gnome-video-arcade master - en to sr translation catalogue (231 entries)

en: Add to _Favorites
sr: Додај у _омиљене

en: Show next game
sr: Прикажите следећу игру

en: Play _Back...
sr: _Играј...

en: Play back the selected game recording
sr: Играјте запис изабране игре

en: Show previous game
sr: Прикажите претходну игру

en: _Properties
sr: _Својства

en: Show information about the selected game
sr: Прикажите податке о изабраној игри

en: _Record
sr: _Сними

en: Start the selected game and record keypresses to a file
sr: Започните изабрану игру и снимите притиске тастера у датотеку

en: Remove from _Favorites
sr: Уклони из _омиљених

en: Remove the selected game from my list of favorites
sr: Уклоните изабрану игру са списка омиљених

en: Save _As...
sr: Сачувај _као...

en: Save ROM errors to a file
sr: Сачувајте грешке РОМ-а у датотеку

en: S_earch...
sr: _Потражи...

en: Show a custom list of games
sr: Прикажите произвољни списак игара

en: Play back a previously recorded game
sr: Играјте претходно записану игру

en: _Start
sr: _Покрени

en: Start the selected game
sr: Покрените изабрану игру

en: Show _alternate versions of original games
sr: Прикажи _измењено издање изворних игара

en: _Available Games
sr: _Доступне игре

en: Show all available games
sr: Прикажите све доступне игре

en: _Favorite Games
sr: _Омиљене игре

en: Only show my favorite games
sr: Прикажите само ваше омиљене игре

en: Search _Results
sr: Резултати _претраге

en: Show my search results
sr: Прикажите резултате претраге

en: _About
sr: _О програму

en: Show information about the application
sr: Прикажите податке о овом програму

en: _Contents
sr: _Садржај

en: Open the help documentation
sr: Отворите документацију помоћи

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: Configure the application
sr: Подесите програм

en: _Quit
sr: _Изађи

en: Quit the application
sr: Изађите из програма

en: _Add Column
sr: _Додај колону

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Game
sr: _Игра

en: _Help
sr: По_моћ

en: _View
sr: _Преглед

en: Play music _automatically
sr: Сам _пусти музику

en: Automatically play a music clip from the selected game
sr: Сами пустите музички запис из изабране игре

en: _Restore previous state when starting a game
sr: _Врати претходно стање при покретању игре

en: Start games in _fullscreen mode
sr: Покрени игру преко целог _екрана

en: <big><b>Errors detected in ROM files</b></big>
sr: <big><b>Откривене су грешке у РОМ датотекама</b></big>

en: An audit of the available games has detected errors in some of the ROM files. The following games will not be available in GNOME Video Arcade.
sr: Преглед доступних игара је открио грешке у неким РОМ датотекама. Следеће игре неће бити доступне у Гномовој видео аркади.

en: <small><i>If these games worked with previous versions of MAME, it is likely their ROM requirements have changed.  If so, you will need to acquire more recent ROM files.</i></small>
sr: <small><i>Ако су те игре радиле са претходним издањем МАМЕ-а, највероватније да су измењени њихови РОМ захтеви.  Ако је тако, мораћете да набавите новије РОМ датотеке.</i></small>

en: Close this window
sr: Затворите овај прозор

en: GNOME Video Arcade
sr: Гномова видео аркада

note: This label precedes the search entry. e.g. Search for: Pac-Man
en: Search for:
sr: Потражи:

en: _Start Game
sr: _Почни игру

en: Recorded Games
sr: Снимљене игре

en: Delete the selected game recordings
sr: Обришите записе изабране игре

en: Play _Back
sr: _Играј

en: Preferences
sr: Поставке

en: <b>General</b>
sr: <b>Опште</b>

en: <small><i><b>Note:</b> Setting this will not take effect until the second time the game is started. It does not apply to recording or playing back games.</i></small>
sr: <small><i><b>Напомена:</b> Ово подешавање неће ступити на снагу све до следећег покретања ове игре. Не примењује се на снимање или играње игара.</i></small>

en: <b>Game List</b>
sr: <b>Списак игара</b>

en: General
sr: Опште

en: <b>Columns</b>
sr: <b>Колоне</b>

en: Choose the order of information to appear in the game list.
sr: Изаберите редослед података за приказивање на списку игара.

en: Columns
sr: Колоне

en: Properties
sr: Својства

en: History
sr: Историјат

en: Gallery
sr: Збирка

note: The same text is in gnome-video-arcade.builder, * so it has to be translated with markup anyway.
en: <b>There are known problems with this game:</b>
sr: <b>Постоје познати проблеми са овом игром:</b>

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: • The colors aren't 100% accurate.
sr: • Боје нису 100% прецизне.

en: • The colors are completely wrong.
sr: • Боје су потпуно погрешне.

en: • The video emulation isn't 100% accurate.
sr: • Опонашање видеа није 100% прецизно.

en: • The sound emulation isn't 100% accurate.
sr: • Опонашање звука није 100% прецизно.

en: • The game lacks sound.
sr: • Игри недостаје звук.

en: • Screen flipping in cocktail mode is not supported.
sr: • Извртање екрана у коктел режиму није подржано.

en: • <b>THIS GAME DOESN'T WORK.</b>
sr: • <b>ОВА ИГРА НЕ РАДИ.</b>

en: • The game has protection which isn't fully emulated.
sr: • Игра има заштиту која није потпуно опонашана.

en: <b>BIOS</b>
sr: <b>БИОС</b>

en: <b>CPU</b>
sr: <b>Процесор</b>

en: <b>Sound</b>
sr: <b>Звук</b>

en: <b>Video</b>
sr: <b>Видео</b>

en: <b>Original Version</b>
sr: <b>Изворно издање</b>

en: <b>Alternate Versions</b>
sr: <b>Измењена издања</b>

en: Technical
sr: Технички

en: Play a music clip
sr: Пустите музички запис

en: Video Arcade
sr: Видео аркада

en: Play classic arcade games
sr: Играјте класичне аркадне игре

en: All available column names
sr: Сви доступни називи игара

en: List of all available column names. The user may choose to only display a subset of them (see "columns").
sr: Списак свих доступних назива колона. Корисник може да изабере да прикаже само њихов подскуп (погледајте „columns“ — колоне).

en: Auto-play music clip
sr: Самостално пуштање музичког записа

en: Enable automatic playing of in-game music clips. If true, and a music clip is available for the selected game, the clip will automatically begin playing when the user opens the Properties window or when the user selects a different game while the Properties window is visible. Music clips are streamed from http://www.arcade-history.com/.
sr: Укључује самостално пуштање музичких записа игре. Ако је изабрано, а музички запис је доступан за изабрану игру, запис ће сам почети са пуштањем када корисник отвори прозор својстава или када изабере другу игру док је прозор својстава видљив. Музички записи се довлаче са „http://www.arcade-history.com/“.

en: Save and restore state
sr: Чува и враћа стање

en: Enable automatic restore at startup and save at exit. If true, the emulator will try to restore the previous state of the arcade machine when starting a game. If false, the emulator will boot the arcade machine from a cold start. This setting does not apply to recording games or playing back previously recorded games. In those cases the emulator will always reboot the arcade machine.
sr: Укључује самостално враћање при покретању и чува при затварању. Ако је изабрано, опонашавач ће покушати да поврати претходно стање аркадне машине при покретању игре. Ако није изабрано, опонашавач ће учитати аркадну машину из празног почетка. Ово подешавање се не примењује на снимање игре или играње претходно снимљене игре. У тим случајевима опонашавач ће увек поново да учита аркадну машину.

en: Column names
sr: Називи колона

en: List of column names to display.
sr: Списак назива колона за приказивање.

en: Favorite games
sr: Омиљене игре

en: List of the user's favorite games.
sr: Списак корисникових омиљених игара.

en: Start games in full screen mode
sr: Покреће игру преко целог екрана

en: If true, automatically switch to full screen mode when starting a game. If false, start the game in a window.
sr: Ако је изабрано, самостално ће се пребацити у режим преко целог екрана приликом покретања игре. Ако није изабрано, покренуће игру у прозору.

en: ROM error filename
sr: Назив датотеке грешке РОМ-а

en: Suggested filename for the ROM error "Save As" dialog.
sr: Предложени назив датотеке за „Сачувај као“ прозорче грешка РОМ-а.

en: Properties height
sr: Висина својстава

en: The height of the Properties window.
sr: Висина прозора својстава.

en: Properties maximized
sr: Увећана својства

en: True if the Properties window is maximized.
sr: Изабрано ако је прозор својстава увећан.

en: Properties page
sr: Страница својстава

en: The most recently selected page in the Properties window.
sr: Најскорије изабрана страница у прозору својстава.

en: Properties width
sr: Ширина својстава

en: The width of the Properties window.
sr: Ширина прозора својстава.

en: Search text
sr: Текст претраге

en: The most recent text in the search entry.
sr: Најскорији текст у уносу претраге.

en: Selected game
sr: Изабрана игра

en: The most recently selected game.
sr: Најскорије изабрана игра.

en: Selected completion match
sr: Изабрано поклапање довршавања

en: The most recently selected match from a search completion list. The first value is the column name of the match, and the second value is the text of the match. Example: (manufacturer, Williams). Empty values indicate the completion feature was not used in the most recent search.
sr: Најскорије изабрано поклапање са списка довршавања претраге. Прва вредност је назив колоне поклапања, а друга вредност је текст поклапања. Пример: (произвођач, Вилијамс). Празне вредности значе да функција довршавања није коришћена у најскоријој претрази.

en: Selected view
sr: Изабрани преглед

en: The most recently selected view.
sr: Најскорије изабрани преглед.

en: Show cloned games
sr: Приказ клонираних игара

en: If true, show both original and cloned games in the main window. If false, show only original games.
sr: Ако је изабрано, приказује и изворне и клониране игре у главном прозору. Ако није изабрано, приказује само изворне игре.

en: Sort column and sort order
sr: Ређање колона и редослед ређања

en: The first value is the most recently sorted column name (or "default" for default sorting), and the second value is the sort order. True indicates descending order; False indicates ascending order.
sr: Прва вредност је назив најскорије поређане колоне (или „основно“ за основно ређање), а друга вредност је редослед ређања. Изабрано означава опадајући редослед; док неизабрано означава растући редослед.

en: Sound muted
sr: Утишан звук

en: If true, games are started without sound.
sr: Ако је изабрано, игре се покрећу без звука.

en: Program version
sr: Издање програма

en: The most recently run version of GNOME Video Arcade.
sr: Најскорије покренуто издање Гномове видео аркаде.

en: Window height
sr: Висина прозора

en: The height of the main window.
sr: Висина главног прозора.

en: Window maximized
sr: Увећан прозор

en: True if the main window is maximized.
sr: Изабрано ако је прозор увећан.

en: Window width
sr: Ширина прозора

en: The width of the main window.
sr: Ширина главног прозора.

en: Window X coordinate
sr: Водоравна координата прозора

en: The X coordinate of the main window.
sr: Водоравна координата главног прозора.

en: Window Y coordinate
sr: Усправна координата прозора

en: The Y coordinate of the main window.
sr: Усправна координата главног прозора.

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Managed View
sr: Управљани преглед

en: The GtkTreeView being managed
sr: Гтк преглед стаблом је управљан

en: Move _Up
sr: Премести _горе

en: Move _Down
sr: Премести _доле

en: _Show
sr: _Прикажи

en: _Hide
sr: _Сакриј

en: Remove %s Column
sr: Уклони колону „%s“

en: Remove the "%s" column from the game list
sr: Уклоните колону „%s“ са списка игара

en: Click here to remove from favorites
sr: Кликните овде да уклоните из омиљених

en: Click here to add to favorites
sr: Кликните овде да додате у омиљене

en: (Game Description Unknown)
sr: (Непознат опис игре)

en: (Manufacturer Unknown)
sr: (Непознат произвођач)

en: (Year Unknown)
sr: (Непозната година)

en: ROM Name
sr: Назив РОМ-а

en: BIOS
sr: БИОС

en: Category
sr: Категорија

en: Favorite
sr: Омиљено

en: Driver
sr: Управљачки програм

en: Samples
sr: Узорци

en: Title
sr: Назив

en: Year
sr: Година

en: Manufacturer
sr: Произвођач

en: Players
sr: Играчи

en: Players (Alt.)
sr: Играчи (наизменично)

en: Players (Sim.)
sr: Играчи (истовремено)

en: Status
sr: Стање

en: Last Played
sr: Последња играна

en: Comment
sr: Напомена

en: Played On
sr: Одиграна

en: Invalid or unsupported INP file format
sr: Неисправан или неподржан облик ИНП датотеке

en: Building game database...
sr: Изграђујем базу података игара...

en: Analyzing ROM files...
sr: Испитујем РОМ датотеке...

en: Search for any of the following:
sr: Потражите нешто од наведеног:

note: The labels begin with a UTF-8 encoded bullet character.
en: Game Title
sr: Назив игре

en: Copyright Year
sr: Година ауторског права

en: BIOS Name
sr: Назив БИОС-а

en: Driver Name
sr: Назив управљачког програма

en: %s: No such configuration key
sr: %s: Нема таквог кључа подешавања

en: Could not determine emulator version
sr: Не могу да одредим издање опонашавача

en: No music available
sr: Музика није доступна

en: Unable to play music
sr: Не могу да пустим музику

en: Buffering %d%%...
sr: Смештам у међумеморију %d%%...

en: Connecting...
sr: Повезујем се...

en: Muted
sr: Утишан

en: Whether the button state is muted
sr: Да ли је утишано стање дугмета

en: In-game sound is muted
sr: Звук игре је утишан

en: In-game sound is enabled
sr: Звук игре је укључен

en: Up to four players alternating or two players simultaneously
sr: До четири играча који се смењују или два играча истовремено

en: Up to eight players alternating or two players simultaneously
sr: До осам играча који се смењују или два играча истовремено

en: One player only
sr: Само један играч

en: One or two players
sr: Један или два играча

en: Up to three players
sr: До три играча

en: Up to four players
sr: До четри играча

en: Up to five players
sr: До пет играча

en: Up to six players
sr: До шест играча

en: Up to seven players
sr: До седам играча

en: Up to eight players
sr: До осам играча

en: One or two players alternating
sr: Један или два играча се смењују

en: Up to three players alternating
sr: До три играча се смењују

en: Up to four players alternating
sr: До четри играча се смењују

en: Up to five players alternating
sr: До пет играча се смењују

en: Up to six players alternating
sr: До шест играча се смењују

en: Up to seven players alternating
sr: До седам играча се смењују

en: Up to eight players alternating
sr: До осам играча се смењују

en: One or two players simultaneously
sr: Један или два играча истовремено

en: Up to three players simultaneously
sr: До три играча истовремено

en: Up to four players simultaneously
sr: До четри играча истовремено

en: Up to five players simultaneously
sr: До пет играча истовремено

en: Up to six players simultaneously
sr: До шест играча истовремено

en: Up to seven players simultaneously
sr: До седам играча истовремено

en: Up to eight players simultaneously
sr: До осам играча истовремено

en: Delete selected game recordings?
sr: Да обришем изабране снимке игара?

en: This operation will permanently erase the recorded games you have selected.  Are you sure you want to proceed?
sr: Ова радња ће трајно обрисати снимљене игре које сте изабрали.  Да ли сте сигурни да желите да наставите?

en: Do Not Delete
sr: Не бриши

en: Show this game
sr: Приказује ову игру

en: Error while fetching history:
    %s
sr: Грешка за време преузимања историјата:
    %s

en: History not available
sr: Историјат није доступан

en: Available Game | Available Games
sr[0]: доступна игра
sr[1]: доступне игре
sr[2]: доступних игара
sr[3]: доступна игра

en: Favorite Game | Favorite Games
sr[0]: омиљена игра
sr[1]: омиљене игре
sr[2]: омиљених игара
sr[3]: омиљена игра

en: Search Result | Search Results
sr[0]: резултат претраге
sr[1]: резултата претраге
sr[2]: резултата претраге
sr[3]: резултат претраге

en: GNOME Video Arcade is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    GNOME Video Arcade is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with GNOME Video Arcade.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
sr: Овај програм је слободан софтвер: можете га делити и/или мењати под условима Гнуове Опште јавне лиценце коју је објавила Задужбина слободног софтвера, било верзије 3 лиценце, или (према вашем избору) било које новије верзије.
    
    Овај програм се расподељује у нади да ће бити користан,али БЕЗ ИКАКВЕ ГАРАНЦИЈЕ, чак и без примењене гаранције ТРЖИШНЕ ВРЕДНОСТИ или ПРИЛАГОЂЕНОСТИ ОДРЕЂЕНОЈ НАМЕНИ.  Погледајте Гнуову Општу јавну лиценцу за више детаља.
    
    Требали сте да примите примерак Гнуове Опште јавне лиценце уз овај програм.  Ако нисте, погледајте: http://www.gnu.org/licenses/.

en: M.A.M.E. Front-End
sr: Сучеље за М.А.М.Е.

en: Visit the Website
sr: Посети веб страницу

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Watching a fullscreen game
sr: Надгледам игру преко целог екрана

note: Translators: This is passed through D-Bus as * the reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Recording a fullscreen game
sr: Снимам игру преко целог екрана

note: Translators: This is passed through D-Bus as the * reason to inhibit GNOME screen saver.
en: Playing a fullscreen game
sr: Играм игру преко целог екрана

en: Failed to initialize user interface
sr: Нисам успео да покренем корисничко сучеље

en: Add %s Column
sr: Додај колону „%s“

en: Add a "%s" column to the game list
sr: Додајте колону „%s“ на списак игара

en: Build the games database
sr: Изграђује базу података игара

en: Inspect an emulator setting
sr: Проверава подешавање опонашавача

en: NAME
sr: НАЗИВ

en: Show the application version
sr: Приказује издање програма

en: Show which emulator will be used
sr: Приказује који опонашавач ће бити коришћен

en: No ROM files found
sr: Нису пронађене РОМ датотеке

en: GNOME Video Arcade was unable to locate any ROM files. It could be that MAME is misconfigured or that no ROM files are installed. Click <b>Help</b> for more details and troubleshooting tips.
sr: Гномова видео аркада није могла да пронађе ни једну РОМ датотеку. Може бити да је МАМЕ лоше подешен или да ни једна РОМ датотека није инсталирана. Кликните на „<b>Help</b>“ за више података и за савете о решавању проблема.

en: Changes detected in ROM files
sr: Откривене су измене у РОМ датотекама

en: GNOME Video Arcade has detected changes in your ROM files and will need to audit them in order to update the game list. However the audit may take several minutes to complete. Would you like to perform the audit now?
    
    If you skip the audit now, it will be performed automatically the next time you start GNOME Video Arcade.
sr: Гномова видео аркада је открио измене у вашим РОМ датотекама и мораће да их прегледа да би освежио списак игара. Међутим преглед може да потраје неколико минута. Да ли бисте желели сада да обавите преглед?
    
    Ако сада прескочите преглед, биће самостално обављен када следећи пут покренете Гномову видео аркаду.

en: _Skip Audit
sr: _Прескочи преглед

en: _Audit ROM Files
sr: Прегледај _РОМ датотеке
