl[3]: Priljubljene igre

en: Search Result | Search Results
sl[0]: Rezultati iskanja
sl[1]: Rezultat iskanja
sl[2]: Rezultata iskanja
sl[3]: Rezultati iskanja

en: GNOME Video Arcade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Video Arcade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Video Arcade.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sl: Program GNOME Video Arcade je prosta programska oprema; dovoljeno je razširjanje in spreminjanje pod pogoji Splošnega Javnega Dovoljenja (GNU), kot je objavljena pri Free Software Foundation; različice 3 ali katerekoli kasnejše.
    
    Program GNOME Video Arcade se razširja v upanju, da bo koristen, vendar pa brez VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez posredne zagotovitve CENOVNE VREDNOSTI ali PRIMERNOSTI ZA DOLOČEN NAMEN. Za več podrobnosti si oglejte dovoljenje.
    
    Skupaj s programom bi morali prejeti izvod Splošnega dovoljenja GNU (GNU General Public License); če ga niste, si oglejte <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: M.A.M.E. Front-End
sl: Začelje M.A.M.E.

en: Visit the Website
sl: Obisk spletne strani

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Watching a fullscreen game
sl: Ogled igre v celozaslonskem načinu

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Recording a fullscreen game
sl: Snemanje igre v celozaslonskem načinu

note: Translators: This is passed through D-Bus as the * reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Playing a fullscreen game
sl: Igranje igre v celozaslonskem načinu

en: Failed to initialize user interface
sl: Uporabniškega vmesnika ni mogoče začeti.

en: Add %s Column
sl: Dodaj stolpec %s

en: Add a "%s" column to the game list
sl: Dodajanje stolpca "%s" na seznam iger

en: Build the games database
sl: Izgradi podatkovno zbirko iger

en: Inspect an emulator setting
sl: Preveri nastavitev posnemovalnika

en: NAME
sl: IME

en: Show the application version
sl: Pokaži različico programa

en: Show which emulator will be used
sl: Pokaži kateri posnemovalnik bo uporabljen

en: No ROM files found
sl: ROM datotek ni mogoče najti

en: GNOME Video Arcade was unable to locate any ROM files. It could be that MAME is misconfigured or that no ROM files are installed. Click <b>Help</b> for more details and troubleshooting tips.
sl: ROM datotek ni mogoče najti. Verjetno je začelje MAME napačno nastavljeno ali pa datoteke ROM niso nameščene. Za več podrobnosti in namige odpravljanja napak kliknite <b>Pomoč</b>.

en: Changes detected in ROM files
sl: V datotekah ROM so bile zaznane spremembe

en: GNOME Video Arcade has detected changes in your ROM files and will need to audit them in order to update the game list. However the audit may take several minutes to complete. Would you like to perform the audit now?
    
    If you skip the audit now, it will be performed automatically the next time you start GNOME Video Arcade.
sl: GNOME Video Arcade je zaznal spremembe v vaših datotekah ROM in jih bo moral preučiti za posodobitev seznama iger. Preučevanje lahko traja več minut. Ali želite začeti takoj?
    
    V primeru, da sedaj preučevanje preskočite, bo samodejno izvedeno ob naslednjemu zagonu programa.

en: _Skip Audit
sl: P_reskoči preučevanje

en: _Audit ROM Files
sl: _Preuči datoteke ROM
